Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 363647 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2250 Dátum: 2019. Február 01. - 12:30:41 »
Jó lenne tudni mitől van az irritáció, pl

- életlen pengét nyomod, ez irritálja a bőrt, esetleg pontvérzések/vágások
- életlen penge tépi a szőrszálakat,
- túl éles pengék, pl Feather, egyes készülékekben szintén irritálnak embereket

meg hogy jelenleg mit használsz.

Első körben zöld Astrát, Lord Platinumot, Personna Blue-t javasolnék (illetve azt ami ebből egyszerűen beszerezhető; zöld Astra 100-assával van az ebayn); kék Astrát, Wilkinsont, olcsóbb Lordokat kerülném. De valszeg próbálgatni kell, mert sokaknak ezek is beváltak, sok dolog szubjektív. Szerencsére a penge az, amiből a legegyszerűbb sokat kipróbálni.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2251 Dátum: 2019. Február 01. - 14:19:54 »
Bár elég sok pengém van, astort használok l111ben, barbon krémmel.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2252 Dátum: 2019. Február 01. - 14:55:39 »
BIC Astor van akinek nagyon bejön, van akinek irritál ("kaparós"), lehet te az utóbbiba tartozol.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2253 Dátum: 2019. Február 01. - 17:36:03 »
Ezek szerint igen.
Egyébként Romániában ez a leggyakoribb penge a gillete platinum mellet, a környéken szinte mindenhol kapni...
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2254 Dátum: 2019. Február 01. - 19:44:27 »
Astra nagyon gyilkos L111-ben, én gyűlöltem. Nálam abban Gillette Platinum, Isana(!!!) és Lord Super Chrome működött rohadt jól abban a borotvában annak idején, amikor még volt és használtam.
HP

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2255 Dátum: 2019. Február 01. - 20:01:29 »
Én értem hogy tök jó móka kipróbálni az L111-et, és örülök hogy még lehet kapni valami hasznosat ennyi pénzért, de nem az a borotva, amit kellemesnek/kezdőbarátnak mondanék. Akinek bevált annak jó, de ha irritálna akkor első körben nem a pengeváltogatással kezdeném, hanem úgy ahogy van elraknám a fiókba.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2256 Dátum: 2019. Február 02. - 07:35:19 »
"Sziasztok.
 Irritációra milyen penge felel meg?"


Milyen jellegű az irritáció? Rögtön piros, begyulladt kipattogás? Amikor sokat küszködtem az irritációval, nálam gyakran csak apró pattanás-szerű, nagyon pici dudorok jelentek meg, tehát olyan pattanások, amik bőrszínűek. Aztán a következő borotválkozásnál kezdtek pirosodni, később pedig be is gyulladtak rendesen. Volt, hogy egész komoly csomókká, piros dudorokká alakultak, és sajnos ezeknek a pirosas foltjai ma sem tűntek el az arcomról, hiába gyógyultak be. Ennyire sikerült tönkretennem a bőröm. Ma is előfordul néha ilyen pattanás és később gyulladás, ha véletlen jobban megnyomom a borotvát a kelleténél, vagy ha nem elég jó a habom, vagy ha nagyon erőltetem a tükörsima bbs-t. (Mivel régebben nagyon sokáig Mach3 és Fusion patronos borotvákat használtam, amiket ugye nyomni kell, így a sok év alatt kialakult ez a "nyomni kell a borotvát"- technika, és persze olyan rossz beidegződéssé vált, amit néha ma is nehéz levetkőzni.) Elég alattomosak ezek a kis bőrszínű, begyulladás és pirosodás előtt álló pattanások, mert van, hogy némelyik csak 1 hónap múlva gyullad be. Tényleg nagyon fontos, hogy semennyire sem szabad nyomni a borotvát.

Pont az a szép ebben az egész hagyományos borotválkozásban, hogy az ember zöldfülűként kezdi, és az elején össze-vissza bénázik, összekaszabolja magát, tönkreteszi a bőrét a sok akné miatt, stb. Később pedig eljut egy olyan szintre, amikor az elméje és a penge között meditatív kapcsolat alakul ki, és annyira érzi már a borotvát, hogy borotválkozás közben teljesen elfeledkezik önmagáról, így a borotválkozás nem csak szertartás lesz, hanem meditáció is. Az adott borotválkozás eredménye mindig leképezi, tükrözi az ember éppeni lelkiállapotát. Ha nem tudsz meditatív, nyugodt állapotba kerülni, a borotválkozás olyan is lesz. A többség (magam is) pont azért szereti a hagyományos borotválkozást, mert a koncentráció révén lenyugtatja az elmét (a szép borotvák meg esztétikai remekművek, amelyek gyönyörködtetnek).

Pár csepp jojobaolajat szoktam tenni a kikeverendő borotvaszappanba, meg az arcomra is, és erre viszem fel a habot. Ez egyrészt valamennyire gátolja a begyulladást, másrészt jobban siklik tőle a penge. Timsózás után is jojobaolajat használok tisztán, after shave-ként. Nálam a zöld Astra vált be leginkább, nagyon finoman vág. Talán érdemes lenne egy jobb borotvát is beszerezned.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2257 Dátum: 2019. Február 02. - 07:56:29 »
Amikor sokat küszködtem az irritációval, nálam gyakran csak apró pattanás-szerű, nagyon pici dudorok jelentek meg, tehát olyan pattanások, amik bőrszínűek. Aztán a következő borotválkozásnál kezdtek pirosodni, később pedig be is gyulladtak rendesen. Volt, hogy egész komoly csomókká, piros dudorokká alakultak, és sajnos ezeknek a pirosas foltjai ma sem tűntek el az arcomról, hiába gyógyultak be.

Ezek valszeg borotvapöttyök (Pseudofolliculitis barbae), túlborotválod/nyomod és a bőr alatt nő vissza a szőr, majd begyullad. Akinek erre hajlama van, nem érdemes túltolnia a dolgot.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2258 Dátum: 2019. Február 02. - 08:10:49 »
Amikor sokat küszködtem az irritációval, nálam gyakran csak apró pattanás-szerű, nagyon pici dudorok jelentek meg, tehát olyan pattanások, amik bőrszínűek. Aztán a következő borotválkozásnál kezdtek pirosodni, később pedig be is gyulladtak rendesen. Volt, hogy egész komoly csomókká, piros dudorokká alakultak, és sajnos ezeknek a pirosas foltjai ma sem tűntek el az arcomról, hiába gyógyultak be.

Ezek valszeg borotvapöttyök (Pseudofolliculitis barbae), túlborotválod/nyomod és a bőr alatt nő vissza a szőr, majd begyullad. Akinek erre hajlama van, nem érdemes túltolnia a dolgot.

Nem tudtam pontosan, hogy mik ezek, de igazad lehet, mert akkor jönnek csak elő, ha néha elfeledkezek arról, hogy nem szabad nyomni a borotvát. Meg alapból érzékeny a bőröm, szóval nálam egy kis nyomás is elég ahhoz, hogy gond legyen.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2259 Dátum: 2019. Február 02. - 13:43:08 »
Igen azonal jelentkezik piros pattanásokal, meg börpirel.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2260 Dátum: 2019. Február 02. - 16:28:25 »
A bőrpír az kaparás eredménye. Esélyes, hogy túl van döntve a borotva.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2261 Dátum: 2019. Február 02. - 16:46:21 »
Akkor megprobálom kissebb szögben.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2262 Dátum: 2019. Február 04. - 08:17:34 »
Próbálj minden más hibafaktort kizárni, és a technikádat csiszolni.
Ez azt jelenti, hogy bolondbiztos eszközök kellenek: Balea szinti pamacs, barbon krém, barbon AS, zöld Astra penge, egy kevésbé agresszív készülék. De lehet, hogy ha a pengét lecseréled, már az L111-el se lesz gond. Harapós borotva az éles pengét szereti, ami a zöld Astra és a Feather.

Eleinte mindenki próbálgatja összevissza a pengéket, de végül az emberek nagy arányban teszik le a voksukat a zöld astra mellett.
(szerintem)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2263 Dátum: 2019. Február 04. - 09:36:47 »
Ezekböl az eszközökböl minden megvan.
Köszi a tanácsot.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2264 Dátum: 2019. Február 04. - 09:51:10 »
És nagyon sokk függ a hab milyenségétől. Előfordul, hogy néha vagy túlvizezem, vagy kevés vizet adok hozzá, és már nem csúszik úgy a penge, ahogy kellene. Ilyenkor kicsit akadozik a penge, és olyan száraznak tűnik a bőr. Nálam ennyi is elég ahhoz, hogy megjelenjen 2-3 borotvapötty.

És a zöld Astra ráadásul nem is drága, szóval ár-minőség aranyában is verhetetlen. A Feather borotvát is kipróbáltam néhány pengével, de nálam zöld Astra-val működik igazán jól. Saját pengéjével sem rossz, de valahogy a zöld Astra-t érzem vele tökéletes kombinációnak.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici