Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340022 alkalommal)

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #270 Dátum: 2010. Október 23. - 23:46:38 »

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #271 Dátum: 2010. Október 24. - 23:46:21 »
Egy par regi magyar penge. Vajon csak a nev kulombozott , vagy a penge is? :)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #272 Dátum: 2010. Október 25. - 09:06:45 »
Probalta mar valaki kozuletek ezt a penget? http://www.personna.com/personna/blades/medical/detail/double-edge-prep-blades-bulk-pack/
Ezt az orvosi pengét konkrétan nem ismerem, nekem a Personna Super Platinum Chrome pengével volt kapcsolatom (amit persze az oldalukon nem találtam). Átlagos pengének mondanám. Nem túl éles, de nem is életlen, nem volt rossz élmény vele borotválkozni.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #273 Dátum: 2010. Október 25. - 11:22:38 »
"For Hospital use."

Ez nagyon komoly :D A többi pengéjük nem steril, csak ez, vagy mi? Kár hogy Featherből borotvapengéket nem vesz nálunk a klinka, csak szikepengét. Pedig néha 1-1 csomaggal elraknék előle otthonra :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #274 Dátum: 2010. Október 25. - 13:33:06 »
jenessanyi- szerencse, hogy nem nálunk dolgozol..  Mondjuk nálunk a dolgozók kapnak muníciót rendesen, hogy ilyen ne is forduljon elő. ;D

Amúgy szerintem nem a sterilitás a lényeg, hanem a borotvaszalag és a bevonatok anyaga, valamint a kompromisszumok nélküli kivitelezés ami az árát illeti. Az ilyen azonban, ahogy a szöveg is mutatja, otthoni használatra nem való! :-) Pedig kb Feather feelingje lehet.   

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #275 Dátum: 2010. Október 25. - 14:40:07 »
Ebben amúgy nem lennék biztos. Ahol ilyet használnak, ott biztos hogy 1 használatos minden penge. Ahhoz meg nem kell semmi extrát tudnia, pont hogy még gagyibb is lehet :). Nálunk ilyen eldobható valamiket használnak, arra akármi is elég hogy a műtéti területet leborotváld. Bár tényleg érdekelne mi a különbség a 2 fajta penge között, jó eséllyel csak a felirat, meg a jól hangzó marketing. Olyan mint hogy mindenhova az van írva hogy sebészi/orvosi acélból készül, amilyen meg nem is létezik :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #276 Dátum: 2010. Október 25. - 18:24:23 »
Igen. Az egyszerhasználatos penge azt jelenti, hogy arra az egyszeri használatra van "kiélezve". Tehát a borotvaszalag mondjuk 0,11mm vagy akár még vékonyabb, szép hosszú csúcsú éllel. Ha erre raknak egy kis teflon bevonatot egy pár borotválást simán kibír azonban maga a vágás teljesítménye sokkal jobb lesz, tartóssága pedig annál kevesebb. Ezért kórházi.. és írtam, hogy valószuínüleg otthoni használatra nem alkalmas. Megitélés kérdése, hogy ez most gagyibb-e. Sebészi acél pedig az az acél, amit sebészek használnak  ;D Tehát végül is igaz, hogy ez pedig akármi lehet.  ;D
 

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #277 Dátum: 2010. Október 25. - 23:09:45 »
Persze ezen az orvosi acel dolgon lehetne vitatkozni, de nem erdemes.Azonban abban eggyetertunk, gondolom, hogy a kifejezetten orvosi celokra gyartott termekekkel magasabb minosegi feltetelek vannak szabva. Az mas kerdes hogy Romaniaban ( Magyarorszagon ?)  orvosi celra ,az egyhasznalatos borotvat ( mezei Gilette eldobhato), hanyszor hasznaljak... Vannak azonban olyan orszagok ahol az orvoslas mas szinten jar, amiert persze a gyarto mas penzeket is ker ;D Azert en kiprobalnam ezt az orvosi perszonat (nallunk csak ugy becezik, Gizike  ::) )

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #278 Dátum: 2010. November 16. - 02:13:32 »
Nakérem, most hogy elkopott végre a Feather (  ;D ), végre eljutottam addig, hogy hozzákezdjek az ed-féle sample-packek további darabjainak kipróbálásához is. A Derby lett a következő áldozat (remélem nem húzza fél évig). Nagyon kellemesen, barátságosan viselkedik a Parkerben, az eredmény BBS. Jófajta példány ez.

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #279 Dátum: 2010. November 16. - 10:48:08 »
Érdekes, nekem a Derby nem nagyon jött be. Sok-sok apró vágást szedtem össze vele, és az állam alatti rész valamelyest irritálódott is. Lord L6-os és Wilkinson Tech (remélem, ez a neve) fejjel próbáltam. Most visszatértem a Wilkinsonhoz, azzal nem jelentkeznek a gondok, utána meg szerintem pengében is marad a Lord.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #280 Dátum: 2010. November 16. - 17:20:58 »
Érdekes, nekem a Derby nem nagyon jött be. Sok-sok apró vágást szedtem össze vele, és az állam alatti rész valamelyest irritálódott is. Lord L6-os és Wilkinson Tech (remélem, ez a neve) fejjel próbáltam. Most visszatértem a Wilkinsonhoz, azzal nem jelentkeznek a gondok, utána meg szerintem pengében is marad a Lord.

igen, a Lord az tényleg nagyon jó cucc, főleg ha az ember az ár-érték arányt is nézi :)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #281 Dátum: 2010. November 17. - 04:43:23 »
Érdekes, nekem a Derby nem nagyon jött be. Sok-sok apró vágást szedtem össze vele, és az állam alatti rész valamelyest irritálódott is. Lord L6-os és Wilkinson Tech (remélem, ez a neve) fejjel próbáltam. Most visszatértem a Wilkinsonhoz, azzal nem jelentkeznek a gondok, utána meg szerintem pengében is marad a Lord.

Kellett falra festened az ördögöt, ma, második próbálkozásra én is így jártam  :P Legalábbis ami a vért illeti.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #282 Dátum: 2010. November 17. - 05:41:35 »
Érdekes adalék a Derbyhez. L5-L6 jól muzsikál, tegnap Slim Twistben borzalmas ittiációt okozott! Egyelőre be tudom annak, h új borotva, új penge kombó (nah jó, már kétszer borotválkoztam vele) nem okés!

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #283 Dátum: 2010. November 17. - 09:24:38 »
Ma reggel próbáltam ki először a Derby pengét, Edwin Jagger DE89L-ben. Eddigi talán legjobb borotválkozást adta. Az irritációt a borotválkozás után egyáltalán nem éreztem, csak kb. 1 órával később egy kicsit. Néhány ici-pici pontvérzés volt, de jóval kevesebb mint bármelyik korábbi pengénél.

Érdekes volt a Derby működése: egyrészt eddig a leghangosabb penge volt (a Captaint még nem próbáltam), valamint eddig a WTG kör soha nem adott ekkora símaságot. Olyan símán vágta a szőrerdőt, hogy csak na. Természetesen igyekeztem csak a borotva súlyát használni nyomásként, el bírom képzelni, hogy ez a nagyon éles penge komoly irritációt okoz, ha túl nagy erő nyomja a bőrhöz.

Az igazsághoz tartozik, hogy korábban egy Feather pengét használtam el, Gillette SuperSpeed-ben, de mivel akkor jóval kisebb volt a gyakorlatom, nem hasonlítanám össze az eredményeket.

A B&B többségi véleménye szerint a legjobb penge az EJ-hez a Feather, kiváncsian várom, hogy majd azt is kipróbálhassam...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #284 Dátum: 2010. November 17. - 13:04:23 »
Ez fordítva is igaz: a Feather pengéhez a(z egyik) legjobb az EJ, vagyis a Merkur fej. (Meg gondolom a Futur, minnyá ki is próbálom: )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici