Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340057 alkalommal)

Nem elérhető mzperx

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1350 Dátum: 2013. December 25. - 22:09:02 »
Igen abban használja, neki az vált be, és olcsó.

Clint Eastwood Halálhágó   :2thumbup:

A fodrászotok miben használja a zöld astrát, shavetteben?  :nemtom:

Nem elérhető mzperx

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1351 Dátum: 2013. December 25. - 22:13:05 »
A lord platinumot még nem próbáltam, lehet hogy az beválna. Ki tudja ? Annyira azért nem vagyok nagy penge fan hogy végigpróbáljam az összeset. A feathert viszont mindenképpen ki fogom, csak be kell szereznem egy próbaadagot. Addig meg kitart az astra van belőle zöld is, kék is.

Clint Eastwood él és virul :D . Próbáltam a 3 körös verziót, fürdés áztatás után is. Nincs vele semmi gond, csak számomra egyrészt időpocsékolás,
Clint Eastwood él, én is egy ATG -t tolok csak. Viszont nekem jobb a reggel, az áztatással csak a bőröm lesz érzékenyebb...
A kék Lord nem egy csoda, bár én az átlagosnál tovább tudom használni a pengéket (a visszajelzések alapján), de nálam is csak 2-3. Ha már Lord, a Platinummal tehetsz egy próbát, de a Zöld Astra a beszerezhető pengék közül veri mindet...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1352 Dátum: 2013. December 25. - 23:39:47 »
És ez mit tud? Mert kb fele annyi mint a többi.
http://www.ebay.com/itm/2-Pack-Personna-Double-Edge-Stainless-Steel-Blades-100-Blades-/190795436483?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c6c4b51c3
Az Made in USA, Virginia, Lab Blue. Elesebb. Kek csomagolopapir.

MEGVAN! Teljes tévedésben vagyok, az újonnan felfedezett, zseniális penge a Crystal! De ez csak a blisteren szerepel, ha abból kiveszed, többé nem látod, csak azt, hogy Personna Super + Platinum. Illetve a kis kartonon, amit az első penge után kidob az ember, még annyi, hogy Made in Israel.

Így valahogy:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1353 Dátum: 2013. December 26. - 08:17:26 »
Tudomásom szerint a Crystal és a piros Personna ugyanaz a penge. Használat közben sem éreztem különbséget köztük.

MEGVAN! Teljes tévedésben vagyok, az újonnan felfedezett, zseniális penge a Crystal! De ez csak a blisteren szerepel, ha abból kiveszed, többé nem látod, csak azt, hogy Personna Super + Platinum. Illetve a kis kartonon, amit az első penge után kidob az ember, még annyi, hogy Made in Israel.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1354 Dátum: 2013. December 26. - 10:01:28 »
 Észrevettem, hogy mindenkinek érzékeny a bőre, és nagyon erős a szőrzete. Persze saját véleménye szerint...
 Inkább arról van szó, hogy indokot keresünk, hogy ne borotválkozzunk. Ez a fórum (is) pont' arról szól, hogy élvezzük ezt a (z egyeseknél napi) rutint. Igenis rá kell szánni azt a pár plusz pillanatot. Puhuljon az a szőr! És ne légy rest megtalálni a Neked megfelelő hozzávalókat! Ha jó akarsz magadnak, ne kapkodd el! Ha valamit csinálsz, csináld rendesen... Neked lesz jobb...

 Tehát (és): fehege :+1:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető mzperx

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1355 Dátum: 2013. December 26. - 10:35:23 »
@ fehege, @ mad.just mad. köszönöm a tanácsaitokat, ki fogom próbálni. Majd referálok a megfelelő topikban mert, ez mégiscsak a pengékről szól.

Nem elérhető nevemsenki

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1356 Dátum: 2013. December 26. - 10:37:03 »
 :+1:
Észrevettem, hogy mindenkinek érzékeny a bőre, és nagyon erős a szőrzete. Persze saját véleménye szerint...
 Inkább arról van szó, hogy indokot keresünk, hogy ne borotválkozzunk. Ez a fórum (is) pont' arról szól, hogy élvezzük ezt a (z egyeseknél napi) rutint. Igenis rá kell szánni azt a pár plusz pillanatot. Puhuljon az a szőr! És ne légy rest megtalálni a Neked megfelelő hozzávalókat! Ha jó akarsz magadnak, ne kapkodd el! Ha valamit csinálsz, csináld rendesen... Neked lesz jobb...

 Tehát (és): fehege :+1 !!!!!!!!!

igy van. a borotvalkozas tiszta elvezet lehet , azert erre muszaj idot kolteni. szeretkezessel az ember se foglalkozik minel gyorsabban , mert ez csak idopocsekolas.
szarvam sunjam - minden ures

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1357 Dátum: 2013. December 26. - 10:39:46 »
Észrevettem, hogy mindenkinek érzékeny a bőre, és nagyon erős a szőrzete. Persze saját véleménye szerint...
 Inkább arról van szó, hogy indokot keresünk, hogy ne borotválkozzunk.
Szerintem inkább arról, hogy a legtöbb ember aki ezt mondja nem tud vagy még nem tanult meg borotválkozni, esetleg fogalma sincs róla hogy ezt is lehet másképp, és azt a másképpet meg kell tanulni. Ha rossz eszközzel/technikával karistolják, akkor minden bőr érzékeny (kivéve persze Chuck Norris ;D).

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1358 Dátum: 2013. December 26. - 10:53:56 »
@mad.just mad. : "Ha valamit csinálsz, csináld rendesen"  :2thumbup:
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető nevemsenki

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1359 Dátum: 2013. December 26. - 14:34:00 »
ha valamit csinalsz , csinald elvezettel , vagy hadj a fenebe. :2thumbup:
szarvam sunjam - minden ures

Nem elérhető Bloo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1360 Dátum: 2013. December 26. - 18:04:28 »
Észrevettem, hogy mindenkinek érzékeny a bőre, és nagyon erős a szőrzete. Persze saját véleménye szerint...
 Inkább arról van szó, hogy indokot keresünk, hogy ne borotválkozzunk. Ez a fórum (is) pont' arról szól, hogy élvezzük ezt a (z egyeseknél napi) rutint. Igenis rá kell szánni azt a pár plusz pillanatot. Puhuljon az a szőr! És ne légy rest megtalálni a Neked megfelelő hozzávalókat! Ha jó akarsz magadnak, ne kapkodd el! Ha valamit csinálsz, csináld rendesen... Neked lesz jobb...

 Tehát (és): fehege :+1:

-Mindenki egyéniség!
-Nem, én nem!
 :fetreng:

Nekem az a kevés ami van nem fejt ki komolyabb ellenállást, szóval én minden élvezek...  :borotva:  :peace:
" 切磋琢磨  - Sessa Takuma - Minél többet tudsz, annál többet érsz! "

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1361 Dátum: 2013. December 26. - 18:28:51 »
Nem beszelve arrol, hogy az arcszorzet vastagsaga 0.017-0.18 mm-es skalan mozgolodik, ergo kivagni egy mammutfenyot vagy lenyisszantani egy csipkebokor vesszot eg es fold. Szerintem folosleges vita,hogy kinek milyen preparacio, borotva-penge kombo hanyszor, meddig,hol es hogyan. Rumcajsznak kicsit tobb melo, Lolka-Bolkanak meg ......

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1362 Dátum: 2013. December 26. - 19:48:43 »
 :hat: Nálam van Feather is (igaz, most fogyóban, csak 130 db  ;D), Lord SC is, meg Astrák is.

@mzperx: Köszi a véleményezést. Ami engem illet, a kék-fehér Lord tényleg nagy csalódás számomra habár még más készülékekben is ki fogom próbálni. Jó lett volna ha beválik, mert olcsón lehet kapni errefelé. A Super Chrome egy jó penge, viszont a kereskedők nem   tudják beszerezni. A zöld Astra viszont tényleg visz mindent. Vettem is belőle egy egész dobozzal igen jutányos áron. A fodrászom is ezzel dolgozik, mivelhogy szerinte a Wilkinson túl éles. /Szerintem meg nem, de ez most mindegy./
Ami a technikát illeti. Én próbáltam úgy borotválkozni ahogy a profik ajánlották azaz felülről lefelé de nem megy. Nálam az oldalazó mozdulatok váltak be az arcom két oldalán. Talán a nagy arcom miatt van.  8)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1363 Dátum: 2013. December 27. - 21:39:33 »
Clint Eastwood él és virul :D . Próbáltam a 3 körös verziót, fürdés áztatás után is. Nincs vele semmi gond, csak számomra egyrészt időpocsékolás, másrészt meg ha egy jó éles penge egyszerre leviszi a szőrt akkor minek karistoljam 3x a képemet, fokozva ezzel az irritációt. Abban igazad van hogy egy jól megpuhult szőrzetet könnyebb legyőzni, egy fürdés utáni állapot ég és föld egy reggeli kapkodós sietős borotválkozáshoz képest. ...

A szőr megfelelő felpuhítása azért fontos, mert különben akkora terhelés éri a penge élét, mintha a szőrszálaiddal azonos vastagságú vörösréz drót szálakat vagdosnál a pengével. Nincs az a penge, ami ezt egy borotválkozás alatt optimálisnak mondhatóan túlélné.
Te az első körben szétcseszed a penge élét. Ezért érezheted  esetleg irritálóan karistolónak a második és harmadik körben.



Továbbá, mivel az egyik fő szabály a DE használatban is a semmi nyomás. Ezért a símogató mozdulatokkal a szőr növési irányába nem lehet tökéletesre szőrmentesíteni az arcot egy körben. Kell mindig a második kör.

A kiborotválás egy körben Clint Eastwood-osan meg csak annak megy, akinak kamaszfiú borostája van. Vagy rinocérosz ellenállással bír a böre. Normál halandó ezt a szőrrel szemben elsőre egykörösen nem tudja komoly gondok nélkül megvalósítani.
 :sör:

Ahogy a fórumot böngésztem, a leírások alapján a drótszőrömhöz a feather penge és egy R41, vagy R 89 ideálisabb lenne, de ugye a puding próbája az evés. ...

A drótszőrödhöz fokozott és tartós vágóerő szükséges.

A tartós kívánalalmat csak a drótszőröd megfelelő felpuhításával -, és a penge élre kíméletesebb három körös borotválkozással lehet megvalósítani.

A fokozott kívánalmat meg pld. egy slant készülékkel - vagy esetleg R41? - tudod biztosítani. Persze alapvető hozzá a szuper éles penge.

Bármi meglepő, ezeket szem előtt tartva irritáció mentesen tudsz borotválkozni érzékeny bőrön nagyon erős borostával magáldva.
Ezt a gondolatot nagyon ajánlanám Gyufa éltársunknak is.

Met sok ellentmondásosnak hangzó dolgot hozott itt fel, a végén nagy nehezen csak konklúzióra jutva:
"... Lehet talalnek finomabb,es lagyabb,gyengedebb,penget,de orulok hogy most ratalaltam a Lord Super chrome-ra."

Az erős borostáddal mégis milyen más penge lenne Neked a megfelelő? Abból a pár darab szuper élesből tudsz csak választani, ami jelenleg a piacon van!



A super chrome penge utan ertem,ha keresnek valami meg kifinomultabb dolgot,gondolom van olyan penge,
de most hogy irritacio mentesen borotvalkozom ,igy mondhatom ugy hogy orommel faradtam bele a dologba,amire megtalaltam ezt a penget.
Mar neha attertem a fusion 5 pengesre,mert tudtam hogy ha eloveszem a feather-t,legyen az akarmilyen borotva,
azzal ko kovon nem marad./verzes verzes verzes/

A szor puhitasa forro torulkozovel tortenik,3-4 percet is rajta szoktam hagyni.
palmollive borotvakremmel keverek jo habot,amit harom kor,de 4 is szobajon . ;)
Ezzel a pengevel amikor huzom,teljesen finomabb erzest,es biztonsagos mozdulatokat tudok vegrehajtani.

 A Feather,perssona,zold astra,es meg kitudja mit kinem probaltam mar.
 Borotvalkozas utan is latszik hogy eros a szorzet,mert feketen vilagit az arcom.



when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1364 Dátum: 2013. December 27. - 23:47:51 »
@mad.just mad. : "Ha valamit csinálsz, csináld rendesen"  :2thumbup:

mert ugye "hamar munka ritkán jó"    :2thumbup:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici