Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340078 alkalommal)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #45 Dátum: 2010. Január 11. - 20:32:04 »
Penge a super stainless nem rozsdásodik,csak a super chromem.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #46 Dátum: 2010. Január 12. - 17:46:24 »
Kösz Juby!

A nagy kérdés és aztán békén hagylak rozsdásodás ügyben  ;D Birizgálja a fantáziámat a miértje? A rozsdafolt feketés vagy vörös?  Esetleg nem tudnád lefotózni nekem?

Előre is köszi a választ
 
 

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #47 Dátum: 2010. Január 12. - 18:00:59 »
Vöröses barnás színű a rozsda,és csak kis felületen.Pl az élek tiszták,csak ott rozsdásodik ahol a penge érintkezik a borotvával.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #48 Dátum: 2010. Január 12. - 19:19:58 »
Nem lehet, hogy galvanikus korrózió az ok? Kétféle fém, köztük savas közeg elég ahhoz, hogy beinduljanak bizonyos folyamatok

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #49 Dátum: 2010. Január 12. - 20:00:12 »
arra most hirtelen nem emléxem, hogy Juby-nak milyen beretvája van, de nem hiszem, hogy galvanikus korrózió lehet.
Ahhoz szerintem nincs elég ideig "savas" közegben. (Ami szerintem nem is savas, mivel a hab inkább lúgos kémhatású- mert ugye szappanféle)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #50 Dátum: 2010. Január 12. - 20:03:44 »
Juby- köszi

Szám bá-
Ez is könnyen előfordulhat, ugyanis nálam is ugyanaz a kompzició van, mint Juby-nél, azonban nálam zord körülmények közt sem rozsdásodik (első használat után pláne nem).
Viszont Szegeden meg elég furi a víz, amennyire jól emlékszem kicsit kénes szagú. Ami viszont számomra érthetetlen, hogy a Superchrome rozsdásodik az SSt pedig nem. Pont fordítva gondolnám az első emelt krómtartalom miatt. Sőt elméletileg az egész penge kap egy króm filmet, de lehet az említett szérián ezt kiváltották valami más anyaggal és a plusz krómbevonatot csak az él kapja, ami pedig ugyebár egyáltalán nem rozsdásodik. A fene tudja.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #51 Dátum: 2010. Január 12. - 20:08:13 »
mry- lehet nem is galvanikus korrozió, hanem szimpla elektrolízis és nem is kell a savas közeg elég a csapvíz.
Azt teszteltük már, hogy mi történik, ha a pengét sav éri. Nem rozsdásodik, hanem elfeketedik a nikkel, króm és egyéb ötvözet miatt. Vöröses rozsdásodás az mindenképpen a vas oxidációja, és ez a tűnet elég érdekes. ( Mármint az első használat utáni rozsda)


Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #52 Dátum: 2010. Január 12. - 20:59:51 »
Nekem a chrome rozsdásodott, a stainless az még nem.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #53 Dátum: 2010. Január 12. - 21:52:23 »
mry- lehet nem is galvanikus korrozió, hanem szimpla elektrolízis és nem is kell a savas közeg elég a csapvíz.
Azt teszteltük már, hogy mi történik, ha a pengét sav éri. Nem rozsdásodik, hanem elfeketedik a nikkel, króm és egyéb ötvözet miatt. Vöröses rozsdásodás az mindenképpen a vas oxidációja, és ez a tűnet elég érdekes. ( Mármint az első használat utáni rozsda)


Csak a tisztánlátás kedvéért,én úgy tudom, hogy elektrolízis kialakulásához kell valami külső fesz. forrás,+elektrolit (ez mondjuk lehetne a víz), vagy tévedek? (Mi anno gyártástechnológiából így tanultuk). Ami a galvanikus korróziót illeti, nem tudom, mekkora a galv.potenciálkülönbség a penge anyaga,illetve a készülék anyaga között, de szerintem nem lehet túl nagy (az egyik valamilyen ötvözött acél-a penge- a másik pedig val.szeg krómozott-a készülék- ezért kérdeztem,hogy milyen készüléket használ Juby).  Sokkal valószínűbb, hogy valamilyen bevonatolási probléma, ha egyáltalán (tudni kéne az acél pontos összetételét, mert ugye a króm csak egy ötvözőanyag, attól az acél még nem lesz rozsdamentes)

Ja, a szegedi vízről: Ott a leglágyabb a víz az országban (most mondta a párom :) )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #54 Dátum: 2010. Január 12. - 22:31:34 »
mry- igen eddig egyetértünk, a potenciál különbség pedig adódhat pl. a borotválkozás során létrejövő surlódástól.
A m.o-i vízkeménység táblázatban jó helyen áll Szeged és pl. Szarvas ( ill. pl. a Tisza környéke), ettől függetlenül nem a keménységére utaltam amikor azt állítottam, hogy a hálózati víznek kénes szaga volt ( termálviz ). Ez pont nem Ca vagy Mg hanem SO4 vagy SO3 és nem biztos, hogy sók, az sem biztos, hogy a víz keménységének egyáltalán van szerepe. Ettől függetlenül a Szegedi víz tartalmazhat olyan sókat, anyagokat, amik reakcióba lépnek a pengével. Végül is ezt szeretném kideríteni.
Ami a penge ötvözött acél anyagát illeti. Ez szerintem egy vadi új pengénél elméletileg nem számíthat. Van még rajta egy halom szórt bevonat.
Sőt a SuperChrome pengének az acél ötvözete is magasabb krómtartalommal bír, mint 12%, elméletileg jobban kéne, hogy tolerálja az oxidációt. Ettől függetlenül ugyebár ez rozsdásodik...

zolio- Te mely régióban laksz? ha nem indiszkrét a kérdés? 

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #55 Dátum: 2010. Január 12. - 22:37:19 »
Nem indiszkrét. Borsod megye, azon belül Mezőkövesd.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #56 Dátum: 2010. Január 12. - 22:43:45 »
Köszi zolio! Mondjuk a Tiszától nem vagy túl messze, Szegedtől már igen... ;D Kezd gyanús lenni a Tisza! Kell szerezzek vízmintát...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #57 Dátum: 2010. Január 12. - 22:54:33 »
Erről a rozsdásodásról és vizkeménységről jutott eszembe egy történet. Egy pár éve voltunk Egyiptomban és Kairóból a sivatagon keresztül utaztunk Alexandriába (kocsival). Egy kis idő után ugye meg is szomjaztunk. Irány az első benzinkút és az első kezembe kerülő "ásványviz". A márkanévre már nem emlékszem, csak arra, hogy jól meghúztuk, majd mikor fanyalogva egymásra néztünk kollegámmal olvastuk el a sókat tartalmazó leírást. A víz forrása XY oázis, Összes ásványianyag tartalom xx mg/1L ebből szilikát 23mg! és ennyi nem több! :-) Magyarországon a desztvíznek árult viz is több sót tartalmaz!  ;D Szóval lehet, hogy ilyen vízhez lőtték be a pengéket, és tiszta lelkiismerettel, nyugodtan űlnek a babérjaikon...  ;D    

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #58 Dátum: 2010. Január 13. - 07:33:28 »
Köszi zolio! Mondjuk a Tiszától nem vagy túl messze, Szegedtől már igen... ;D Kezd gyanús lenni a Tisza! Kell szerezzek vízmintát...

Egy dolog biztos a tiszai vízzel kapcsolatban: Van benne cián, meg nehézfémek... :) (Mármint azon a szakaszon, ami Romániából jön)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #59 Dátum: 2010. Január 13. - 17:04:13 »

És akkor a tiszai nehézfiúk erősebbnek tűntek, mint a superchrome nehézfiúk, einstand után ciánnal mérgezik a SuperChromot!  ;D A fene tudja, de ez sem túl jó magyarázat, mivel a gyengébb ötvözetet akkor miért nem bántja? Lehet ez játszik közre, de az emlékeimben élő kénes szag a szegedi hálózatban nem a nehézfémek vagy a cián következménye. Úgy tűnik így nem jutunk a magyarázathoz. Kell szereznem Szegedről vizet...


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici