Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340155 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2145 Dátum: 2018. Március 08. - 13:21:06 »
Hát nem tudom, használtam már jó pár pengefajtát, de nagy eltérések sose voltak, egyszer Wilkibe láttam egy gyárilag rozsdásat, kb. ennyi.
Vannak, amik szórnak, pl. Pakisztáni vackok, van, hogy egyik oldala is eltér a másiktól tartósságban.
De úgy vettem észre, pl. a Derby is jobban szór, mint mondjuk a Gillette (Astra) vonal.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2146 Dátum: 2018. Március 08. - 17:53:04 »
Vagekonysag tok jo metrika. Merhetsz meg babaseggitest, vagy arcnempirulast is.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2147 Dátum: 2018. Március 08. - 18:29:25 »
Jól van :-) Néha olyan érzésem volt a Lordokat használva, hogy ezek szánt szándékkal meg akarnak engem vágni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2148 Dátum: 2018. Március 08. - 20:37:20 »
másfél hetes pihenő után, mert csak mostanra gyógyultak be a Feather és Wilkinson pengék által okozott irritációs sebek.

Nem irigyellek a bőröddel, ha ennyire ki lehet készíteni. Mivel állandóan váltogatom a hardvert, nekem is gyakran sikerül így-úgy összeaprítanom magam, de két nap alatt, a következő alkalomra a legrosszabb harci sebek is regenerálódnak. Mondjuk cserébe legalább rohadt aknés a fejem, mint egy kiskamasznak.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2149 Dátum: 2018. Március 09. - 07:53:03 »
A Q-Shave Futuroknál néhol lehet látni, hogy Apache Personna pengét csomagolnak a készülékhez. Gondolom ez valami Personna licenszes cucc. Kapott esetleg valaki ilyen pengét? Ha igen, akkor milyen a penge?

pl. ennél: https://www.aliexpress.com/item/Men-Double-Edge-Safety-Shaving-Razor-Adjustable-1-6-Files-Classic-Double-Edge-Razors-1-handle/32792086455.html
Ma reggel úgy döntöttem nem futok neki a 11 alkalomnak a Personna Blue-val a Rockwellben, hanem inkább tesztelek valami újat. A pengés doboz átnézésénél ezen a kínai Personna Apache-on akadt meg a szemem, amit Qttyyy kollégától kaptam, így ez lett a szerencsés befutó.

Az első benyomások rendkívül pozitívak. Vékony penge és ehhez passzolva éles is. Kicsit élesebb, mint a Personna Blue, de kb. ugyanolyan komfortos. Kíváncsi leszek tartósságban is felveszi-e majd vele a versenyt? A Rapira is jól debütált nálam két napja, de ez jobb élmény volt. Meglátjuk a folytatást...


Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2150 Dátum: 2018. Március 09. - 09:18:17 »
Vagekonysag tok jo metrika. Merhetsz meg babaseggitest, vagy arcnempirulast is.

 :idea:

Köszönöm a tanácsokat :-)

másfél hetes pihenő után, mert csak mostanra gyógyultak be a Feather és Wilkinson pengék által okozott irritációs sebek.
Nem irigyellek a bőröddel, ha ennyire ki lehet készíteni. Mivel állandóan váltogatom a hardvert, nekem is gyakran sikerül így-úgy összeaprítanom magam, de két nap alatt, a következő alkalomra a legrosszabb harci sebek is regenerálódnak. Mondjuk cserébe legalább rohadt aknés a fejem, mint egy kiskamasznak.
A Lorddal összehozott kellemetlen vágás gyógyulásának jót tett a gyógyszertárban ajánlott Curiosa.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2151 Dátum: 2018. Március 09. - 09:28:11 »
Astra501

Rockwellbe tetted ezt a pengét is?
Bennem kezd kialakulni az az erős gyanú, hogy Rockwellben minden penge jól muzsikál. Legalábbis én még nem találtam olyat, ami ne tetszett volna neki...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2152 Dátum: 2018. Március 09. - 09:40:24 »
Igen, ez a Rockwellbe ment. Én elfogult vagyok, mert ez a kedvencem, de én is úgy vettem észre, hogy mindenevő és mindennel jól működik. Illetve mintha a pengék is tovább bírnák benne, de erre mérget nem vennék azért. Egyébként pont a múltkor gondolkodtam rajta, hogy kipróbálok benne egy olyan pengét, ami más készülékben kevésbé jól szerepelt és megnézem azzal hogy muzsikál.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2153 Dátum: 2018. Március 09. - 09:51:06 »
Bennem kezd kialakulni az az erős gyanú, hogy Rockwellben minden penge jól muzsikál. Legalábbis én még nem találtam olyat, ami ne tetszett volna neki...

Kivéve a Rockwell penge :)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2154 Dátum: 2018. Március 09. - 11:19:41 »
Tény hogy az nem egy kiemelkedő penge, de nálam nem volt rossz. Mondjuk az is igaz, hogy készletezni nem fogok belőle. 

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2155 Dátum: 2018. Március 10. - 06:45:50 »
"Nem irigyellek a bőröddel, ha ennyire ki lehet készíteni. Mivel állandóan váltogatom a hardvert, nekem is gyakran sikerül így-úgy összeaprítanom magam, de két nap alatt, a következő alkalomra a legrosszabb harci sebek is regenerálódnak. Mondjuk cserébe legalább rohadt aknés a fejem, mint egy kiskamasznak."
[/quote]

Ott követtem el a hibát, hogy egy jól bevált kombináció után elkezdtem kísérletezgetni. Most már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel a többi márka, többi hardver. Az R41-es zöld Astra-val nálam egy jól bevált kombináció, és azt mondom, hogy nem megyek tovább, mert felesleges és értelmetlen. Egyrészt fölös pénzkidobás, másrészt meg ha valami beválik, akkor minek kísérletezgessek jobbra-balra? Az a baj ezzel a borotválkozási szenvedéllyel, hogy ha az embert nagyon elkapja ez a bizonyos hév, akkor elkezd össze-vissza mindenfélét kipróbálgatni, aztán persze gyakorta pórul is jár. Ahogy én is. Nálam eddig a hegeket és sebeket leggyorsabban a Vergulde Hand timsó hozta rendbe. Kár, hogy csak 1 hét kenegetés után jutott eszembe, hogy mi lenne, ha csak timsóval kezelném... A Neogranormon sem segített. A timsó egy-kettő leszárítja és összehúzza a sebeket.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2156 Dátum: 2018. Március 10. - 08:49:33 »
Ugyanabban a borotvában más-más penge, amik ráadásul nem is a rossz kategóriából valók, nincs köztük nagy különbség, nem okozhatnak ilyen komoly problémát... szerintem...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2157 Dátum: 2018. Március 10. - 10:34:00 »
Ugyanabban a borotvában más-más penge, amik ráadásul nem is a rossz kategóriából valók, nincs köztük nagy különbség, nem okozhatnak ilyen komoly problémát... szerintem...

Látod, hogy az R41-nél mégis van különbség. Jó, én ATG irányban is használom, minden alakalommal. A zöld Astra penge nem az a nagyon éles fajta, inkább finoman vág, finom az éle, ezért vált be nekem. A Feather-t pedig nem éreztem annyira élesnek, de ezek szerint mégis az a legélesebb, hisz totális irritációt okozott nálam.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2158 Dátum: 2018. Március 10. - 11:11:54 »
Az agresszív készülékek mindig válogatósabbak.

Nem az éles pengét várjàk, hanem egy, a karakterisztikájukhoz illő élszallagot.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2159 Dátum: 2018. Március 10. - 11:26:12 »
Azért gyanítom, te az R41-el 5 különböző pengével, amik közel azonos teljesítményűek, ugyanolyan eredménnyel meg tudsz borotválkozni... ahogyan a Yaqi borotva sem okozott gondot elsőre, még "borotvaórát" is tudtál közben tartani...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici