Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340024 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 23. - 13:24:20 »
mondjuk ez attól is függ, hogy mennyire van dús erős szörzeted, illetve a technikád, valamint még mit visel a bőröd, nem a luxus miatt említem, van aki az egy penge/borotválkozást preferálja,  amiben látom a rációt.  Ugyanis az első használat után már sorjásodott a penge ( nagyon mikroszkópikus szinten), de azok a bevonatok amik az első használat után is még jól tartanak, stabilizálják az él minőségét még jó pár használatig. Akinek pedig gyengébb a borostája és helyesen használja a borotváját, annak az első használat után gyakorlatilag lineárisan kopik a pengéjének az éle. A helyes használaton pedig az egyenletes mozdulatokat, a penge élét óvó sérülések elkerülését értem.  
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 24. - 13:53:19 írta Penge »

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 29. - 15:58:41 »
Jelentem kipróbáltam a Dorko márkáju koreai gyártmányu pengémet,amit a Weishi borotvámhoz küdtek ajándékba!A penge szerintem katasztrófális minőségü , Merkur borotvával próbáltam és csak jó indulattal bírt ki 1! borotválkozást!Nem ajánlom senkinek! :-\

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 29. - 22:56:16 »
Tudomásom szerint 3 féle létezik. Az első a régi svédacélszalagból made in korea, ez a középkategória alja, de még a használhatókhoz sorolt. A második, mivel egy-két éve áthelyezték a gyártás egy részét Kínába és az alapanyagokon is változtattak, egy kicsit gyengélkedett a minőség, de még így is az éppen használható kategóriába sorolható. A harmadik, mint mindent, ezt is hamisítják, talán kifogtál egy replikát. De azt elég könnyű megállapítani. Nagyító alatt kéne megvizsgálni a pengét, hogy kiderüljön melyiket kaptad ki. Ha tudsz róla csinálni egy jó fotót és felrakod ide talán abból is tudok tippelni. Egyébként Dorco v. Dorko? Mert ha az utobbi, akkor olyan, mint a Plima ( Puma)  ;D

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 30. - 08:16:24 »
A penge Dorco New platinum st300 stainless bade made in Korea!Kék papirban Kanadából érkezett!Nekem tényleg nem vált be!Kiváncsi lennék,hogy a Lord ennél többet tud-e!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 30. - 11:25:28 »
tomi- Az egyszeri használatod a gyanús. Az, hogy mi van ráírva még nem jelent túl sokat. Hogy Kanadából kaptad, meg pláne, simán lehetett replika.
Nálam is landolt már egy pár replika LORD eldobható. Ezeket Dubaiban lehetett megrendelni, Bulgáriából érkezett és Kínában gyártották, de Angliából származó csomagolóanyagban.
Szóval ettől a tapasztalattól még annyira ne írd le a dorco márkanevet.
Bár magyarországon nincs forgalomban, ennek a gyártónak a borotválkozással kapcsolatos termékeit Szkáj, Winthree, Touchthree márkanév alatt itthon is meg lehet vásárolni, és mint konkurencia tiszteletben tartom, minőségben, árban azonban szerencsére sokkal gyengébb a LORD-nál.     

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 30. - 12:46:44 »
Lord pengét tudok rendelni valahonnan?A környéken található boltokban nem találtam!Illetve olyannal találkozott már valaki,hogy az egymásra rakott,saját papírcsomagolásában lévő kék Gilette pengék egymáson elfordulnak!Gondolom felmágnesedés miatt,illetve olyan büdösek mint azok a pengék amiket apám használt a 70-es években!A penge made in russia,rossmannban vettem!Merjem ezeket használni?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #21 Dátum: 2009. December 30. - 19:21:57 »
Az Auchanban illetve 100Ft-os boltokban ( Százért100, M100, OneEuro, GoodsMarket, stb.) találsz kék/fehér super stainless, ill. zöld classic típusut. Ha minden kötél szakadna és nem sikerül beszerezned, privizz rám, postán megoldjuk.
 

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #22 Dátum: 2009. December 30. - 21:55:49 »
Köszi ha máshogy nem megy jelentkezem! ;)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #23 Dátum: 2010. Január 03. - 23:58:53 »
Kipróbáltam a lord Super Chromet,és jól vág de nálam is rozsdásodik,már az első alkalommal.Nem tudom eldönteni melyik penge a legjobb azok közül amiket próbáltam(wilkinson,cerrus rostfrei,astra,lord Super Chrome) Mindegyik jól vág,kíméletes a bőrömmel,csak van amelyik kevesebb ideig marad éles.Lehet hogy a különbség annyira csekély hogy nem veszem észre? 

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #24 Dátum: 2010. Január 04. - 17:30:56 »
Nem tudom milyen hadikörülmények közt rozsdásodhat a penge már közvetlenül egy borotválkozás után, de jó lenne rájönni, hogy mi ennek az oka, ráadásul annyira nem jellemző a 12% krómtartalmű acél felett. Mondjuk Szegeden mikor legutóbb jártam elég érdekes szagú víz folyt a csapból. Kifejezetten termál, ill. kénes szaga volt. Lehet ennek köze lehet a rozsdásodáshoz? Akinek rozsdafoltos a pengéje, megírná, hogy országunk mely régiójában használja? Csak kiváncsiság képpen, hogy van-e köze a csapvíznek az ügyhöz.(biztosan van)
 
Nálam van egy tényleg hadiviselt LP1823 (kb ugyanolyan, mint az S625) Super Chrome pengével a zuhanyomban, immár kb 1 éve, talán 1 szer ha volt benne cserélve a penge ezidő alatt, nagyon ritkán használom, és csak akkor ha zuhany közben érzem, hogy valahol netalántán maradt a nyakamon még egy-egy szál borosta. Kb 1 éve kapja minden nap a ráfröccsenő vizet, párát, de kifejezetten rozsdának nyoma sincs a pengén ( tegnap szétszedtem, megnéztem), csak feketés/sárgás elszineződés ott ahol érintkezik a tartó ill. fedlappal ( tehát nem is az éle), ellentétben a borotva feje ( fedlap belső része ) egy-egy pont 'leöblíthető' rozsdafolt nálam is megjelent. A sűrűbben használt LP1822-n viszont még eddig sosem.     

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #25 Dátum: 2010. Január 04. - 18:14:05 »
Jajj, ezek az LP18274584518273167834 kódok gyilkosak... Minden alkalommal gugliznom kell, hogy melyik melyik... Tudom, hogy nem szakmai, de legalább itt, a fórumon, magunk közt hívjuk már Tech meg Merkur Lordoknak... ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #26 Dátum: 2010. Január 04. - 19:19:47 »
indegyik jól vág,kíméletes a bőrömmel,csak van amelyik kevesebb ideig marad éles.Lehet hogy a különbség annyira csekély hogy nem veszem észre? 

Hat attol is fugg mennyire aggressziv borotvaban hasznalod. Ha eleve kimeletes a borotva, akkor ertelemszeruen a pengek kozti kulonbseget is kevesbe erzed.

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #27 Dátum: 2010. Január 04. - 20:57:48 »
Én L1822-t használok.Az kb olyan agresszív mint a Merkur HD.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #28 Dátum: 2010. Január 04. - 21:13:17 »
Én L1822-t használok.Az kb olyan agresszív mint a Merkur HD.

Akkor az eleg agressziv ahhoz, hogy megmutassa a pengek kozti kulonbseget. Lehet, hogy valoban egy sulycsoport az osszes altalad probalt penge. Vagy konnyen borotvalhato a szorzeted es nem tul erzekeny a borod.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #29 Dátum: 2010. Január 04. - 21:19:40 »
Én L1822-t használok.Az kb olyan agresszív mint a Merkur HD.
Csak L? Nem LP?  :P
Akkor azért ez biztos a Merkur Lord!  :P  :P  :P

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici