Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1622975 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6870 Dátum: 2013. Április 14. - 18:46:42 »
Mai:

Előtte: Proraso pre
Szappan: Trufitt&Hill Sandalwood
Pamacs: EJ Chatsworth Ivory
Borotva: Mühle R41
Penge: Derby
Utána: D.R.Harris Marlborough

szokni kell az R41-et.

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6871 Dátum: 2013. Április 14. - 19:33:44 »
Futur 6-osön  :fetreng:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6872 Dátum: 2013. Április 14. - 19:59:02 »
Tiszteletem.
 
Edwin Jagger DE89
Super-Max Platinum @1
Tulasi mandula olaj
Loccitane szappan
HJM borz
parajdi sótömb
4711 arcszesz



Mait rendhagyó módon vártam mint szűz lány az elsőt.  :fetreng:
Mivel szert tettem egy hjm borz pamacsra, és új pengére Super-Max platinumra.
Szokás szerint áztatás, /nem azt hanem a pamacsot  :borz1:/  fürdés közben, tulasi mandula habfelvétel előtt. Első körben csak lestem, hogy mi a ló.....z?
Nem ezt kellene éreznem hanem smooth ahogy olvastam a külföldi fórumon a pengéről 9/10.  Ragadt, tapadt amire később rájöttem, hogy a hülye olaj összeverekedett a Loccitane vel. Tanulság egyszerű paraszt dolgokat nem bír a Loccitane.  ;D
Szerintem elhagyom egy időre az olajozást.
Furcsa volt még a pamacs is elsőre de majd megszokom. Igaznak igaz, hogy finomabb, puhább érzés.  Mondjuk nem feküdt még, hogy tele volt az arcom szőrrel amit hullajtott szegény de majd máskor bizonyíthat.
Nem bírtam békén maradni ezért toltam még egy 4. kört. Na ez már fini volt mert már lejött az olaj gondolom én és sity-suty volt. Smoothy érzés előjött.
Érdekes tényleg smoothy a penge mert 4. körtől lángolni kellene a fejemnek mint szegény süsünek és sehol semmi.
Se égés, vágás se semmi.
Szerintem jó kis penge lesz ez majd valami jó kés zsíros krémmel.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6873 Dátum: 2013. Április 14. - 20:01:19 »
Qka és Betyárka szép fotója kapcsán javaslom, hogy akik ebben a topikban ilyen képeket képesek készíteni - most nem akarom névszerint felsorolni kedves tagjainkat, mindenki vegye magára, akit érint -, nyugodtan vegye a bátorságot is, hogy képeit szerepeltesse a külföldi, nemzetközi borotvafórumokon.
Persze többekkel már találkoztam közülünk ezeken fórumokon, de az út mindenki előtt nyitva és sok információhoz lehet jutni a hagyományos borotválkozással kapcsolatban amellett, hogy a legtöbb helyen ezekben a rovatokban  nagyon közvetlen, nemzetközi baráti társaságba lehet kerülni.
Itt van alább néhány link, hogy aki esetleg nem ismerné, odatalálhasson. (Lehetséges, hogy regisztráció kell egyes fórumokon, hogy látni lehessen.)

http://straightrazorplace.com/shave-day/97074-sun-april-14th-sat-april-20th.html

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/340991-SOTD-8-15-April-2013

http://www.theshavingroom.co.uk/forum/thread-19035.html

http://shavenook.com/thread-sotd-april-14th-thru-april-20th-2013

http://www.foroafeitado.com/foro/afeitado-del-dia-16/afeitados-del-8-al-14-abril-10070/#post205647

http://www.gut-rasiert.de/forum/index.php/topic,24294.0/topicseen.html

Jó böngészést!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6874 Dátum: 2013. Április 14. - 20:02:31 »
Köszönjük az elösmerést Fontibá.  :sör:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6875 Dátum: 2013. Április 16. - 12:20:15 »
Ahogy ma reggel, a hét órai pót zárthelyi után végigsimítottam az arcomon, éreztem hogy nincs mese, borotválkozhatok.

1. Forró víz az arcra puhításnak.
2. Hjm poca, Palmolive szappannal spékelve - olyan kis zöld rúd... :crazy:
3. A kedvenc Sheffield (mert az egyetlen Sheffield  ;D) Extra hollow ground, 9/16; néhányszor végighúztam a frissen kinevezett utazó-fenőszíjon.
4. WTG. És pont.  -Két nap múlva kell öltönyt húznom, és még egyszer borotválkozni akarok addig.  ;D


Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6876 Dátum: 2013. Április 17. - 15:35:27 »
Full Proraso
FwF@6
Muhle SSF
WTG

OMFG!  :borz2:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6877 Dátum: 2013. Április 17. - 17:05:58 »
Ott van az avatarban.
De legyen :


Friss. Üde. Hibatlan borotvalkozas volt.
Sehol egy pontverzes.
Most jottem meg a futasbol. Megizzadtam, de nem lett veres a nyakam, csipes sem volt.
En mondom Futur Featherrel 6-os egy WTG es ennyi. Nem kell itt tobb varazslat.

hablaty,hablaty,hablaty
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6878 Dátum: 2013. Április 17. - 18:18:19 »
Mai:
- alverde Men szenzitív arcmosó balzsam
- Proraso Pre
- szappan: Tabac
- pamacs: 26mm Silvertip
- kés: Kropp 6/8
- ASB: Weleda

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6879 Dátum: 2013. Április 17. - 19:44:06 »
Tiszteletem.

Edwin Jagger DE89
Super-Max platinum @2
hjm borz
Figaró krém
parajdi sőtömb
Figaró arcszesz



Mai borz tapasztalat gyűjtés és Super-Max teszt jegyében telt és végül, hogyan viselkedik majd az arcom nyári égett fejjel.  ;D
Figaró t nem is tudom mikor használtam de nagyon jól esett a szénné égett arcomnak a tápláló zsíros krém és az illata.
Sőt még mindig el tudnék viselni még zsírosabb krémet. Talán zsíroskenyér az arcba? Jöhet zsíros krém ajánló.  ;)
Borzocskára ráéreztem, Igaz még 2. alkalom furcsa volt az ázott borz szag még mindig. De még jobb mint az ázott kutyuli.  ;D
Mikor nekiestem a habkészítésnek tálkában, előtte kiráztam a borzkomát és az elején néztem hun a habképzés, sehol.
Kis vizet neki és csak szijja az a veszett borz a vizet még mindig felfelé. Tán sport büfé törzstag volt úgy ivott. Mikor már tele lett a bendője igen csak komoly habképzést kezdett produkálni mikor kiokádta magából. Majd széjjel akart pukkadni a pamatyom kész veszély volt.
Nagyon élveztem a borzolást, tanultság számomra iszákosabb mint a röfi több víz kell neki.
Penge téren meg hmm. Vágtam innen, onnan, hülyén, nem hülyén csak nem bírt megvágni a cudar.
Ilyen kíméletes pengét én még nem láttam úgy, hogy még vág is mellette. Kinevezem bolondbíztos pengének.
Szerintem betanulók pengéje lehetne, olyan mint a műanyag étkészlet szemben velük, hogy még vág is. + 1 pont neki.
Végén az arcszesz nem is ott csípett ahol borotválkoztam, hanem azon a részen ahol megéget kicsi arcocskám.
Hmmm mit is írjak még. Semmit. Végítélet komfortos, kényelmes borotválkozás jött létre a mai napon.
Pont 9/10.


Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6880 Dátum: 2013. Április 18. - 08:22:38 »
A mai  :borotva:

- Proraso Preshave krém
- 23mm Vie-Long 16510 Silvertip borz pamacs
- Castle Forbes borotvakrém, levendula olajjal
- Fitjar borotválkozótál
- 6/8" Revisor, shoulderless, Full Hollow Ground,  Round Point
- Kanayama Cordovan #60000
- WTG/XTG
- Castle Forbes AS balzsam

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6881 Dátum: 2013. Április 18. - 11:16:28 »
Azt a revizoros mindenségit! Bámulom egy ideje, de nem tudom megunni :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6882 Dátum: 2013. Április 18. - 15:25:52 »
A délelőtti gépelés is ipari mennyiségű jazz (Truffaz, Esbjörn Svensson Trio, Hancock) és egy vérpezsditő futás után gondoltam akkor jöjjön a metál.

Benyomtám hát egy Ignite videot a tecsőn és elővettem a következőket.

Proraso Pre
Futur w Feather
Mühle Fiber pamacs
Nannys Levendulas szappan
Lavanda AS

Metál volt az biztos. Mindig mondom, hogy FwF@6, csak azt elfelejtem, hogy ez nem mindig jó minden nap. 3-4 huzás után, ami két minimális pontvérzést is okozott, visszaállítottam egyesre a vasat és mentem egy WTG-XTG párost. A vége jó lett. (Pedig addigra kb. a Sunday bloody sunday feldolgoznás szólt volna.  :borz2:) Ha végignyomom hatoson, most tutti ég a nyakam. De volt eszem.

A végén pedig megnéztem a kedvenc koncert videomat Zoliéktól  :borz2:

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=LVEPIbK401s" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=LVEPIbK401s</a>
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6883 Dátum: 2013. Április 18. - 22:19:40 »

Sőt még mindig el tudnék viselni még zsírosabb krémet. Talán zsíroskenyér az arcba? Jöhet zsíros krém ajánló.  ;)


Az abszolút, és jó értelemben véve zsíros cucc a Mitchell's Wool Fat vagy más néven Kent szappan. Egyszerűen nem találkoztam olyannal, ami közel olyan lenne.
Illetve: a Figaró nem-habzó, de hát az nem-habzó.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #6884 Dátum: 2013. Április 19. - 07:31:37 »
Ma reggel:

- Mitchell's Wool Fat  ;)
- 26mm Silvertip Grade A
- WITTE & CO Feinster Silberstahl
- Ralon

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici