Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340015 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1980 Dátum: 2017. Október 01. - 21:29:45 »
Super-max Super Platinum


Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:

Apollo No.10 (vintage Németország, NOS): 0-1 alkalom. Ezek a vintage pengék fenetlenül nem jönnek be általában.
Asco (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
Astra Platinum ("Zöld Astra") (Oroszország): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra") (Oroszország): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Astra Superior Stainless (vintage kék Astra, Csehszlovákia): 16 alkalom, nálam nem tudott annyit, mint egy mai, viszont vintage vonalon verhetetlen...
Bajtárs (vintage, Magyarország): 0-1 alkalom, húz...
BIC Chrome Platinum (Görögország): 34 alkalom, kényelmes 16. Eléggé éles, de agresszív penge (kaparós), kb. félidőben hirtelen "bezuhant", utána viszont egyenletesen lett egyre kevésbé alapos (és egyre jámborabb).
Big Ben (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
BlueBird Hi-Stainless (Törökország): 13 alkalom, a Dorco ST300 -hoz hasonló penge, nem éles, de tartós.
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Cleo Silver (Eskilstuna, Svéd): vintage penge, 0 alkalom.
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka): 5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Double Life Blue (GB, vintage): 1, max. 2 alkalom, vintage módon húz. Egy nagyon szép, kékre finiselt penge ezüst élszalaggal, igazán látványos.
Elios (Németország): 8-10 alkalom, érdekes penge, elsőre életlennek tűnik, aztán egyre használhatóbb lesz, kicsit hasonlít az indiai vidyut Supermax Platinumra.
Feather: 25 alkalom (kényelmes 23). Leginkább a BIC-hez hasonlító, inkább agresszív penge. A végén viszont már húzott, bár alaposság szempontjából nem változott (ellentétben a göröggel).
Figaro (Magyarország, 50-60-as évek?): 2 alkalom, nem túl éles penge. A vele együtt hozzám került Supernova-hoz képest is sokkal gyengébb - viszont érzésben a magyar feliratok adják nagyon ("ne törölje le a pengét").
Gillette Goal (India): 8 alkalom (nem túl éles, de tartós penge, eleinte azt hittem, csak 2-3 alkalom lesz benne)
Gillette 7'o Clock Sharp edge (sárga): 20-25 alkalom, kellemes, kényelmes de éles penge. A kék Astra nagyon hasonló karakterű.
Gillette 7'o Clock Super Stainless (zöld): 16 alkalom, kényelmes,aránylag tartós penge, kicsit a kék Astra hasonló
Gillette Super Silver "New" fehér papíros (vintage): 12 alkalom, kényelmes penge, vintage vonalon kiváló, ma már vannak jobbak
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Isana Men (Németország): 10-11 alkalom, nem túl éles, nem kellemes penge, de azt tartósan tudja... :)
Kaspar Super Stainless (Thaiföld): 1-3 alkalom, elég életlen penge, csak erős kompromisszummal használható.
Laser Platinum (India, kék papíros): 8-10 alkalom, egészen használható penge, egyenletesen veszti az élét.
Laser Stainless (India, barásszürke papíros, pengén super stainless felirat): 0-1 alkalom, büntetni pont jó
Lord Zöld Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Platinum (Egyiptom): 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC (Egyiptom): 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain (Egyiptom): 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Lord (Minos gyártmány, talán Osztrák, vintage NOS): 0-1 alkalom, mint a Nacet.
MEM Super Silver Platinum (Jugoszláv?): 28 alkalom, kényelmes 18, ez egy nagyon éles, mégsem kelletlen, kitűnő penge!
Merkur (Németország): 12 alkalom, csak az árához képes rossz...
MINOS Spezial 0.10 (Ausztria, vintage NOS): 0-1 alkalom, de jobb, mint a szintén általuk jegyzett Lord fedőnevű - ami nem az egyiptomi
Mühle Rasurkultur (Németország?): 21 alkalom, nem rossz
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Néva piros (vintage orosz, 1966?): 0-1 alkalom, tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes
Néva kék (vintage orosz): 0-1 alkalom, papír-újan húz. Szép kék a penge.
Personna Blue (Kék papíros, Personna Super feliratos): 20-22 alkalom, kellemes, megbocsátó penge
PG.33 (Solingen, vintage, Németország): 1 alkalom
Rapira Platinum Lux (Oroszország): 18 alkalom, egy kellemes, megbízható penge
Rimei Super Stainless (Kína): 28 (!) alkalom. Nem tudom, hogy véletlenül kifogtam-e egy kivételes darabot, de meglepően kitűnő penge volt.
Rotsiegel gold-lack (Németország, vintage NOS): 0-1 alkalom, akárcsak a Nacet. Húz.
Shark (Egyiptom): 9 alkalom
Supermax Chromium (India): 8 alkalom. Érdekes, hogy az átlagos pengéknél kissé szélesebb, a készülékből minimálisan jobban kilóg két oldalt (a nem vágó oldalon)
Supermax Platinum Tiger (India): 2 alkalom. Bár több helyen olvastam méltatást, ez nagyon vacak. Látszólag a sima Platinum-mal egyezik maga a penge, de életlen.
Supermax Super Platinum (India): 20-24 alkalom, ez egy jó penge! Sokáig éles, lassan fárad, és akkor sem húz vagy kapar.
Supermax Stainless Plus (India?) - 2 alkalom, elég alap penge
Supermax Super Stainless Green (India?): 2-4 alkalom
Supermax Super Stainless Blue (India): 4-8 alkalom. Egyik oldal hamar elfáradt, a másik sokáig jó volt, ilyen eddig csak a Lord Captain-nél fordult elő nálam.
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Timor (Németország): 16-18 alkalom, kellemesen éles penge.
Treet Classic (Pakisztán): 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
Treet Silver (Pakisztán): 2-3 alkalom, bár szénacél, a bevonat miatt nem rozsdásodott. Zöld Lord kategória.
Trig (Stainless Silver Edge)(Pakisztán): 4-5 alkalom, nem túl éles penge
Van der Hagen (Németország): 15 alkalom (lehet, hogy kicsit több is lett volna benne), alapvetően kényelmes penge, de semmi különös. Nem csodálnám, ha ez egy Mühle lenne...
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Wilkinson sword (Németország): 25 alkalom (kényelmes 13)
Wright (USA, NOS vintage): 0-1 alkalom.


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy ATG kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1981 Dátum: 2017. Október 02. - 09:56:35 »
Sikerült szereznem a múlt héten egy belgrádi srác közreműködésével MEM S.S.P. pengét, ami nálad az egyik legjobb értékelést kapta. Ez az új, ezüst színű dobozos verzió. Egyelőre még nem lépte át a határt, de már nagyon kíváncsi vagyok rá :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1982 Dátum: 2017. November 02. - 15:29:12 »
Megérkeztek a MEM pengéim 20 db 5-ös pakk. Első ránézésre nem nyűgöztek le, egy pakkot bontottam fel, két pengét csomagoltam ki és már ennyiből szemre is látszik, hogy lesz szórás sajna a minőségben. Zenith tesztje alapján nagyok az elvárásaim, meglátjuk működés közben hogyan teljesít. Néhány pakknak már van gazdája, de pár pakkot még mindenképpen elcserélnék. Hamarosan írni fogok erről a megfelelő topikban :)


Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1983 Dátum: 2017. November 02. - 17:15:51 »
Szerintem Zenith kolléga még a régi, fehér dobozos MEM-et próbálta, amelyiken nincs az "original" felirat. Ha kell neked, abból is tudok adni.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1984 Dátum: 2017. November 02. - 19:59:21 »
Szerintem Zenith kolléga még a régi, fehér dobozos MEM-et próbálta, amelyiken nincs az "original" felirat. Ha kell neked, abból is tudok adni.
Igen!
Gillette Tech 1951

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1985 Dátum: 2017. November 04. - 15:46:13 »
Lehet furcsa a kérdés, de honnan lehet tudni, hogy érdemes cserélni a pengét?
Most zöld Astrát használok az első 2 v. 3 borotválkozásnál elég éles volt a penge, talán túlságosan is, most úgy 10-12 körül járhatok, lassan lehet cserélném, de inkább csak, hogy próbáljak ki mást. Mi az az egyértelmű jel, hogy mindenféleképpen cserélni kell?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1986 Dátum: 2017. November 04. - 16:01:18 »
sztem nincs "egyértelmű jel"... ha nem érzed komfortosnak a borotválkozást, nem vagy elégedett az eredménnyel...

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1987 Dátum: 2017. November 04. - 18:56:04 »
Ha siklás helyett akad a borostában. Tépő, húzó érzés, mintha csipesszel rángatnád a szőrt. Eléggé eltéveszthetetlen, nehéz elképzelnem, hogy önként folytatná a borotválkozást, aki tapasztalja.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1988 Dátum: 2017. November 04. - 19:20:58 »
Igen, ha "húz" a penge, kukaérett!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1989 Dátum: 2017. November 04. - 22:08:18 »
Hát ilyenhez még nem volt "szerencsém" akkor még bőven használhatóak a pengék, no majd addig tesztelek most, míg nem jön az a bizonyos érzés...

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1990 Dátum: 2017. November 04. - 22:58:33 »
Furcsa, en ha otnel tobbszor hasznalok egy penget, erzem, hogy meg tudom kulonboztetni egy frisstol, es akkor merlegeles nelkul kukazom. Lehet, hogy ilyenkor van meg bennuk par alkalom, de minek, ha van jobb.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1991 Dátum: 2017. November 05. - 09:02:30 »
Furcsa, en ha otnel tobbszor hasznalok egy penget, erzem, hogy meg tudom kulonboztetni egy frisstol, es akkor merlegeles nelkul kukazom. Lehet, hogy ilyenkor van meg bennuk par alkalom, de minek, ha van jobb.

Te mióta beretválkozol igy?

Van benned ritin, idővel a kolléga is megmosolyogja a saját kérdéseit, de addig segitsük az útját.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1992 Dátum: 2017. November 05. - 09:24:01 »
Furcsa, en ha otnel tobbszor hasznalok egy penget, erzem, hogy meg tudom kulonboztetni egy frisstol, es akkor merlegeles nelkul kukazom. Lehet, hogy ilyenkor van meg bennuk par alkalom, de minek, ha van jobb.
Mást értünk "érdemes cserélni" alatt. Attól, hogy érezni a különbséget az újhoz képest, még nem biztos, hogy rosszul borotvál és érdemes cserélni - szerintem.

Még annyit tennék hozzá, hogy talán a borotvát fogó kézben is érezni az akadozást. Olyan, mint egy kezdő autóvezető, egyszerűen rángat.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1993 Dátum: 2017. November 05. - 10:09:08 »
Szekelya barátunk védelmében, én vasárnap akkor is cserélek pengét, ha szombatra húzott s új, egyszer használt van benne.

Annyira nem tétel egy penge, hogy kínozzam az arcom.

Ergo, nekem egy penge max hétszer fut az arcomon.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1994 Dátum: 2017. November 05. - 10:19:42 »
 :bocs:
Nem szántam támadásnak. Egyszerűen csak mást értettem az "érdemes" kifejezés alatt, ezért válaszoltam úgy, hogy miből érzékelhető a penge alkalmatlanná használt állapota.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici