Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 367356 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1215 Dátum: 2014. Május 05. - 18:37:45 »
Ebay?

És most ott vagyok elakadva, hogy szerintetek hol tudok beszerezni gyémánt pasztát? 0.5 és 0.25 micronost keresek, bár találtam nagykereket, de azok csak nagy tételeket hoznának. Esetleg van valakinek ilyen ? :futyul:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1216 Dátum: 2014. Május 05. - 18:48:15 »
Innen az oldalról már többen vásároltunk tőle ..
 http://www.ebay.com/itm/W0-25-0-25MICRON-DIAMOND-POLISH-GRIND-PASTE-FOR-METAL-/170967969157?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27ce7c2d85

többek közt nekem is Ő küldte tavaly a 0,25 és a 0,5 mikronos pasztámat!

Ajánlom!
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető d81p

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1217 Dátum: 2014. Május 05. - 20:18:33 »
Igen, e-bay en láttam, és a starshaving.com-nak is van, de azt hittem, hogy legalább ehhez hozzá lehet jutni itthon is.  ???
De akkor nem... :nemtom:
Uraim! Köszönöm a gyors válaszotokat, akkor marad a nemzetközi piac továbbra is! :)
 :thanks:


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1218 Dátum: 2014. Május 06. - 12:13:00 »
Igen, e-bay en láttam, és a starshaving.com-nak is van, de azt hittem, hogy legalább ehhez hozzá lehet jutni itthon is.  ???
De akkor nem... :nemtom:
Uraim! Köszönöm a gyors válaszotokat, akkor marad a nemzetközi piac továbbra is! :)
 :thanks:

Szerszámboltokban van ahol lehet kapni kis tubusba töltve, csak nem olcsó.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető d81p

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1219 Dátum: 2014. Május 08. - 15:41:40 »
Igen, ott már nézelődtem, sajnos ilyen finomságman nem találtam. Meg persze lényegesen olcsóbb volt postával együtt is.

És kérdeznék egy olyat, hogy: Megvátozik-e a fenés minősége, ha az EM-es Extrasol ragasztott-préselt "bőr" szíjat amit bepasztáztam, lecserélem természetes bőrre? Szintén pasztával. Avagy tökmindegy mit használok pasztás szíjnak ?!? :fejtor:

Elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1220 Dátum: 2014. Május 08. - 15:47:41 »
Amúgy kell egyáltalán pasztázás?
Én egyes véleményekből azt szűrtem le, hogy ha egy hozzáértő megfeni a kést, akkor utána elég az alapos bőrözés, esetleg évente frissítő fenés.
Tartok az ilyen pasztás dolgoktól, mivel soha senki nem mutatta, nem tanította, elrontani meg nem akarom a késem élét, hogy aztán újra küldjem fenetni.

(szerintem)

Nem elérhető d81p

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1221 Dátum: 2014. Május 08. - 16:21:21 »
Amúgy tényleg nem kell. Ha van aki jól megfeni.
Ami engem illet, én most tanulom a fenést, és próbálgatom a "szárnyaimat", aztán lehet előbb utóbb elfelejtem én is.
Nálam eddig működött/működik 2 fenés között nagyon jól karban tudod tartani az élét. Egyenlőre nincs finishelő kövem, és megpróbálom "kiváltani" vele, de hosszú távon úgysem fogom megúszni  a beszerzését. :whoops:
Elvileg elrontani nem tudod, ha jó a "bőrözős" technikád, viszont olvass utánna alaposan.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1222 Dátum: 2014. Május 08. - 17:55:47 »
A sima bőrözés során nem rontod el a késed élét, akkor pasztás bőrözés során se fogod. A paszta nem csak arra jó hogy karbantartson vele az ember, ha van kő amivel az ember megélezi a borotváját, utána ugyanúgy nem egy rossz ötlet a pasztázás, finomabb, polírozottabb él a vége. Más érzés is az arcon, pasztája válogatja, és van akinek a pasztázott él jobban bejön, van akinek kevésbé. Egy finomabb borbélyfenőkő, 8000-es Norton, vagy 10-12.000-es Naniwa után én mindenképpen pasztáznék, de pl. egy természetes japán után nem feltétlenül.

Az él finomságán szerintem semmit nem változtatna hogy préselt vagy normál bőr, de legalábbis borotválkozás közben nem hinném hogy éreznél bármi változást.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1223 Dátum: 2014. Május 08. - 18:33:35 »
Nekem még sajnos nincs természetes japán finiselő kövem, így azt az élt nem ismerem. Nálam így pont ez a helyzet, amit Sanyi leírt; a paszta nélkül nekem túl "durva", nem elég komfortos az él. Így hiába használok nagurákat a kínai finiselőhöz, nem lesz tökéletes számomra paszták nélkül. Ha egyszer lesz japánom, elmesélem, mi változott... :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1224 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 14:47:06 »
Arra gondoltam, hogy beszerzek valahonnan egy darab balsafát, és arra viszem majd fel a zöld krómoxidos pigmentet.
Ha olyan széles fát vennék, mint a kés, akkor a gyakorlatlanabb kezem ellenére talán biztosabb lenne a fenés. Mit gondoltok?
A fára (vagy ha úgy alakul akkor a bőrre) milyen anyaggal keverve célszerű felvinni a port?
Továbbá a fa síkba csiszolását azt hogyan és milyen eszközzel kell elképzelni? Mert valahogy gondolom teljesen vízszintessé kell tenni, mielőtt ráereszti az ember a kést...? :fejtor:
(szerintem)

Nem elérhető d81p

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1225 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 22:40:14 »
A síkba csiszolás teljesen ugyanaz mint a kövek esetében, keress egy teljesen sík felületet pl.: gránit, vagy erősebb üveglap arra szorítod a csiszolópapírt, ha nem kell sokat igazítani rajta, akkor bőven elég a 220-as. De lehet az elején durvább is, ha úgy látod sokat kell igazítani. Rajzol ceruzarácsot a fára, és látni fogod hol tartasz, ha szobában csiszolod legyen a közelben porszívó is.  :)

A felhordást, megoldhatod vazelinnal, babaolajjal, vagy akár vízzel, kíváncsiságból én az utóbbival hordtam föl bőrszíjra is, bár azt mondják hogy víz nem túl jó, mert lepereg a paszta, de én még ezt nem tapasztaltam.


Elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1226 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 07:41:24 »
Még nem csináltam ilyet, de a leírtak alapján nem tűnik bonyolultnak. Köszi a segítséget, ez a ceruzarács dolog ötletes! :thumbup:
(szerintem)

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1227 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 19:31:20 »
Uraim! Azt hallottam,hogy borotválkozás után nem szabad meghúzni a bőrön mert (így mondták) hullámos lesz használat után az él és kell egy nap ,hogy "kirúgja" magát  így ha közvetlen utána bőrözi az ember akkor nem tesz jót . Mi az igazság ebből?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1228 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 21:01:19 »
Szerintem semmi. Ezt még nem hallottam sehol. :o A letisztított borotvakésen szoktunk húzni 10-20-at eltevés előtt. Kevesebbet kell fenni legközelebb, és az esetleges habmaradványokat is leszedi róla.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1229 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 21:35:29 »
Honnan szednek az emberek elő ekkora badarságokat(100x meggondoltam mit írjak). Mivel másabb egy borotva acélja használat előtt mint használat után.A kitaláló nem hiszem,hogy végig gondolta ezt.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici