Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 364722 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #255 Dátum: 2010. Október 06. - 12:59:49 »
Nem rossz, nekem érzésre kb. a zöld Super Stainless-szel egy kategória, annál talán jobb éltartású. A Super Chrome viszont szvsz. mindkettőnél jobb, és tartósabb is.

Szerintem ekkora pakkban véve drága a 150/10db-os ár... Legalábbis ahhoz viszonyítva, hogy a zöld 10dbost pár hónapja ~110ért vettem a madarasban

a pengével kpcsolatos vélemények érdekelnének, én is 110 vettem egy kisboltban  ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #256 Dátum: 2010. Október 06. - 14:07:56 »

10-es zöld Lord Classicot kb.2 hónapja 149 HUF-ért vettem egy 100 forintos boltban (Debrecen-Nagyállomás).
Eddig ez volt a legjobb vétel.
Azon is biztos van vagy 70 Ft árrés ;D ;D ;D

Talán Penge jobban tudja,de őt köti az üzleti titok ;D

Csak annyit tudok mondani, hogy Hú de örülnénk egy 70Ft-os árrésnek! egy a kiskereskedelemben 110 Ft-ért kapható terméknél.

A sztenderd nagyker árrés kb 5-15%, a kisker árrés kb. 30-40%, ha van még vki közbeiktatva (ügynök, kommissió) akkor +5-20% és kb ennyi. Ez kb. a szabad piaci árképzés nagyjából minden FMCG terméknél. A multik teljesen más tészta, listázási pénzek, bónuszok, marketing hozzájárulások stb. akár a kiinduló ár 50%-a is lehet (ezt a beszállítónak kell állni) és ez már ugyebár egy 100% árrés. És ez még csak a multi átadási ára. Ő megé logisztikázik +5-20% és rárakja a kisker árrését (30-40%) Ebből láthatjátok, hogy elméletileg mindennek drágábbnak kéne lennie a multiknál. Azonban ez nem így van, mert amit a beszállítók "elbuknak" a multikkal való kapcsolataikon, azt keresztfinanszírozzák a szabad piacon. Tehát így alakulnak a végleges fogyasztói árak és ezért is lehetnek nagy különbségek.




Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #257 Dátum: 2010. Október 06. - 14:28:31 »
Ez érdekes!
Hamár árak: én 1300 forintért rendeltem Törökországból 50 darab Derbyt, szállítással (via ebay). Nekem ez is elég furcsa árképzésnek tűnik, pedig gondolom nem lopott holmi.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #258 Dátum: 2010. Október 06. - 16:34:48 »
Ez érdekes!
Hamár árak: én 1300 forintért rendeltem Törökországból 50 darab Derbyt, szállítással (via ebay). Nekem ez is elég furcsa árképzésnek tűnik, pedig gondolom nem lopott holmi.

1300Ft /50db =26Ft/db és ez teljesen reális kisker ár(CIP) a Derbyre, ha valaki el akar adni. Ezt mondjuk össze lehet vetni a zöld Lord-al a madaras tecsóból ahol 1 db penge kb 11-14Ft ( kb. fele annyi a kisker ára ) az árrésekről pedig nem tudok nyilatkozni, mert nem tudom a Derbynek a pontos gyári árát, az biztos, hogy drágább, mint a Lord, tehát ebben szvsz nincs semmi furcsa.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #259 Dátum: 2010. Október 06. - 17:06:59 »
Csak ahhoz képest olcsóllottam (hö?), hogy Ednél is kétszerannyi, a Neroliban meg minnyá 60 forint darabja. És a 26 HUF ugye nemzetközi szállítással jött ki!

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #260 Dátum: 2010. Október 06. - 17:13:23 »
és ez milyen ez  ??? http://www.vatera.hu/delikatesz_drogeria_allattartas/pipere_aru/testapolas/borotvalkozas_szortelenites/lord_borotvapenge_borotva_penge_183036595.html
nem, nem , nem akarom megvenni, csak kérdezem...
én ilyet találtam és kipróbáltam és szerintem jobb mint a tecsós wilki

Hmm, ez ebben a formában tényleg erősen túlárazott, de ha azt mondod, hogy jobban bejött, mint a Wilkinson, lehet, hogy teszek vele egy próbát. :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #261 Dátum: 2010. Október 06. - 17:19:10 »
Jól vetted ezt nem vitatom, és hozzáteszem, hogy néha vannak ilyen extra lehetőségek. Ilyenkor vagy senki nem keres a bulin (csak te), mert mondjuk szimplán meg akar szabadulni a készletétől, vagy egy másik eshetőség, hogy a Derby gyári db ára 3 Ft 40fillér /db ( képletesen mondjuk ) és mire elér a fogyasztóhoz, az amúgy sztenderd módon lesz belőle 60Ft. Ilyen is van. Az olyan termékeknél amelyek picik ( csomag penge pl. ) tehát könnyen lophatóak és nehezek (pl megint a penge) tehát nagyobb mennyiségben nehezen szállítható, vagy relatíve kevés fogy belőlük ( megint jó példa a penge) stb. stb. szempontok nagyot rúghatnak a végső árba.  

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #262 Dátum: 2010. Október 06. - 20:11:20 »
Plusz ne felejtsük el, hogy Rotbart Törökországból vette a pengéket, ahol gyártják őket, tehát jó eséllyel a létező egyik legjobb áron.
Amúgy meg bonyolult dolgok ezek. Itt például a sarkon a CBA-ban akár Gillette (orosz), akár Wilkinson van épp, simán 300 körüli vagy bőven a fölötti áron adják – na, így egyből nem nevezném drágának még a Neroli árát sem. Amit egyébként szintén nem tartok túlzottnak (asszem 300) a Derbyt és az ő felsőkategóriás, magasra pozicionált termékkörnyezetüket figyelembe véve. Én igyekeztem alatta maradni, és persze a törökökhöz képest nálam sem olcsó, de én az áraimat meg úgy kalkulálom, hogy akár egyetlen doboz Lord pengét is elviszek személyes átvételre (igen, volt rá példa), és velem tényleg lehet hosszan, többszöri levélváltásban vagy személyesen konzultálni, tanácsot, véleményt kérni stb., amit én hozzáadott értéknek, plusz szolgáltatásnak veszek – és a legtöbben szerencsére igénybe is veszik, legalábbis a kezdők.

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #263 Dátum: 2010. Október 06. - 20:37:17 »
Az a lényeg, hogy Captain mindíg legyen nálad raktáron! ;D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #264 Dátum: 2010. Október 06. - 23:12:35 »


Meg természetesen feather.......   :borz2:   :borz2:   ;D
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #265 Dátum: 2010. Október 07. - 00:10:13 »
Jaja, nyár óta szeretnék összefutni Eddel egy kapitányos találkára - ami a mennyiség ismeretében természetesen bőven tekinthető hozzáadott értéknek!
Ed, semmiképpen nem szerettem volna kritikával illetni az árképzésed :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #266 Dátum: 2010. Október 07. - 00:16:37 »
Nem is vettem annak.  ;)

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #267 Dátum: 2010. Október 07. - 17:43:23 »
Ed, akartam már kérdezni, de mit takar ez a "nálam"? Van valami hely, ahol meg lehet nézni a kínálatodat, vagy ilyesmi?


Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #269 Dátum: 2010. Október 07. - 20:06:50 »
Ó, köszi!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici