Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 364905 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2115 Dátum: 2018. Február 20. - 10:41:37 »
Nálam az új 5, a régi csehszlovák 7-8.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2116 Dátum: 2018. Február 20. - 12:03:57 »
Akkor ez a műanyag borotvákhoz képest nem is rossz teljesítmény, és árban is jó, ha leosztom darabárra. És ugye azt mondjátok, hogy a zöld Astra bírja a legtovább.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Borotvapengékről általában
« Válasz #2117 Dátum: 2018. Február 20. - 13:38:11 »
Az olcsók közül. Mert amúgy a Feather bírja legtovább (nálam legalább tíz alkalom, van hogy csak azért cserélem, mert már nem tudom számolni).

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2118 Dátum: 2018. Február 20. - 13:39:36 »
Az olcsók közül. Mert amúgy a Feather bírja legtovább.

Az mit jelent, kb. hány borotválkozást bír ki? Van sárga Feather-em, de még hosszútávon nem próbáltam ki.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2119 Dátum: 2018. Február 20. - 13:41:07 »
10-12. Featherből csak egyféle van, a sárga ugyanaz mint a fekete.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2120 Dátum: 2018. Február 20. - 14:32:28 »
Zöld Astra penge kinél hány borotválkozást bír ki?
Tök relatív a kérdés.
Erős, sűrű borosta+R41  és vékonyka ritka borosta+R89 fej esetében az első verzió pengegyilkosabb.
Sok az összetevő, szvsz tök felesleges számokat bemondogatni, inkább az egymáshoz viszonyított arányok számítanak.
Zenith tesztje a mérvadó, abból látszanak a nagyságrendek.

Amúgy nálam 5  :crazy:
(szerintem)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2121 Dátum: 2018. Február 20. - 14:38:46 »
Igen, ez is nagyon szubjektív. A testi adottságokon kívül még az előkészítés minősége is nyilvánvalóan befolyásolja a penge romlásának mértékét, és a készülék kezelése, kialakítása is kihathat arra, hogy hányszori szőrszálnyisszantás után fogy el.

Aki három kört borotvál, nyilván gyorsabban pusztítja a pengéjét, mint aki kettővel megoldja. Akinek hatalmas felületű arcról kell sűrű, vaskos szőrrengeteget eltakarítania, az is többet fog pengét cserélgetni, mint aki visszafogottabb szőrzettel és -mennyiséggel bír.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2122 Dátum: 2018. Február 20. - 15:26:20 »
Zöld Astra penge kinél hány borotválkozást bír ki?
Tök relatív a kérdés.
Erős, sűrű borosta+R41  és vékonyka ritka borosta+R89 fej esetében az első verzió pengegyilkosabb.
Sok az összetevő, szvsz tök felesleges számokat bemondogatni, inkább az egymáshoz viszonyított arányok számítanak.
Zenith tesztje a mérvadó, abból látszanak a nagyságrendek.

Amúgy nálam 5  :crazy:

Nálam viszonylag erős borosta, 3 kör, a végén ATG irány és R41 (2013-as változat). Most 5 használat után éreztem, hogy kezd tompulni a penge, de azért még 1-2 borotválkozást kibírna. Hol olvasható Zenith tesztje, tudnál linket küldeni?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2123 Dátum: 2018. Február 20. - 15:45:57 »
Rotbart Be-Be vintage

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:

Apollo No.10 (vintage Németország, NOS): 0-1 alkalom. Ezek a vintage pengék fenetlenül nem jönnek be általában.
Asco (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
Astra Platinum ("Zöld Astra") (Oroszország): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra") (Oroszország): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Astra Superior Stainless (vintage kék Astra, Csehszlovákia): 16 alkalom, nálam nem tudott annyit, mint egy mai, viszont vintage vonalon verhetetlen...
Bajtárs (vintage, Magyarország): 0-1 alkalom, húz...
BIC Chrome Platinum (Görögország): 34 alkalom, kényelmes 16. Eléggé éles, de agresszív penge (kaparós), kb. félidőben hirtelen "bezuhant", utána viszont egyenletesen lett egyre kevésbé alapos (és egyre jámborabb).
Big Ben (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
BlueBird Hi-Stainless (Törökország): 13 alkalom, a Dorco ST300 -hoz hasonló penge, nem éles, de tartós.
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Cleo Silver (Eskilstuna, Svéd): vintage penge, 0 alkalom.
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka): 5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.
Dollar Platinum (India): 3-6 alkalom, nem túl kellemes penge, Vidyut minőség (már az első alkalommal sem túl éles, de azt tartja)
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Double Life Blue (GB, vintage): 1, max. 2 alkalom, vintage módon húz. Egy nagyon szép, kékre finiselt penge ezüst élszalaggal, igazán látványos.
Elios (Németország): 8-10 alkalom, érdekes penge, elsőre életlennek tűnik, aztán egyre használhatóbb lesz, kicsit hasonlít az indiai vidyut Supermax Platinumra.
Feather: 25 alkalom (kényelmes 23). Leginkább a BIC-hez hasonlító, inkább agresszív penge. A végén viszont már húzott, bár alaposság szempontjából nem változott (ellentétben a göröggel).
Figaro (Magyarország, 50-60-as évek?): 2 alkalom, nem túl éles penge. A vele együtt hozzám került Supernova-hoz képest is sokkal gyengébb - viszont érzésben a magyar feliratok adják nagyon ("ne törölje le a pengét").
Gillette Goal (India): 8 alkalom (nem túl éles, de tartós penge, eleinte azt hittem, csak 2-3 alkalom lesz benne)
Gillette 7'o Clock Sharp edge (sárga): 20-25 alkalom, kellemes, kényelmes de éles penge. A kék Astra nagyon hasonló karakterű.
Gillette 7'o Clock Super Stainless (zöld): 16 alkalom, kényelmes,aránylag tartós penge, kicsit a kék Astra hasonló
Gillette Super Silver "New" fehér papíros (vintage): 12 alkalom, kényelmes penge, vintage vonalon kiváló, ma már vannak jobbak
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Isana Men (Németország): 10-11 alkalom, nem túl éles, nem kellemes penge, de azt tartósan tudja... :)
Kaspar Super Stainless (Thaiföld): 1-3 alkalom, elég életlen penge, csak erős kompromisszummal használható.
Laser Platinum (India, kék papíros): 8-10 alkalom, egészen használható penge, egyenletesen veszti az élét.
Laser Stainless (India, barásszürke papíros, pengén super stainless felirat): 0-1 alkalom, büntetni pont jó
Lord Zöld Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Platinum (Egyiptom): 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC (Egyiptom): 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain (Egyiptom): 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Lord (Minos gyártmány, talán Osztrák, vintage NOS): 0-1 alkalom, mint a Nacet.
MEM Super Silver Platinum (Jugoszláv?): 28 alkalom, kényelmes 18, ez egy nagyon éles, mégsem kelletlen, kitűnő penge!
Merkur (Németország): 12 alkalom, csak az árához képes rossz...
MINOS Spezial 0.10 (Ausztria, vintage NOS): 0-1 alkalom, de jobb, mint a szintén általuk jegyzett Lord fedőnevű - ami nem az egyiptomi
Mühle Rasurkultur (Németország?): 21 alkalom, nem rossz
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Néva piros (vintage orosz, 1966?): 0-1 alkalom, tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes
Néva kék (vintage orosz): 0-1 alkalom, papír-újan húz. Szép kék a penge.
Perma-sharp super stainless (vintage, Izrael): 15 alkalom, nem rossz penge
Personna Blue (Kék papíros, Personna Super feliratos): 20-22 alkalom, kellemes, megbocsátó penge
PG.33 (Solingen, vintage, Németország): 1 alkalom
Rapira Platinum Lux (Oroszország): 18 alkalom, egy kellemes, megbízható penge
Rimei Super Stainless (Kína): 28 (!) alkalom. Nem tudom, hogy véletlenül kifogtam-e egy kivételes darabot, de meglepően kitűnő penge volt.
Rotbart Be-Be (vintage, Németország):  0-1 alkalom. Kitűnő csomagolás, a belső papíron volt a viaszból is, a penge nem csúszkált, mégis...
Rotsiegel gold-lack (Németország, vintage NOS): 0-1 alkalom, akárcsak a Nacet. Húz.
Shark (Egyiptom): 9 alkalom
Supermax Chromium (India): 8 alkalom. Érdekes, hogy az átlagos pengéknél kissé szélesebb, a készülékből minimálisan jobban kilóg két oldalt (a nem vágó oldalon)
Supermax Platinum Tiger (India): 2 alkalom. Bár több helyen olvastam méltatást, ez nagyon vacak. Látszólag a sima Platinum-mal egyezik maga a penge, de életlen.
Supermax Super Platinum (India): 20-24 alkalom, ez egy jó penge! Sokáig éles, lassan fárad, és akkor sem húz vagy kapar.
Supermax Titanium (India): 6-8 alkalom, többet vártam... nem nagy szám.
Supermax Stainless Plus (India?) - 2 alkalom, elég alap penge
Supermax Super Stainless Green (India?): 2-4 alkalom
Supermax Super Stainless Blue (India): 4-8 alkalom. Egyik oldal hamar elfáradt, a másik sokáig jó volt, ilyen eddig csak a Lord Captain-nél fordult elő nálam.
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Timor (Németország): 16-18 alkalom, kellemesen éles penge.
Treet Classic (Pakisztán): 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
Treet Silver (Pakisztán): 2-3 alkalom, bár szénacél, a bevonat miatt nem rozsdásodott. Zöld Lord kategória.
Trig (Stainless Silver Edge)(Pakisztán): 4-5 alkalom, nem túl éles penge
Van der Hagen (Németország): 15 alkalom (lehet, hogy kicsit több is lett volna benne), alapvetően kényelmes penge, de semmi különös. Nem csodálnám, ha ez egy Mühle lenne...
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Wilkinson sword (Németország): 25 alkalom (kényelmes 13)
Wright (USA, NOS vintage): 0-1 alkalom.


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy ATG kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
(szerintem)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2124 Dátum: 2018. Február 20. - 16:07:52 »
Ez igen, szép kis lista! Köszi!

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2125 Dátum: 2018. Február 21. - 18:08:47 »
Az imént borotválkoztam, és a 2013-as R41-be sárga Feather pengét tettem. Elsőre éreztem, hogy nem vág olyan finoman, mint a zöld Astra. Nyaknál pedig vagy 4x át kellett mennem, és így sem lett tökéletes az eredmény. És persze teljes irritáció lett a vége. Szóval így elsőre nem tűnik olyan jónak a Feather, mint a zöld Astra.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2126 Dátum: 2018. Február 21. - 19:49:42 »
Más. Ki kell tapasztalni.

Ugyan lemérni nem tudom, szemre meg... nincs nekem olyan szemem, de azt mondják, hogy a Feather jelentősen vékonyabb, mint a többi, mezítlábas penge.

Nekem sose volt rossz élményem vele, leszámítva, hogy rendkívül könnyen vág arcot is. Újra nem vennék, mert annyival nem találtam jobbnak sem a zöld Astránál, sem a Nacetnél. Azokkal is ki tudom elégíteni a selymesen sima saját arcbőr iránti igényeimet, no  ;D

Szerintem a legokosabb, ha egy biztos kombinációt, technikát alaposan begyakorolsz, hogy legyen egy "kályha", ahova visszamehetsz, meg amihez viszonyíthatsz, akármiből is próbálsz ki újdonságot.
Igen, én sem a saját tanácsom szerint kezdtem  :borz1:



Szerk: Fatip Piccolóban és EJ-ben próbáltam a Feathert.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2127 Dátum: 2018. Február 21. - 21:58:33 »
Szóval így elsőre nem tűnik olyan jónak a Feather, mint a zöld Astra.

Érdekes, nekem sem ment együtt a kettő.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2128 Dátum: 2018. Február 23. - 07:09:43 »
Azt hozzá kell tennem azért, hogy fürdés után borotválkoztam kivételesen a Feather pengével. Holnap nem fürdés után fogok ugyanezzel a pengével. Mindenesetre eddig a zöld Astra jött be leginkább, bár kevés pengét próbáltam ki, így még hátra van kipróbálásra a Mühle, a Wilkinson és a Gillette platinum. A végén majd készítek egy összegzést.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2129 Dátum: 2018. Február 24. - 10:32:02 »
Hát nálam ez a sárga (10-es) Feather penge valahogy nem akar működni a 2013-es Mühle R41-es borotvában (pedig most nem fürdés után borotválkoztam). Totál irritáció és bőrégés lett a második Feather-ös borotválkozásom végeredménye is. Pedig nagyon óvatos voltam vele, és a szögekre is odafigyeltem. A borotvát nem nyomtam. Közel sem vág olyan jól és finoman, mint a zöld Astra. Úgyhogy nálam a Feather teljes csalódás, az eddigi legrosszabb penge, amit próbáltam, legalábbis az R41-ben. A zöld Astra-val többször is megborotválkoztam úgy, hogy semmi irritáció nem jelentkezett utána. Legközelebb a Wilkinsont fogom tesztelni hosszú távon, majd a Mühle és a Gillette platinum pengéket a későbbiekben. Kíváncsi vagyok, melyik lesz a best of penge nálam (van egy olyan érzésem, hogy a zöld Astra).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici