Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 449421 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1260 Dátum: 2013. Március 12. - 22:32:50 »

Köszönöm a Futurral kapcsolatos tanácsot!

Szia Jenco!


Üdv közöttünk!  Ja, és ne remegjen a kezed a futur vásárláskor, ne bizonytalanítsanak el a kétkedők...  :borz2:

Viszont ha már meglesz, dobd el a gyári pengét, és tegyél bele feather-t mert azzal működik, csak azzal :borz1:

PP
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1261 Dátum: 2013. Március 13. - 15:20:40 »
Üdv Mindenkinek!

Új tag vagyok, bár nem ez az első hozzászólásom. Mióta az eszemet tudom Merkur Futurt használok Feather pengével. Minden nap letolom az arcom, ennyivel tartozom magamnak. Pár hete egyik reggel úgy keltem, hogy ki kell próbálnom a késes borotválkozást. Egyből rendeltem kést magamnak, amivel csúfos kudarcot vallottam. Elolvastam a P&P blogot és itt majdnem mindent. Már van normális késem és fejlődök. Örülök, hogy itt lehetek.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1262 Dátum: 2013. Március 13. - 15:25:31 »
Kedves Attila,

Üdvözöllek a fedézeten. Milyen kést rendeltél és honnan? Shave ready? Azaz borotválkozásra kész, tehát meg van rendesen élezve?
Akarsz beszélni kudarcodról?
Lehet tudunk segíteni.

Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1263 Dátum: 2013. Március 13. - 15:49:30 »
Kedves Attila,

Üdvözöllek a fedézeten. ...

Az Ebay-ről rendeltem Imperialt, ami elvileg Angol gyártmány, de így utólag már azt gondolom, hogy valószínűleg keletebbre készült. A Jenes Sanyinál van egy Dovoval együtt, amit a Vaterán lőttem. Azt mondta, hogy a Dovo hibátlan, de az Imperialba nem tud életet lehelni. Azóta a Merkuromat már elcseréltem még egy Dovora és úton van egy Gold Dollar is, mert azt olvastam, hogy az használható. Késem már van egy csomó. Most már csak használni kellene megtanulni és karbantartani. Szeretnék venni egy Norton 4K/8K követ és megtanulni a fenést. Majd lassan belejövök, de köszönöm.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1264 Dátum: 2013. Március 13. - 16:58:59 »
Szia, Attila,

mi is örülünk, hogy itt vagy! :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1265 Dátum: 2013. Március 13. - 17:36:37 »
Kedves Attila,


A gold dollár jó választás. Nekem több, hadrendbe állított gold dollárom van. A dovo szintén jó borotva.

Táncos példával élve: nem vagyok az élezésben egy Fred Aster,de úgy gondolom, nem követek el pontatlánságot, mikor azt tanácsolom, hogy alkalom adtán szerezz majd be egy 12000 es vagy 14000 es követ az utolsó simításhoz, mert a 8000-es szükséges, de nem elégséges feltétele a jó élezésnek.

Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1266 Dátum: 2013. Március 13. - 17:55:09 »
Kedves Attila,


A gold dollár jó választás. Nekem több, hadrendbe állított gold dollárom van. A dovo szintén jó borotva.

Táncos példával élve: nem vagyok az élezésben egy Fred Aster,de úgy gondolom, nem követek el pontatlánságot, mikor azt tanácsolom, hogy alkalom adtán szerezz majd be egy 12000 es vagy 14000 es követ az utolsó simításhoz, mert a 8000-es szükséges, de nem elégséges feltétele a jó élezésnek.

Üdvözlettel:
Toportyán

Nekem ugye még semmilyen személyes tapasztalatom nincs csak sokat olvasok. :) Jól sejtem, hogy ezek a "tizenezres" kövek kiválthatók a különböző szemcseméretű porokkal érdesített balsafákkal? Nekem például van otthon Cérium Oxidom. Üveg polírozáshoz vettem. Lehet, hogy működne?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1267 Dátum: 2013. Március 13. - 19:53:49 »
Űdv Attila!

Hát igen igy is be lehet mutatkozni, nem mint egy nemrégi negativ példa  ;)

A fenőköves kérdésedre reagálva, szerintem kiváltani nem, inkább csak szükségmegoldásként lehet a köveket. Nem hinném, hogy megéri bajlódni vele. Ha bele akarsz merülni az élezésbe előbb utóbb úgy is fogsz venni köveket, ha meg csak a késeid karbantartására van szükséged, inkább add ki külsősnek. Én 15 évig borotválkoztam késsel, úgy, hogy nem volt kövem. Egy jó kés, jó éllel, sokat tart, akár 2-3 évet is kihúzhatsz vele, csak egy bőrrel.

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1268 Dátum: 2013. Március 13. - 21:15:32 »
Űdv Attila!

Hát igen igy is be lehet mutatkozni, nem mint egy nemrégi negativ példa  ;)

A fenőköves kérdésedre reagálva, ...
Igazad van. Először megtanulom használni rendesen a késeket. A fenés majd egy következő lépcsőfok.
Köszönöm mindenkinek a baráti fogadtatást.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1269 Dátum: 2013. Március 13. - 21:18:37 »

Köszönöm mindenkinek a baráti fogadtatást.

Amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten  :sör:

Nem elérhető xmihix

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1270 Dátum: 2013. Március 14. - 21:15:21 »
Sziasztok!
Egy pár éve kezdtem el foglalkozni a hagyományos borotválkozással, előtte villannyal toltam.

A borotváim:
 1 db Gillette Old Type - nagypapától
 2 db Soluna - nagypapától és papától
 1db Gillette (hosszú szárú) - papától

pengék:
Merkur Super

pamacs:
Mühle

szappan:
Nomad ® Calming Shave Cream Tube
barbon borotvakrém
Kent borotvaszappan

after:
4711
nívea




Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1271 Dátum: 2013. Március 14. - 21:43:35 »
Üdv a fórumon!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1272 Dátum: 2013. Március 14. - 21:52:32 »
...ezekből a borotvákból szappannal és fogkefével gyönyörűen csillogó darabokat lehetne készíteni.
...vagy csak én vagyok rendmániás?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1273 Dátum: 2013. Március 14. - 22:00:43 »
...ezekből a borotvákból szappannal és fogkefével gyönyörűen csillogó darabokat lehetne készíteni.
...vagy csak én vagyok rendmániás?

Nekem is azon akadt meg a szemem...a "kinek-milyen volt" topikban. Ami csilloghat, az csillogjon! :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető xmihix

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1274 Dátum: 2013. Március 14. - 22:01:09 »
jogos a felvetés, a hétvégén szakítok rá időt

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici