Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340028 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #390 Dátum: 2011. Június 06. - 11:41:57 »
egy Gillette Mach3 is már tökéletes borotvál

Akkor Te szerencsés vagy ;) Engem olyan szinten nem, hogy ejjha.

+1

Akinek az arca és a lelkivilága el tudja viselni a reluxákat annak jó. Nekem késsel és DE-vel is sokkal jobb borotválkozni, és jóval olcsóbb is. Nem mintha én a pénzért tenném, de nem lenne szívem kiadni a Mach3 pengékre a pénz, miközben még sz@r is :) Szívesebben kiadok 3-5 ezret egy késre, mint ugyanennyit borotvapengére.

Egy 4-es pakk Mach3 pengéből kijön 20 Feather penge. Azt hiszem ezt nem kell tovább magyaráznom  :D És akkor a fusion és társairól szó sem volt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #391 Dátum: 2011. Június 06. - 11:43:44 »
Jelzem, a legdrágább triple milled szappanok is olcsóbbak mint bármelyik Gillette hab/zselé amit az emberek többsége használ  ;)
Maradjunk a pengék és befogóik szintjén! Hogy ki mivel habosít, ken, ápol, az megint más kérdés. Én spec. vegyeshasználaton vagyok, azaz általában (50-60%-ban) patronos készüléket használok, de a kencék és habanyagok a felsőbb kategóriákból érkeznek a raktáramba...talán ez a legdrágább megoldás  :crazy:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #392 Dátum: 2011. Június 06. - 11:43:56 »
Nem, nem az a hülye, aki patronost használ, hiszen neki is megvan a jól átgondolt érve: Ezt lehet kapni, mindenki ezt használja, modern, meg a tévében is ezt látom, sőt Rozsé Féderer is ezt használja. Továbbra is tartom, hogy a Zemberek hülyék, de itt offtopic, így részemről lezárom.

Én ismerek több olyat, aki az anyagi előnyei miatt váltott, és elégedett, sőt, amikor kezdtek elburjánzani a készülékei/pengéi/krémei/szappanjai, akkor bizony eladta. Nem mondom, hogy most kizárólag egyetlen kréme lenne, de nem is tart cca. 100.000 Ft-ot (vagy többet)a borotválkozással kapcsolatos dolgokban.

Két dolog:

- Ha jól emlékszem, Pat elmélkedett nemrégiben egy jó reggeli bor. közben, hogy mindaz, amit használt hozzá, kijön nagyságrendlieg egy 5-ösből,
- Ed pedig nagyon jól összeszedte a Pamacs és Pengén, hogy miért lehet szeretni a klasszikus borortválkozást, és ebből bizony csak egy volt az esetleges olcsóság. <= Számomra ez (is) a szép benne, mindenki megtalálhatja az Ő motivációját benne. Lehet olcsó és jó, exkluzív és jó, környezetbarát és jó, stb... a lényeg, hogy .

1. A Zemberek hülyék.
2. Egy patron minimum 5x, de inkább 10x árban van egy hasonló minőségű zsilettpengéhez képest. Tehát ár/használati alkalom viszonylatban a penge győz.

1.) Bocsánat, de sz@r a billentyűzetem, ezért néha az Enter berak egy "ű" betűt
2.) Az "a Zemberek hülyék" = azzal, hogy aki patronost használ az hülye  ???
3.) A patronyosnál meg a nyél ára a nyerő, továbbá elnézegetve itt a magunkfajtát...hát jóval több pénzt elb...unk itt mindenféle ketyerékre, ahhoz képest, mintha vennénk egy patronyos nyelet + a patronyokat. Lehet, hogy közgarázdaságilag ki lehet mutatni, hogy 100 év alatt jobban megtérül a DE, azonban a patronyos sem olyan drága, hogy ez rengetné meg a háztartás költségvetését...legalábbis ahogy elnézegetem itt a fórumon egyesek beszerzéseit (+ a magaméit), szóval nem ez a szűk keresztmetszet...szerintem. Vagyis kíváncsi lennék, hogy a fórumosok közül ki az aki valóban gazdasági okok miatt zsilettpengézik, és hogy az ebből eredő árelőnyt mire használja fel (pl. + 25 deka párizsi a gyereknek, vagy hasonlók).  :evil:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #393 Dátum: 2011. Június 06. - 11:49:13 »
... a lényeg, hogy .

Na ebben egyetértünk...a többi csak sallang (mindenkinek a maga dolga, hogy mivel magyarázza)
 :sör:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #394 Dátum: 2011. Június 06. - 12:10:51 »
Hogy kicsit én is beleszólhassak, én anno pl. a gazdasági okait is néztem, amikor egyetemista koromban előkapartam a fiók mélyéről az édesapám által használt '70-es évekből származó Wizamet DE készüléket. Igaz, akkoriban még nem volt "külön polcom" a fürdőben, mert flakonos habot használtam, de baromira nem volt mindegy, hogy egy 10-es pakk Wilkinson penge pár 100 forint volt, egy 3-as (vagy 4-es) pakk Gillette Sensor Excel (akkoriban tértem át...) meg 1000 fölött...

Arról nem is beszélve, hogy mivel már akkor sem borotválkoztam naponta, csak 2..3..4 naponta, gyakorlatilag a patronosból 1 fej 2-3 alkalom után kuka volt, mert nem tudtam kiszedni belőle a szőrt...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #395 Dátum: 2011. Június 06. - 12:55:21 »
Mivel ennyire olcsók a DE pengék, én 2-3 alkalom után automatikus kukázom őket.
Van olyan, amit kicsit több alkalommal használok, de volt olyan is, hogy az 1 borotválkozás után ment a szemétbe, mert másik borotvára váltottam és erről elfeledkeztem....

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #396 Dátum: 2011. Június 06. - 12:59:10 »
Az esetek 99%-ban mindennek technikai/gazdasági okai vannak, érdemes lehet a két véglet közé is benézni.
A "cool-faktor" szerintem a borotválkozási szokásokban annyira nem jellemző, mint pl. kocsi vásárlásban/használatban... de az lenne a cool-faktor csúcsa, ha a piroslámpánál egy Lambo-ból letekert ablak mellett látnánk egy 70 éves tagot a visszapillantóra felakasztott bőr és a műszerfalon logó bazi nagy habos pamacs kiséretében egy Dovo-val borotválkozni... :fetreng:

PaT

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #397 Dátum: 2011. Június 06. - 13:02:05 »
- Ha jól emlékszem, Pat elmélkedett nemrégiben egy jó reggeli bor. közben, hogy mindaz, amit használt hozzá, kijön nagyságrendlieg egy 5-ösből,

Igen, én voltam, de akkor még azért volt annyira sok, mert nem volt még 500 forintos lószőr pamacsom... :)

Egyik ismerősömnek vettem 600 ft-ért Lord Smartot, nagyon megszerette, ezért most fogja eladni az állítható Gillette BB-t, holnap rakom ide fel...

Szóval most így néz ki:

Lord Smart - 600 ft
Lószőr pamacs - 500 ft
Lord Super Chrome - 200 ft/10 db
Barbon/Figaró krém - 300 ft
Alpa 378 - 350ft

1950 ft :) HJM disznó pamaccsal számolva 2750 ft, na jó ha belefér még az akciós Speick ABS (~1500), na így már 4250 :)
Hagyományos borotválkozás. Én így szeretlek :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #398 Dátum: 2011. Június 06. - 13:13:52 »
És ebből az AS nem feltétlen szükséges, a borotvát 1x vetted meg, 10 év múlva is kapható lesz bele penge(!), és a pamacsot is 1x kell megvenni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #399 Dátum: 2011. Június 06. - 13:15:53 »
Talán érdemes kiszámolni.
Árgép szerint egy darab G. Mach 3 fej 500 Ft. (+ kell hozzá szár)
Napi használattal meddig bírja, 1-2 hét? Éves szinten 13-26'000 Ft csak a fej.
Ebből elég jó dolgokat lehet már venni.
Persze biztosan van, aki jobban szereti a patronosat, akkor nyilván nem az ára fog számítani.

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #400 Dátum: 2011. Június 06. - 13:28:04 »
Talán érdemes kiszámolni.
Árgép szerint egy darab G. Mach 3 fej 500 Ft. (+ kell hozzá szár)
Napi használattal meddig bírja, 1-2 hét? Éves szinten 13-26'000 Ft csak a fej.
Ebből elég jó dolgokat lehet már venni.
Persze biztosan van, aki jobban szereti a patronosat, akkor nyilván nem az ára fog számítani.

Erről beszéltem, mármint arról a fajta megközelítésről, hogy a napi (heti, havi) árakat beszorozgatjátok évekkel, évtizedekkel, évszázadokkal... Így természetesen jóval nagyobb a patronok költsége (ezt soha nem vitattam), de azt ne mondja már senki, hogy heti, vagy 2heti 500 Ft (ez egy M3 fej használati ideje és ára) tarana vissza bárkit is a borotválkozástól. Aki full munkanélküli és havi 150.000-ra duzzadt a svájcifrank hitele, ott talán számít (bár egy M3 patron és egy Lord SC árkülönbözetétől még ugyanúgy sz@r van a palacsintában)...szóval havi szinten nehogy má' ez számítson...

PaT

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #401 Dátum: 2011. Június 06. - 13:32:04 »
heti, vagy 2heti 500 Ft (ez egy M3 fej használati ideje és ára) tarana vissza bárkit is a borotválkozástól.

Nálam sem ez a gond. De ha valami úgy jobb, hogy közben sokkal olcsóbb is, az nekem nagyon tud tetszeni :)

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #402 Dátum: 2011. Június 06. - 13:34:15 »
Erről beszéltem, mármint arról a fajta megközelítésről, hogy a napi (heti, havi) árakat beszorozgatjátok évekkel, évtizedekkel, évszázadokkal...

1 évre számoltam, szerintem ez reális. DE pengéből mondjuk ez 50 darab, ennyit simán megrendel az ember egy körben.

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #403 Dátum: 2011. Június 06. - 13:37:41 »
Én úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy mennyibe kerül. Neked tetszik? Akkor meg? Az ér sokat amit szeretsz használni és kedveled, nem pedig amire azt mondják, hogy naaa ez 50ezer Ft, és emiatt neked is sokat fog érni. Én sem vagyok eleresztve anyagilag, csóró egyetemista vagyok, de nem azért váltottam hagyományos dolgokra, mert olcsóbb. Ha drágább lenne is arra váltottam volna ;) Véleményem szerint felesleges kiszámolgatni. Ismétlem, ez az én véleményem! :)
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #404 Dátum: 2011. Június 06. - 14:15:25 »
Talán érdemes kiszámolni.
Árgép szerint egy darab G. Mach 3 fej 500 Ft. (+ kell hozzá szár)
Napi használattal meddig bírja, 1-2 hét? Éves szinten 13-26'000 Ft csak a fej.
Ebből elég jó dolgokat lehet már venni.
Persze biztosan van, aki jobban szereti a patronosat, akkor nyilván nem az ára fog számítani.

Erről beszéltem, mármint arról a fajta megközelítésről, hogy a napi (heti, havi) árakat beszorozgatjátok évekkel, évtizedekkel, évszázadokkal... Így természetesen jóval nagyobb a patronok költsége (ezt soha nem vitattam), de azt ne mondja már senki, hogy heti, vagy 2heti 500 Ft (ez egy M3 fej használati ideje és ára) tarana vissza bárkit is a borotválkozástól. Aki full munkanélküli és havi 150.000-ra duzzadt a svájcifrank hitele, ott talán számít (bár egy M3 patron és egy Lord SC árkülönbözetétől még ugyanúgy sz@r van a palacsintában)...szóval havi szinten nehogy má' ez számítson...

Szerintem teljesen korrekt a Mach3-at ilyen megközelítésben venni, 1 év az belátható idő. Az nem lett volna korrekt ha egy borotvakéshez hasonlítod.
1 bőr 20 ezer, egy kés 15 ezer, egy fenőkő hozzá 5-10 ezer, legrosszabb esetben megvagy 50 ezerből, ezzel életed végéig tudsz borotválkozni napi rendszerességgel. Ha élsz mondjuk 50 évig (amikor borotválkoznod is kell), akkor ez ~18000 borotválkozást takar, így kb 3Ft sincs a pengeköltséged. Na, ez már olyan amit te írsz, mert így tényleg nem korrekt összehasonlítani :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici