Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 356397 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2070 Dátum: 2018. Február 02. - 12:33:20 »
Jelenleg a következő pengék vannak itthon kéznél:
- Mühle (10 db-os, fekete fedlapos)
- Feather (10 db-os, sárga fedlapos)
- Wilkinson (5 db-os, széles fekete tartóban)
- Lord (5 db-os)

Astrat még nem sikerült szereznem a környéken, talán jövő héten.
Wilkinson szinte mindenhol kapható, és megmondom őszintén, hogy a Mühle R41-esben a Feather és a Mühle pengék közül eddig a Wilkinsont érzem a legélesebbnek. A Lordot ma vettem, így azt még nem próbáltam. Az Astra-ra meg nagyon kíváncsi vagyok, mivel a zöld változatot dicséritek a legjobban.

Wilkinson-ból többféle változatot is láttam. Van ez a komolyabb fekete tartós 5db-os (ilyen van most nekem itthon):

https://shop.rossmann.hu/wilkinson-classic-hagyomanyos-borotvapenge-5db?gclid=EAIaIQobChMIiPGYxZCH2QIVSRbTCh0MEQ2CEAAYASAAEgJtr_D_BwE

És van ez az olcsóbb fajta, régi fehér tokos:

https://s3.olcsobbat.hu/images/4f8c25dcc28b795c52022c81-225x225-resize-transparent.png

Van különbség a kétfajta csomagolású Wilkinson között? Nálam eddig a fekete tartós elég jól működik.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2071 Dátum: 2018. Február 02. - 12:53:21 »
Már hogyne lenne. Életem legjobb borotválkozása egy fehér wilkivel volt. Bár asszem az ennél régebbi volt, mert egy bolhapiacról lőttem. A fekete az karcosan húz, a fehérbe csak enyhe karc van, éles, de rohadt kényelmes. És az egyik angol, a másik meg német asszem.
HP

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2072 Dátum: 2018. Február 02. - 13:01:51 »
Az itteni általános vélekedéssel szemben szerintem jó a Wilki.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2073 Dátum: 2018. Február 02. - 14:15:51 »
Nem rossz a wilki, de van nálla klasszisokkal jobb.

Lordból zöldet, vagy kék fehéret vettél?

Bár nalam mind a kettő egy alkalma.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2074 Dátum: 2018. Február 02. - 14:43:13 »
Nem rossz a wilki, de van nálla klasszisokkal jobb.

Lordból zöldet, vagy kék fehéret vettél?

Bár nalam mind a kettő egy alkalma.

Kék Lord volt csak, 5 db 100 Ft

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2075 Dátum: 2018. Február 02. - 14:45:49 »
Már hogyne lenne. Életem legjobb borotválkozása egy fehér wilkivel volt. Bár asszem az ennél régebbi volt, mert egy bolhapiacról lőttem. A fekete az karcosan húz, a fehérbe csak enyhe karc van, éles, de rohadt kényelmes. És az egyik angol, a másik meg német asszem.

Na akkor majd kipróbálom a fehér dobozost is, abból is láttam kétfélét is, mintha egyik papírtasakos lett volna, a másik rendes műanyag. eddig akikkel beszéltem személyesen, mindenki a Wilkinson pengéket dicséri. Főleg az idősebbek. Emlékszem, még régen nagyapám is mindig azt mondta, hogy a Wilkinson penge sokkal jobb a kék Platinumos Gillette pengénél. Az Astrat is dicsérte, de neki a Wilkinson jött be legjobban, még anno.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2076 Dátum: 2018. Február 02. - 14:54:51 »
A Gillette kék Platinum penge milyen? Érdemes kipróbálni?

És a kék és zöld Astra között mi a különbség?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2077 Dátum: 2018. Február 02. - 14:59:19 »
A zöld Astra harapósabb, élesebb és tartósabb.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2078 Dátum: 2018. Február 02. - 15:57:38 »
Szerintem a wilki és a Gillette, szándékosan visszavett a pengéi minőségéből, az elmúlt 25 évben.

Gondolom azért, hogy aki visszanyúl a régi pengéséhez, a "F@szom fizessen 3000-t havonta a fejekért!" mondattal, le is rakja, mondván, igen, sz@r volt ez mindig. S vegye újra a drága eldobható kaparót vagy fejeket.

Tudom, mert NOS wilkivel közel 15-20 alkalom, ezzel max. 7, NOS zöld Astra 20-25 átlagban, naival jó szintén ha 5-8 kijön, ugyan azzal a szappannal, ugyan az a készülékkel, s ugyan azon a pofán ( enyémen ).
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2079 Dátum: 2018. Február 02. - 17:36:44 »
Szerintem a wilki és a Gillette, szándékosan visszavett a pengéi minőségéből, az elmúlt 25 évben.

Gondolom azért, hogy aki visszanyúl a régi pengéséhez, a "F@szom fizessen 3000-t havonta a fejekért!" mondattal, le is rakja, mondván, igen, sz@r volt ez mindig. S vegye újra a drága eldobható kaparót vagy fejeket.

Tudom, mert NOS wilkivel közel 15-20 alkalom, ezzel max. 7, NOS zöld Astra 20-25 átlagban, naival jó szintén ha 5-8 kijön, ugyan azzal a szappannal, ugyan az a készülékkel, s ugyan azon a pofán ( enyémen ).

Igen, van igazság abban az "üzletpolitikai" filózásban, amit írtál a Wilki és Gillette pengék kapcsán. Mondjuk a Wilki 5 pengés Gillette utánzatai kifejezetten vackok a Gillette-hez képest. Viszont azt nem értem, hogy miért lehet kapni szinte mindenhol Wilki hagyományos pengéket, a többi márkából meg szinte semmi, úgy kell utána járni, de Wilki még a legutolsó kisboltban is van itt a környékemen. A többit meg nagyítóval kell keresni. Megkérdeztem pár boltost és azt mondták, hogy azért csak Wilkinsont kérnek, mert mindenki csak ezt keresi hagyományos pengében.

Szóval akkor általános vélemény itt, hogy a zöld Astra a csúcspenge? És a kék Astra?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2080 Dátum: 2018. Február 02. - 17:44:48 »
Kíváncsi leszek a végeredményre, mert azt tervezem, hogy sokféleféle pengét kipróbálok az R41-esben. Ahogy írtátok, ez szubjektív műfaj, és tényleg nagyon izgat a nagy kérdés, hogy nálam melyik márka fog leginkább beválni hosszútávon?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2081 Dátum: 2018. Február 02. - 17:46:26 »
A zöld Astra a legtöbbek számára a legjobb kombináció ár, érték és beszerezhetőség terén.
Amúgy én a Gillette Nacetet és a Voskhodot jobban szeretem nála - bár nem R41-est használok.

A kék a zöldhöz képest kevésbé éles, kevésbé alapos. Szerintem.
Érdekes, hogy ha valahol csak az egyik Astrából tartanak, akkor 99%, hogy a kék az. Vajon miért?

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2082 Dátum: 2018. Február 02. - 18:18:24 »
A zöld és kék Astra mellé még ajánlom kipróbálni a BIC pengét! Én nagyon kedvelem!

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2083 Dátum: 2018. Február 03. - 08:36:20 »
És egyébként ezeket a pengéket nem hamisítják? Mert manapság már szinte mindent hamisítanak. Mondjuk ezek a pengék elég olcsók, így valószínű nem éri meg őket hamisítani.

Ez a japán Feather penge nem egy nagy eresztés, elég hamar kimegy nálam az éle, pedig nagyon sokat vártam tőle az elején, hogy eredeti japán, meg minden...

A Gillette Mach3 és Fusion fejekkel korábban több életlen hamisítványba is belefutottam, még illatszerboltban vásárolt példánnyal is jártam így. Hagyományos pengével kapcsolatban viszont még senkitől nem hallottam, hogy hamisítványba futott volna bele.


Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2084 Dátum: 2018. Február 03. - 08:40:47 »
Lehet hogy vannak hamisítvány márkák, de én inkább selejt szériára gyanakodnék. Tehát eredetit vesz az illető, csak nem tökéletes, ergo selejt.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici