Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340030 alkalommal)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #315 Dátum: 2011. Január 15. - 16:47:33 »
Szerintem nem igénytelenebb, csak az érdekérvényesítő képessége szerényebb talán...
Amúgy az ámerikai papír is egy csoda ám! Sima, finom, mint egy BBS : )

Bakker, tényleg... pár hónap után hazajön az ember és szabályosan fáj magyar papírt használni :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #316 Dátum: 2011. Január 15. - 17:30:59 »
Pedig nem is vécépapírról beszélünk  :D

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #317 Dátum: 2011. Február 16. - 22:36:07 »
Azoknak,akik párhuzamosan többféle pengét használnak,de nincs külön energiájuk vonalkákat húzni a penge papírjára vagy a fűrdőszoba szekrény ajtajára ;D ,hogy melyik meddig bírta,- hasznos ötlet lehet:
Szóval én a Nokkija mobilomban a jegyzetek között naprakészen vezetem a nyilvántartást kb 2 hónapja.Az benne a praktikus,hogy ráérek napközben bármikor a +1 használatot bejegyezni és a dátumot léptetni.Most épp itt tartok:

DE feb.16.

Feather: 6
Lord SS: 3 (12)
Derby: (12)
Dorco: 11
Captain: (7)
Gillette-Red: 20
Astra-zöld: 2
Wilkinson: 1

Ja,a zárójel a penge végét jelenti,de nem törlöm ki,hanem a sorjában indítok egy újat 1-től(pl.a Lord SS-nél)
 ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 16. - 22:44:52 írta Csubakka »
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #318 Dátum: 2011. Február 16. - 23:28:30 »
Jó ötlet.
Az a 20-as sorozat nem semmi ;)

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #319 Dátum: 2011. Február 16. - 23:42:21 »
A piros Gillette az egyetlen,amit nem mostanában,hanem kb. 20 éve vettem. :crazy:
Nekem eddig legtovább a kék Astra és a Lord Super Chrome működött.Kb.25-30 alkalom,bár igaz,hogy akkor nem volt még pontos nyilvántartás ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #320 Dátum: 2011. Március 08. - 16:20:38 »
A másik topikban emlegetett Gillette Goal (Made by Gillette India) pengét sikerült az elmúlt napokban többszöri tesztelésnek alávetni, íme az eredmények.

Ami mindhárom tesztnél azonos volt: előkészítés: meleg víz; pamacs: Dob utcai sörte; habosítás arcon; módszer: WTG+XTG+ATG

1.
Borotva: Gillette Old Type (klón, de korabeli)
Krém:Balea
Eredmény: 6/10
Leszedte ugyan a szőrt mindenhonnan, de kissé életlennek tűnt, lehetett érezni az ellenállást, és jó néhány helyen kipattogtam, a végére pedig már kifejezetten égett a bőröm.

2.
Borotva: Gillette Tech B1
Krém: Dalain Sensitive
Eredmény: 8/10
Elfogadható eredmény, irritáció nélkül, csak nyakon, ahol vékonyabb a bőr, és nagyon összevissza nő a borosta, lett 1-2 pontvérzés.

3.
Borotva: Gillette Tech B1
Krém: Barbon és Palmolive közötti hezitálás után végül az Arko szappant választottam :)
Eredmény: 9,5/10
BBS, irritáció semmi, még a feleségem szerint is rendkívül puha és sima lett a bőröm (márpedig ő a 10hónapos picuron naponta érzi, milyen S egy BB), csak az eldugottabb sarkokban megbújó néhány sörtemaradék miatt nem adtam 10-t.

Összegzés: nem egy kimagaslóan éles penge, de benne van a használható kategóriában. Éltartósság még kérdéses, 2.-3. alkalom között én nem éreztem különbséget.

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #321 Dátum: 2011. Április 06. - 18:28:08 »
Gillette Goal tartósteszt részeredmény: tegnap este 7. használaton volt túl, és még húzás, tépés nélkül dolgozott, pontvérzés nélküli sima arcot hagyott maga után. (Eddig nálam 4-5, max. 6 alkalmat bírt egy penge...)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #322 Dátum: 2011. Április 06. - 22:02:33 »
A Goal nálam max 3 alkalmat bír.
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #323 Dátum: 2011. Április 08. - 09:28:18 »
A minap betoltottem ED sample packjebol egy Dorcot. Gyanus volt, mar honaljban is, hogy ez nem az igazi. Aztan kovetkezett az arcom (igen lehet megkovezni, siman megcsinalom, hogy itt is, ott is ugyanazon toltettel)... ket huzas utan sirva teptem ki az L6-bol, nagyon karistolta a fejemet. Helyere egy Kapitany kerult. Az egesz jol szolgal (2x3 kanyar arcon). Tovabbra is a BIC eddig a a nyero nalam.

Ma vettem a lokalis Coopban 5 ASTRA-t 190-ert... proba alapon. Az ar azert elgondolkodtatott. 5 Feather egy szazassal kerul tobbe...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #324 Dátum: 2011. Április 08. - 10:52:37 »
Nos, kipróbáltam a Timor - Solingen pengét. Markúr kalapácsfejű a tesztgép. Első használatra kiváló - kellően éles, tükörsimára borotvált. Nagyon érzékeny bőröm van, ami a tesztelgetésnél igazi lakmusz papír indikátor. Még a nyakamnál SEM látható egy pici irritáció sem. Mivel nagyon kezes pengének tűnt, a 3-dik kört és a lefinomítást már nagyon bevállalós határozott manőverekkel hajtottam végre. Sehol egy pontvérzés, sehol egy apró vágás, amellett pedig alapos, tökéletes munka az eredmény. Utána kék Fabulon arcszesz, ami annyira csíp, ha irritált, megnyaggatott a bőr, hogy szinte sírni tudnék, de most erősen elviselhető sőt kellemes volt. Alkalmazott szappan - Mühle - szantál és felhordáshoz Mühle borzszőrpamacs. Tökéletes eredmény ez a full solingeni kombó - állandó partnerem lesz a Timor penge. :-)  
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető danielandras

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #325 Dátum: 2011. Április 13. - 10:49:05 »
Sziasztok!

Bizonyos pengéken, (pl. Astra) a sarkakban található számozásnak mi a célja?
Van értelme forgatni a pengét, ha úgy érzem, h kezdi veszíteni az élét?

Köszi

Nem elérhető csaloe

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #326 Dátum: 2011. Április 13. - 12:03:13 »
tapasztalatom szerint van értelme forditani, de ha mondjuk elöszörre 10x tudtam használni a pengét, forditás után már csak max 4-5x müködik optimálisan!

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #327 Dátum: 2011. Április 13. - 13:01:55 »
Én nem ajánlom a pengék forgatását. Pontosan annak az érdekében van beszámozva az oldala és annak sarka, ha kivennénk valami végett, vagy belepróbálnánk más készülékbe pont olyan irányban álljon, ahogyan elkezdtük használni. Egy bizonyos irányba elkezd beállni a vágóél s annak kopása az első használatkor, ha megfordítjuk könnyen élét veszti, a sérülékeny bevonat megroppan rajta. Egy szónak is száz a vége, a számozás azért van, hogy tudjuk, hogyan raktuk be elsőnek a pengét a gépbe és ugyan úgy kell azt az élettartama végéig használni, az optimális él-óvás érdekében. Ami talán ennél célszerűbb és fontosabb az élettartam szempontjából, hogy mind a két oldalát egyformán használjuk ki a kétélű pengének, azaz, lehúzás után leöblítés, borotva 180 fokos fordítása a tengelye körül a kézben, majd újabb lehúzás Hasznos tudnivaló. :)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #328 Dátum: 2011. Április 13. - 17:13:51 »
Botond- a számozás nem neked ill. nekünk szól! Ezt rosszul tudod! Ráadásul gyártója válogatja, hogy azt hogyan használja.
A pengék forgatását viszont nem nem ajánlani kell, hanem simán nem szabad!  :D Ha mégis forgani akarnánk, akkor követni kellene a késes fenés szabályait. Tehát egy húzás innen, majd szétszed majd forgat, és egy húzás onnan, majd szétszed majd forgat.  ;D  ;D az úgy simán működne, de ilyen elvetemült DE user nincs és ne is legyen!  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #329 Dátum: 2011. Április 21. - 09:11:28 »
Nos, kipróbáltam a Timor - Solingen pengét. Markúr kalapácsfejű a tesztgép. Első használatra kiváló - kellően éles, tükörsimára borotvált. Nagyon érzékeny bőröm van, ami a tesztelgetésnél igazi lakmusz papír indikátor. Még a nyakamnál SEM látható egy pici irritáció sem. Mivel nagyon kezes pengének tűnt, a 3-dik kört és a lefinomítást már nagyon bevállalós határozott manőverekkel hajtottam végre. Sehol egy pontvérzés, sehol egy apró vágás, amellett pedig alapos, tökéletes munka az eredmény. Utána kék Fabulon arcszesz, ami annyira csíp, ha irritált, megnyaggatott a bőr, hogy szinte sírni tudnék, de most erősen elviselhető sőt kellemes volt. Alkalmazott szappan - Mühle - szantál és felhordáshoz Mühle borzszőrpamacs. Tökéletes eredmény ez a full solingeni kombó - állandó partnerem lesz a Timor penge. :-)  

Merre vetted a Timor penget? Itthon valahol vagy rendelted?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici