Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340181 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2220 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 20:10:34 »
Urak!
Van teszten egy felirat nélküli pengém. De olyan natúr, hogy a szokásos 'stainless' felirat sincs rajta, és sima natúr zsírpapírban van.
Valakitől kaptam tesztre, és sajna nem találom, honnan jött...

Tippetek van, mi lehet ez? (Első használatban nem rossz).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2221 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 08:45:21 »
Sokféle lehet, főleg ha vmelyik nagy gyártó (pl Dorco, Personna) gyártja őket vmi megrendelőnek aki saját márkaként adja el, gond nélkül váltva egy másik beszállítóra ha az 0.3 centtel olcsóbb. Pl a Rossmanban kapható Isana pengéken se volt egy időben felirat, most nem tudom van-e.

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2222 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 18:40:38 »
Milyen pengét ajánlotok érzékeny, kipattogzó bőrhöz és kifejezetten agresszív borotvához? (R41, Fatip Piccolo)
Van egy remek R89-em is, azzal a bőröm sokkal jobban tűri a kevésbé kíméletes pengéket.
Agresszív borotvában eddig főleg a kék/fehér Lord jött be, de az nagyon. Viszont érdekel a véleményetek, mert kipróbálnék mást is.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2223 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 18:47:49 »
Lehet hogy buta kérdés, de miért kell érzékeny bőrrel kifejezetten agresszív borotvát használni, különösen akkor, amikor az R89 pont jól működik?

Ez kb olyan kérdés, mint ha valaki nem szereti a hideget, de kíváncsi melyik skandináv országba kiránduljon januárban.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2224 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 19:10:31 »
Ha jól működik valami, akkor nem kell lecserélni. Nekem azért vált be jobban az agresszívnek számító Piccolo, mint az EJ, mert sokkal hatékonyabban, kevesebb húzásból vagyok meg a kényesebb pontokon. Tehát kevésbé irritál, mivel agresszív (vagy inkább hatékony).

Vagy csak egyre jobban tudok borotválkozni, és most már menne az EJ-rel is? :-)

Egyébként nem nagyon lehet tudni, hogy kinek milyen penge jönne be. Van, aki a gyanús pakisztániakat szereti. Nekem közel 20 márka végigpróbálgatása után a Gillette Rubie, Nacet, a Polsilver, a sárga BiC és a Rapira Swedish Supersteel jöttek be az átlagnál jobban. Másnak meg nem. Szóval vegyél pengéket, mondjuk az ebay-en - https://www.ebay.com/str/razorbladesclub például - , próbálgasd, vezess naplót aztán majd rájössz.

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2225 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 19:22:14 »
Lehet hogy buta kérdés, de miért kell érzékeny bőrrel kifejezetten agresszív borotvát használni, különösen akkor, amikor az R89 pont jól működik?

Ez kb olyan kérdés, mint ha valaki nem szereti a hideget, de kíváncsi melyik skandináv országba kiránduljon januárban.

Lehet használni, nagyon is jól, csak a megfelelő penge kell hozzá. Egy agresszív borotva kevésbé agresszív pengével hatékonyabb, mint egy megbocsájtó borotva élesebb pengével. Persze ez csak az én szubjektív véleményem, és ettől egy R89 még kiváló borotva lesz, csak többet kell vele dolgozni.

Akkor röviden:
A hagyományos sokpengés borotvákkal csak kínlódtam. Régóta szemeztem a DM-ben a Wilkinson müanyag DE borotvával, amit aztán meg is vettem. Tapasztalatlanságból és mert szerintem nem is jó borotva (túl nagy fej, rossz tapintási érzet, rossz súlyelosztás), gyorsan rendeltem magamnak "igazi" DE borotvákat. 1 kínait, egy Mühle R41-et, egy R89-et és egy Fatip Piccolot. Ez kb 2 hónap alatt zajlott le. Talán butaság volt beruházni hirtelen ennyi borotvába, de ki akartam tapasztalni a számomra megfelelőt. Akár rosszz, akár jó döntés volt, ezek a borotvák már a szekrényemben vannak. Szeretném mindet a lehető legjobb pengével használni, mert amúgy élvezem, hogy cserélgetem. Mindegyik valamiben jobb a másiknál. :)

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2226 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 19:28:38 »
Ha jól működik valami, akkor nem kell lecserélni. Nekem azért vált be jobban az agresszívnek számító Piccolo, mint az EJ, mert sokkal hatékonyabban, kevesebb húzásból vagyok meg a kényesebb pontokon. Tehát kevésbé irritál, mivel agresszív (vagy inkább hatékony).

Vagy csak egyre jobban tudok borotválkozni, és most már menne az EJ-rel is? :-)

Egyébként nem nagyon lehet tudni, hogy kinek milyen penge jönne be. Van, aki a gyanús pakisztániakat szereti. Nekem közel 20 márka végigpróbálgatása után a Gillette Rubie, Nacet, a Polsilver, a sárga BiC és a Rapira Swedish Supersteel jöttek be az átlagnál jobban. Másnak meg nem. Szóval vegyél pengéket, mondjuk az ebay-en - https://www.ebay.com/str/razorbladesclub például - , próbálgasd, vezess naplót aztán majd rájössz.

3 hónapja használok DE-t, átlagosan 2-3 naponta borotválkozok.
Eddig próbáltam, persze nem mindegyik borotvámban: Kék Astra, Zöld Astra, Lord kék/fehér, Lord SC, Baili Platinum++, Isana, Müler penge talán M Man, Wilkinson, Sárga Bic, Feather.

Szóval valami minimális rálátásom azért már van. Jó lenne lerövidíteni a próbálgatást, kicsit célirányosan kísérletezgetni.
Ezért vártam volna tippeket.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2227 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 20:32:57 »
Ezért vártam volna tippeket.

Nekem úgy tűnik, használható javaslatot adtam. Azt innen nem tudom megmondani, hogy a te kezedben, a te bőrödön melyik penge milyen lesz. Nincs jobb megoldás, mint venni egy mindenféle pengét tartalmazó próbacsomagot és jegyezni, hogy melyik penge melyik készülékben hogy teljesít első, második, harmadik stb. beretválkozásra.
Persze ehhez érdemes kizárni, hogy a technikád bizonytalankodása vagy az ingadozó minőségű hab bezavarjon. 3 hónap erre nagyjából elég idő - úgy érzed, hogy nem nagyon lóg ki egy borotválkozásod se, se felfelé, se lefelé? Mert akkor érdemes nekilátni a pengék tesztelgetésének.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2228 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 20:47:56 »
Sokféle lehet, főleg ha vmelyik nagy gyártó (pl Dorco, Personna) gyártja őket vmi megrendelőnek aki saját márkaként adja el, gond nélkül váltva egy másik beszállítóra ha az 0.3 centtel olcsóbb. Pl a Rossmanban kapható Isana pengéken se volt egy időben felirat, most nem tudom van-e.
Igazad lehet, Isana vagy M Man lesz... de mintha az Isana pengén lett volna stainless vagy hasonló felirat...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2229 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 21:01:07 »
Sokféle lehet, főleg ha vmelyik nagy gyártó (pl Dorco, Personna) gyártja őket vmi megrendelőnek aki saját márkaként adja el, gond nélkül váltva egy másik beszállítóra ha az 0.3 centtel olcsóbb. Pl a Rossmanban kapható Isana pengéken se volt egy időben felirat, most nem tudom van-e.
Igazad lehet, Isana vagy M Man lesz... de mintha az Isana pengén lett volna stainless vagy hasonló felirat...

Az Isana pengémen van felirat, úgy mint ezen a képen:
http://howtogrowamoustache.com/wp-content/uploads/Isana-blade.jpg

Az M man pengémen nincs semmi, de a papír amibe csomagolva van tartalmazza a "Dorco St-301" feliratot.

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2230 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 21:04:47 »
Ezért vártam volna tippeket.

Nekem úgy tűnik, használható javaslatot adtam. Azt innen nem tudom megmondani, hogy a te kezedben, a te bőrödön melyik penge milyen lesz. Nincs jobb megoldás, mint venni egy mindenféle pengét tartalmazó próbacsomagot és jegyezni, hogy melyik penge melyik készülékben hogy teljesít első, második, harmadik stb. beretválkozásra.
Persze ehhez érdemes kizárni, hogy a technikád bizonytalankodása vagy az ingadozó minőségű hab bezavarjon. 3 hónap erre nagyjából elég idő - úgy érzed, hogy nem nagyon lóg ki egy borotválkozásod se, se felfelé, se lefelé? Mert akkor érdemes nekilátni a pengék tesztelgetésének.

Ok, köszi, megnézem az általad említett pengéket.
Amikkel szemezek: Timor, Croma, Bolzano, Persona (red, blue, hospital), Derby Premium

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2231 Dátum: 2018. Szeptember 22. - 07:58:05 »
Igazad lehet, Isana vagy M Man lesz... de mintha az Isana pengén lett volna stainless vagy hasonló felirat...

Teljesen random, hogy mi van rajta. Olyan is simán van, hogy az egyik országban máshogy néz ki, mint a máshol két hete vett penge (onnan tudom, hogy amikor kézipogyásszal utazom Európában de DE-t viszek [azaz majdnem mindig], ilyesmiket szoktam venni). Rossmann sajátmárkását nem tudom ki gyártja, de az európai és brit drogériákban kapható OEM jelöletlen pengék kísértetiesen hasonlítanak egymásra.

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2232 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 15:29:21 »
Sziasztok,

Ezekről a pengékről mit tudni?: http://durablade.biz/

Jó sok félét láttam már (tryablade, ebay, aliexpress), van is néhány fajta itthon, de ezzel még nem találkoztam vagy csak elkerülte a figyelmem.

Nem elérhető megaloblade

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2233 Dátum: 2018. Október 06. - 09:58:42 »
Az előző kérdésemhez hozzátenném, hogy a weboldal valamiért elég lassan tölt be. A weboldal működik csak várni kell akár fél percet is.

Szóval ezekről a pengékről valami tapasztalat?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2234 Dátum: 2018. Október 06. - 10:45:43 »
Ezt a márkát nem nagyon látni a nagyobb, nevesebb webshopokban és a felhasználóknál (videók, sotd fotók, stb.) sem. Én nem találkoztam még vele. Egy honlapon azt írják, indiai és bangladesi gyártás, az nem a minőség csúcsa és nem is ír róla jókat. Egyébként nem túl bizalomgerjesztő, hogy a termékekről nem fotók, hanem csak számítógépes grafikák vannak.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici