Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 346407 alkalommal)

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Gillette
« Válasz #540 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 08:01:44 »
Hm-hm... Ha 7-nél megakad, akkor viszont lehetséges, hogy a megfelelő pozícióban volt eredetileg, és mégis a zárómechanikával van gond. A linkelt képeket nézve, az eredeti állapotában 1-es állásnál mintha egyáltalán nem lenne lezárva, teljesen egyenes még a penge, és a pengehézag is akkora, mint a legfelső állásoknál kellene lennie... Zárásnál megvan a leírt ellentartás, vagy egyszerűen koppra megáll?

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Gillette
« Válasz #541 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 11:09:40 »
A linkelt kép abban az állapotban készült amikor nem volt zárásnál semmillyen ellentartás, de a gyűrűt 1-9-ig lehetett szabályozni.
Ezután a rugót benyomva átfordítottam a 9-es álláson túlra. Ezután már lett ellentartás és 1-es állásban is hajlítja a pengét, nem egyenes mint a képen. Csak így mostmár nem lehet 7-esen túl fordítani. És szerintem az 1-es fokozat is túl nagyot harap, nagy a távolság a penge és a safety bar között. Szóval nekem gyanús, hogy azért 7 a maximum, mert belül valami már 1-esben olyan állásban van, mintha magasabb pozicióba lenne tekerve.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #542 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:07:12 »
Szeretnék venni egy Gillette Tech típusú fejjel (mint pl. a Lord L5 is) egy olyan minőségű, színvonalú komolyabb borotvát, mint pl. a Merkur típusú fej esetén az Edwin Jagger 89.  Tehát árban is kb. ez a kaliber.
Tud nekem valaki ajánlani gyártmányt/modellt?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Gillette
« Válasz #543 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:41:44 »
Szeretnék venni egy Gillette Tech típusú fejjel (mint pl. a Lord L5 is) egy olyan minőségű, színvonalú komolyabb borotvát, mint pl. a Merkur típusú fej esetén az Edwin Jagger 89.  Tehát árban is kb. ez a kaliber.
Tud nekem valaki ajánlani gyártmányt/modellt?

Ha jó a régi is, akkor pl. az ebay-en ki lehet fogni nagyon szép állapotban lévő Tech modelleket. Ha új kell, akkor olcsó megoldás nem nagyon van. Tudtommal a Feather Steanless Steel és az iKon jöhet számításba:

http://www.shaving.ie/products/feather-stainless-steel-razor-asd2.html

http://www.shaving.ie/products/ikon-deluxe-stainless-steel-razor.html

Ezek viszont eltérően viselkednek, működnek, mint pl. a Gillette Tech. A Feather nagyon gyengéd, az iKon meg nem.  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Gillette
« Válasz #544 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:47:13 »
Még eszembe jutott a Feather Portable is, néha előfordul 1-2 új példány is az ebay-en. Sőt, néhány fórumtársnak is van, lehet, hogy jó pénzért el is adnák.  ;)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Gillette
« Válasz #545 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:47:33 »
A Feather nagyon gyengéd, az iKon meg nem.  ;D

Nem csak úgy nem, hanom nagyonnagyonnagyon nem!   ;D

(Épp a posztot írom róla...)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Gillette
« Válasz #546 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:48:49 »
A Feather nagyon gyengéd, az iKon meg nem.  ;D

Nem nem, hanom nagyonnagyonnagyon nem!   ;D

(Épp a posztot írom róla...)

azért a keresztvizet nem kell leszedni róla.  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #547 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 18:40:14 »
Szeretnék venni egy Gillette Tech típusú fejjel (mint pl. a Lord L5 is) egy olyan minőségű, színvonalú komolyabb borotvát, mint pl. a Merkur típusú fej esetén az Edwin Jagger 89.  Tehát árban is kb. ez a kaliber.
Tud nekem valaki ajánlani gyártmányt/modellt?

Ha jó a régi is, akkor pl. az ebay-en ki lehet fogni nagyon szép állapotban lévő Tech modelleket. Ha új kell, akkor olcsó megoldás nem nagyon van. Tudtommal a Feather Steanless Steel és az iKon jöhet számításba:

http://www.shaving.ie/products/feather-stainless-steel-razor-asd2.html

http://www.shaving.ie/products/ikon-deluxe-stainless-steel-razor.html

Ezek viszont eltérően viselkednek, működnek, mint pl. a Gillette Tech. A Feather nagyon gyengéd, az iKon meg nem.  ;D

Jó, tehát mindenképpen marad ezek szerint lehetőségnek a régi Tech (semmi kifogásom nincs ellene, sőt), csak azt hittem, hogy esetleg gyárt valaki újban is és az ára esetleg EJ szint. Vajon miért nem gyártanak (költői kérdés)? A Merkur fej ennyivel jobb (mert azért azt klónozzák többen)?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Gillette
« Válasz #548 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 18:50:21 »
A linkelt kép abban az állapotban készült amikor nem volt zárásnál semmillyen ellentartás, de a gyűrűt 1-9-ig lehetett szabályozni.
Ezután a rugót benyomva átfordítottam a 9-es álláson túlra. Ezután már lett ellentartás és 1-es állásban is hajlítja a pengét, nem egyenes mint a képen. Csak így mostmár nem lehet 7-esen túl fordítani. És szerintem az 1-es fokozat is túl nagyot harap, nagy a távolság a penge és a safety bar között. Szóval nekem gyanús, hogy azért 7 a maximum, mert belül valami már 1-esben olyan állásban van, mintha magasabb pozicióba lenne tekerve.
Akkor viszont a zárómechanizmussal lesz gond,  :( mert 1-es állásban a pengehézag alig kellene több legyen, mint a penge vastagsága, valahol régebben láttam is erre egy táblázatot.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Gillette
« Válasz #549 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 18:56:29 »
Itt egy új, Tech fejes Gillette, nyelet meg vehetsz hozzá külön:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190892037294
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #550 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 19:21:38 »
Itt egy új, Tech fejes Gillette, nyelet meg vehetsz hozzá külön:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190892037294

Köszönöm :)

Amúgy az eredeti Tech készült alumínium és acél nyéllel is?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Gillette
« Válasz #551 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 20:46:34 »
Igen, illetve pontosabban az „acél”, az nem acél, hanem nikkelezett sárgaréz.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Gillette
« Válasz #552 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:24:21 »
Nem próbáltam, de szemre ennek a Tech fejnek a minősége nem lehet messze a Lord L5-től. Szerintem messze van a régi Tech fejek minőségétől. 10-20 dollárért bontatlan Techeket lehet venni az ebayen.

Itt egy új, Tech fejes Gillette, nyelet meg vehetsz hozzá külön:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190892037294
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Gillette
« Válasz #553 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:41:43 »
Nem próbáltam, de szemre ennek a Tech fejnek a minősége nem lehet messze a Lord L5-től. Szerintem messze van a régi Tech fejek minőségétől. 10-20 dollárért bontatlan Techeket lehet venni az ebayen.

Itt egy új, Tech fejes Gillette, nyelet meg vehetsz hozzá külön:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190892037294

Nekem is nézegetés, infokeresgélés után úgy tűnik, hogy nagyjából hasonló minőség, mint a Lord L5. Mivel ez utóbbi már van (mától ugyebár ;D ), szeretnék inkább "eredetibb" Gillette Tech-et venni. Mondjuk 10-20 dollárért nem nagyon láttam bontatlan Tech-et (hosszabb és "rezes" nyéllel legalábbis). Mert inkább az érdekelne.  De bőszen keresgélek :)
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici