Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 346935 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Gillette
« Válasz #585 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 21:14:47 »
Nekem a Satin Chrome jobban tetszik  ;D
Régóta filózok egy jó TTO beszerzésén  :futyul:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #586 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 21:27:01 »
Még a végén "rábeszélődök" egy Timorra (azért is gunmetal  :)).
Ha hozza egy Gillette szintjét, az már valami.  Weishi egyenlőre jegelve.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Gillette
« Válasz #587 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 21:47:09 »
Ming Shi vel sincs gond.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #588 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 21:49:47 »
Ming Shi vel sincs gond.  ;D

Olvastam Ed cikkét is, jó lehet de nekem valószínüleg túl könnyű és én amúgy is azt szeretem, ha egy borotvában (is) van anyag.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Gillette
« Válasz #589 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 21:58:00 »
Nekem a Satin Chrome jobban tetszik  ;D
Régóta filózok egy jó TTO beszerzésén  :futyul:



Ákos:van már neked jó kis TTO-d Rocket néven. ;) :futyul:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Gillette
« Válasz #590 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 22:05:27 »
Gyerekek, jó látom, hogy itt már jó ideje mindenről van szó, Weishi, Timor, csak pont Gillette-ről nem?   :evil:

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #591 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 22:05:38 »
Még annyo OFF - Ed utólagos engedelmével - ide: mellesleg eléggé valószínünek tartom, hogy a Weishi és a Timor ugyanazon a soron/üzemben készül (minőségellenőrzés ide-vagy oda).
De egye kutya.....legyen a Timor  :)

És hogy ON is legyek: Egy Fatboy lesz a következő cél. A legjobban ez tetszik a sok másik Gillette között.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Gillette
« Válasz #592 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 22:08:54 »
Párosan szép az élet  ;D

Ákos:van már neked jó kis TTO-d Rocket néven. ;) :futyul:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Gillette
« Válasz #593 Dátum: 2013. Október 23. - 22:18:11 »


Íme két Old Type.

A jobb oldalit ha jól emlékszem Amerikából vettem, a bal oldalit meg valahonnét Németországból, a holland határ mellől.

A nyelük teljes mértékben eltér. A bal oldalin valami olyan nyél van, amit máshol még nem láttam, a jobb oldalin a hagyományos forma látható. Gyakorlatilag elmondható, hogy a bal oldalit kizárólag a nyél miatt vásároltam meg, mert megtetszett, viszont így lett összehasonlítási alapom OT és OT között.

A világon rengeteg DE van, azokból jómagam tízenvalahány típust birtoklok. Ezek közül érzetre a Gillette OT a legharapósabb. A többi fejhez képest ezek engednek legtöbb mozgásteret a pengéknek és tapasztalataim szerint ezekkel a legalaposabb a borotválkozás.
Ennek megfelelően természetesen ezekkel a legkönnyebb vágást is ejteni, pláne ha új Feathert teszek beléjük, akkor óvatosan kell mozgatni. :)

A krómozott 1918-as gyártmány, a másikon viszont nem található dátumkód, így fogalmam nincs, mikor készült.
A fésűs részeket egymásra téve tökéletesen fedik egymást és a pengetartó részek is hasonlatosnak tűnnek, de valahogy mégsem ugyanaz a kettő. A képen a jobb oldali fej lefut a fésűkhöz a fej ívében, a bal oldalin viszont az ív megtörni látszik. Hogy ez gyártásból ered-e, avagy kopásból, azt nem tudom, mindenesetre amellett, hogy mindkettőt agresszívnek gondolom, a furcsa nyelű tán a kettő közül a veszedelmesebb.
Még a hangja is más...

Mindkettőre igaz szerintem, hogy egyéb borotvákban már használtnak, húzósnak érzett pengét ha ezekbe teszek át, akkor ezekben még gond nélkül jó eredményt lehet elérni néhány kör erejéig.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Gillette
« Válasz #594 Dátum: 2013. Október 23. - 22:39:02 »
Snake tapasztalását átemeltem ide, némi átbeszélésre.
.
Gillette Old Type OC 1918 borotva
Cerrus penge
.
Hogy nem a legbiztonságosabb borotva az OT, az tuti, de hogy szinte új életre kelnek benne a pengék, az is!
Legutóbb a Cerrust már kidobásra érettnek találtam egy másik borotvában, de az OT-ban egész jól muzsikált még most is.

Tényleg érdekes téma. Mert a nálam használatban lévő "Gillette Old Type Genuine 1920" papír dobozos - már a rövid fejcsavaros (korszerűsített) készülék - totál ellentetje annak, amit Snake írt. Ez egy teljesen biztonságos, kíméletes készülék.

Nem olvastam róla, hogy ekkora eltérés lenne, a különböző évjáratú Old Type-ok között.
Remélem ma kapom kézhez a "Gillette Old Type 460-B Standard Set 1917" készülékemet. Ez még a hosszú menetes nyélhüvelyes készülék. Kiváncsi leszek, tényleg ilyen sokkal harapósabb-é.  :o

Lusta vagyok utána járni, de ezeket az OT fejeket gondolom gyártották jó pár évig, jó pár helyen, így simán elképzelhetőnek tartom, hogy a teljesítményük is eltérő. Mondjuk hogy pont ellentétes a tapasztalatunk hsznált penge- OT kombó témakörben, az valóban érdekes...
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Gillette
« Válasz #595 Dátum: 2013. Október 24. - 07:54:50 »
Az én OT fejem nagyon kíméletes és természetesen alapos is.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Gillette
« Válasz #596 Dátum: 2013. Október 24. - 07:55:51 »
Melyiket használod?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Gillette
« Válasz #597 Dátum: 2013. Október 24. - 08:13:46 »
Melyiket használod?

Ha a kérdés nekem szólt, akkor a válasz: mindkettőt. Mikor melyikhez van kedvem. A fentiekből kiindulva igyekszem inkább már használt pengéket a belsejükbe tenni. Ha új, vagy viszonylag új még egy penge, manapság inkább nyúlok valamelyik slant felé, netán Eclipse vagy Legion Extranjera felé.
Utazáshoz, illetve olyankor, ha nincs nagyon idő sebgyógyításra elő szoktam venni a Gilette BET borotvát. Az szerintem nagyon kíméletes. Most nyáron előfordult, hogy 2 hétig zsinórban azt használtam.
Gillettek közül egyébként az SS-t használom legritkábban. Valahogy nem kedveltem meg.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Gillette
« Válasz #598 Dátum: 2013. Október 24. - 11:35:00 »
Azzal teljesen tisztában voltam már a vásárláskor is, hogy a nyél nem eredeti. Mint írtam tulajdonképpen a nyelet szerettem volna megvenni. Hogy volt hozzá fej is az csak hab volt a tortán. :) Megvettem volna akkor is, ha Yuma fejre lett volna téve. :)
Egyébként ha egy darab botra lenne rátolva a fej, a tömeg-faktort leszámítva nagyjából ugyanígy működne a borotva.

Az viszont érdekelne, hogy valamilyen másik borotváról lett átrakva erre a fejre ez a nyél, avagy valami jobb képességű németalföldi esztergályos-marós készítette ráérősebb óráiban. A kávézó topicba belinkelt kép alapján úgy gondolom inkább előbbiről lehet szó, mert saját gyártmányba nem szoktak kódot ütni-vésni-gravírozni. Szerintem.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Gillette
« Válasz #599 Dátum: 2013. Október 24. - 11:54:06 »
Tolómérővel megmértem: a fésűs elemek szélessége közt 6 tized mm a differencia, és az íves lemezek szélessége közt is ugyanennyi az eltérés.
Viszont ellentétes előjellel. Tehát az "arany" színűnek keskenyebb a fésűs része 0,6 mm-el, ugyanakkor a pengetartó része 0,6-al szélesebb, mint a másik.

Olyan ez, mint a kocsiknál ( én mindenesetre így vagyok vele): jó, ha Japánban gyártották és nem valami kihelyezett részlegnél. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici