Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340223 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #345 Dátum: 2011. Április 26. - 15:20:42 »
"zsidó csoda"

Ezt talán nem kellene...
Egyébként köszönjük a beszámolót! :)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #346 Dátum: 2011. Április 26. - 15:26:01 »
Miért? Ebben semmi bántó nincs. A zsidó ipar csodája, mert jó minőség és ők készítették. Ez nem volt pejoratív - a termék kiváló, a gyártók pedig zsidók - szerintem ez így helytálló - nem tudom másképpen sem megfogalmazni.  Nevezzük nevén a gyereket... ???

Egyébként szívesen, nem tesz semmit - tapasztaltam, megosztottam!  :)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #347 Dátum: 2011. Április 26. - 15:32:33 »
Engem nem zavar,de ahogy szokták volt mondani:

a falnak is füle van...
Tudom,hogy nem pejoratív értelemben írtad és én nem vagyok Adminisztrátor,így nincs jogom bírálni,de még véletlenül se szeretnék a későbbiekben felesleges hozzászólásokat olvasni (lehet,hogy az enyém is az-vállalom) ezügyben!

Ennyi

Nekem most a pakisztáni Treet penge lesz a soron a tesztre várakozók listáján.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #348 Dátum: 2011. Április 26. - 15:36:52 »
Nekem a kedvenc pengém a Personna. Nem az élessége miatt (én speciel élesebbnek érzem a sárga Gillette-et, a Derby-t és a Feather-t is), hanem a megbocsátó karaktere miatt. Ez a penge semmiféle irritációt nem okoz és csodajól lehet vele borotválkozni (sehol egy kipattogás, sehol egy pontvérzés).

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #349 Dátum: 2011. Április 26. - 15:43:47 »
Nekem most a pakisztáni Treet penge lesz a soron a tesztre várakozók listáján.

A Treet-el nagyon vigyázz! Ha a narancssárga-fehér, annak nagyon gányolt az anyaga és az éle. Nehogy megvágjon - életem egyik legrosszabb pengéje volt, amit valaha használtam. Első alkalom még csak-csak (értékelése harctéri szükség darab), de a másodiknál már úgy zuhan a teljesítménye, mint egy jobb képességű GDP. Szörnyű egy penge...  :borosta:
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #350 Dátum: 2011. Április 26. - 15:45:31 »
Köszönöm a jó tanácsot Botond! :sör:
Igen,narancs-fehér csomagolású!Egyet azért kipróbálok és ha nem teljesít jól,megy a gyűjteménybe!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #351 Dátum: 2011. Április 26. - 15:46:22 »
Ja,és a Merkur-t még nem is említettem,amit a borotvámhoz kaptam! :)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #352 Dátum: 2011. Április 26. - 15:46:50 »
Nekem a kedvenc pengém a Personna. Nem az élessége miatt (én speciel élesebbnek érzem a sárga Gillette-et, a Derby-t és a Feather-t is), hanem a megbocsátó karaktere miatt. Ez a penge semmiféle irritációt nem okoz és csodajól lehet vele borotválkozni (sehol egy kipattogás, sehol egy pontvérzés).

A fent említett pengék élesebbek is talán, de nem sokkal követi őket a Personna. Irritáció - az az első 5 alkalommal nekem se volt SEMMI, a 6-odik, -ha már most emlegettük- Treet szintet hozott - most is pöttyös a nyakam tegnap óta.
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #353 Dátum: 2011. Április 27. - 09:38:58 »
Tegnap kipróbáltam az Elios pengét is végre. Nyögve nyelős, pont vérzéses kellemetlen penge.
Ezt is sampler pack részeként tudják szerintem csak ránk sózni.
Kevés az a penge, amit "azonnal, de mán" - alapon hajítok ki a borotvámból - no ez az volt.  :-\
http://www.shaving.ie/product_images/t/340/elios-double-edge-blades__97038_zoom.jpg

Nem tüntették fel, hogy hol gyártják, de nagyon "pakisztáni szaga" van...

Kezd bezárulni a kör. Szinte minden penge, melyet a solingeniek gyártottak, típustól függetlenül (biztos van egy két gyengébb abban is, de még nem futottam bele) nagyon jó volt. A Japán is, az izraeli és az egyiptomi és orosz szint úgy. Amit máshol gyártanak pl.: Kína, Pakisztán, India - már mielőtt kipróbálom előítéletessé tesz, mert eddig csak vackot vettem ilyen gyártóktól. A "szürke ló" a koreai Dorco, mert az igazán se nem nagyon jó, se nem nagyon rossz, csak úgy van és teljesen klasszul használható a "maga csendes - szolid" módján, nem okoz se rossz, se jó meglepetést - kezes és kiszámítható.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 27. - 10:20:06 írta Botond »
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #354 Dátum: 2011. Április 27. - 14:07:10 »
Personna nekem is bevált, ha kicsit élesebb lenne csak ezt használnám, így felváltva minden második alkalommal fogom be. Általában 4-5 alkalom után szanálom, tényleg semmilyen irritációt nem okoz.  :borz1:

A fent említett pengék élesebbek is talán, de nem sokkal követi őket a Personna. Irritáció - az az első 5 alkalommal nekem se volt SEMMI, a 6-odik, -ha már most emlegettük- Treet szintet hozott - most is pöttyös a nyakam tegnap óta.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #355 Dátum: 2011. Április 27. - 21:46:13 »
A helyzet az, hogy egy penge vagy éles, vagy megbocsátó, vagy tartós vagy drága. Ezen tulajdonságok optimális kombinációjára és a szőrötök tulajdonságának függvényében  fogjátok azt mondani, hogy egy penge jó vagy rossz, vagy még elmegy, vagy használhatatlan. Ami megbocsátó, tehát nem hagy pontvérzést és nem hántja le a bőr felületétét de még sima borotválkozást biztosít, (azonban nem lesz minden körülmények közt  100%-ig alapos) az valószínűleg több élen lekerekített, ilyenek a standard pengék (pl. sima Personna, Wilkinson, stb.) amikre nem lehet azt mondani, hogy "iszonyú élesek", mivel viszonylag vastag szalagból készülnek és nehezebben vágnak, mivel az élgeometriájuk miatt az utolsó vágóél már viszonylag tompa szögű. Ezt a vágótulajdonságot egyébként elég jól lehet mérni, akár otthoni körülmények közt is, persze szubjektíven érzésre....de nem csak arcon.  A Feather ugyebár a standard pengék pont ellenkezője: vékony szalag, magas két facetes él, ennek megfelelően alaposan megedzett acél, éles mint a fene, de éppen a küszöbön a minden tekintetben optimális paraméterekkel, lenyisszant mindent, ami az útjába kerül így könnyen kicsinálhatja az érzékeny bőrt.

Egyébként az Elios penge ugyanabban a gyárban készül, mint a nemrég "Hogyan készül" műsorban bemutatott pengék. Tehát nem valószínű, hogy  Pakisztáni.  :D Azt meg tudom erősíteni, hogy a Kínában, Indiában, Pakisztánban és Mexikóban gyártott pengékkel lehetünk egy kicsit előítélettel, de valószínű, hogy a megfelelő technikai feltételek itt is elérhetőek lennének, de nyilván elsősorban olyan piacra gyártanak, ahol ennyire nem vesézik ki a pengék tulajdonságait és nincs is komoly összehasonlítási alapjuk, sőt örülnek, ha jut egy kis pénz borotválkozásra...a gyártók ehhez mérten fogják vissza a költségeiket az éppen használható minőség megütéséig. 

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #356 Dátum: 2011. Április 27. - 22:11:13 »
Igen Penge! Valamit valamiért: Vagy éles, mint a fene és kíméletlenül, de alaposan szántja az arcbőrt is vagy kissé hanyagabb, de ahogy megfogalmaztad megbocsájtó. Én az arany középutat propagálom, ilyen szinte az összes Lord, a keki zöld Astra a Timor, mint felső határeset. Lehet mondjuk ötvözni a pengéket. Ma is leszedtem két körben a borostámat egy szénacél Kapitánnyal, mint nehéz páncélos, majd harmadiknak, egy körben, hogy ne gyötörjön, de finom végeredményt adjon, egy zöld Lord. Ez a penge bár kellően éles, de nem arcgyalu és az eredmény mégis tökéletes.  :borz1:

Ehhez a kombinációhoz, optimális esetben jó ha van két borotva, de azt hiszem ezen a fórumon mindenkinek van legalább 2-3 borotvája alapból.  :P
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #357 Dátum: 2011. Április 28. - 07:44:06 »

A 3-ik hete tolom feather-pengevel.
En csak amulok a Derby utan hogy milyen tartossag van benne.
Bennehagyom a borotvamban hatha 1 honapot kibir?jolenne :o
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 28. - 17:33:00 írta Gyufa »
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #358 Dátum: 2011. Április 29. - 08:47:49 »
Múltkor kipróbáltam a Gillette pengetartóhoz kapott Sunlight igen retró, csehszlovák pengét. Persze, már a legelején sem barátkoztunk össze, mikor rájöttem, h nem megy bele a zseniális SlimTwistbe, hiszen nincs rajta hosszanti vágás, csak 3 luk.
A penge alakra egyébként így néz ki:
Szóval L6, de valami borzalmas volt. Életlen, húzott, bántott. Nem bírtam volna ki vele egy borotválkozást. 3 húzás, kuka. Van még belőle 5 darab, egyet megtartok, ha valaki szeretné kipróbálni szívesen adok. Mivel retró (akarom mondani antik ;) ) és szép, fényképezéshez is kiváló. (Doboza is megvan) P&P?


Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #359 Dátum: 2011. Április 29. - 09:01:48 »
Doboz és egy penge-> P&P!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici