Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 339997 alkalommal)

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #360 Dátum: 2011. Április 29. - 09:04:44 »
Akkor egy penge. Fotón tényleg jól mutatna.  ;)
Novaculum habeo.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #361 Dátum: 2011. Április 29. - 12:02:50 »
Múltkor kipróbáltam a Gillette pengetartóhoz kapott Sunlight igen retró, csehszlovák pengét. Persze, már a legelején sem barátkoztunk össze, mikor rájöttem, h nem megy bele a zseniális SlimTwistbe, hiszen nincs rajta hosszanti vágás, csak 3 luk.
A penge alakra egyébként így néz ki:
Szóval L6, de valami borzalmas volt. Életlen, húzott, bántott. Nem bírtam volna ki vele egy borotválkozást. 3 húzás, kuka. Van még belőle 5 darab, egyet megtartok, ha valaki szeretné kipróbálni szívesen adok. Mivel retró (akarom mondani antik ;) ) és szép, fényképezéshez is kiváló. (Doboza is megvan) P&P?



Szia! Én kérnék szépen egyet, mert borotva élezőimmel az ilyen szénacél antikvitásoknak kiváló élt tudok adni. A bakonyra felhelyeztem egy bőr "stoplit" a két finom kő mellé és így egészen elfogadható élt tud csinálni, a hagyományos és nem vékony-bevonatos pengékre. :)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #362 Dátum: 2011. Április 29. - 23:03:39 »
OK, majd eljut hozzád valahogy.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #363 Dátum: 2011. Április 30. - 11:02:22 »
OK, majd eljut hozzád valahogy.

5 Ft egy boríték, 37 Ft egy bélyeg meg az elragadó kedvesség, mellyel megcímzed és bedobod nekem egy postaládába - megfizethetetlen.  ::) ;D Vagy elutalok neked egy 100-ast, vagy a feladó címére visszaküldök egy kis meglepi pengepakkot pár mai, de nem szokványos darabbal. He?  ;D
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #364 Dátum: 2011. Május 01. - 15:03:36 »
Jó, jövőhéten elküldöm. Oda megy, ahova ez előző.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #365 Dátum: 2011. Május 06. - 12:43:31 »
Rájöttem egy összefüggésre, mégpedig: A kétélű borotvapengék éle sokféle bevonattal lehet ellátva. (Platinum, PFTE, Chrome, avagy egyszerű rozsdamentes stb...) Rájöttem, hogy egytől egyig azok, melyek számomra használhatóak, értékesek, avagy magasan értékeltek voltak, mind, de mind(!) platinum - platina élbevonattal rendelkeztek. Pl.: Feather, "zöld" Astra, Gillette - Super Thin, Persona Platinum, Dorco Platinum 300.. stb.
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #366 Dátum: 2011. Május 12. - 12:05:53 »
Kérdés:

Van olyan borotva, amibe fél DE penge megy. Megkérdezhetném, (ha nem eleve olyat vesz az ember a "Zíbéjen") hogy ha valaki használ ilyen cuccot, a pengét hogyan és mivel vágja ketté középen, egyszerűen és biztosan???

A válaszokat előre is köszönöm!  :borotva:
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #367 Dátum: 2011. Május 12. - 12:10:00 »
Én fodrásznál láttam: Erős ollóval. De törni is láttam már.

Kérdés:

Van olyan borotva, amibe fél DE penge megy. Megkérdezhetném, (ha nem eleve olyat vesz az ember a "Zíbéjen") hogy ha valaki használ ilyen cuccot, a pengét hogyan és mivel vágja ketté középen, egyszerűen és biztosan???

A válaszokat előre is köszönöm!  :borotva:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #368 Dátum: 2011. Május 12. - 18:04:42 »
Simán ketté lehet törni.

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #369 Dátum: 2011. Május 12. - 22:11:03 »
Az olló jobb megoldás mert töréskor marad benne hajlás amit nem minden shavette tolerál.Nem kell túl erős olló sem, nekem normál háztartási ollóval is sikerűlt elvágni és nem sinylette meg .

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #370 Dátum: 2011. Május 12. - 22:28:36 »
Vagy próbáld meg borotvakéssel kettévágni. A vicc szerint konzervet is lehet vele nyitni! ;) :D
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #371 Dátum: 2011. Május 13. - 07:17:10 »
Vagy próbáld meg borotvakéssel kettévágni. A vicc szerint konzervet is lehet vele nyitni! ;) :D

Igen, de csak miután téglán megélezted a kést... :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #372 Dátum: 2011. Május 13. - 09:23:59 »
Ma reggel csak Wilkonson penge maradt a fürdőszekrény számomra kijelölt polcán (még(!) elférek, még...). Rég nem használtam. Nem mondom, hogy nem lehet vele normálisan megborotválkozni, de nem egy élmény. Ami külön bosszantó volt, hogy azonos területet egy irányban takarítva még a többedik húzásra is hagy maradékot, a normális előkészítés ellenére is. Ilyen pl. a derby-nél sohsem volt. Na, megyek is a "Keres" topicba...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #373 Dátum: 2011. Május 13. - 14:19:22 »
Ma reggel csak Wilkonson penge maradt a fürdőszekrény számomra kijelölt polcán (még(!) elférek, még...). Rég nem használtam. Nem mondom, hogy nem lehet vele normálisan megborotválkozni, de nem egy élmény. Ami külön bosszantó volt, hogy azonos területet egy irányban takarítva még a többedik húzásra is hagy maradékot, a normális előkészítés ellenére is. Ilyen pl. a derby-nél sohsem volt. Na, megyek is a "Keres" topicba...

Nekem egyetlen-egyféle borotvában teljesít jól a Wilkinson penge , az adjustable-ben 4-6-os fokozaton. Így egészen jó penge, de minden másban én csapnivalónak tartom.  :) (..még az L6-ban is!)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #374 Dátum: 2011. Május 14. - 21:19:35 »
Urak!

Ismert bebizonyosodott, hogy ahany fej annyi erzes...
Az iment gondoltam egy mereszet es az elhasznalt Feather helyett egy Wilkinsont raktam az L6-ba. Teljesen elfogadhato volt. WTG iranyban hagyott kivanni valot, de A es X koroimet kimondottan baratsagosan teljesitette.

Holnap egy Astraval teszek kiserletet.

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici