Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 521402 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3465 Dátum: 2015. Március 03. - 14:26:13 »
Horatio tökéletesen fogalmaztál, neked kényelmetlen, számodra felesles kiadás egy drága pamacs. Viszont engetessék meg hogy én eldöntsem hogy nekem mi a jó. Azt gondolom elég nagy fiú vagyok hogy ezt meg tudjam itélni. A menőzéssel kapcsolatban pedig, te olvastad tőlem hogy én mit használok és az milyen értéket képvisel??? No

Írtam, hogy én ezen nem veszek össze, ezzel a céllal nem írtam semmit. Lehet, hogy félreérthető volt, meg itt igen érzékeny emberek vannak, azt látom, de véleményre ellenvélemény volt, semmi más. Egy kisebb pamacs is jól használható. A legfőbb mondanivalóm az volt, hogy nem minőségi, és nem élvezeti tényező a kötegméret. Van igen rossz 30 miliméteres köteg, és van jó 22-es. Ez egy ellenvélemény mindössze. Az meg kezd kiakasztó és nevetséges lenni, hogy itt egyesek, ha ellenvéleménnyl találkoznak, akkor farkast, akarom mondani balhét kiáltoznak, moderatorét fohászkodnak. Nem olvastam az ÁSZF-ben, hogy nem lehet ellenvélemény  :crazy:

Az 50-es meretre utaló kérdésemre meg tényleg várnám a korrekt választ. Tényleg érdekel, hogy kinek, hol lenne a felső határ, és miért.

Nem elérhető Veni

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 193
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3466 Dátum: 2015. Március 03. - 14:27:16 »
Hol lehet 50 mm -s köteget kapni? Egyébként javaslom a gyerek vízfesték ecsetét az elég kicsi, és kevés habot dobsz ki.
Ez a kevés megy a lefolyóba, ugyan az mint amikor arról szól a csörte, ki tud kevesebb krémből vödörnyi habot verni.

Azok mondanak ilyen csacsiságokat akik nem használtak még nagyköteget.
Ki kell próbálni, én megtettem és tudom , hogy a nagy kellemesen  masszírozni is tud, főleg egy jó szappannal ami még "keményíti" is a köteget, a kicsivel meg csak festegetni lehet.
:+1:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3467 Dátum: 2015. Március 03. - 14:35:16 »

Azok mondanak ilyen csacsiságokat akik nem használtak még nagyköteget.


Én használtam. Most akkor ez egy olyan helyzet, amit fel kellene valahogyan oldani  :D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3468 Dátum: 2015. Március 03. - 14:44:52 »

Hm, vajon mi kellene a feloldáshoz?

Én pl. nagyon szeretem az utazópamacs méretű kis csoffadékokat, még akkor is, ha nem olcsóak. A 24mm-es whippeddog silvertippel már a fülem is habos lesz, ezek szerint nem vagyok nagyképű.
Viszont szeretem a filléres Omegát is, ami tényleg masszíroz. A korongecsetet is kedvelem, ami akár egy fél liter anyagot elbír, meszeléshez ideális (ráadásul négyezerért hatcollosat kapok!).
Aztán ott van az, hogy teddyhengerrel még sosem habosítottam arcon, viszont felvághatnék vele, hogy van otthon vagy hatféle méretű és anyagú.

Mit várunk, kedves mindannyian, mi legyen a tanulság?

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3469 Dátum: 2015. Március 03. - 14:45:16 »
Rosszat vettél, vagy még élt a borz.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3470 Dátum: 2015. Március 03. - 15:11:39 »
Rosszat vettél, vagy még élt a borz.

Amit vettem, az egy WD 30 milis volt. Az tényleg rossz volt, kuka lett a vége.
Kölcsönben járt nálam jó régen egy Chubby 2-es, ami még 30as sincs, de túlzásnak tartottam. Nem mondom, hogy nem lehetne szeretni, de szemfényvesztésnek éreztem, tényleg csak arra lett volna jó, hogy a nagyzási hóbortomat kielégíthessem, de olyanom meg nincs. Meg aztán az ára se semmi! Könnyen eldönthető volt, hogy vegyek e ilyet, vagy sem, mert funkcionálisan semmi pluszt nem adott, az ára meg gigantikus.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3471 Dátum: 2015. Március 03. - 15:19:32 »

Hm, vajon mi kellene a feloldáshoz?

Én pl. nagyon szeretem az utazópamacs méretű kis csoffadékokat, még akkor is, ha nem olcsóak. A 24mm-es whippeddog silvertippel már a fülem is habos lesz, ezek szerint nem vagyok nagyképű.
Viszont szeretem a filléres Omegát is, ami tényleg masszíroz. A korongecsetet is kedvelem, ami akár egy fél liter anyagot elbír, meszeléshez ideális (ráadásul négyezerért hatcollosat kapok!).
Aztán ott van az, hogy teddyhengerrel még sosem habosítottam arcon, viszont felvághatnék vele, hogy van otthon vagy hatféle méretű és anyagú.

Mit várunk, kedves mindannyian, mi legyen a tanulság?

Hát ez, amit itt fentebb írtál  :)
Ezzel az írással teljesen egyetértek. Köszönöm!

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3472 Dátum: 2015. Március 03. - 15:23:54 »
Rosszat vettél, vagy még élt a borz.

Amit vettem, az egy WD 30 milis volt. Az tényleg rossz volt, kuka lett a vége.
Kölcsönben járt nálam jó régen egy Chubby 2-es, ami még 30as sincs, de túlzásnak tartottam. Nem mondom, hogy nem lehetne szeretni, de szemfényvesztésnek éreztem, tényleg csak arra lett volna jó, hogy a nagyzási hóbortomat kielégíthessem, de olyanom meg nincs. Meg aztán az ára se semmi! Könnyen eldönthető volt, hogy vegyek e ilyet, vagy sem, mert funkcionálisan semmi pluszt nem adott, az ára meg gigantikus.

A Chubby 2-s egy tökéletes választás, s hogy nagyzási hóbort lenne egy ilyen pamacs azt nem hiszem.
De egy 7 napos szett belőle? Nyam... Nyam

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3473 Dátum: 2015. Március 03. - 15:27:57 »
Pontosan ugyanolyan habot tudtam vele készíteni, mint egy kisebb méretű jó minőségű borz pamaccsal.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3474 Dátum: 2015. Március 03. - 15:31:40 »
Megint keveredik a logika és a "szeretet".

Ha valaki a nagyobb pamacsot szereti, akkor azt szereti és kész. Ezt nem lehet logikával űberelni, hogy de az feleslegesen nagy, mert kisebbel is jól meglehet pamacsolni az arcot...  ???

Ne feledjük, hogy sokan az élményt keressük a borotválkozásban, ha nagy pamacs kell hozzá, ám legyen, ha kicsi, ám legyen.
De a szeretet és a logika nem játszanak egy pályán.

(sejtettem egyébként, hogy ide fog vezetni a dolog, ezért írtam, hogy erre kíváncsi leszek...)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3475 Dátum: 2015. Március 03. - 15:37:35 »

Ne feledjük, hogy sokan az élményt keressük a borotválkozásban, ha nagy pamacs kell hozzá, ám legyen, ha kicsi, ám legyen.


Pont erről lenne szó! A szélsőségek ajnározásáról. Az átlagosat, az arany középutat ki keresi? Vagy itt mindenki Zillel jár?  :D

Most komolyan! Ott van az a gyönyörű pamacs. Méreteiben ugyan tök átlag, azonban egy high-end kategória a pamacsok között. Erre jön valaki és közli, hogy nem jó, mert kicsi. Hát én még ilyet  :crazy:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3476 Dátum: 2015. Március 03. - 15:44:12 »

Ne feledjük, hogy sokan az élményt keressük a borotválkozásban, ha nagy pamacs kell hozzá, ám legyen, ha kicsi, ám legyen.


... Az átlagosat, az arany középutat ki keresi?...

Sokan, pl. én is. Itt most ki lett ragadva egy vélemény, aki kijelentette, hogy szereti a nagy pamacsot. Válasz az volt rá, hogy neki mért kell nagy, a kicsi miért nem jó. Ebből egyenes vonal lett húzva, hogy minek mindenkinek nagy? Kissé eltúlozva persze, de így alakult.

Általánosítási hiba, tehát nem mindenkinek kell a nagy. Mármint pamacs!  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3477 Dátum: 2015. Március 03. - 15:55:13 »
Aztán majd mindjárt jön valaki aki azt mondja, hogy hiába nagy, mert ha nem szinti akkor mindenképp szar.... :fetreng:
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3478 Dátum: 2015. Március 03. - 16:10:09 »
Már éppen írni akartam, nem mindegy, hogy milyen, ha nem szinti?  :fetreng:

Aztán majd mindjárt jön valaki aki azt mondja, hogy hiába nagy, mert ha nem szinti akkor mindenképp szar.... :fetreng:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3479 Dátum: 2015. Március 03. - 16:38:17 »
Aztán majd mindjárt jön valaki aki azt mondja, hogy hiába nagy, mert ha nem szinti akkor mindenképp szar.... :fetreng:

 :jajne:  :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici