Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 859899 alkalommal)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #7815 Dátum: 2014. Február 25. - 11:51:56 »
Én ezt a fajtát merem ajánlani, nekem is van:
http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_kempingezes_kellekei/bicska_kes/gerber_zsebkes_1867060934.html
Ez is biztos kínai, de elég korrekt.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Kávézó
« Válasz #7816 Dátum: 2014. Február 25. - 12:08:56 »
Nekem ilyen van: http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=13&id=PROD100625180623, csak nem fűrészes az éle. Nyúzom már vagy három éve, és két éve egy alkalommal félnapig dobáltuk fába a fiaimmal egy Mora vadászkéssel felváltva. A Mora tönkrement, ezt meg le kellett mosnom, mert poros lett.  :futyul: És még szép is a fa berakással.  Ilyen van nekem nem egykezesben is (díszdobozos) nagyon elégedett vagyok velük. Merem ajánlani.
Novaculum habeo.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #7817 Dátum: 2014. Február 25. - 13:32:33 »
Itt tényleg kínai az egész! :D

Itt amelyiken van nyitószemölcs és tetszik és az ára is megfelel, az jó lesz:
http://www.bladeshop.hu/www-bladeshop-hu/eshop/1-1-Kesek-bicskak-Knives


Van két ilyen szanrénmúm. Ebayen harmadennyibe kerülnek. Jópofák, de szerintem lágyvasból készülnek.
Persze tökéletesen megfelelő mondjuk vaterás csomagot bontani vagy rossz rétest szeletelni a Normafa büfében.

(szerk.) Na jó, az igazán olcsóra béjen is vadászni kell, szóval nem olyan rosszak ezek az árak sem. Legalábbis ha személyesen hozza el az ember.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kávézó
« Válasz #7818 Dátum: 2014. Február 25. - 13:36:46 »
Hogy mennyire ronda egy szó az hogy "nyitószemölcs"....Ez a hivatalos neve? Mér nem bütyök? Egy bütyök szebb mint egy szemölcs.... Fujj. :)
(szerintem)

Nem elérhető Błazej

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Kávézó
« Válasz #7819 Dátum: 2014. Február 25. - 13:37:45 »
Mielőtt kést választasz, tisztázd magadban, hogy mire szeretnéd használni. Amelyik egy kézzel nyitható, ritkán alkalmas dobozok felnyitására (arra ott a snitzer), vagyis alkalmas, de hamar kimegy az éle. Azért fölösleges venned. Az egy kézzel kinyithatók általában szúró kések, az alacsony árkategóriásak ezek közül arra jók, hogy elő tudj te is venni valamit, ha rád támadnak, illetve, hogy motozáskor legyen mit elkobozniuk a rendőröknek. Németországban például egy kézzel kinyitható kés nem is lehet nálad, ha jól tudom, teljesen mindegy, mekkora a penge hossza. A legjobban akkor jársz szerintem, ha bemész 4-5 késes boltba (ne 4-5 Extrametálba, mert ott mindannyiszor ugyanazokat mutatnák), és érdeklődés szintjén kéred az eladók segítségét. Ott kiraknak eléd egy párat, és amelyik a legjobban megtetszik, azt veszed meg. Nem akarom elkomolytalankodni, de a kés olyan, mint a házipálinka: mindenki a sajátját dícséri.  :fetreng: És túlmisztifikálni sem, de a jó késnek lelke van, és az az igazi, amelyikkel egymásra tudtok hangolódni. Ne online keresgélj, hanem vedd kézbe őket, vágj velük, nyitogasd őket. Ki fog derülni, melyik a te késed.  ;)
Ja, és egy jó tanács: kés annak a kezébe való, aki tudja, meri is használni. Legyen szó étkezésről, vagy védekezésről...

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kávézó
« Válasz #7820 Dátum: 2014. Február 25. - 13:42:40 »
 :peace:

A "védekezést" én alapból kizárnám! A bicska nem arra való.

Zsebből előrántani, körtét szelni, szalonnát katonázni, nyársat faragni, dobozt kinyitni, madzagot elvágni.

 :peace:
Sheffield-England

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kávézó
« Válasz #7821 Dátum: 2014. Február 25. - 13:46:26 »
Védekezésre ott a gumi, a tabletta, az önmegtartóztatás... :D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kávézó
« Válasz #7822 Dátum: 2014. Február 25. - 13:47:13 »
Védekezésre ott a gumi, a tabletta, az önmegtartóztatás... :D

 :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kávézó
« Válasz #7823 Dátum: 2014. Február 25. - 13:47:34 »
Védekezésre ott a gumi, a tabletta, az önmegtartóztatás... :D
Vagy a zokni szandállal  :fetreng: akkor elkerülnek...
(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kávézó
« Válasz #7824 Dátum: 2014. Február 25. - 13:48:56 »
Védekezésre ott a gumi, a tabletta, az önmegtartóztatás... :D
Vagy a zokni szandállal  :fetreng: akkor elkerülnek...
:sör: :fetreng:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kávézó
« Válasz #7825 Dátum: 2014. Február 25. - 13:52:51 »
Tévedés ne essék, nem vagyok zsebkés-ellenes. Sőt, inkább rajongó, mindig van nálam pár. De...hétköznapi feladatokra: étkezés, bontogatás, faragás, stb. Ma is egy szép Madaras darabolta a sülthúst az ebédnél. Igaz, az éhezés ellen védekeztem, de ez elég is...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #7826 Dátum: 2014. Február 25. - 13:54:26 »
Mielőtt kést választasz, tisztázd magadban, hogy mire szeretnéd használni. Amelyik egy kézzel nyitható, ritkán alkalmas dobozok felnyitására (arra ott a snitzer), vagyis alkalmas, de hamar kimegy az éle. Azért fölösleges venned. Az egy kézzel kinyithatók általában szúró kések, az alacsony árkategóriásak ezek közül arra jók, hogy elő tudj te is venni valamit, ha rád támadnak, illetve, hogy motozáskor legyen mit elkobozniuk a rendőröknek. Németországban például egy kézzel kinyitható kés nem is lehet nálad, ha jól tudom, teljesen mindegy, mekkora a penge hossza. A legjobban akkor jársz szerintem, ha bemész 4-5 késes boltba (ne 4-5 Extrametálba, mert ott mindannyiszor ugyanazokat mutatnák), és érdeklődés szintjén kéred az eladók segítségét. Ott kiraknak eléd egy párat, és amelyik a legjobban megtetszik, azt veszed meg. Nem akarom elkomolytalankodni, de a kés olyan, mint a házipálinka: mindenki a sajátját dícséri.  :fetreng: És túlmisztifikálni sem, de a jó késnek lelke van, és az az igazi, amelyikkel egymásra tudtok hangolódni. Ne online keresgélj, hanem vedd kézbe őket, vágj velük, nyitogasd őket. Ki fog derülni, melyik a te késed.  ;)
Ja, és egy jó tanács: kés annak a kezébe való, aki tudja, meri is használni. Legyen szó étkezésről, vagy védekezésről...
Isten ments, hogy én ezt előrántsam és védekezzek vele, nem értek ilyesmihez, valszeg rosszabbul járnék, mert nem tudom használni.

Olyasmire kell, hogy egy madzagot elvágjak, és egy kézzel végig tudjam csinálni, ne kelljen nyitogatni kettővel. Ha erre nem valók az egykezes bicskák, akkor mi való? Komolyan kérdem. Én értem, hogy dobozt felnyitni a snitzer való, más feladatokra is van célszerszám, de mégis, a kés egy univerzális szerszám, lehet hogy specifikus dolgokra nem ez kell, de nem akarok magammal hordani hatféle dolgot, snitzert végképp nem.

Van többféle zsebkésem, mindegyikkel az a gondom hogy utálom nyitogatni. Gépelés miatt a körmöm mindig rövid, macera piszkálgatni. Azt hittem erre megoldás az egykezes, de ezek szerint rosszul gondolom.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kávézó
« Válasz #7827 Dátum: 2014. Február 25. - 13:56:04 »
Minden arra jó, amire neked jó ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #7828 Dátum: 2014. Február 25. - 14:11:34 »
Azért itt ellentmondanék az egykezes nyithatóságú késekkel kapcsolatban - nincs azokkal semmi baj! Az meg hogy mire való, inkább a penge formájától mint a nyithatóságtól függ  :hat:
Én ezek közül javasolnék

http://www.kesedenyollo.com/gyarto/kershaw

az ebay-on találsz ebben az árkategóriában cold steel-t (nekem ez személyes kedvencem)

De még javasolhatom a klasszikus Opinel-t is :)
http://www.kesedenyollo.com/gyarto/opinel

Ezeket nyugodt szívvel ajánlom, azt válaszd amelyik tetszik.  :thumbup:




Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kávézó
« Válasz #7829 Dátum: 2014. Február 25. - 14:16:47 »
Az Opinel nekem is nagyon tetszik.

Az öcsémnek vettem annak idején, mikor arra járok mindig elkérem nézegetni egy kicsit. Bár nem egy veszett árkategória, ahogy nézem...hoppá...hoppá...gondolat születik.  :crazy:  :fejtor:
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici