Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 258476 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1755 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 20:58:36 »
Nekem is nagyon rossz a tapasztalatom az utángyártott akkukkal, persze biztos vannak kivételek, de általában kevesebbet bírnak, mint a gyáriak, még akkor is, ha a cimkéjük szerint nagyobb kapacitásúak.

Mivel volt egy régi, 9-10 éves, de soha nem használ laptop akksim(Asushoz), eladni már úgysem lehet, tehát szétszedtem. 2000mah Samsung cellák voltak benne, totál lemerülve, jó ideig a töltést sem vették. Miután sikerült rendbeszedni őket nagyságrendekkel tovább bírják mint az állitólag nagyobb kapacítású utángyártottak.
Az pedig több mint gyanús, hogy egy neves gyártó kihoz egy x kapacítású akksit, aztán egy akármilyen utángyártott valami töbszörösét tudja...
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1756 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 21:07:47 »
Nekem is nagyon rossz a tapasztalatom az utángyártott akkukkal, persze biztos vannak kivételek, de általában kevesebbet bírnak, mint a gyáriak, még akkor is, ha a cimkéjük szerint nagyobb kapacitásúak.
Azonos technológiával nagyjából a rendelkezésre álló térfogat dönti el az elvileg lehetséges kapacitást. Ami ugyanoda megy be és ugyanaz a technológia, az max ±10% körüli kapacitást ad egy jó minőségű, új gyárihoz képest. A celláknak hely kell, be is kell vonni valamivel, nagy csodák nincsenek. Kivétel persze ha szabadon lehet terjeszkedni (pl egyes laptop-akksik, amik kiállnak a gép síkjából), de telefonnál ez manapság már ritka.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1757 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 21:51:38 »
Ebben igazad van, de ettől nem változik meg a rengeteg gyenge minőségű akkuval kapcsolatos tapasztalatom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1758 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 21:55:51 »
Ebben igazad van, de ettől nem változik meg a rengeteg gyenge minőségű akkuval kapcsolatos tapasztalatom.
Szerintem félreértettél, én pont azt mondtam hogy ritka hogy az utángyártott jobb lesz, mint az eredeti. Rosszabb simán lehet, és gyakran az.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1759 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 21:57:35 »
Jogos, kicsit már fáradt vagyok  :sör:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1760 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 23:43:11 »
Érik az akku-tali. :bocs:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1761 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 23:59:09 »
Köszi mindenkinek az akkus észrevételt! :sör:

Olvasgattam én is a témában, és találtam egy ajánlott céget, aki utángyártott aksikkal foglalkozik. Állítólag ezek minőségi darabok, sok esetben valóban többet tudnak, mint a gyáriak. Viszont az áruk se marad el sokkal tőlük. Így ezt a vonalat elvetettem.

Közben rendeltem egy eredetit(remélem) innen. Korrekt ár, ennyiért még az se zavarna, ha mégsem lenne annyira eredeti. ;D Bár a cég kifejezetten hangsúlyozza, hogy gyári tartozékokat árul. Még az lehet esetleg, hogy gyári, de nem új. Franc tudja, nem egy ökör ára, ahogy Sanyi mondaná. :D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1762 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 00:04:56 »
Ezeket az akkukat ugyanazokban a gyárakban gyártják, mint a "gyáriakat" csak az éjszakai műszakban. Szóval ha már csak ugyanazt tudják mint amit kaptál hozzá csak harmadáron, már megérte a dolog. Nekem jó tapasztalatom van a telefonakukkal, az s3-hoz vett nem gyári tovább bírja mint a gyári. De ha csak backup akksinak használod, beteszed a kocsiba és ha kell használod. Ennyi pénzért sokat nem kockáztatsz. Bár szerintem sokkal jobb lesz mint a gyári :)

Amióta egyre jobban beigazolódni látszik az előre tervezett avultatás, egyre kevéssé hiszem azt, hogy "gyári" alkatrészeket/kiegészítőket kellene vegyek horrorpénzért. Ha valami tényleg minőség arra nem sajnálom a pénzt, de amikor ugyanazon a cuccon van egy jól csengő márkanév sokszoros áron...
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1763 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 00:10:25 »
Ezeket az akkukat ugyanazokban a gyárakban gyártják, mint a "gyáriakat" csak az éjszakai műszakban.
Igen, én is ezt olvasom mindenhol. 7 ezret nem adtam volna egy használt telefonba a gyári aksiért, de 2700-at szállítással együtt már igen. Ha nem fog többet tudni, mint ami benne van, akkor jöhet a YAHXI. A másik, hogy ez itt lesz két nap alatt, szemben a kínai 15-60 napjával.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1764 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 11:35:17 »
Egy régi fényképezőgépbe rendeltem két, hong-kongi ebay-es eladótól akksit. Az egyik hibátlan, olyan, mint a gyári volt, a másik pár hónap alatt elvesztette a kapacitása nagy részét, kuka. Külsőre mindkettő emlékeztetett az eredetire, a rondább címkéjű bizonyult jobbnak.

Szerintem az akkuvásárlás lutri, a legfontosabb szempont a garancia (lenne). Viszont ahol van garancia, ott nincs alacsony ár...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1765 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 11:41:40 »
Samsung s3 gyári aksiból 4et vittem vissza, töltésnél úgy melegedett, hogy sütött a kikapcsolt telefon!

S samsung üzletben, tehát valószínűleg gyári volt mind
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1766 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 13:34:14 »
Egy szó, mint száz, olcsó aksit kell venni. Akkor nem bánja annyira az ember, ha hamar tönkremegy.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1767 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 14:20:15 »
Egy szó, mint száz, olcsó aksit kell venni. Akkor nem bánja annyira az ember, ha hamar tönkremegy.
de azt igen, ha meggyullad :D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1768 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 14:24:01 »
Na, annyira olcsón azért nem szabad vásárolni. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1769 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 14:30:20 »
Hát néha az iphone akkuja is kigyullad, azokról meg nem lehet mondani h utángyártott :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici