Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 350486 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2370 Dátum: 2022. Január 18. - 17:07:19 »
Egész eddigi kenyeres pályafutásomban (november 24 óta :crazy:) azzal metszem a vetéskor a tésztát, most mér' mondod, hogy rossz?

/kicsitoff
Valahonnan került hozzám Merkur penge. Szerintem nem csak az árához képest rossz :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2371 Dátum: 2022. Január 18. - 19:25:42 »
Igaz, sütőajtó üvege kaparása is jól áll neki.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2372 Dátum: 2022. Február 22. - 12:39:23 »

Üdv

Itthon létezik  egyáltalán bolt  pengékkel, ahol  válogatni lehet, vagy  mindenki a neten  keresgél,  szerzi  be ?

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2373 Dátum: 2022. Február 22. - 14:07:35 »
Százforintos-szerű üzletekben a pénztár körül érdemes szétnézni, de többnyire nincs választék.

Ha valahol van mondjuk kék Astra, megkérdezed, tud-e zöldet hozni. Többnyire persze nem, aszongya “Mér, van zöld is?” vagy “Nem tudok, ez szokott lenni.”

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2374 Dátum: 2022. Február 22. - 16:39:50 »
Szerintem náluk nézz körbe Budapesten a Nyugatitól 10 perc sétára:
https://pbsdepo.hu/barberdepo-140/termek-tipusok-152/eszkozok-kiegeszitok-203/borotvak-275/pengek-472
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2375 Dátum: 2022. Február 22. - 19:27:21 »
Ötszáz egy Astra? Nemár

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2376 Dátum: 2022. Február 22. - 19:43:24 »
Valogatni akart, annak ara van, hat tessek  :naughty:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2377 Dátum: 2022. Február 22. - 20:48:19 »
Vidéken piacokon, ha van ilyen "mindent árus", néha árulnak ezt is.
De már ott is 350 a zöld Astra, ahol én vettem néha...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2378 Dátum: 2022. Február 22. - 21:02:53 »
Valogatni akart, annak ara van, hat tessek  :naughty:
XD

Nem elérhető Tokyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2379 Dátum: 2022. Február 23. - 15:06:51 »
Ezen az oldalon szinte az összes penge kapható, vannak elég komoly válogatások is.
3 euró a kiszállítás, svédből jön.

https://www.razorbladesclub.com/

Ha tud valaki ennél jobb beszerzési forrást, kérem írja meg :bow:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2380 Dátum: 2022. Február 24. - 14:09:49 »
Ez a jelenlegi árak mellett szuper, főleg a választék miatt. Egyes konkrét pengéket pár euróval (/100db) olcsóbban ki lehet fogni ha nagy tételben veszed, de SZVSZ 50 centeken spórolgatni már felesleges, ha van egy megbízható forrás.

Viszont azt írják, hogy ahova 2x elveszett a csomag, arra címre nem szállítanak többé. Így ha a Magyar Posta szerepel a történetben, akkor Magyarországot gyorsan le fogják kapni a listáról. :(

Nem elérhető Tokyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2381 Dátum: 2022. Február 24. - 15:04:35 »
Szerintem itt azért nem 50 centekről van szó. A kiszállítás a legtöbb helyen jóval többe kerül és itt még vámra sem kerül. Esetleg olvastál valahol rosszakat az oldalról?

Ha van másik megbízható forrás, megírnád kérlek? Köszi! :borotva:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2382 Dátum: 2022. Február 24. - 18:36:00 »
Kíváncsian várom a mai történések után, hogy a pengegyártásban lesznek-e változasok? A P&G az általa megszerzett összes márkát, például az Astra és Gillette pengéket, Szentpéterváron gyártja...

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2383 Dátum: 2022. Február 24. - 20:35:59 »
Szerintem itt azért nem 50 centekről van szó. A kiszállítás a legtöbb helyen jóval többe kerül és itt még vámra sem kerül. Esetleg olvastál valahol rosszakat az oldalról?

Ha van másik megbízható forrás, megírnád kérlek? Köszi! :borotva:

Az RBC elég jó forrás, ha sokféle pengét akarsz rendelni, és egy bizonyos érték fölött free tracked shipping van. Az ügyfélszolgálatuk is jó. Nekem eddig minden csomagom megjött tőlük (de nekem mindig Németországból küldték, nem Svédországból, de ez végülis mindegy). Viszont ha százasával rendelsz és mondjuk gyakoribb pengéből, akkor azért itthon is találni jobb árakat.

Most hirtelen ilyen online árakat találtam arukereso/argep kereséssel, és egy csomó helyen van személyes átvételi lehetőség is, ha éppl:
 Gillette Silver Blue 2481/100 db, Nacet 7153 Ft /250db, Kék Astra 3094 /100db, Zöld Astra 3386/100db,  Gillette Platinum Silver 146 Ft / 5db, Wilkinson Classic 226 Ft/5db, Lordok 200 Ft /10db

Régen az e-bay-es splitseventől rendeltem, egyik csomag megjött, a másikat ellopták útközben (visszaadták a pénzt), és azóta bejött az ÁFÁs mizéria, de azelőtt még 3000 Ft-ért lehetett 100 db Astrát kapni postaköltséggel.

De offline is találtam pl. itt a helyi Híd ABC-ben (bár ott most a zöld astra megdrágult 146 Ft/5db-ról 164-re), Auchanban szokott lenni kék és zöld lord (ott is megdrágult 220 Ft-ra a 10 db-os, de még az is elmegy), néha ezekből is szoktam venni. De ahol 500 Ft-ot kérnek 5db Astráért, oda én nem megyek :)

Saját tapasztalatom, hogy jó móka sokféle pengét kipróbálni, de így egy év után én már eljutottam oda, hogy bármelyik ma kaphatóval kényelmesen meg tudok borotválkozni (pedig erős szőröm van), legfeljebb némelyik kevesebb alkalmat bír. Egyedül a Mühle és a Feather tiltólistás nálam, előbbitől csupa vér voltam mindig, utóbbi meg csak az első 2 alkalommal élesebb a zöld astránál, utána gyorsan elkezd kopni, jóval kevesebb alkalmat bír és 3-4x annyiba kerül, nekem ez no freakin' way. (Hangsúlyozom: nekem  ;D ) Én beraktároztam 40 évre elég pengét, de valahogy mégis mindig veszek párat, ha jó áron látok valahol  :crazy:




Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #2384 Dátum: 2022. Február 24. - 20:38:18 »
Kíváncsian várom a mai történések után, hogy a pengegyártásban lesznek-e változasok? A P&G az általa megszerzett összes márkát, például az Astra és Gillette pengéket, Szentpéterváron gyártja...
Majd jön pakisztáni meg indiai cucc... elő a slantekkel, mert azok gyalázatosak  :crazy:
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici