Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 432766 alkalommal)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2625 Dátum: 2014. Október 04. - 22:49:44 »
Köszönöm Uraim! :hat:
Holnap indul a "projekt" 240-től!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2626 Dátum: 2014. Október 04. - 22:53:48 »
Hát ha petróleumba akarod áztatni, akkor az egy hét, úgyhogy ne kapkodj :-)  de sok csiszatolástól megkímél :-)  Én is inkább a 240es papírt javaslom kezdőnek
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2627 Dátum: 2014. Október 04. - 23:15:48 »
Köszönöm, worm!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2628 Dátum: 2014. Október 05. - 00:09:12 »
Valaki elmagyarázná nekem hogy a petróba áztatás mire jó? Mármint hogy hol spórol időt a csiszolásnál? Acélt vissza nem fog tenni a lyukakba, a rozsda meg amúgy is az első 1 percbent mind lejön a felületéről.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2629 Dátum: 2014. Október 05. - 07:30:12 »
Valaki elmagyarázná nekem hogy a petróba áztatás mire jó? Mármint hogy hol spórol időt a csiszolásnál? Acélt vissza nem fog tenni a lyukakba, a rozsda meg amúgy is az első 1 percbent mind lejön a felületéről.

A pertóleum oldja a rozsdát.


Hogy mind ez, egy sík, jól körbejárható felületen, valóban mennyit segít? Nem tudom. Mindenki maga hite szerint alkalmazza. Az bizonyos, ismertem olyan lakatos mestert, aki petróleumot is kevert a polírpasztába.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2630 Dátum: 2014. Október 05. - 10:06:03 »
Valaki elmagyarázná nekem hogy a petróba áztatás mire jó? Mármint hogy hol spórol időt a csiszolásnál? Acélt vissza nem fog tenni a lyukakba, a rozsda meg amúgy is az első 1 percbent mind lejön a felületéről.

A pertóleum oldja a rozsdát.


Hogy mind ez, egy sík, jól körbejárható felületen, valóban mennyit segít? Nem tudom. Mindenki maga hite szerint alkalmazza. Az bizonyos, ismertem olyan lakatos mestert, aki petróleumot is kevert a polírpasztába.
Petróleumos cigihamus bőrt én is  használok kés finiselésnél. Valaki ajánlotta.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2631 Dátum: 2014. Október 05. - 10:21:18 »
Az miért jó? Azon kívül hogy büdös lehet. :)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2632 Dátum: 2014. Október 05. - 11:31:45 »
Annyira nem büdös. Az élszalag gyakorlatilag tükörpolírt kap.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2633 Dátum: 2014. Október 05. - 11:35:11 »
Ti tudjátok, szerintem semmi értelme petróval leszedni a rozsdát, ha amúgy is ki akarod csiszolni belőle a foltokat. Ha nem akarod, akkor arra persze jó hogy a lyukak alján ne aktív rozsda legyen.

Cigihamus témát hallottam már én is, amilyen egyszerű pasztát találni én nem kínlódnék vele, de ha működik akkor jó :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2634 Dátum: 2014. Október 05. - 12:25:52 »
A petróleum sem mindenható az tény. Én is azoknál a késeknél használom, ahol vannak olyan mély berozsdásodások, ameddig nem akarom lecsiszolni. Ha csak felületi a rozsda, akkor tényleg egyszerűbb átcsiszolni
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2635 Dátum: 2014. Október 05. - 14:34:07 »
Igazából szivarhamut használtak régen, az ezüst tárgyak fényezésére.Kipróbáltam , tényleg jó.
ma már túlhaladott szerintem a dolog,ha csak a fogkrémet vagy a Cif-t veszem alapul a polírporokról pasztákról pl.: Puma nem is beszélva.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2636 Dátum: 2014. Október 07. - 00:20:26 »
Abban kérnék segítséget, hogy hol lehet dremelhez finomabb szemcseméretű csiszolószalagot/karikát vételezni? Mindenhol max p120-ast találtam :(
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2637 Dátum: 2014. Október 07. - 00:32:33 »
Van egy macerásabb megoldás házilag. Viszont így olyan finomságban készíted, ahogy neked tetszik.
Illetve magyar fórumtárstól kaptam anno egy jó tippet: Auren. Tőlük már több mindent vásároltam.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2638 Dátum: 2014. Október 07. - 09:54:34 »
Házilag próbáltam már csinálni, de sajnos nem lett az igazi :( de köszönöm a tippet, megnézem őket :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Herr

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2639 Dátum: 2014. Október 12. - 20:48:38 »
Nos nem kis meló volt.
Innen indult a dolog.
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/antik_jelzett_sheffield_angol_borotva_dobozzal_w_1984802795.html?bk_medium=selfpromo&bk_source=gravity_vatera&bk_campaign=gravity&bk_content=listings_big3&bk_term=antik%20jelzett%20sheffield%20angol%20borotva%20dobozzal%20w

A doboz hiányos volt,ráadásul ahogy szétszedtem és kiöblítettem a felső írással díszített anyagot a betűk eltűntek.
Zsanéroztam ,zárt tettem rá ,újra bevontam  írásokat pótoltam( a doboz tetején nem tudom mi volt,de sheffieldi borotva lesz benne)
Az eredeti nyelet már készre újítottam erre megreccsent a finisben. :jajne: ,aztán gyártottam fából ,zselés pillanat ragasztóval kezeltem) ,kb 4 x rektam össze mire minden passzoltmert görbe a nyak rész egy kicsit ,még élezni kell de az majd. Ja,elfogyott a szegecsem  a végén valami már használtat tettem be előre azt holnap cserélem .






Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici