Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340025 alkalommal)

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2130 Dátum: 2018. Február 24. - 11:31:47 »
A featherrel nekem sem működött a 2013-as r41, eddig kb. Csak zöld astrával használtam, de azzal jó. Ma reggel is igen szép BBS-t tudtam vele elérni. A technika fontos, meg minden nap nem bírja a bőröm, de a legalaposabb az általam használtak közül. (kb. 6 db)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2131 Dátum: 2018. Február 24. - 12:08:54 »
Egyik ismerősöm régi pillangós Astra borotvát használ (ha jól emlékszem, a 901-est mondta), és csak Wilkinson pengével tud vele irritációmentesen megborotválkozni. Kipróbált több pengét, ám mindegyiktől kipattogott a bőre. Mondjuk a zöld Astra-t még nem próbálta. Hétfőn viszek neki egyet.

Legközelebbi borotválkozásomnál a fekete dobozos Wilkinson pengét fogom tesztelni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2132 Dátum: 2018. Február 24. - 12:12:00 »
Egyébként milyen pengékkel próbáltad eddig a 2013-as R41-est? Esetleg egy penge toplista az eddig próbáltakból? Te is használod ATG irányban is?

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2133 Dátum: 2018. Február 24. - 12:21:03 »
ATG nem mindig, de arcon van, hogy igen, nyakon esélytelen. Én körszakállt hordok, szóval bajusz, áll résznél nincs tapasztalat. A pengék teszteléséről számolj be, érdekel!  :2thumbup:

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2134 Dátum: 2018. Február 24. - 13:30:24 »
Természetesen beszámolok, sőt a legvégén csinálok egy penge toplistát. De ez még kicsit odébb van, mert 3 márka tesztelése még hátra van.

Zöld Astra-val nekem sikerült az R41-essel ATG irányban nyakon is, irritációmentesen. A Feather-rel még oldalarcon sem sikerült irritációmentesen.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2135 Dátum: 2018. Március 02. - 15:19:49 »
ATG nem mindig, de arcon van, hogy igen, nyakon esélytelen. Én körszakállt hordok, szóval bajusz, áll résznél nincs tapasztalat. A pengék teszteléséről számolj be, érdekel!  :2thumbup:

Nálad eddig milyen pengék váltak be az R41-esben? Milyen pengéket teszteltél vele? Nekem ez a Feather penge úgy betett, hogy pár napja már hanyagolom a borotválkozást, mert a Feather általi bőrkipattogás, irritáció még mindig nem gyógyult be teljesen. Azt hiszem, felhagyok a pengék további tesztelgetésével, és maradok a jól bevált zöld Astra-nal, azzal legalább meg tudok irritációmentesen borotválkozni ATG irányban is.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2136 Dátum: 2018. Március 02. - 17:45:02 »
Hát, most én is eléggé kicsesztem magammal, nagyon begyulladt a nyakamon a szőrtüszők. Szóval r41 most pihen a polcon, jelenleg 3 naponta borotválkozok Lorddal, az sokkal kíméletesebb, bár nem annyira alapos, de most a regeneráció a lényeg. Egyébként szerintem a zöld astra tökéletes bele a nagy fan-ok is azt használják benne leginkább, úgy tudom.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2137 Dátum: 2018. Március 05. - 13:06:11 »
Nálam is ez a helyzet, már egy hete nem akar gyógyulni. Nekem nem a nyakamnál, hanem az oldalarcomon van úgy 4 helyen gyulladás. Kentem már Neograno.-nal, meg mindenfélével, de nem sok javulást tapasztaltam. Tegnap óta viszont "átlátszó" tehát after shave-ként használható timsóval (De Vergulde Hand) kenem napi 4x, és eddig ez hozott igazán jó gyógyulási eredményt.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2138 Dátum: 2018. Március 07. - 10:04:32 »
Még szerencse, hogy ilyen olcsók a pengék, mert ma sikeresen otthagytam egy Gillette Platinumot a boltba, miután kifizettem.
HP

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2139 Dátum: 2018. Március 07. - 21:53:57 »
Érkezett egy pengecsomagom, alapvetően egy rakás orosz és indiai Gillette-tel, szintén egy rakás orosz Rapirával és néhány nem túl hajmeresztőnek tűnő érdekességgel.

Azt tervezem, hogy lehetőség szerint objektíven - ugyanazon készülékkel, ami első menetben a számomra jól bevált Fatip Piccolo volna -, de nyilván a saját arcomon és a saját technikámmal végigtesztelgetem őket.

Ti miket jegyeznétek föl?

Arra gondoltam, hogy a hatékonyságot, az esetleges irritáció mértékét, a tartósságot, az agresszivitást (vágékonyságot...), továbbá valamennyire a szubjektív utóérzetet (bár az esetemben a használt AS-től is függ - pl. az Alpa 378 mindig simábbá teszi a bőröm, mint legtöbb versenytársa) mindenképpen rögzíteném. Ám ha valamiről megfeledkezek, azt talán jobb volna még az elején felvennem a paraméterek közé.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2140 Dátum: 2018. Március 08. - 06:33:23 »
Hát ez már nekem túl professzionális.

A 378 oldott timsót tartalmaz, Ezért a finomság.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2141 Dátum: 2018. Március 08. - 11:02:09 »
Külföldi oldalakon az élességet, a simaságot (smoothness - kellemesség még talán nem tudok rá jó magyar szót), a tartósságot és az összetételt (concistency - fordítsd ahogy akarod!) szokták tesztelni. Badgerandbladen leszokták még írni pl. hogy hányszor használták az adott pengét, hány borotvában, hány különböző pengét használtak addig és hány különböző készülékben.
HP

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2142 Dátum: 2018. Március 08. - 11:11:05 »
Consistency-egységesség, konzisztencia. Ebben az esetben az adott pengetípus egyes példányainak tulajdonságai mennyire térnek el vagy egyeznek meg.

Üdv

Á

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2143 Dátum: 2018. Március 08. - 11:38:06 »
Hát nem tudom, használtam már jó pár pengefajtát, de nagy eltérések sose voltak, egyszer Wilkibe láttam egy gyárilag rozsdásat, kb. ennyi.
HP

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2144 Dátum: 2018. Március 08. - 12:10:55 »
Hát, most én is eléggé kicsesztem magammal, nagyon begyulladt a nyakamon a szőrtüszők. Szóval r41 most pihen a polcon, jelenleg 3 naponta borotválkozok Lorddal, az sokkal kíméletesebb, bár nem annyira alapos, de most a regeneráció a lényeg. Egyébként szerintem a zöld astra tökéletes bele a nagy fan-ok is azt használják benne leginkább, úgy tudom.

Ma újra elővettem az R41-est kb. másfél hetes pihenő után, mert csak mostanra gyógyultak be a Feather és Wilkinson pengék által okozott irritációs sebek. Zöld Astra-val borotválkoztam meg 3 körösen, és semmi irritáció, még nyaknál sem. Ennyit jelent a penge, így én a zöld Astra-n kívül más pengével ezentúl nem fogom használni az R41-est. Arra azért oda kell nagyon figyelni, hogy tényleg nem szabad nyomni az R41-est, csak finoman simogatni vele az arcot 30 fokos szögben, legalábbis nálam így működik jól a zöld Astra-val. Úgyhogy nem kísérletezgetek tovább, sem pengékkel, sem másfajta borotvákkal, marad az R41 zöld Astra-val.

Annyit azért észrevettem, hogy például a fekete dobozos Wilkinson penge élesebb a zöld Astra-nal egy picivel, de az R41-essel valószínű pont az élessége miatt okozott irritációt. Az Astra-nak finomabb, lágyabb éle van, és nekem ez az élesség pont megfelelő az R41-eshez.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici