Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 363629 alkalommal)

Nem elérhető szadav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2025 Dátum: 2017. November 28. - 21:08:44 »
Jelentem, fogtam a tegnap egyszer használt pengét, kidobtam (micsoda pazarlás, ilyenné nevel a fogyasztói társadalom) és a frisset megdug.. izé végighúztam egy parafadugóban (csak módjával).
Balck magic vagy sem, jobb mint tegnap.  :2thumbup:
Jézusnál dolgozó kémeim szerint egy shavettet kapok karácsonyra, így az újonnan érkező pengéknek ott is kell majd teljesíteniük.
De ez egy másik topik témája.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2026 Dátum: 2017. December 01. - 17:17:00 »
Szakbiológusainkat kérdezném, hogy vírusos fertőzés után kell pengét cserélni?
HP

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2027 Dátum: 2017. December 01. - 18:15:06 »
Szakbiológusainkat kérdezném, hogy vírusos fertőzés után kell pengét cserélni?
Én nem vagyok az, de cserélném. Ne azon az 50-100ft-on múljon a dolog.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2028 Dátum: 2017. December 01. - 21:27:59 »
Ha megnyugtat, persze. De akkor a teljes lakást is érdemes végigfertőtleni.

Üdv

Á

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2029 Dátum: 2017. December 06. - 18:52:45 »
Ming Shi pengéről van valakinek tapasztalata? Kaptam a futur klón mellé egy dobozzal, érdemes tesztelni, vagy csak tegyem el a gyűjteménybe, mert egyébként a csomagolása nagyon szép csillogós! :D

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2030 Dátum: 2017. December 06. - 21:33:53 »
Ming Shi pengéről van valakinek tapasztalata? Kaptam a futur klón mellé egy dobozzal, érdemes tesztelni, vagy csak tegyem el a gyűjteménybe, mert egyébként a csomagolása nagyon szép csillogós! :D
A Futur klónban nekem meglepően jól muzsikált.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2031 Dátum: 2017. December 06. - 21:41:22 »
 :offtopik:
Végül kék Astrával táraztam... a tapasztalataim mindjárt megírom a egyéb DE borotvák topikban, de nem meggyőző a futur klón.

Nem elérhető szadav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2032 Dátum: 2017. December 13. - 19:57:09 »
Hallgatva a tanácsokra, beszereztem egy penge válogatást az ebay-ről.

A kék KAI japán pengét próbáltam ki először. Eddig Wilkinsonnal borotválkoztam egy évig DE-ben, mostanság pedig shavette-ben, szóval kezdőnek számítok de azért leírom tapasztalataimat.
Míg a Wilkinson minden apróbb nyomást vérré változtat addig a KAI sokkal megbocsáttóbb, egyenesen kéri, hogy nyomjam egy picit. Ez azért érdekes mert egyébként kifejezetten kényelmetlenebb vele a borotválkozás. (olyan szerencsés alkat vagyok, hogy a szőrzetem drót, a bőröm papír). Nyomástól, és szögtől függetlenül eléggé húzta az egyébként 2 napos borostámat. Szerintem a Wilkinson élesebb valamivel. Cserébe viszont nem tapasztaltam irritációt vagy bőrpírt.
Természetesen el fogom használni mind az 5 pengét, de véleményem szerint nem ő lesz az igazi.


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2033 Dátum: 2017. December 14. - 06:16:02 »
Bár nekem nem volt még szerencsém KAI pengéhez, de hallottam és olvastam róla, hogy azt tartják az egyik, ha nem a legélesebb pengének. Ezért meglepő számomra, hogy a Wilkinsonnál gyengébben teljesített nálad, amit viszont senkinél nem igazán láttam még a top pengék közé sorolni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2034 Dátum: 2017. December 14. - 06:45:18 »
Hallgatva a tanácsokra, beszereztem egy penge válogatást az ebay-ről.

A kék KAI japán pengét próbáltam ki először. Eddig Wilkinsonnal borotválkoztam egy évig DE-ben, mostanság pedig shavette-ben, szóval kezdőnek számítok de azért leírom tapasztalataimat.
Míg a Wilkinson minden apróbb nyomást vérré változtat addig a KAI sokkal megbocsáttóbb, egyenesen kéri, hogy nyomjam egy picit. Ez azért érdekes mert egyébként kifejezetten kényelmetlenebb vele a borotválkozás. (olyan szerencsés alkat vagyok, hogy a szőrzetem drót, a bőröm papír). Nyomástól, és szögtől függetlenül eléggé húzta az egyébként 2 napos borostámat. Szerintem a Wilkinson élesebb valamivel. Cserébe viszont nem tapasztaltam irritációt vagy bőrpírt.
Természetesen el fogom használni mind az 5 pengét, de véleményem szerint nem ő lesz az igazi.


A Personna es a 7 ora szerintem jo lesz
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető szadav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2035 Dátum: 2017. December 14. - 07:50:31 »
Elképzelhető, hogy rutintalanságom miatt volt az első élményem felemás. Vagy csak nagyon megszoktam a Wilkinsont. Pár nap múlva jelentkezem az eredményekkel.

Tapatalkkal küldve az én FRD-L19 eszközömről


Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2036 Dátum: 2017. December 14. - 15:10:55 »
A kezem ügyébe került tegnap egy Mühle penge, be is táraztam az L111-be. Nem kellett volna.... :jajne:
Nagyon a zöld Astrához vagyok már szokva, ahhoz képest elég gyengének éreztem.
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2037 Dátum: 2017. December 14. - 15:33:02 »
A kezem ügyébe került tegnap egy Mühle penge, be is táraztam az L111-be. Nem kellett volna.... :jajne:
Nagyon a zöld Astrához vagyok már szokva, ahhoz képest elég gyengének éreztem.

Mert lenyegesen gyengebb
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szadav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2038 Dátum: 2017. December 18. - 18:43:58 »
A második pengémet fogyasztom a KAI-ból, és fura dolgok történtek:
Vagy az van, hogy az első pengével kifogtam egy selejtes darabot, vagy a másodikra megszoktam, vagy egyre jobb vagyok a shavettel, vagy mindegyik egyszerre.
Legutóbb egészen sima, irritáció mentes borotválkozásban volt részem. Mea culpa kis japán barátaim.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2039 Dátum: 2017. December 20. - 08:32:04 »
KAI-t énis használtam,nem rossz az a penge,nekem az R41-nem nagyon szerette,de a DE89 Barley elment vele 5-6kört gond nélkül...de a kedvencem a "ződ"astra,lord sc,feather..
Mondjuk én kizárólag csak ATG köröket futok,R41-el meg a Gentile-el egy kör,a Barleyval van amikor azért kell a kettő...és bírja a pofám :borz2:
Nekem inkább a könnyebb készülékek jönnek be,mivel kizárólag ATG-vel nyomom,így a nehéz készülék nekem inkább hátrány,mivel ugye lentről felfelé húzom,ebből kifolyólag nem a borotva súlya dolgozik,hanem nekem kell tartani+nyomni a készüléket..Egy 100gkörüli borotva nekem már abszolúte nem lenne kényelmes és komfortos ATG-nél...
Üdv.Z

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici