Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 355416 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #300 Dátum: 2010. November 21. - 15:18:03 »
Gyanús ez a nagy megkönnyebülés! Ezek a kunok... ezek nem rablott gyermekek vérével szokták dúsítani a csikósgulyást?  :evil:
Jó, nah, őseim egyszer-kétszer odavágtak. De kaptak is rendesen  :borosta:

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #301 Dátum: 2010. December 29. - 00:51:18 »
Teszteltem a Crystal pengét és nagyon jó véleménnyel vagyok róla. Érzésre kb mint a Derby (annál talán egy nüansznyival érezhetőbb a borotválkozás vele, de semmiképpen nem húz vagy életlen). Egyszerűen teszi a dolgát, méghozzá jól. Nagyon kellemes, sima vele a borotválkozás. ATG körben talán kevésbé "röcög" és  éltartósság szempontjából is veri a Derby-t. Azt olyan 4-5 alkalommal szoktam használni, ezzel túl vagyok a 7. alkalmon és még OK. Irritáció nuku. Eddig nagyon rendben van.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 29. - 00:56:53 írta apafej »

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #302 Dátum: 2010. December 29. - 04:59:34 »
Honnét eme penge jó Uram? ;D

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #303 Dátum: 2010. December 29. - 10:55:50 »
Honnét eme penge jó Uram? ;D

Paul-tol, a connaughtshaving.com-rol  rendeltem egy mintacsomagot, aminek a resze volt a Crystal is. A sample pack-ok kozul az elsot rendeltem es szepen sorban kiprobalgatom mindet. A Derby-rol es a Crystal-rol nagyon jo velemennyel vagyok, a Super-Max kicsit vegyesebb kepet hagyott bennem, kevesbe tetszett. A tobbi meg majd most jon.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #304 Dátum: 2010. December 29. - 20:04:43 »
A Supermax-ot én 4x tudtam használni.Kíméletes,de nem jó az éltartóssága.Te is ezt tapasztaltad?

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #305 Dátum: 2010. December 29. - 21:20:04 »
A Supermax-ot én 4x tudtam használni.Kíméletes,de nem jó az éltartóssága.Te is ezt tapasztaltad?

Én 3x használom és utána kuka. Az éltartóssága sem az igazi, de az élességével és a "smoothness" faktorral is elégedetlen vagyok. Egy Super-Max olyan a csomagolásból kivéve, mint amikor a Derby-t már 5x használtam és kidobom. (Nekem nagyon húzott). Hogy pozitívumokat is mondjak: a húzás ellenére meg lehet vele borotválkozni párszor és egyáltalán nem irritált. Még talán bőrpír is kevesebb volt, mint Derby-vel. És tényleg kímélő (nehezebben vágom szét vele az arcomat).

Nem elérhető lacruise

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #306 Dátum: 2011. Január 13. - 06:49:36 »
En a Feather, Gillette es wilkinson utan BIC-re valtottam. Nekem sokkal tovabb tartja az elet es a 3dik borotvalkozas utan is olyan, mintha most hasznalnam eloszor.
A  Wilkinson nekem huzza a szorom, a tobbi meg hamar kicsorbul.
Nem tudom otthon hol lehet kapni, de errefele 100 forint 5 darab. Nekem bevalt, cska janlani tudom.
lacruise

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #307 Dátum: 2011. Január 13. - 08:52:05 »
Tisztelt éltársak!

Nekem a Wilki hamar kopik ezért nem szeretem.
A Merkur bejött. A Derbyt most próbálom, és egyelőre jó véleménnyel vagyok róla.
Megjegyzem késsel borotválkozom és csak retusálok a De-vel a macerás helyeken.
Ezt ügyetelenségem vagy nem megfelelő technikám ellensúlyozására teszem.

Remélem idővel eljutok a teljesen tökéletes késes borotválkozáshoz.
 :borz1:

Üdv.
T.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #308 Dátum: 2011. Január 14. - 09:39:17 »
Sziasztok. Jelentem: továbbra is a Personna pengét használom és ugyanúgy tetszik, mint az első használatkor. Eddig 3 használat volt és még legalább 2 van benne érzésre, úgyhogy az éltartósság is rendben lévőnek látszik.

Nagyon megbocsátó penge. Ez okozza a legkomfortosabb érzést borotválkozás után, úgyhogy eddig ez a favorit. (Kíváncsian várom az Astrát és a 7 o'clock Gillette-et.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #309 Dátum: 2011. Január 14. - 15:45:14 »
apafej- A Personnának volt egy nagyon ütős pengéje még a 70-es években. Úgy hívták, hogy Personna74 és egy nagyon rövid szériát gyártottak belőle, mert túl jól sikeredett és hónapokig lehetett egy pengét használni. Ez a penge Volfrám ötvözet volt, ezért vetekedett pl. az éltartóssága a kerámiával. Az élgeometriája viszont nem vetekedett a mai trend nagyon lekerekített éleivel, mivel abban az időben még a hagyományos több facetes élkialakítást alkalmazták. Ez a technológia él még az izraeli gyárban is tudomásom szerint, illetve kérdés, hogy az ASRCO melyik gyárában gyártották azt a pengét amit használsz.  Összehasonlítás képpen  és a sajnát tapasztalatom alapján pl. a Gillette M3 egyik szériája, amit az USÁ-ból kaptam, illetve amit itthon lehet kapni széria közt ég és föld a különbség az USA gártás javára, valószínűleg ez ugyanígy van a Personnának a különböző szériáinál is. Nagyon nem egyformák... Azt tudod, hogy amit használsz, hol készült? Csak hogy tudjuk, hogy melyik gyártást dicsérjük.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #310 Dátum: 2011. Január 14. - 16:00:08 »
Kicsit off talán - egyszer a kilencvenes évek elején kaptam USA Gillette patronokat, elképesztően jók voltak az itthonihoz képest.
Azóta is eszembe jut néha, hogy vajon jól éreztem-e akkor, vagy csak a szomszéd fű esete volt, de ezek szerint nem csak belemagyaráztam.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #311 Dátum: 2011. Január 14. - 16:32:49 »
Nem nem! Jól érezted, az európai piac kicsit igénytelenebb...

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #312 Dátum: 2011. Január 14. - 16:33:51 »
Azt tudod, hogy amit használsz, hol készült? Csak hogy tudjuk, hogy melyik gyártást dicsérjük.

Igen, ez a Personna Platinum Chrome és a Connaughtshaving szerint (ahonnan rendeltem) Izraelben készül.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #313 Dátum: 2011. Január 14. - 16:49:14 »
Nem nem! Jól érezted, az európai piac kicsit igénytelenebb...

Szerintem nem igénytelenebb, csak az érdekérvényesítő képessége szerényebb talán...
Amúgy az ámerikai papír is egy csoda ám! Sima, finom, mint egy BBS : )

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #314 Dátum: 2011. Január 14. - 18:37:18 »
Mivel jobb az élet ott, talán azért.. sz@rt nem gyártanak, azt csak importálnak.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici