Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340222 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1305 Dátum: 2013. December 06. - 22:42:38 »
Jó ez azért nem így van... Kicsit nagyobb a veszély a DE-vel, de csak kicsit.
Amit thomasrc írt az nagyon igaz, én is tapasztalom. Csípőből röhögik ki az embert és furán néznek rá...főleg a fiatalok, de még a 40-50-es korosztály is! Szerencsére meg lehet fordítani ezt a késsel... Csak vissza kell kérdezni, hogy "és barátom késsel meg tudsz é borotválkozni?" "Milyen késsel? milyen késsel...borotvakéssel" Haha. No és akkor látom elgondolkoznak kicsit, hogy lehet ez nem semmi... meg ez az ember nem normális...  ;D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1306 Dátum: 2013. December 07. - 08:22:44 »
Én sajnos azt tapasztalom, hogy az emberek többsége csak a negatívumot látja a DE borotvákban és leragad ott, hogy "egy rossz mozdulat és elvágja az arcot"
Eddig ezt nem tapasztaltam. Helyette 2 tipikus reakciót láttam mindenkinél:

"ezmiez": Fogalmam sincs milyen a DE borotva, max filmen láttam, azt hittem ilyen már nincs, de nem tudom miért halt ki, biztos volt vele valami gond, nem?  Ez főleg a fiatalabbak.

"életlen": Apám és a korabeliek első gondolata az, hogy életlenebb volt, mint a mai borotvák.  Lehet, hogy igaza is van az emlékei alapján, nem tudom hogy anno milyen pengéket tudtak beszerezni Mo-n.  Mindenesetre úgy emlékeznek, hogy amikor bejöttek a "nyugati" borotvák, mindenki azért váltott mert jóval élesebb volt a penge.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1307 Dátum: 2013. December 22. - 16:33:05 »

Derby

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless: 3-4 alkalom
Lord Platinum: 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC: 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain: 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Wilkinson sword: 25 alkalom (kényelmes 13).
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Big Ben: 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Shark: 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Asco: 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Treet Classic: 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Astra Platinum ("Zöld Astra"): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1308 Dátum: 2013. December 22. - 16:53:08 »
A Derby-vel nekem maximum 1-3 alkalom. :)
Még a Personna Superrel sem menne 10 alkalom (mazochizmus híján) :)

Elszánt vagy  :hat:
 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1309 Dátum: 2013. December 22. - 18:07:56 »
A Derby-vel nekem maximum 1-3 alkalom. :)
Még a Personna Superrel sem menne 10 alkalom (mazochizmus híján) :)

Elszánt vagy  :hat:
A reluxa meddig tartott ki anno? (Nekem azok is sokáig bírták, kb. mint egy kék Astra).
Mondjuk általában egy kör (ATG) elég, szóval ami másoknál egy alkalom, az nálam 3....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1310 Dátum: 2013. December 22. - 18:09:25 »
@zenith:  :thanks: Jó és nagyon hasznos összefoglaló. Látom, a zöld Astra nálad is bejön. Nálam "csak" nyolcszor bírta de így is nagyon jól teljesített. Kellemes Ünnepeket!  :2thumbup:
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1311 Dátum: 2013. December 22. - 18:10:06 »
Derby nekem 5 alkalom után szétment, és nincs erős szőröm. Érdekes különbség.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1312 Dátum: 2013. December 22. - 18:13:48 »

Derby

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless: 3-4 alkalom
Lord Platinum: 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC: 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain: 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Wilkinson sword: 25 alkalom (kényelmes 13).
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Big Ben: 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Shark: 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Asco: 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Treet Classic: 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Astra Platinum ("Zöld Astra"): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)

Feather?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1313 Dátum: 2013. December 22. - 18:36:53 »
"A reluxa meddig tartott ki anno? (Nekem azok is sokáig bírták, kb. mint egy kék Astra).
Mondjuk általában egy kör (ATG) elég, szóval ami másoknál egy alkalom, az nálam 3...."

Változó típustól függően. Amit leginkább használtam (most nem jut eszembe melyik, mert már nincs belőle), az kb. 4-5 alkalmat bírt. Volt amelyik 1-et se. Mondjuk elég erős a sörtém.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1314 Dátum: 2013. December 22. - 19:38:21 »
Feather?
Lesz, de valószínűleg egy fél évbe beletelik, mire azon végigérek, szóval neki sem érdemes állni. És még előttem áll vagy 15 másik próbára váró.... :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1315 Dátum: 2013. December 22. - 19:39:04 »
"A reluxa meddig tartott ki anno? (Nekem azok is sokáig bírták, kb. mint egy kék Astra).
Mondjuk általában egy kör (ATG) elég, szóval ami másoknál egy alkalom, az nálam 3...."

Változó típustól függően. Amit leginkább használtam (most nem jut eszembe melyik, mert már nincs belőle), az kb. 4-5 alkalmat bírt. Volt amelyik 1-et se. Mondjuk elég erős a sörtém.
Hát, akkor ennyi... :)
 :hat:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1316 Dátum: 2013. December 22. - 19:40:53 »


Nalam minden alkalom 3 koros, altalaban piros Personna-val.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1317 Dátum: 2013. December 22. - 19:42:45 »
Ki kene aztat probalnom. Valahogy sosem volt a kezem ugyeben (marmint a PP).

Featherrel jol megvagyok, nem varialok. Ha nem lenne, akkor Lord SC, Bic vagy Ződ Astra (nekem kb. ezek egyformak)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1318 Dátum: 2013. December 22. - 19:49:50 »
Nem Feather elesseg, de mindegyik borotvamban mukodik. Valamint a vegletekig sem huzom oket, nalam max. 3 alkalom egy penge (azaz 9 kor, legyen az barmelyik) utana felejtos.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1319 Dátum: 2013. December 22. - 20:18:51 »
Personna nálam is toplistás.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici