Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 859644 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #4140 Dátum: 2012. Július 23. - 22:27:55 »
Ha hentesek is használják, tán nem lehet olyan komolytalan cucc, mint ahogy néhányan nyilatkoznak róla (feltehetően olyanok fikázzák, akik a vitrinben tartják a késeiket, és vágni is még csak a papírt vágták velük, hogy élvezkedjenek...aztán irány vissza a vitrin)

Ha mindenki jó szakember lenne, és jó szerszámokat használna a munkája során, akkor ezt az országot úgy hívnák hogy japán 2, és nem Magyarország  ;D Annyi nyominger hentes van, hogy az semmit nem jelent ha valamelyik akármit is használ. A görgős Fiskars élező is tökéletesen működőképes ha nincsenek komoly elvárásai az embernek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kávézó
« Válasz #4141 Dátum: 2012. Július 23. - 22:55:34 »

Vagy csak úgy, hogy károsítja a markolatot, vagy ne adj isten a pengét.
Pld. összetett él esetén, amikor van rekurzív (homorú) élszakasz a pengén nagyban rongálja a nem rekurzív élszakasz átmenetet.
Ilyenek a DTM és Lanski befogós csodák is! Ráadásul kb. 10 cm-nél nagyobb élhossz esetén meg odébb kell fogni benne a pengét, amiért egy teljes leélezésű pengén nem könnyű - kvázi lehetetlen - tartani az élszöget.


Feri! Azért egy ilyen pengét k..va nehéz bármivel is tökéletesre fenni ( mert szintem ilyenre gondoltál)  :crazy:

A catrával meg meg sem szabad próbálni  :fenek:



Van egy több mint 50 éves ilyenem:



kicsit rozsdás, kicsit töredezett az éle, de a kerámia + fenővas kombóval beletetted a bogarat a fülembe
lehet hogy helyre hozom.....  :idea:

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4142 Dátum: 2012. Július 23. - 23:05:32 »
Salmo- speciel a Catrával ezt egész könnyen meg lehetne tökéletesen oldani különösebb erőlködés nélkül... A markolathoz közeli részen maradna kb egy-két mm, amihez vagy nem férne hozzá, vagy szednéd le végig az anyagot ott ahol a bevezető él kezdődik.   de ezt minek élezni? Ez a medvegyilkos megfelelő a semmire borotvaélesség nélkül is.  

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #4143 Dátum: 2012. Július 24. - 13:20:36 »
Nem értem, mi bajotok ezzel a vajazókéssel!
Belátható, hogy élesen szebben viszi a fagyott vajat. Az elejével pedig a puha vajat kölletik kenni.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4144 Dátum: 2012. Július 24. - 13:21:41 »
Az irritáció mellett a szőrbenövés is probléma volt nálam míg patronost használtam.  :borosta:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #4145 Dátum: 2012. Július 24. - 13:25:02 »
+1

Az irritáció mellett a szőrbenövés is probléma volt nálam míg patronost használtam.  :borosta:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4146 Dátum: 2012. Július 24. - 13:25:53 »
Én azt hittem spéci kullancseltávolító. Erre utalás is van a késen, meg egy lyuk, amin keresztül meg lehetne fénytörés mentesen vizsgálni.  ;D

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4147 Dátum: 2012. Július 24. - 13:27:23 »
:nemtom: az mi? én is használok patronyosat.

Jó, hogy neked nem okoz benövést. De én nem bánom, hogy nekem anno okozott, mert anélkül nem vetődtem volna ide.  :boldog:

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4148 Dátum: 2012. Július 24. - 13:35:54 »
A fenőacéloknál nem kell feltétlen ugyanazt a szöget tartani mint élezésnél, sőt, jobb ha kicsit nagyobban tartja az ember, még a kerámiásoknál se annyira fontos. Az acél gyakorlatilag semmit nem vesz le a késből (jó használat esetén legalábbis), csak visszaegyengeti a kihajlott élt, ezért olyan jó még kezdők számára is. Talán pont a Verhoeven kísérletben jött az ki, hogy vagy 30 fokkal az élezési szög felett fenve is jó eredményt lehet elérni egy fenőacéllal. Magyarán majdnem mindegy milyen szögben fen az ember acélon, amíg nagyobb mint az élezési szög, és épp nem derékszögben próbálod kettévágni az acélod  ;D

Így szinte bárki könnyen meg tud tanulni fenni acélon, a lényeg: lassan, keveset, kis nyomással. Oldalanként 10 elég minden nap használat előtt, és sokáig éles késsel vághat az ember élezések között.

Nem arra gondoltam, hogy ugyanazt a szöget kell tartani, mint az élezésnél. Viszont az fontos, hogy azt a szöget amit az acélon "választasz", minden lehúzásnál igyekezzük tartani. Mert ha mondjuk minden húzás más szöggel történik, netán a húzás közben is változtatva azt, akkor megette a fene az egészet. Igazad van, az acél tényleg nem anyagleválasztásra való, bár egy keveset ennek ellenére leszednek ezek is.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4149 Dátum: 2012. Július 24. - 13:43:19 »
Jó az is...csak az a nyamvadék kenőcsös csík ne lenne rajtuk...azzal vágják tönkre, ti meg azt hiszitek, hogy a patronos vacak, pedig csak annyi, hogy sok embernek irritálja a bőrét az a géles trutymó  :crazy:  nem a 3, vagy 4, vagy 5 pengével van a baj! Mondjuk tök felesleges 5 penge, de alapvetően nem ez a probléma forrása.

Hajaj... mármint ha ezt hiszed! A kenőcsíkban egyébként gondolod, hogy raknak olyan cuccot, ami irritációt okozhat önmagában? Persze lehetsz allergiás, az aloe verára, az e-vitaminra, a szója olajra, glicerinre stb. meg akár a PVC-re is, de mivel ezeket amúgy is magadra kened borotválkozáskor, nem valószínű. A lényegi különbség, mint a szőrbenövés egyik okozója továbbra is, amit viszont nem írtál, hogy EGY vagy többkéses.    

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4150 Dátum: 2012. Július 24. - 14:00:35 »
Lehet hogy a víznek meg az AS-nek csak placebo hatása van.  :evil:  :fetreng:

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4151 Dátum: 2012. Július 24. - 14:13:36 »
Sokszor elterveztem már, hogy kipróbálom újra a reluxát a már itt megtanult előkészítő mozzanatokkal, szappannal, technikával stb. de eddig nem vitt rá a lélek. A régi rossz tapasztalatok jutnak mindig eszembe, szó szerint nem akarok fájó sebeket feltépni.  :borotva2:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4152 Dátum: 2012. Július 24. - 14:51:07 »
.... és Penge, nem, nem szigszalagoztam össze 3 db borotvakést  :evil: :fetreng:

Mondom én, hogy rosszul gondolod. A szigszalag nem jó! Hegesztéssel, majd forrasztással próbáljad!  ;D

Megértelek és nem is akarlak b@ztatni ezzel! Azonban itt annyi pici részleten múlik a dolog, hogy a nem teljesen helyes konklúziót is könnyen le lehet vonni a tapasztalatokból. Azt is könnyen el tudom képzelni, hogy az is számít, hogy mit és mennyit ettél-ittál előtte, vagy milyen tevékenységet végeztél borotválkozás előtt akár pár órával is. Hogy tovább kurtítsam, nyílván az sem mindegy, hogy azért az éppen adott borotváért kp-t fizettél, vagy ne adj isten kártyás vásárlás volt...  ;D DE! általában, ami leginkább torzítja a képet, hogy szőke vagy barna hajú az asszony az adott borotválkozás előtt, vagy egyáltalán van-e asszony a képben. Na ilyenek...
Megnyugtatásul pedig a gélcsík egyébként tudományosan is egy humbug...,(én azt vallom, hogy jó ha van, de ezeknek az összetétele sem mindegy ám!) Veled extrán ráb...tak  :fetreng:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #4153 Dátum: 2012. Július 24. - 15:10:02 »
-1

Az irritáció mellett a szőrbenövés is probléma volt nálam míg patronost használtam.  :borosta:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4154 Dátum: 2012. Július 24. - 16:01:32 »
A szőrbenövés genetikai kérdés is, hogy alapból mennyire van megtekeredve a szőröd. Innen indul a dolog. Ha teljesen egyenesen, pöndörödés és csavarodás nélkül nő kifelé, akkor a legkisebb az esélye a szőrbenövésnek. De ez esetben is lehetséges. Méghozzá azért mert ez a fránya szőrszál olyan, mint a fránya toklász, ráadásul pikkelyesen. Ha egy pikkely felett sikerül levágnod a szőrt, akkor előfordulhat, hogy a pórus összehúzódásával megakad a bőrben és alánő. Abban tévedsz, hogy a szőr/bőr nem mozog. Mindkettő mozog. Ráadásul akkor a legjobban, ha feláll a szőr a hátadon, miközben olvasod ezt!  ;D Na ilyenkor kezdődik az a bizonyos szőrbenövés!  :fetreng: A többkéses borotvák mivel alaposabbak, ezért nagyobb is a szőrbenövés esélye. Tudományosan és szubjektíven...   

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici