Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 364410 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1380 Dátum: 2014. Január 18. - 13:38:19 »
Zenith, az 1 kort milyen iranyban nyomod ketnaponta?
ATG
Gillette Tech 1951

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1381 Dátum: 2014. Január 18. - 19:36:27 »
Zenith, az 1 kort milyen iranyban nyomod ketnaponta?
ATG
Koszi, tovabbi sok sikert a teszteleshez.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1382 Dátum: 2014. Január 18. - 20:44:40 »
Penge élező érdemes használni? vagy megéri használni? és hányszor lehet élezni pengét?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1383 Dátum: 2014. Január 18. - 22:10:29 »
Nem. Nem. Elég sokszor, de nem érdemes. Többször leírtuk már, hogy a mai pengéknél már nem az ötvözött acél, hanem a különféle bevonatok a lényeg, amit pont buksz az élezőkkel.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1384 Dátum: 2014. Január 19. - 14:03:38 »
Penge élező érdemes használni? vagy megéri használni? és hányszor lehet élezni pengét?
Én próbáltam, finoman szólva sem voltam sikeres. Jó állapotú Bakony élezővel, de nem...
A modern pengék élvastagsága egyszerűen nem viseli el, a régebbieknél meg nem tudtom kellően élesre tenni... (pl. régi kék Gillette volt az áldozat).
Mondjuk a Bakony két gumin gördül, ami finoman szólva sem a precizitás záloga...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1385 Dátum: 2014. Január 19. - 14:48:46 »
Zenith barárom!

Van Futurod véletlen?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1386 Dátum: 2014. Január 19. - 16:03:43 »
Zenith barárom!

Van Futurod véletlen?
Nincsen, miért?
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1387 Dátum: 2014. Január 19. - 16:14:22 »
Csak érdekelt volna, hogy az elméletem, miszerint a penge használata közben emelt gap valóban növeli-e az él tartósságát.
De lehet, hogy placebó. S csak belekébzelem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1388 Dátum: 2014. Január 19. - 17:36:50 »
Csak érdekelt volna, hogy az elméletem, miszerint a penge használata közben emelt gap valóban növeli-e az él tartósságát.
De lehet, hogy placebó. S csak belekébzelem.
Érdekes kérdés, szerintem rajtad múlik...
Pl. R41-gyel érzékenyebb vagyok a jobb pengeminőségre, míg a kisebb gap (Tech) esetén tovább bírom. Ráadásul szerintem gyorsabban is degradálódik az él, mert nagyobb gappel többször nő a vágási szög az ideális fölé, ami jobban igénybe veszi az élt. De lehet, hogy csak belép az előző tétel, azaz hogy a készülék miatt kell a gyakoribb csere.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1389 Dátum: 2014. Január 19. - 17:45:56 »
Akkor ezek szerint két elmélet állt elő.

Ki kell vizsgáljuk. :idea:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1390 Dátum: 2014. Január 20. - 13:59:37 »
Sziasztok,

Meg kezdo vagyok a DEel, de most mar tobbszor hasznaltam az uj szerzemenyem EJ DE89. Elso probalkozasnal volt egy vagasom, azota minden siman megy, se vagas, se pontverzes. Elegge kezre es arcra all, nem is ertem miert fel tole az ember elso borotvalkozasnal. HAbar a technikaval meg nem vagyok teljesen tisztaban, de ugy tunik egy 2 koros szormenten es ellene lehuzva, nalam teljesen ok. Babyface es nulla irritacio. Eg es fold a patronos borotvalkozashoz kepest.
Tudtok ajanlani olyan videot amit a technikaval kapcsolatban erdemes megnezni. Youtubeon nezegettem, ott foleg a 3 koros borotvalkozasrol talaltam videokat.
Penget mit erdemes bele hasznalni? Most van a Derby, nekem mar ez is csucsszuper a patronoshoz kepest. Vettem Wilkinsont es tudok relative jo aron zold Astra-t rendelni. Erdemes meg vmit kiprobalni?

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1391 Dátum: 2014. Január 20. - 14:19:32 »
Igen, érdemes. Minél többet, de azokat mindenképpen, amelyekről általában jó a vélemény (hogy melyek ezek, a megfelelő téma alapos forrást szolgáltat).  Én sem rég kezdtem, és 12-féle pengén "vagyok túl".
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1392 Dátum: 2014. Január 20. - 14:52:44 »
Nálam a Merkur 38C a "bajnok" ilyen szempontból. Szerintem a tömege miatt nem annyira nyomom (mert valamennyire szinte minden borotvát az arcomhoz nyomok, - akármit is mondanak az okosak - az R41-et a legkevésbé), így jobban kímélem a penge élét. 1-3 borotválkozással több van egy-egy pengében ezzel a vassal.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1393 Dátum: 2014. Január 20. - 14:58:11 »
Tudtok ajanlani olyan videot amit a technikaval kapcsolatban erdemes megnezni. Youtubeon nezegettem, ott foleg a 3 koros borotvalkozasrol talaltam videokat.
Penget mit erdemes bele hasznalni? Most van a Derby, nekem mar ez is csucsszuper a patronoshoz kepest. Vettem Wilkinsont es tudok relative jo aron zold Astra-t rendelni. Erdemes meg vmit kiprobalni?
Sok ember csinál érdekes videókat, nekem mégis abból sikerült megtanulni hogy figyeltem arra, amit csinálok. Nüanszokról van szó, nekem videón nem jön át.

Alapból minden pengét érdemes kipróbálni, amihez hozzáférsz. Zöld Asta sokaknak kedvence. Érdemes megállapodni egynél és azzal gyakorolni, majd újra elővenni a többit, sokszor egy kis tanulás után egész mást fogsz gondolni róla, mint elsőre.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1394 Dátum: 2014. Január 20. - 15:10:03 »
A Derby egy nagyon kellemes penge.

Eg és föld ( a te szavaiddal ) a wilkinsonhoz képest. Több mint tíz éve csak DE vel gyalulom az arcomat. S most ajándékoztam el a családban 20 doboz wilt. Mert a Derbi s az Astra lába nyomába sem ér. Ez az én tapasztalatom. A Kék Gillette nem lenne rossz csak túlárazott. Ami még nekem bejött az a BIC. De míg nem biztos a kezed maradj meg egy pengetipusnál.

De ez a DE egy nagy utazás.

Megismered magad teljesen. Hangsúly a nyugodságon legyen.

Sok technika van, a lassú végighúzástól a gyors pár centis vágásokon át, a ferdén tartott ( slim ) pengén s a félkörös kagylózasig, kinek mi a tuti. Ez mind egyedi recept.

Javaslom mig "kezdő" vagy, addig a lassú, végig húzom technika a nyerő.

Fontos, hogy mindíg legyen a bőr a másik kezeddel finoman feszítve, s lehet viccesen hangzik az arcot felfujva próbáld borotválni.

Remélem segítettem.

E
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici