Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 347739 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #555 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 22:29:12 »
30 alatt (egyelőre), szerintem el lehet majd hozni valamelyiket nem sokkal drágábban.

http://www.ebay.com/itm/Vintage-GILLETTE-TECH-SAFETY-Razor-NEW-69-Cent-Original-Box-Sleeve-/390654903376

http://www.ebay.com/itm/NOS-Vintage-Gillette-Tech-Double-Edge-Safety-Razor-1964-J4-Original-Box-NICE-/290970543851

http://www.ebay.com/itm/Gillette-Tech-Razor-Made-in-Canada-/281161003389

http://www.ebay.com/itm/NEW-NOS-NIB-Vintage-Gillette-1947-Goldtone-Tech-Double-Edge-Razor-Made-in-USA-/151115837170

Igen, ezeket már én is láttam, a két középsőnél - úgy láttam - nincs szállítás Magyarországra. Amúgy meg (a másikaknál) sem adok 5-6 ezret egy borotva szállításáért.  Fél kilós bowie-t is elküldenek ennyiért.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Gillette
« Válasz #556 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 23:46:02 »
A tapasztalatom az, hogy az ebay-es eladók többsége rábeszélhető a magyarországi szállításra, aminek amerikából a legolcsóbb, de még az eladó oldaláról is bevállalható típusa a First Class International - Tracking opcióval. Ezzel nem lehet végig online követni, de ha elveszik, akkor ő is fedezve van, és mivel van rajta szám, ezért a magyar postások többsége sem gondolja úgy, hogy ajándékot kapott.  :D. Én azon liciteknél, ahol 20-30 dolláros szállítást adnak meg, bepróbálkozok ezzel, és többnyire (80%-ban bejön).
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Gillette
« Válasz #557 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 23:49:52 »
...és mivel van rajta szám, ezért a magyar postások többsége sem gondolja úgy, hogy ajándékot kapott.  :D.

Ezt nagyon szépen fogalmaztad meg!   :hat:   ;D

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #558 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 10:09:15 »
Nekem eddig egyetlen küldeményem sem tűnt el (kopp-kopp). Akár tracking-gel jött, akár anélkül.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Gillette
« Válasz #559 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 13:10:32 »
Hajjaj... Én évek óta úgy rendelek/veszek bármit, hogy lelkileg fölkészülök a buktára, nem élem bele magam, nem nézegetem/olvasok róla, aztán ha megjön, akkor merek csak örülni. Önvédelem.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Gillette
« Válasz #560 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 13:31:06 »
Hajjaj... Én évek óta úgy rendelek/veszek bármit, hogy lelkileg fölkészülök a buktára, nem élem bele magam, nem nézegetem/olvasok róla, aztán ha megjön, akkor merek csak örülni. Önvédelem.
Inkább önámítás. Mindig azt mondod magadnak, hogy "fel vagyok készülve, talán nem jön meg", de titokban mindig reménykedsz. Hamis védekezési mechanizmus :P

(Én eddig mindent megkaptam. És megint :P)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Gillette
« Válasz #561 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 13:35:20 »
Hajjaj... Én évek óta úgy rendelek/veszek bármit, hogy lelkileg fölkészülök a buktára, nem élem bele magam, nem nézegetem/olvasok róla, aztán ha megjön, akkor merek csak örülni. Önvédelem.

ennél már csak az jobb (vagy rosszabb?  ;D), amikor EU-n kívül rendelsz, eltelik 40-50 nap és semmi. már lassan belenyugodsz, hogy ez bizony bukta volt, amikor megkerül a küldemény. viszont fizethetsz ÁFA-t, vámot. öröm boldogság van. de a végén mégiscsak baromira örülsz a piszok drágán beszerzett cuccodnak. :2thumbup:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Gillette
« Válasz #562 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 14:32:35 »
Inkább önámítás. Mindig azt mondod magadnak, hogy "fel vagyok készülve, talán nem jön meg", de titokban mindig reménykedsz. Hamis védekezési mechanizmus :P

(Én eddig mindent megkaptam. És megint :P)

Ez az én módszerem, magamnak, és sem a célja, sem az eredménye nyilvánvalóan nem lehet egy eltűnt csomag visszaszerzése. Innentől viszont az én dolgom eldönteni, hogy működik-e, hogy jólesik-e, és ha igen, akkor sem nem önámítás, sem nem önbecsapás.
Uff.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #563 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 19:34:57 »
23 év ide, 23 év oda, a hazai kereskedelmi szemlélet semmit nem változott, azaz még mindig hiánygazdaság van, és emiatt az emberek (én is) kockáztatnak: eltűnés, áfa, stb.
Üzenem a hazai kereskedők zömének a középső ujjamat - tisztelet a kivételnek  :hat:
Én inkább azt mondom erre: kicsi piac, túlsúlyban igénytelen vevőkkel (akik miatt pedig az alkalmatlan kereskedők közül is páran megélhetnek).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #564 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 21:41:24 »
Ritkán találkozok KERESKEDŐvel. Kufárokkal már annál inkább...
Hát ja...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Gillette
« Válasz #565 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 21:41:33 »
Hogy ontopic is legyek, a kétféle Gillette new fej között mi a lényegi különbség? Ha jól láttam, van rövid és hosszúfésűs.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Gillette
« Válasz #566 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 05:22:03 »
Pár Gillette fej:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Gillette
« Válasz #567 Dátum: 2013. Szeptember 20. - 19:24:27 »
Ma rendezgettem a régi félretett borotvák közt. Ahogy emlékeztem, volt egy aranyozott régi adjustable Gillette borotvám..kissé hiányosan. Ma sikerült fellelni...és egy E1 kódu 59-es Fat Boy!!! Hiányos...az alsó nyitó csavar zéger gyűrűs rögzitője hiányzik...de talán csak megoldható valahogy. Úgyhogy:  :hurra:

Üdv: longball

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #568 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 19:48:16 »
Melyik régi Gillette pillangós borotva szétszedhető, ha mondjuk felújításra, újranikkeleztetésre/krómoztatásra adnám a fejem?
Super Speed...Fat Boy...etc.

Illetve azonkívül, hogy ezek a borotvák "kultikusak" és - megfelelő kezekben - tartósak/megbízhatóak, a borotválkozás minőségében mennyivel marad el mögöttük - ha elmarad - mondjuk egy új kínai Weishi?  (attól eltekintve persze, hogy az Adjustable modellek állíthatósak, míg a kínai nem.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Gillette
« Válasz #569 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 19:52:30 »
Knick/Knack=Slim Twist, ha elég a pillangó. Ha adjusztálni is szeretnéd, akkor Fát Boy és Slim Adjustable a barátod.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici