Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 367817 alkalommal)

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1260 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 16:28:31 »
Én oldalt a sárga vmit. enyv szerű anyagnak nézem, a kő szerkezete alapján vmiféle áttetszőséget én is látok,  fentről a 3. képet (szürke vizes) pedig türingiainak gondolom.

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1261 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 19:20:07 »
Én oldalt a sárga vmit. enyv szerű anyagnak nézem, a kő szerkezete alapján vmiféle áttetszőséget én is látok,  fentről a 3. képet (szürke vizes) pedig türingiainak gondolom.

Jól látod. Az a sárga valamiféle ragasztó,de amúgy tényleg egy merő retek volt a kő valszeg olajjal használták mert először azt hittem egy bőr .

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1262 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 20:27:50 »
Akkor valóban CF lesz jó eséllyel, itthon még nem láttam ilyet senkinél, nem egy gyakori kő. Az elvileg kicsit átlátszó is, és olajjal szokták használni, úgyhogy eléggé egybevágnak a dolgok :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1263 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 20:41:42 »
Akkor valóban CF lesz jó eséllyel, itthon még nem láttam ilyet senkinél, nem egy gyakori kő. Az elvileg kicsit átlátszó is, és olajjal szokták használni, úgyhogy eléggé egybevágnak a dolgok :)
És akkor ez milyen finomságú? Kb a végén finiselésre szolgál?Mert nagyon finom kőnek tűnik.

Itt van még kép róla .




Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1264 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 20:51:56 »
Na, ezek már jó képek :)

Igen, ez a legvége a sornak, olyan 10-16.000-es között szoktak mozogni attól függően mennyire jó darabot sikerült megkaparintania az embernek, magyarán a végső finiselők kategóriájába esik, a bőr és az esetleges paszták elé.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1265 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 20:54:19 »
Na, ezek már jó képek :)

Igen, ez a legvége a sornak, olyan 10-16.000-es között szoktak mozogni attól függően mennyire jó darabot sikerült megkaparintania az embernek, magyarán a végső finiselők kategóriájába esik, a bőr és az esetleges paszták elé.

Akkor megérte a 2 ezret,legalább nem idegeskedem a másik miatt:) Bár arról sem tudok semmit,szerintem az egyik oldala annak is olajos .

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1266 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 07:22:19 »
Bőven megérte a 2 ezret, de alaposan rendbe kell tenned mert sajna elég ramaty állapotban van szegény.

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1267 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 08:58:36 »
Honnan tudom megállapítani,hogy egy kő olajos avagy vizes?

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1268 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 10:55:00 »
Hát ha olajos volt és vízbe teszed akkor nem szívja be, hanem olajosan csillog a felszíne
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1269 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 23:47:25 »

Honi szűk körű hagyományos borotválkozási szubkultúránkat kiszolgáló hazai gyártású termékek mindig érdekelnek, így voltam a végre sikeres kézműves borotvaszappannal, és a szintén itthon készített HAIDU fenőkővel is. Jamescook fórumtársunk keresett meg, hogy a rendes késekre fejlesztett (sikeres)fenőkövei után megpróbálkozna a borotvakés fenéséhez optimalizált fenőkövek készítésével, és szüksége lenne némi tapasztalatra az elkészült kövekkel kapcsolatban.
Két követ kaptam kipróbálásra. Az egyik a HCK 1200-es finomságú, a másik HCA-S 1500-as finomságban. Méretét tekintve a két kő azonos 24×7 cm-es, borotva fenéshez bőven elegendő méretű. Okozott némi fejtörést, hogy mit is kezdjek a két kővel, hová és hogyan illesszem be a fenési sorba, végül két próbát végeztem velük.

Első körben felsíkoltam a köveket, mert már a csomagoláson is korrekten fel volt tüntetve, hogy nincs síkolva. Ez a HCK1200 esetében igen gyorsan ment, a HCA-S-nél viszont már kezdett beállni a derekam a mosogató mellet mire végeztem.

Síkolás előtt



Már nem sok hiányzik ( DMT extra-extra coarse)



Második kör



A gyémánt felületi karcait egy HCC 180-al tüntettem el



A kövek igen kedvező ára miatt azt gondoltam, hogy érdekes lehet minden olyan borotvakés fenést
elkezdeni kívánó kollégának, aki nem kívánna túl nagy összeget invesztálni a borotvakései élfrissítésébe. Emiatt az első próba az volt, hogy egy már nem éppen éles borotvakésemet a HCK 1200-es fenőkő után rögtön egy 12K finomságú Naniwa kövön ( ami nyilván lehetett volna egy szintén igen kedvező árúnak mondható 12K-s kínai kő is) fejezem be a fenést, ezzel mintegy kipróbálva egy extrém alacsony költségvetésű, de extrém lassú megoldást. A kövek után pasztás balsafa, majd lenheveder és a fenőbőr következett, és ezután , egy bizony nem túl komfortos borotválkozás....
A fentiek után a második próba az volt, hogy a meglévő fenősoromból kivettem az 1000-es finomságú követ kiváltva a HCK-1200-vel, majd onnan folytatva vinni végig a 4K-8K-16K finomságot a Shapton glass stone köveken Ebben az esetben meglepetés nyilván nem volt, hiszen a kövek után már egészen jól vágott a kés  a balsa, lenheveder, bőr után pedig egy megszokott színvonalú borotválkozás következett. Megpróbáltam a HCK 1200 után betenni a HCA-S-t is de annyira nem választott le semmi anyagot, így olyan elképesztően lassú lett volna, hogy inkább kivettem.

Nem túl gyors, de azért látszik az eredmény



Több késen is próbáltam



A többiek közt száradva




Általános tapasztalatok: a kövek nagy mérete miatt sajnos nem fértek be a stone holderembe, így kicsit kizökkentve a megszokott fenési metódusomból, de a súlyukból adódóan önállóan is megállnak pl egy törölközőn, és a nagy vastagságuk miatt az oldal irányú mozdulatokhoz sem kellet végül tartó. A két kő közül a HCK-1200 egy viszonylag lassú, de használható kő, viszont a HCA-S-t nem tudom milyen borotvakés fenési folyamatban lehetne használni, mert szinte semmilyen fémes nyomot nem tapasztaltam a kövön 30-40 húzás után sem. A kést fenésközeben kicsit jobban fogja mint más szintetikus kövek, és jobban is igényli a folyamatos vizezést, felületi vízfilmet.

Egy kicsit hiányérzetem van a kövekkel kapcsolatban, hiszen ez így csak fél - sőt pontosan negyed, megoldás, és igazán izgalmas egy olyan próba lenne ahol az 1200-es után egy 4-8-12K-s HAIDU kő sort egyben lehetne próbálni, de ez sajnos a rendelkezésre álló anyagok miatt tudtommal egyenlőre nem lehetséges. Ettől függetlenül a HCK-1200 egy nagyon kedvező árú lehetőség pl a Norton 4000/8000-es, vagy kék/sárga Belga kombó alsó kiegészítésére, ami felül egy már említett 12K-s Kínaival zárva elég széles borotvakés élezési igényt ki tud elégíteni.

trutta m. fario
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Herr

  • Vendég
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1270 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 00:37:07 »
Szétkaptam az ezeréves tartóját a kőnek mert kíváncsi voltam ,hogy mekkora.Hál istennek van még bőven úgyhogy rendbe lehet hozni.
Csak még utána kell járnom mivel is lehet az ijen követ síkóni.



Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1271 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 01:03:22 »
Köszönöm, Salmo, hasznos leírás! :sör:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1272 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 08:33:16 »
Köszönöm, Salmo, hasznos leírás! :sör:
:+1:
Ezerszer hálásabb dolog egy ilyenből tanulni, mint a yotyubon lesni a külföldi videókat.
Salmo, egyszer egy képekkel illusztrált kövön való fenést is bemutathatnál nekünk, persze csak ha nem túl macera, és nem okoz nagy problémát. Meg néhány mondatban odaírni a képek alá, mikor mire kell figyelni, stb....
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1273 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 08:37:11 »
Tibi, ennek megadtad a módját rendesen! :2thumbup: Te balkezes vagy?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1274 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 09:00:32 »
 :+1:
A youtube videókon általában órákig dumálnak.
Ezek a fotós sorozatok nagyon jók.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici