Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 355870 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2085 Dátum: 2018. Február 03. - 08:43:11 »
Azt hallottam, hogy a Thaiföldről rendelt ebay-es Featherök között akad nem igazi.

Amúgy hamisítás... meg kell hogy érje a hamisítónak. Nehéz elképzelnem ilyen filléres áru esetében - persze lehet, hogy nekem hiányos a fantáziám.
Az lehet, hogy koppintanak, kölcsönvesznek gyártási eljárásokat, állítólag a Rapira egyes márkái nagyon hasonlítanak a Gillette Oroszországban gyártott márkáira, ha másban nem is, a csomagolásban feltétlen :-)

szerk: astra501 képe jobb :-)

Igen, a selejt is lehetséges magyarázat.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2086 Dátum: 2018. Február 03. - 08:50:54 »
A Rubie-t Angliában gyártották, aztán átkerült a gyártás a ruszkikhoz, majd egy idő után leálltak vele tudomásom szerint. Elképzelhető, hogy a Rapira megegyezett a Gillettel és átvették a licencet, de az is lehet, hogy csak simán pofátlanok voltak. A Gillette orosz gyára Szentpéterváron van, a Rapira meg Moszkvában, ha jól tudom... Egyébként az angol Rubie az egyik kedvenc pengém. A Rapirát még nem próbáltam...


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2087 Dátum: 2018. Február 03. - 08:57:57 »
Lehet hogy vannak hamisítvány márkák, de én inkább selejt szériára gyanakodnék. Tehát eredetit vesz az illető, csak nem tökéletes, ergo selejt.
Én a MEM-nél futottam bele ilyenbe, ott egy érintetlen dobozon belül az egyik kibontott penge hibátlan volt, a másik rozsdás, foltos, deformálódott...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2088 Dátum: 2018. Február 03. - 09:03:28 »
És online honnan lehetne rendelni olyan Zöld Astra pengét (úgy tudom, van belőle 20-db-os kiszerelés is), ami biztosan eredeti és jó minőségű?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2089 Dátum: 2018. Február 03. - 09:06:45 »
És online honnan lehetne rendelni olyan Zöld Astra pengét (úgy tudom, van belőle 20-db-os kiszerelés is), ami biztosan eredeti és jó minőségű?
A google a baratod! Beirod a keresobe es kidobja pl. az elemnagyker oldalt.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2090 Dátum: 2018. Február 03. - 09:10:06 »
És online honnan lehetne rendelni olyan Zöld Astra pengét (úgy tudom, van belőle 20-db-os kiszerelés is), ami biztosan eredeti és jó minőségű?
A google a baratod! Beirod a keresobe es kidobja pl. az elemnagyker oldalt.

Igen, tudom, hogy a Google a barátom, de mi van, ha kiad olyan helyeket is, ahol esetleg selejtek vannak, vagy hamisítványok? Ezért kérdeztem inkább rá itt, hogy tudtok-e megbízható helyet javasolni? Megnézem ezt az elemnagykert.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2091 Dátum: 2018. Február 03. - 09:18:13 »
Én próbálkoznék a One Euroban. Ugyan most nem volt nekik, de mivel ez egy országos hálózat, központi raktárral, egyen árukészlettel ezért ha jó fejek a tatabányai boltban és szépen megkéred őket, akkor tuti felírnak a rendelésbe a kedvedért egy zöld Astra tételt is. A csepeli boltjukban 160 Ft-ért vettem legutóbb az 5-ös pakk zöld Astrát, ami elég jó ár és tuti eredeti a cucc.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2092 Dátum: 2018. Február 03. - 09:36:08 »
Én próbálkoznék a One Euroban. Ugyan most nem volt nekik, de mivel ez egy országos hálózat, központi raktárral, egyen árukészlettel ezért ha jó fejek a tatabányai boltban és szépen megkéred őket, akkor tuti felírnak a rendelésbe a kedvedért egy zöld Astra tételt is. A csepeli boltjukban 160 Ft-ért vettem legutóbb az 5-ös pakk zöld Astrát, ami elég jó ár és tuti eredeti a cucc.

Külön rákérdeztem az eladónál, de azt mondta, hogy nem szokott náluk Astra penge lenni, csak Wilkinson és Lord. Viszont van még jópár Euro-s bolt itt Tatabányán (szerintem mindegyik más-más hálózathoz tartozik), majd még körülnézek a többiben is.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2093 Dátum: 2018. Február 03. - 10:26:15 »
Nekem nincs rálátásom az üzleti technikáikra, de úgy sejteném, hogy az egy láncba tartozó üzletek azért tartoznak egy láncba, hogy mind ugyanabból az ellátási láncból (nagykertől) rendeljen és állítsa össze az üzletenként többé-kevésbé eltérő árukínálatát.

Szóval azt gondolnám, hogy mindegyik One Euro Market tud rendelni zöld Astrát.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2095 Dátum: 2018. Február 03. - 14:04:44 »
Nekem nincs rálátásom az üzleti technikáikra, de úgy sejteném, hogy az egy láncba tartozó üzletek azért tartoznak egy láncba, hogy mind ugyanabból az ellátási láncból (nagykertől) rendeljen és állítsa össze az üzletenként többé-kevésbé eltérő árukínálatát.

Szóval azt gondolnám, hogy mindegyik One Euro Market tud rendelni zöld Astrát.
Így van, egy nagy központi raktár van az ilyen cégeknél, aminek van egy számítógépes rendszere, amin keresztül rendelnek az egyes boltokba. Saját teherautóval hetente legalább egyszer elmennek minden boltba és kiviszik amit Gizike a boltvezető összeírt a központnak rendelés gyanánt...

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2096 Dátum: 2018. Február 03. - 21:31:09 »
Gyerekek! Hányós-fosós vírus után kell pengét cserélni? Mondjuk nem mintha mostanában borotválkozni terveznék, csak gondolom már tegnap bennem volt a vírus, akkor meg megnyírtam magam.
HP

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2097 Dátum: 2018. Február 03. - 21:37:47 »
Ne borotválkozz ilyenkor! Első a vírusírtás! Pálinkával!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2098 Dátum: 2018. Február 03. - 22:41:30 »
Egy, ja, sterilizáld magafat.

Kettő, elvileg a pengén sok minden nem múlik, de cseréld k8, ha az megnyugtat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2099 Dátum: 2018. Február 04. - 14:44:09 »
Gyerekek! Hányós-fosós vírus után kell pengét cserélni? Mondjuk nem mintha mostanában borotválkozni terveznék, csak gondolom már tegnap bennem volt a vírus, akkor meg megnyírtam magam.
Magadat nem tudod így visszafertőzni. Másrészt az a vírus (?) nem lesz jelen nagy mennyiségben a vérben.
Szóval inkább alapos kézmosás, kilincsek fertőtlenítése (a többiek érdekében, neked már mindegy).
Jobbulást!
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici