Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 432906 alkalommal)

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2610 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 18:51:39 »



Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2611 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 15:45:22 »


Valahogy adoptálni kellene a kövezésnél kialakult esztétikai érzékedet a nyelekre...... egyébként egyre jobb  :sör:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2612 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 16:32:44 »


Valahogy adoptálni kellene a kövezésnél kialakult esztétikai érzékedet a nyelekre...... egyébként egyre jobb  :sör:
:fetreng: :sör:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2613 Dátum: 2014. Szeptember 28. - 20:46:16 »


Valahogy adoptálni kellene a kövezésnél kialakult esztétikai érzékedet a nyelekre...... egyébként egyre jobb  :sör:
Tetszik ez a diplomatikus fogalmazás.
Kicsit vastagnak tűnik a nyélpanel.

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2614 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 07:40:55 »


Valahogy adoptálni kellene a kövezésnél kialakult esztétikai érzékedet a nyelekre...... egyébként egyre jobb  :sör:
Tetszik ez a diplomatikus fogalmazás.
Kicsit vastagnak tűnik a nyélpanel.

Nem vastag az,csak max úgy tűnik.Nem kerekítettem le nagyon a  széleket ,,de így sem vastagabb mint egyes gyári nyélpanelek. Megmértem:))
Amúgy azért nem mert kicsit szögletesre vettem és gondoltam ez így jobban illik hozzá,de lehet rosszul:)))

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2615 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 17:47:44 »





Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2616 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 19:17:37 »

 Megmértem:))


No akkor cseréld le a mérőszalagodat is, mert ilyen bumszli nyélpanelt senki nem gyártott. Az pedig, hogy vastag a nyélpanel
az egy harmadik dimenzió, és semmi köze ahhoz, hogy szögletesre vetted a nyélpanelt (úgy oldalnézetből,  ami nem mellesleg
teljesen jó)

Egyébként a második  változat már egészen arányos, szépen lekerekített   :thumbup:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2617 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 19:37:29 »

 Megmértem:))


No akkor cseréld le a mérőszalagodat is, mert ilyen bumszli nyélpanelt senki nem gyártott. Az pedig, hogy vastag a nyélpanel
az egy harmadik dimenzió, és semmi köze ahhoz, hogy szögletesre vetted a nyélpanelt (úgy oldalnézetből,  ami nem mellesleg
teljesen jó)

Egyébként a második  változat már egészen arányos, szépen lekerekített   :thumbup:


Iszom a kritikus szavaid:) Amúgy szerintem csalóka az a kép,de legyen vastag,ellenben már kényesen figyelek erre is:) :sör:


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2618 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 22:06:46 »
Egy átlagos nyélpanel vastagsága középen kb. 3 mm. Ha fokozatosan vékonyítod el a széle felé, akkor akár 1 mm alá is le lehet menni a stabilitás megőrzése mellett. Esztétikailag viszont sokkal kecsesebb lesz. Szerintem, ha már az ember saját maga készíti a panelt, érdemes a kés stílusához, méretéhez idomítani; alakban és méretben egyaránt.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2619 Dátum: 2014. Szeptember 29. - 22:34:43 »



Na ez pl nem illik hozzá:) Kaptam egy kivágott nyélformát ,és gondoltam felhasználom. De nem tetszik. Majd kicserélem.Az meg majd jó lesz máshova.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2620 Dátum: 2014. Október 04. - 22:01:33 »
Uraim!

Megosztanám a mai történetemet. Megható volt, és egyben örömteli is.
Párom kicsiny falujának fodrásza hívta életem értelmét, hogy van egy öreg bácsi, aki a régi borotváját odaadná valakinek, aki becsben tartaná. Én jutottam a fodrász eszébe, mily meglepő. :)
Ma kaptam meg a borotvát, egy kézzel és gyöngybetűkkel írt levéllel együtt. Idézem szó szerint:
"Ez a borotva a Nagyapámé volt, aki 1872-ben született. 1893-96-ban 3 évig a közös Magyar-Osztrák hadseregben Radecki huszár volt. Gondozott szép bajusza volt, ezért kapta ez a borotvát. Ausztriában Nezriderbe(?) szolgált. A negyvenes években, 1946-ban eltörte az eredeti nyelét, ami fából volt, ekkor én az unokája készítettem ezt a nyelét szarvasagancsból. Én most 86 éves vagyok, az ősi háznál a kemence tetején találtam meg és elhoztam. Ugyanis Zala megyéből, Zalacsányból származó vagyok."

Tehát kaptam egy borotvát egy vadidegentől, amihez erős érzelmi kötődése van. Megtiszteltetve érzem magam, ugyanakkor ez az első borotvám, aminek kézzelfogható, konkrét története vagy történelme van. Ja, a bácsi a fenőkövét is hozzá adta.

Maga a borotva egy vékony, de nem elfent, csúnya szóval rozsdaboglya. Nem bírtam ki, nekiálltam lecsiszolni a nagyja rozsdát. A feliratok alig olvashatóak, csupán egy 36-os szám ami kivehető. A penge sértetlen, repedés, csorba nincsen rajta.

A kérdésem az, hogy hogyan álljak neki a rendbetételének? Első körben 80-as csiszoló vászonnal sikáltam kicsit meg. Az igazi munka előtt áztassam valami rozsdaoldóban? Utána szépen fokozatosan egyre finomabb vásznakkal csiszoljam át? Előképzettség nélkül nekiálljak egyáltalán?

Képeket holnap lövök fel a késről és a kőről is.

Köszönöm előre is a segítséget!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2621 Dátum: 2014. Október 04. - 22:22:34 »
 :2thumbup: :hat:
80 as papír az gyilkosság.Én Max 240 től indulok de az akkor mérő egy rozsda.Most a wd 40 amit használok rozsdaoldásra,van egy üvegem tele löttyel igen jó eredményt produkál.Aszondják amúgy, hogy petróleum egy az egyben
Sok sikert hozzá, meg lehet csinálni de nem egy két nap:)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2622 Dátum: 2014. Október 04. - 22:29:42 »
Köszönöm!
Petróleumom van is otthon.
Kösz a tippeket!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2623 Dátum: 2014. Október 04. - 22:42:06 »
"Ez a borotva a Nagyapámé volt, aki 1872-ben született. 1893-96-ban 3 évig a közös Magyar-Osztrák hadseregben Radecki huszár volt. Gondozott szép bajusza volt, ezért kapta ez a borotvát. Ausztriában Nezriderbe(?) szolgált. A negyvenes években, 1946-ban eltörte az eredeti nyelét, ami fából volt, ekkor én az unokája készítettem ezt a nyelét szarvasagancsból. Én most 86 éves vagyok, az ősi háznál a kemence tetején találtam meg és elhoztam. Ugyanis Zala megyéből, Zalacsányból származó vagyok."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Nezsider

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2624 Dátum: 2014. Október 04. - 22:45:52 »
A 80-as papírt én is durvának érzem. A vizes csiszolás egyre finomabb papírokkal megold mindent, nem szoktam semmibe áztatni. 120, de tényleg inkább 240-től indulhatsz 2000-ig. Ha nincs géped, a végén kézzel is ki tudod polírozni, akár autóhoz való polírral/waxal is.

Ja, és gratulálok a szerzeményhez. Ez tényleg nagyszerű történet. :2thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici