Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 324319 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Gillette
« Válasz #930 Dátum: 2015. December 04. - 12:10:01 »
Igazad lehet.

Amúgy régóta letojom az ilyen trollokat de ez olyan hirtelen és szinte ok nèlküli volt hogy csak nèztem.
Szóserólatöbbetitt.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Gillette
« Válasz #931 Dátum: 2015. December 06. - 09:35:20 »
A Wilkinson pengét nem ismerem, de most már ki fogom próbálni, hogy tudja értelmezni az ilyen véleményeket, jót még nem olvastam róla itt a fórumon :)

Az adjustable borotvák lényege pont az hogy a gap-et, a rést a penge és a safety-bar között állíthatod. A konstrukció velejárója hogy egyúttal változik a penge szöge is. Ez igaz az általad kérdezett Gillette Adjustable-re is (illetve a ma is gyártott Merkur Progress és Futur példányokra is)

Ez nem igaz, néhányan szeretjük itt a Wilkit, csak a fújoló tömeg hangosabb.

Ez nem igaz, az állíthatók esetén a penge szöge nem változik (azt a homloklemez állítja, ami fix), csak a gap.


Én is a hét 7 napjából 5 nap Wilkinson pengét használok egy Lord borotvában, és nagyon meg vagyok vele elégedve. A maradék 2 napon pedig borotvakést (amikor egy kicsit jobban ráérek).
Igazából annyira bevált a Lord + Wilkinson páros, hogy kipróbálni se akartam még másmilyet.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #932 Dátum: 2015. December 07. - 09:39:41 »

A pengeszög nem ez, amit gondoltok, ugyanis ez nem egzakt. A gap méretével változik a penge kiállása, és valóban fektethetünk szögeket a penge éle és a biztonsági perem közé, de ettől még sokféle szögben állhat a penge éle valójában a készülékben. Ez a képen mindig a felső vonal, és AZ állandó.
Kétféle releváns szög van:
 1) a penge és a bőr által bezárt szög (lsd.: http://wiki.badgerandblade.com/Blade_Angle)
 2) a pengew abszolút szöge a készülékben, azaz az élnek a nyélhez képest bezárt szöge.

Minden  máson el lehet rajzolgatni, egy csomó szög lehet még ott... csak minek. Maradjunk abban, hogy a legtöbb állíthatónál a gap változik, a penge szöge (a készülék nyeléhez képest) nem.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #933 Dátum: 2015. December 07. - 14:09:19 »
Szerintem ugyanarról beszélünk. Vagyis te leginkább a 2. pontról, én/mi meg az 1-ről. Ez a szög változik.
A Gillette promó képe is szerintem az 1. pont miatt rajzolta be a vonalakat, és a penge-bőr által bezárt szöget ábrázolja.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Gillette
« Válasz #934 Dátum: 2015. December 07. - 14:41:43 »
Zenith, szerintem az ábra elég beszédes. Nincs mit ragozni rajta.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #935 Dátum: 2015. December 07. - 14:53:03 »
Itt van még egy csomó szög  :crazy:


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #936 Dátum: 2015. December 07. - 16:05:06 »
Szerintem ugyanarról beszélünk. Vagyis te leginkább a 2. pontról, én/mi meg az 1-ről. Ez a szög változik.
A Gillette promó képe is szerintem az 1. pont miatt rajzolta be a vonalakat, és a penge-bőr által bezárt szöget ábrázolja.
Amit próbálok mondani, a penge-bőr szög elsősorban a kezedtől függ. Ami egzakt, az a fejlemez által meghatározott szög.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Mürón

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Gillette
« Válasz #937 Dátum: 2015. December 07. - 16:21:40 »
Szerintem ugyanarról beszélünk. Vagyis te leginkább a 2. pontról, én/mi meg az 1-ről. Ez a szög változik.
A Gillette promó képe is szerintem az 1. pont miatt rajzolta be a vonalakat, és a penge-bőr által bezárt szöget ábrázolja.
Amit próbálok mondani, a penge-bőr szög elsősorban a kezedtől függ. Ami egzakt, az a fejlemez által meghatározott szög.
Csak meg kell nézni a borotva működését, és látszik, hogy úgy van ahogy írod.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Gillette
« Válasz #938 Dátum: 2015. December 07. - 17:20:04 »
Szerintem ugyanarról beszélünk. Vagyis te leginkább a 2. pontról, én/mi meg az 1-ről. Ez a szög változik.
A Gillette promó képe is szerintem az 1. pont miatt rajzolta be a vonalakat, és a penge-bőr által bezárt szöget ábrázolja.
Amit próbálok mondani, a penge-bőr szög elsősorban a kezedtől függ. Ami egzakt, az a fejlemez által meghatározott szög.

Részben. A felvekvési szöget azért inkább az alsó és felső lemez egymáshoz való helyzete határozza meg. Az ábrán az egyik vonal tulajdonképpen a bőröd. Ha állítod a borotvát, ez a szög (a kezedtől) megváltozik. Természetesen a borotvához képest a penge szöge változatlan marad.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #939 Dátum: 2015. December 10. - 11:11:01 »
zenith kolléga írja, hogy "Amit próbálok mondani, a penge-bőr szög elsősorban a kezedtől függ."
Sztem is így van ez. Nagyon elméleti ez a bőr vonal a fenti képen. Robot legyen a talpán, aki ezt tartani tudja.

Plusz ott van még az él és a fej csúcsa közötti táv. A régi fejek kicsit "alacsonyabbak", laposabbak voltak. Ezeket jobban lehet dönteni is, változatosabban lehet velük gyalulni. Mondjuk ez a változatosság egyáltalán nem cél, max perverz élvezet :-)

Plusz 2: a biztonsági perem (fésű, szalagkorlát, kőkerítés) távolsága az éltől. Ha szétszedünk egy állítható Gillette-et és az alaplap síkjához képest emelünk a peremen mindössze 0,2-0,3 mm-t, akkor már jelentős változások következnek be! A szárny nem záródik teljesen össze, a penge szöge meredekebb lesz, a perem hosszabb lesz (mert eredetileg sem tökéletes sík). Leszámítva, hogy így az 1. fokozat gyakorlatilag értelmét veszti, sokkal jobb, kíméletesebb az ilyen fej, mint a gyári. Még 7.-8. fokozatban is! Nagyobbat fog, de mégis kíméletesen alapos és nem az a vakarós érzet.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #940 Dátum: 2016. Január 13. - 10:36:06 »
Sziasztok,

a gyémántmintában a vörösréz árnyalatú réteg lenne a lakk (1946-os Milord)?



A lakk eltávolítására valami szupertuti tippje esetleg van valakinek?

Köszi

Á

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #941 Dátum: 2016. Január 13. - 10:53:27 »
Sziasztok,

a gyémántmintában a vörösréz árnyalatú réteg lenne a lakk (1946-os Milord)?



A lakk eltávolítására valami szupertuti tippje esetleg van valakinek?

Köszi

Á
Szerintem az a kopás, és az alsó vörösréz réteg látszik.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Gillette
« Válasz #942 Dátum: 2016. Január 13. - 11:14:30 »
Így van.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #943 Dátum: 2016. Január 13. - 11:16:19 »
Ez a magyarázat még pakliban van, mert nem kapargattam (még), de az elektrolízises aranyozás (mint a borotva fején) csak mechanikai hatásra jön le, így a minta tetején kellene hogy a nikkel bevonat vagy az alatta  levő réz látszódjon, a mélyedésekben meg az arany. Legalább is így volt a Suerspeed esetében.
Illetve sehol sem látszik a nikkel a nyelén, ami az alapréteg kellene, hogy legyen.

A fején sajnos látszik a klasszikus réz nikkel arany a sorrend.



Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette
« Válasz #944 Dátum: 2016. Január 13. - 11:20:36 »


Bocs, hogy belevauzok!

VÖRÖSRÉZ NINCS!  A 29 Cu curporium szine vörös. Nemes ötvözetei nem "rezek", hanem a következők:

A réz és a cink (horgany) ötvözete a sárgaréz. Jól forgácsolható, szabad levegőn nem oxidálódik. Élelmiszer-gépgyártásban is használható. Színe a réztartalomtól függ, pl. a hamis (gagyi) arany 80%-a réz.

A réz és az ón ötvözete a bronz. Jól önthető, vegyileg ellenálló. Dísztárgyakat, szobrokat, alkatrészeket készítenek belőle. Szépen patinásodik pl. a városi levegő kéntartalmától.

A réz és a nikkel ötvözete az újezüst, azaz az alpakka. Ezüstszínű, vegyileg ellenálló. Étkezőedények, -eszközök egykori alapanyaga.


- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici