Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340016 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #375 Dátum: 2011. Május 29. - 21:48:21 »
Élménybeszámoló: Kipróbáltam egy régi (70-es, 80-as évek?) Gillette super silver pengét (méd in Inglend)
Csak azt tudom mondani: Én a 70-es, 80-as években még nem borotválkoztam, mert akkor még gyerek voltam...de ezután a penge után ennek a ténynek nagyon örülök!!!
K.sz@r volt, olyan, mint egy agyonhasznált Wilkinson (ami újkorában amúgy nem rossz). Bár a bőrömet nem kezdte ki, de alig vitte az egynapos borostát. Gyorsan kidobtam a szerkezetből és betettem egy orosz kék Gillette pengét, ami felüdülés volt a régi super silver után (pedig az orosz G pengék sem a világ teteje)

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #376 Dátum: 2011. Június 01. - 09:16:14 »
FBP!

Ez ííígy van! Most csodálom naqypapámat, aki minden reggel ilyennel beretválkozott és ráadásul egy nyomorult Soluna-ába tette bele ezeket a pengéket. Pre shave nélkül persze és valami Caola-ás űrhabbal. Nem is csoda hogy az öregnek mindig olyan volt a nyaka, mint akit leforráztak. De rendre megborotválkozott, mert bár kétkezi munkás, de nagyon pedáns ember volt, Isten nyugosztalja. :-)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #377 Dátum: 2011. Június 01. - 09:59:23 »
Ezért kapaszkodik apám makacsul a villany cuccba...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #378 Dátum: 2011. Június 02. - 18:43:50 »
Komolyra fordítva: Mivel érzékenyen érint, hogy egy pengénk bizonyos körülmények közt ( egyelőre területi megoszlást nézve) rozsdásodik, nekem nagyon is fontos, hogy megtudjam az okát. Ebben juby és zolio adott némi segítséget, azonban 2 mintából még nem tudok bármilyen következtetést levonni... egyelőre ott tartok, hogy a Tisza vizének lehet köze a problémához. Bp és környékén nem rozsdásodik a penge...  ;D és ez is elég vicces, ha így nézzük!  ;D   

Nem mai hozzászólás, talán érdekes, például mitől jelenhet meg rozsdafolt a borotvapengén egy fém borotvában.
Galvanikus korróziónak hívják azt, mikor két eltérő potenciálú elektronegatív fém között -azt hiszem- a fémionok átvándorolnak, vizes közegben. Nem kell sem sav, sem feszültséget rákapcsolni, az majd a két elektródán lesz mérhető*, ezért galvanikus a neve.
Ezen kívül rengeteget számít az ásványi anyag tartalom, mert tulajdonképp a csapvíz is elektrolit közegnek tekinthető, mint minden fémek sóiból készült vizes oldat.
Valamint ne feledjük, hogy a penge anyaga, a bevonat, a borotva bevonatai esetleges pici sérülés esetén is egy-egy potenciálnak tekinthetőek. Mivel egyben vannak, rövidzárlat alakul ki, ami miatt maximális áram folyik, így lesz a reakció a leggyorsabb.

*: mérhető kis belső ellenállású feszültségmérővel (digi multiméter), néhány tized voltról van szó. Minél távolabb van egymástól a két fém az elektronegativitási sorban, annál nagyobb az érték.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #379 Dátum: 2011. Június 02. - 19:41:16 »
Jaj de jó, hogy ezt megint téma...Igen ez az oka, de azóta okosabb lettem én is, úgyhogy egész pontosan elektrokémiai korrózióról beszélünk. És ebben a folyamatban számottevő szerepe van a csapvíz összetételének(sav, lúg, só) ill a potenciálkülönbségek tekintetében még számít borotva anyaga is amivel szintén érintkezik.     

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #380 Dátum: 2011. Június 02. - 21:45:45 »
Elektrokémiai, tényleg. Mentségemre legyen, nem ma tanultam.

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #381 Dátum: 2011. Június 05. - 14:45:31 »
Akkor megvan a Galvani-féle abszolút környezetbarát zöld energiával működő elektromos DE készülék  :crazy:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #382 Dátum: 2011. Június 06. - 08:43:41 »
Élménybeszámoló: Kipróbáltam egy régi (70-es, 80-as évek?) Gillette super silver pengét (méd in Inglend)
Csak azt tudom mondani: Én a 70-es, 80-as években még nem borotválkoztam, mert akkor még gyerek voltam...de ezután a penge után ennek a ténynek nagyon örülök!!!
K.sz@r volt, olyan, mint egy agyonhasznált Wilkinson (ami újkorában amúgy nem rossz). Bár a bőrömet nem kezdte ki, de alig vitte az egynapos borostát. Gyorsan kidobtam a szerkezetből és betettem egy orosz kék Gillette pengét, ami felüdülés volt a régi super silver után (pedig az orosz G pengék sem a világ teteje)

Azért azt ne feledd, hogy idővel korrodálódik az éle, tehát most nem olyan, mint amikor lejött a gyártószalagról...

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #383 Dátum: 2011. Június 06. - 09:16:48 »

Azért azt ne feledd, hogy idővel korrodálódik az éle, tehát most nem olyan, mint amikor lejött a gyártószalagról...
ű
Igen, ezen én is agyaltam, hogy valami más is lehet ebben...
Azért az mégis csak mutat valamit, hogy emlékeim szerint a gyermekkoromban sem rajongtak az emberek a zsilattpengékért, ezért is volt tömeges átállás a vellanyra és később a patronokra. Tudományosen nem tudom, hogy miben különbözik egy patronos, de 18-20 évesen emlékeim szerint egy patronnal kb. 2 hét - 1 hónap közötti időt átvészeltem (a maiakróül nincs pontos adatom magamra nézve, mert össze-vissza használok többféle patronos készüléket, DE-t és kést...naplót meg nem vezetek...de kb. 1 hetet biztosan kibír 1 patron) de egy mai zsilett sem tudja túlteljesíteni a 4-5 napot (persze kivételek vannak).

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #384 Dátum: 2011. Június 06. - 09:31:48 »
Azért az mégis csak mutat valamit, hogy emlékeim szerint a gyermekkoromban sem rajongtak az emberek a zsilattpengékért, ezért is volt tömeges átállás a vellanyra és később a patronokra.

Szerintem ez ma is jellemző. Nekem legalábbis jó ideig sikerült abban az illúzióban élni, hogy patronosnál és villanynál nem kell érteni a borotválkozáshoz.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #385 Dátum: 2011. Június 06. - 10:45:13 »
1. A Zemberek hülyék.
2. Egy patron minimum 5x, de inkább 10x árban van egy hasonló minőségű zsilettpengéhez képest. Tehát ár/használati alkalom viszonylatban a penge győz.


Azért azt ne feledd, hogy idővel korrodálódik az éle, tehát most nem olyan, mint amikor lejött a gyártószalagról...
ű
Igen, ezen én is agyaltam, hogy valami más is lehet ebben...
Azért az mégis csak mutat valamit, hogy emlékeim szerint a gyermekkoromban sem rajongtak az emberek a zsilattpengékért, ezért is volt tömeges átállás a vellanyra és később a patronokra. Tudományosen nem tudom, hogy miben különbözik egy patronos, de 18-20 évesen emlékeim szerint egy patronnal kb. 2 hét - 1 hónap közötti időt átvészeltem (a maiakróül nincs pontos adatom magamra nézve, mert össze-vissza használok többféle patronos készüléket, DE-t és kést...naplót meg nem vezetek...de kb. 1 hetet biztosan kibír 1 patron) de egy mai zsilett sem tudja túlteljesíteni a 4-5 napot (persze kivételek vannak).
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #386 Dátum: 2011. Június 06. - 10:53:29 »
1. A Zemberek hülyék.
2. Egy patron minimum 5x, de inkább 10x árban van egy hasonló minőségű zsilettpengéhez képest. Tehát ár/használati alkalom viszonylatban a penge győz.

1.) Bocsánat, de sz@r a billentyűzetem, ezért néha az Enter berak egy "ű" betűt
2.) Az "a Zemberek hülyék" = azzal, hogy aki patronost használ az hülye  ???
3.) A patronyosnál meg a nyél ára a nyerő, továbbá elnézegetve itt a magunkfajtát...hát jóval több pénzt elb...unk itt mindenféle ketyerékre, ahhoz képest, mintha vennénk egy patronyos nyelet + a patronyokat. Lehet, hogy közgarázdaságilag ki lehet mutatni, hogy 100 év alatt jobban megtérül a DE, azonban a patronyos sem olyan drága, hogy ez rengetné meg a háztartás költségvetését...legalábbis ahogy elnézegetem itt a fórumon egyesek beszerzéseit (+ a magaméit), szóval nem ez a szűk keresztmetszet...szerintem. Vagyis kíváncsi lennék, hogy a fórumosok közül ki az aki valóban gazdasági okok miatt zsilettpengézik, és hogy az ebből eredő árelőnyt mire használja fel (pl. + 25 deka párizsi a gyereknek, vagy hasonlók).  :evil:

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #387 Dátum: 2011. Június 06. - 11:27:50 »
Így van, valljuk be: egy Gillette Mach3 is már tökéletes borotvál. Minden más a saját lelkünk balzsamozása, meg a "férfiaknak is kell valami pipere-szórakozás" leple alatt zajlik. Mondhatni ez a mi tradicionális metroszexualitásunk.
Mert anyagilag.. hm... most ha veszel egy Lordot, Lord pengével, Arko szappant, Barbon aftershave-t, és mondjuk Balea pamacsot, akkor kb. anyagilag a lowend szintjén mozogsz. De mehetünk GFT, Floris, iKon, Simpsons, stb stb szintre is, ahol meg már nagyon nem ekonomikus, sőt...
Szóval maradjunk abban, hogy azért borotválkozunk így, mert magas a cool-faktor, mert mi így szeretjük és mert nekünk így jó.

Tudjátok mennyi dolgot csinálhatunk mi sz@rul mások szerint, amit meg ők csinálnak olyan szinten, ahogy mi a tradicionális borotválkozást?? Mennyi ember szerint lehetünk "hülyék"? Végtelen a sor...

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #388 Dátum: 2011. Június 06. - 11:34:09 »
egy Gillette Mach3 is már tökéletes borotvál

Akkor Te szerencsés vagy ;) Engem olyan szinten nem, hogy ejjha.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #389 Dátum: 2011. Június 06. - 11:34:39 »
Jelzem, a legdrágább triple milled szappanok is olcsóbbak mint bármelyik Gillette hab/zselé amit az emberek többsége használ  ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici