Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340202 alkalommal)

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1335 Dátum: 2013. December 23. - 14:33:35 »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1336 Dátum: 2013. December 24. - 02:42:26 »
A ketto ugyanaz. A linken lathato 10db-os csomag, feher papirban 2011 ota. Elotte ugyanugy pirosban volt es ugyanaz a penge mint a piros dobozos,papiros. Nem veletlenul irtak oda , hogy milyen elnevezesen fut meg.


Nem lehet ugyanaz, mert nem ugyanaz van a pengékre írva. De a tapasztalat meg pláne nem ugyanaz.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1337 Dátum: 2013. December 24. - 13:18:23 »
A ketto ugyanaz. A linken lathato 10db-os csomag, feher papirban 2011 ota. Elotte ugyanugy pirosban volt es ugyanaz a penge mint a piros dobozos,papiros. Nem veletlenul irtak oda , hogy milyen elnevezesen fut meg.


Nem lehet ugyanaz, mert nem ugyanaz van a pengékre írva. De a tapasztalat meg pláne nem ugyanaz.


Nem elérhető mzperx

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1338 Dátum: 2013. December 25. - 14:12:06 »
Tegnap megtörtént az első és valószínűleg utolsó kalandom a Lord pengékkel. Kipróbáltam a 100-as boltban 100 ft-ért vásárolt kék-fehér pengét. Leszögezem az írásom nem a lord pengék lefikázására irányul, olvastam a fórumon hogy sokan megelégedéssel használjátok. Nálam egyszerűen nem működnek. Ettől a kék-fehér lordtól életlenebb pengével én még nem találkoztam, pedig a röpke 30 év alatt egy párat kipróbáltam. Tegnap rámentem az egynapos borostámra, de nem bírt vele, kb mintha a zöldségpucoló késsel próbálkoztam volna. Gondoltam kifogtam egy selejtes pengét, kivettem belőle egy másikat, az eredmény ugyanaz. Az L 111-el kezdtem, de átraktam az L6-ba mondom hátha. Alig bírtam vele leszedni a borostát. Az arcom úgy égett utána mint akit sósavval leöntöttek. Ma kipróbáltam az L6-hoz kapott super chrom-ot, ez egy fokkal jobb volt de ez is küzdött a szőrömmel rendesen.Féltávnál bedobtam egy zöld astrát na ez vitt mindent. A kék astrát is kipróbáltam már az is tökéletes volt számomra. Régebben a wilkinsont és a gillette platinumot használtam de a két astra veri mindkettőt. Az astrákat is láttam a százas boltban de nem mertem venni belőle, míg egyszer a fodrászomnál járva láttam hogy a zöldet használja. Megkérdeztem tőle hogy miért ezzel dolgozik az volt a válasz, azért mert ez a legélesebb az összes közül amit kipróbált. Kértem tőle egyet próbára, azóta ezt használom. Az a tapasztalatom hogy minél élesebb egy penge annál kevésbé irritál, mert elég egyszer végigmenni az arcon vele, míg az életlenekkel többször is, és ezt már megérzi a bőr is. A zöld vagy a kék astra után soha nem ég az arcom van hogy az arcszesz sem csíp. A technikámról annyit hogy én kamikaze vagyok, semmi 3 körös előjáték én egyből "száliránnyal" ellentétesen vágok ahogy itt hívjátok ATG. Clint Eastwood is megmondta a Halálhágó c. filmben "Csak egyet rántunk rajta, a második már kéjelgésnek számít". ;D A fórumot olvasgatva egyre inkább kipróbálnám a Feather pengét, lehet az lesz az én igazi barátom. Nekem az jön be ha minél élesebb egy penge, erről meg mindenkinek az a véleménye hogy olyan mint a piros 7-es, vagyis mindent visz.

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1339 Dátum: 2013. December 25. - 17:50:10 »
@mzperx: Köszi a véleményezést. Ami engem illet, a kék-fehér Lord tényleg nagy csalódás számomra habár még más készülékekben is ki fogom próbálni. Jó lett volna ha beválik, mert olcsón lehet kapni errefelé. A Super Chrome egy jó penge, viszont a kereskedők nem   tudják beszerezni. A zöld Astra viszont tényleg visz mindent. Vettem is belőle egy egész dobozzal igen jutányos áron. A fodrászom is ezzel dolgozik, mivelhogy szerinte a Wilkinson túl éles. /Szerintem meg nem, de ez most mindegy./
Ami a technikát illeti. Én próbáltam úgy borotválkozni ahogy a profik ajánlották azaz felülről lefelé de nem megy. Nálam az oldalazó mozdulatok váltak be az arcom két oldalán. Talán a nagy arcom miatt van.  8)
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1340 Dátum: 2013. December 25. - 18:42:50 »
Kedves Köbüki, Clint Eastwood nincsen is.
A technikádon pedig ha egy picit változtatnál, nagyobb tartományát használhatnád a pengéknek: 1. szőr mentén, 2. szőrrel szemben. Meglásd, sokkal visszafogottabb lesz a 2. kör, mert már csak a szálak hegyét kell vágnia a pengének visszafelé.
Próbáld fürdés (alapos áztatás) után.
A kék-fehér nekem sem jött be, a Chrome viszont nem rossz.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mzperx

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1341 Dátum: 2013. December 25. - 19:58:51 »
Clint Eastwood él és virul :D . Próbáltam a 3 körös verziót, fürdés áztatás után is. Nincs vele semmi gond, csak számomra egyrészt időpocsékolás, másrészt meg ha egy jó éles penge egyszerre leviszi a szőrt akkor minek karistoljam 3x a képemet, fokozva ezzel az irritációt. Abban igazad van hogy egy jól megpuhult szőrzetet könnyebb legyőzni, egy fürdés utáni állapot ég és föld egy reggeli kapkodós sietős borotválkozáshoz képest. Az astrákkal nem gond a reggeli sietős sem, de a kék lord az elvérzik a megpuhult szakállal is.Ahogy a fórumot böngésztem, a leírások alapján a drótszőrömhöz a feather penge és egy R41, vagy R 89 ideálisabb lenne, de ugye a puding próbája az evés. A Lord L6-ot is szeretem, csak annyi bajom van vele hogy a hanyag gyártás miatt, a két oldalon nem egyformán húzza be a pengét és ez szemmel is látható. Kettő darab ilyen borotvám is van de mindkettőnél ugyanez a hiba. Az egyik oldalon jobban kiáll a penge mint a másikon és ez használat közben is érződik.A kedvező ára miatt ezt elnézem, gondolom a fentebb említett két minőségibb készüléknél ez nem nagyon fordul elő.

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1342 Dátum: 2013. December 25. - 20:07:26 »
Hogy Mennyire kulonbozunk,az mutatja az is hogy en teljesen lemondtam a Feather
pengekrol,mert nagyon irritalta a boromet ;(
1 even keresztul probalkoztunk egymassal,de nem ment :)

Ezzel ellentetben,a Lord super chrome,a kek feher,es a lord Platinum
nagyon kimeletesen bannak az arcommal,mar a masodik kornel is Baby face-t
produkal,de harom kort megyek vele a teljessegert, de semmi irritacio,es pontverzes nincs utanna.

Az el tartossaga szamomra mindegyiknel megfelelo.
4 hasznalatnal a Feather-nel is csereltem,penget
a Lordoknal 5-6 hasznalat.

Nagyon eross szorzetem van,igy minden nap borotvalkozom.
Lord L6-L5-Smart,gepezetekben hasznalom a pengeket ;)

Ezek a penge hasznalatos dolog,hogy kinek mi jo,ezt csak kiprobalas alapjan tudjuk,mert
mindig erheti az embert meglepetes,mint ahogy engem is a Feather utan.

Lehet talalnek finomabb,es lagyabb,gyengedebb,penget,de orulok hogy most ratalaltam a Lord Super chrome-ra ;)
Erdemes tobb penget vasarolni,es mindet kiprobalni,mert ha valakinek tok jo alami,az a masiknak egy rakas...lehet ;)
Az arcszerkezetunknek keressuk meg a legjobbat,ami lehet idoben hosszu,de megeri ha mar egyszer megtalaljuk a szamunkra  megfelelo penget. ;)

when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1343 Dátum: 2013. December 25. - 20:25:36 »
Clint Eastwood él és virul :D . Próbáltam a 3 körös verziót, fürdés áztatás után is. Nincs vele semmi gond, csak számomra egyrészt időpocsékolás, másrészt meg ha egy jó éles penge egyszerre leviszi a szőrt akkor minek karistoljam 3x a képemet, fokozva ezzel az irritációt. Abban igazad van hogy egy jól megpuhult szőrzetet könnyebb legyőzni, egy fürdés utáni állapot ég és föld egy reggeli kapkodós sietős borotválkozáshoz képest. Az astrákkal nem gond a reggeli sietős sem, de a kék lord az elvérzik a megpuhult szakállal is.Ahogy a fórumot böngésztem, a leírások alapján a drótszőrömhöz a feather penge és egy R41, vagy R 89 ideálisabb lenne, de ugye a puding próbája az evés. A Lord L6-ot is szeretem, csak annyi bajom van vele hogy a hanyag gyártás miatt, a két oldalon nem egyformán húzza be a pengét és ez szemmel is látható. Kettő darab ilyen borotvám is van de mindkettőnél ugyanez a hiba. Az egyik oldalon jobban kiáll a penge mint a másikon és ez használat közben is érződik.A kedvező ára miatt ezt elnézem, gondolom a fentebb említett két minőségibb készüléknél ez nem nagyon fordul elő.

Ezért vettem én a Lord 111 /ár:310 Ft/ után egy Mühle R89-est. Jó kis anyag, ráadásul ha vigyázol rá, örökös lesz mint a nyomor.  :thumbup:
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető mzperx

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1344 Dátum: 2013. December 25. - 20:27:19 »
Egyetértek veled, ahány ember annyi bőr és szőr típus, és a hozzá ideális penge. A feathert még én sem tudtam kipróbálni és az is lehet nekem sem fog beválni. A 80-as években az angliai nagybácsi küldött haza a wilkinsonokból, a mostaniak a nyomába sem érnek annak a régi minőségnek.

Nem elérhető mzperx

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1345 Dátum: 2013. December 25. - 20:34:02 »
A sok hozzászólást átolvasgatva én is ezzel szemeztem, ránézésre is sokkal minőségibb a kidolgozása.

Clint Eastwood él és virul :D . Próbáltam a 3 körös verziót, fürdés áztatás után is. Nincs vele semmi gond, csak számomra egyrészt időpocsékolás, másrészt meg ha egy jó éles penge egyszerre leviszi a szőrt akkor minek karistoljam 3x a képemet, fokozva ezzel az irritációt. Abban igazad van hogy egy jól megpuhult szőrzetet könnyebb legyőzni, egy fürdés utáni állapot ég és föld egy reggeli kapkodós sietős borotválkozáshoz képest. Az astrákkal nem gond a reggeli sietős sem, de a kék lord az elvérzik a megpuhult szakállal is.Ahogy a fórumot böngésztem, a leírások alapján a drótszőrömhöz a feather penge és egy R41, vagy R 89 ideálisabb lenne, de ugye a puding próbája az evés. A Lord L6-ot is szeretem, csak annyi bajom van vele hogy a hanyag gyártás miatt, a két oldalon nem egyformán húzza be a pengét és ez szemmel is látható. Kettő darab ilyen borotvám is van de mindkettőnél ugyanez a hiba. Az egyik oldalon jobban kiáll a penge mint a másikon és ez használat közben is érződik.A kedvező ára miatt ezt elnézem, gondolom a fentebb említett két minőségibb készüléknél ez nem nagyon fordul elő.

Ezért vettem én a Lord 111 /ár:310 Ft/ után egy Mühle R89-est. Jó kis anyag, ráadásul ha vigyázol rá, örökös lesz mint a nyomor.  :thumbup:

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1346 Dátum: 2013. December 25. - 20:40:57 »
@mzperx: Szerintem fényévekre van az olcsó DE készülékektől, habár sokaknak nagyon bejön a Lord 5/6-os és a Lord Smart is.
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1347 Dátum: 2013. December 25. - 21:46:07 »
A ketto ugyanaz. A linken lathato 10db-os csomag, feher papirban 2011 ota. Elotte ugyanugy pirosban volt es ugyanaz a penge mint a piros dobozos,papiros. Nem veletlenul irtak oda , hogy milyen elnevezesen fut meg.


Nem lehet ugyanaz, mert nem ugyanaz van a pengékre írva. De a tapasztalat meg pláne nem ugyanaz.




Na most akkor vagy a Platinumot keverem a Super platinummmal vagy nem egyformák a szériák, mert a pirosra erősen panaszkodtam, amikor bgakostól vettem egy adagot, a Connaughtos Personna-mintacsomag valamelyike viszont nagyon bejött. Van benne vagy öt-hatféle. Korábban csak a kéket ismertem, az tetszett (ez a Super nevű), és úgy rémlik, az új adagból a Platinum még jobb volt.

Ha az új adagból ugyanaz vált (volna) be, ami a régiből nem, akkor vagy én vagyok elfogult, vagy valamit eléggé összekevertem...

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1348 Dátum: 2013. December 25. - 21:48:51 »
 Clint Eastwood Halálhágó   :2thumbup:

A fodrászotok miben használja a zöld astrát, shavetteben?  :nemtom:

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1349 Dátum: 2013. December 25. - 21:50:13 »
Clint Eastwood él és virul :D . Próbáltam a 3 körös verziót, fürdés áztatás után is. Nincs vele semmi gond, csak számomra egyrészt időpocsékolás,
Clint Eastwood él, én is egy ATG -t tolok csak. Viszont nekem jobb a reggel, az áztatással csak a bőröm lesz érzékenyebb...
A kék Lord nem egy csoda, bár én az átlagosnál tovább tudom használni a pengéket (a visszajelzések alapján), de nálam is csak 2-3. Ha már Lord, a Platinummal tehetsz egy próbát, de a Zöld Astra a beszerezhető pengék közül veri mindet...
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici