Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340205 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #240 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 01:44:02 »
Ed! Nincs mit sajnálnod, sőt! szerintem mindannyian hálásak lehetünk, hogy kipróbálhattunk egy halom pengét és egyéb cuccokat amit Te is pénzért vettél és szerintem a felelősség sem a Tied, ha valami szubjektíve 'rossz' lenne, hiszen nem Te gyártottad! Részemről a végszó KAI ügyben, mivel most jövök a tükör elől: Az egyszer használt KAI pengét elég puritán előkészületek (gyors arcmosás, flakonos Gibellini gél) után az L6-ban ráküldtem az arcomra és félúton meg is fordítottam. Így mind a 4 oldalát próbálhattam WTG/XTG/ATG. Tökéletes babapopsi végeredmény és mind a két fél arcom tip-top állapotban, bár nincs irritáció, érzem, hogy borotválkoztam. Fél arcomat leszedő feeling az én KAI pengéimnél nincs (nem volt), sőt a top3 preferált pengék közé teszem továbbra is. Captain, KAI, SC sorrendben. Szóval a tisztán nagyító nélkül kivehető kagylók az élszalagon ezek szerint mégsem befolyásolják a borotválkozási élményt, és a betöltési tájolás is mindegy... úgyhogy számíthatsz Rám, hogy ha másnak nem jönne be, én is beszállnék abba az elhasználgatásba... ;)               

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #241 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 10:46:56 »
Majd elhasználgatom jómagam.  ;)

Jajj Ed, ne hulyeskedj. Talan nem volt eleg egyertelmu, amit irtam: nalam a KAI, annyira nem mukodott jol, hogy biztos vagyok benne, hogy egy hibas packbol szarmazik, van ilyen. Mivel csak ez az egy darab volt nalam, igy tobbet nem tudtam megnezni. Egesz biztos, hogy a KAI nem ilyen, mert akkor garantalom, hogy senki nem tudna hasznalni. Most nem vagyok otthon, majd jovo heten meg tudom nezni, hogy szemre latok-e valami problemat a pengen.

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #242 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 16:23:12 »
Egy kis csemege, amit véletlenül most találtam. Réz dobozos DE utazószettre kerestem, mert nem bírtam magammal és leütöttem egy antik készletet. De még nem érkezett meg, és nem tudom ki a gyártó, melyik borotva stb. Ezen a téren nem jutottam előrébb, bár sok gillette találat volt, de ez hátha még nem volt, és érdekel valakit:

http://www.dcmsme.gov.in/publications/traderep/razorblades.pdf

"All India Status Report on Safety Razor Blades Industry"

Ilyen alcímekkel: Background history of the industry, The Science of Shaving, Modernization needs of the industry stb.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #243 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 19:39:28 »

Ez egy olyan diplomamunka szerűség... ;D egyébként teljesen jól leírja az Indiai állapotot borotvaügyben, a történelmet is jól tekinti vissza, viszont amikor egy Indiai cég elemzésébe kezd számokkal, na az aztán a tanulmány. Sajnos a mai napig nem változott a helyzet, és a gyártói kör továbbra is szűk, új szereplő csak a régiek (illetve a régi beszállítói kör) bevonásával jöhet képbe. India iszonyú nagy piac, hamarosan ott is szebb és jobb lesz nagyobb volumenben az élet és azt mi is meg fogjuk érezni, bár Magyarország eddig is sok mindenben a selejtet kapta sok mindenből...
Nekem nagyon tetszik a tanulmány ( nem kicsit volt kitárulkozó ), akinek van türelme olvassa végig.   

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #244 Dátum: 2010. Október 04. - 21:27:24 »
A penge élettartama függhet a borotvától? Mert azt vettem észre, hogy mióta a beazonosíthatatlan, régi biztonsági borotvámat használom, nem kellett pengét cserélnem (talán 5 borotválkozás). A félig műanyag olcsó wilkinsonnal egy pengét kétszer, maximum háromszor tudtam használni. Ugyanúgy wilkinson pengével. Az egyik ismeretterjesztő youtube videóban azt mondja a pengetárs, hogy kb hat borotválkozást kibír bármelyik penge.
Viszont mintha a wilkinson biztonsági több szabadságot adna a dőlésszög megválasztásában.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #245 Dátum: 2010. Október 04. - 21:31:05 »
Az egyik ismeretterjesztő youtube videóban azt mondja a pengetárs, hogy kb hat borotválkozást kibír bármelyik penge.

Ami leginkább biztos, az az hogy ez egy hülyeség. Vagy mondjuk a penge kibírja, csak te nem.  ;D

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #246 Dátum: 2010. Október 05. - 08:01:34 »
Biztosan angol tudósok vizsgálták a dolgot... :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #247 Dátum: 2010. Október 05. - 10:49:18 »
Olyan apró dolgokon is múlhat a dolog, hogy pont borotválkozáskor milyen "koszok" vannak az ember arcán. Mikróporszemek, koszos zsír stb. Ezek is nagyban befolyásolják a penge élettartamát. Abból a szempontból viszont senki nem mond hülyeséget, hogy a "hétfőn jövök" teljesen megbízható állítás, hiszen nincs definiálva, hogy melyik hétfőn  ;D Tehát maga a penge akár több ezer borotválkozást is kibírhat  ;D egyébként pedig a készüléken is múlik természetesen!

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #248 Dátum: 2010. Október 05. - 19:42:23 »
Rosszul emlékeztem. Azt mondja, hogy nem lehet megmondani hányszor használható egy penge, mert függ a szakálltól, az előkészítéstől, meg a penge megmunkálásától is, de az egyik közvélemény-kutatásuk szerint átlagosan 6 teljes borotválkozás várható egy pengétől. Mondjuk az ábra szerint, amit közben mutatnak meg pont nem annyi, hanem 3-5 a többségnek. De gondolom a saját blogján történt a felmérés, ahol átlagosan jobb pengét, gondosabban használó emberek válaszolnak.

http://www.youtube.com/user/mantic59?feature=chclk#p/u/35/D4MAZIKeNHQ

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #249 Dátum: 2010. Október 06. - 08:23:47 »
No, ma reggel kipróbáltam a harmadik márkát is az L6-osomban, a Lord Super Chrome és a zöld Astra után egy Wilkinsont. Nekem nagyjából hasonló élmény volt, mint a Super Chrome, viszonylag alaposan meg tudtam borotválkozni vele, és elkerült a legkisebb vágás is. Persze lehet, hogy ez a szép lassan finomodó technikámnak is köszönhető, ugyanis nem próbálom már meg durvábban rányomni a pengét a bőrömre a gyorsabb és alaposabb eredmény érdekében.

A Wilkinsonnal egyetlen bajom van, az ára. A jelenleg használt pengét 280Ft-ért vettem a Tescoban, ami önmagában még nem egy érvágás. A gond az, hogy egy időben a cégnél mi is árultunk Wilkinson pengénket, és az derült ki, hogy az árképzés rettentő multibarát, ugyanis mennyiségtől függően sávosan növekszik a termék ára. Egy viszonylag nagy mennyiség esetében egy ötös csomag penge olyan 130-140Ft körül volt, ez lesz aztán a Tescoban 280...

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #250 Dátum: 2010. Október 06. - 10:12:52 »
...Egy viszonylag nagy mennyiség esetében egy ötös csomag penge olyan 130-140Ft körül volt, ez lesz aztán a Tescoban 280...

Hááát, ez a kereskedelem. Meglepődnék, ha más termékeknél nem ez lenne a helyzet.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #251 Dátum: 2010. Október 06. - 11:25:02 »

10-es zöld Lord Classicot kb.2 hónapja 149 HUF-ért vettem egy 100 forintos boltban (Debrecen-Nagyállomás).
Eddig ez volt a legjobb vétel.
Azon is biztos van vagy 70 Ft árrés ;D ;D ;D

Talán Penge jobban tudja,de őt köti az üzleti titok ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #252 Dátum: 2010. Október 06. - 11:32:18 »
és ez milyen ez  ??? http://www.vatera.hu/delikatesz_drogeria_allattartas/pipere_aru/testapolas/borotvalkozas_szortelenites/lord_borotvapenge_borotva_penge_183036595.html
nem, nem , nem akarom megvenni, csak kérdezem...
én ilyet találtam és kipróbáltam és szerintem jobb mint a tecsós wilki
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #253 Dátum: 2010. Október 06. - 11:44:29 »
és ez milyen ez  ??? http://www.vatera.hu/delikatesz_drogeria_allattartas/pipere_aru/testapolas/borotvalkozas_szortelenites/lord_borotvapenge_borotva_penge_183036595.html
nem, nem , nem akarom megvenni, csak kérdezem...
én ilyet találtam és kipróbáltam és szerintem jobb mint a tecsós wilki

Szerintem ekkora pakkban véve drága a 150/10db-os ár... Legalábbis ahhoz viszonyítva, hogy a zöld 10dbost pár hónapja ~110ért vettem a madarasban

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #254 Dátum: 2010. Október 06. - 12:39:54 »
Szerintem ekkora pakkban véve drága a 150/10db-os ár... Legalábbis ahhoz viszonyítva, hogy a zöld 10dbost pár hónapja ~110ért vettem a madarasban

a pengével kpcsolatos vélemények érdekelnének, én is 110 vettem egy kisboltban  ;)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici