Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340053 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #405 Dátum: 2011. Június 06. - 14:28:56 »
Na, ez már olyan amit te írsz, mert így tényleg nem korrekt összehasonlítani :)
;D már csak azért sem, mert én olyan embert nem ismerek, aki megelégedne 1 db késsel  :evil:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #406 Dátum: 2011. Június 06. - 14:31:15 »
Nekem van ismerősöm aki 2 késsel 1 bőrrel és 1 sárga belgával elvolt 40 évet, szóval ha nem vagy borotválkozás fetisiszta akkor meg lehet így is oldani ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #407 Dátum: 2011. Június 06. - 14:54:59 »
Nekem van ismerősöm aki 2 késsel 1 bőrrel és 1 sárga belgával elvolt 40 évet, szóval ha nem vagy borotválkozás fetisiszta akkor meg lehet így is oldani ;D
Naugyemegmondtamhogyegykésnemeléééég!  :fetreng: :fetreng: :fetreng: :crazy:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #408 Dátum: 2011. Június 06. - 15:14:13 »
heti, vagy 2heti 500 Ft (ez egy M3 fej használati ideje és ára) tarana vissza bárkit is a borotválkozástól.

Nálam sem ez a gond. De ha valami úgy jobb, hogy közben sokkal olcsóbb is, az nekem nagyon tud tetszeni :)

Olyan ez, mint a fixie  ;). Elvileg olcsobb, hisz semmi nincs a gepen joforman, aztan megis csak dragabb lesz, mert elosszor egy regi vazat papucsoltatsz meg Pajtibával, aztan meg behuzol egy Dura Ace 7600-t, csak mert az az igazi.  :fetreng:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #409 Dátum: 2011. Június 06. - 15:21:39 »
Olyan ez, mint a fixie  ;). Elvileg olcsobb, hisz semmi nincs a gepen joforman, aztan megis csak dragabb lesz, mert elosszor egy regi vazat papucsoltatsz meg Pajtibával, aztan meg behuzol egy Dura Ace 7600-t, csak mert az az igazi.  :fetreng:
No meg a divat! Régen egy Gillette DE szár ugyanúgy "sz@ré-hugyé'" volt, mint most egy Fusion nyél..."csak vidd és fogyassz" jelige alapon.
Pár éve a kutya se vett volna fixi-t, amikor még nem volt divat...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #410 Dátum: 2011. Június 06. - 15:24:42 »
Olyan ez, mint a fixie  ;). Elvileg olcsobb, hisz semmi nincs a gepen joforman, aztan megis csak dragabb lesz, mert elosszor egy regi vazat papucsoltatsz meg Pajtibával, aztan meg behuzol egy Dura Ace 7600-t, csak mert az az igazi.  :fetreng:
No meg a divat! Régen egy Gillette DE szár ugyanúgy "sz@ré-hugyé'" volt, mint most egy Fusion nyél..."csak vidd és fogyassz" jelige alapon.
Pár éve a kutya se vett volna fixi-t, amikor még nem volt divat...
Nyilvan. Mondjuk arra kivancsi leszek, hogy 50 ev mulva egy NOS Fusiont mennyiert visznek majd el az Ebayen. 8-)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #411 Dátum: 2011. Június 07. - 07:05:39 »
Urak,

a fixis eszmecserét átdobtam a kávézóba... (Hogy tekerés előtt/alatt/után lehessen inni egy jó kávét... ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #412 Dátum: 2011. Június 07. - 07:56:08 »
Azt hittem, hogy ez csak ilyen tömeghisztéria a Feather körül, hogy mindenki isteníti. De ez a penge olyan, hogy ilyen szinte nincs is!  :o Még a hangja is más. Semmi sercegés, ez vág  :borz2: WTG-XTG után babapopsi he?!!! :crazy: Őrület :borotva: Még mondjuk lehetne egy picit olcsóbb  ;D

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #413 Dátum: 2011. Június 07. - 08:00:37 »
Na,annyit áradoztatok róla mostanában, hogy este bedobok egy Feathert az L6-ba, eddig sosem próbáltam..

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #414 Dátum: 2011. Június 07. - 09:12:37 »
Tényleg nagyon jó a Japán penge. Az ára? Azt meg lehet elfelezni -gondolati síkon-, ha jobban belegondoltok, mert durván kétszer annyi ideig bírja, mint egy szintén márkás, de olcsóbb vetélytárs (olyan, mintha két pengét használnál el egy másikból). Nagyon vékony penge, nagyon éles, de jól bevonatosítva, ezért éltartó. Én, aki nem használok végleges élkopásig egy pengét (2x-3x), a Fedö-vel legalább hatszor-hétszer alaposan megberetválkozom. Ne feledjük, hogy a jó éle kb. 2-3 borotválkozás után áll csak be, addig - tudom, hogy ez egy zsilettnél hülyén hangzik - de túl éles. Aki szereti ezt a pengét, annak nagyon ajánlom a Persona-át és a "Mao" Gillettet (a kínai pirosat) - mert bár 1-2 beretválkozással kevesebbet bír, mint a Japán "Toll" - de nagyságrendekkel olcsóbb, és ugyan olyan veszettül éles. Messziről kell ezeket rendelni? - akkor itt a "libaf*s" színű ASTRA, ami szintén hasonló - avagy az olcsó és csak picivel gyengébb kvalitású kék LORD. Akinek pedig érzékeny a bőre, vegyen Zöld Lord Classic-ot, mert jó éle van, de a nyakamnál egyedül ettől a pengétől marad igazán sima és "pöttymentes" a bőröm. Ízlések, szőr és börtípusok erősen változnak egyénről egyénre, de vannak alapigazságok, ezeket az imént leírtam.  :borz2:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 09:52:45 írta Botond »
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #415 Dátum: 2011. Június 07. - 11:08:26 »
Szerintem a patronosok esetében azért merül fel mindannyiszor az ár kérdése, mert az ár-érték arány irreális, mégpedig annyira pofátlanul, hogy inkább látjuk a DE-t olcsónak,
mintsem elismerjük, hogy az 500 forintos patron nem is ANNYIRA vészes...

Egyébként abban a darabka műanyagban tényleg eszméletlen jó penge lehet, olyan Feather minőségű kb.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #416 Dátum: 2011. Június 07. - 11:10:20 »
Egyébként abban a darabka műanyagban tényleg eszméletlen jó penge lehet, olyan Feather minőségű kb.

Nem tudom neked milyen Mach3 pengéd van, de ami nekem van az távol áll a Feathertől  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #417 Dátum: 2011. Június 07. - 11:12:27 »
Egyébként abban a darabka műanyagban tényleg eszméletlen jó penge lehet, olyan Feather minőségű kb.
Nem lehet, hogy az a trükk, hogy:
nagyon közel van, szóval nagyon kíméletes. Mellé ugye kiemel és a következő vág le, szóval ha "optimális" a szőröd, akkor sima is lesz.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #418 Dátum: 2011. Június 07. - 11:21:17 »
Hááát, lehetséges, hogy így működik... nem emlékszem, másfél éve nem használtam ilyet  8)
Úgy rémlik, hogy sercegés nélkül, simán hasított a felszínen, mindenféle húzás nélkül, legalábbis az első 2 alkalommal : )

Persze harmadnapra megbűnhődtem érte, főleg nyakon  :borosta:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 11:41:21 írta Rotbart »

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #419 Dátum: 2011. Június 07. - 12:10:22 »
Tényleg nagyon jó a Japán penge. Az ára? Azt meg lehet elfelezni -gondolati síkon-, ha jobban belegondoltok, mert durván kétszer annyi ideig bírja, mint egy szintén márkás, de olcsóbb vetélytárs (olyan, mintha két pengét használnál el egy másikból). Nagyon vékony penge, nagyon éles, de jól bevonatosítva, ezért éltartó. Én, aki nem használok végleges élkopásig egy pengét (2x-3x), a Fedö-vel legalább hatszor-hétszer alaposan megberetválkozom. Ne feledjük, hogy a jó éle kb. 2-3 borotválkozás után áll csak be, addig - tudom, hogy ez egy zsilettnél hülyén hangzik - de túl éles. Aki szereti ezt a pengét, annak nagyon ajánlom a Persona-át és a "Mao" Gillettet (a kínai pirosat) - mert bár 1-2 beretválkozással kevesebbet bír, mint a Japán "Toll" - de nagyságrendekkel olcsóbb, és ugyan olyan veszettül éles. Messziről kell ezeket rendelni? - akkor itt a "libaf*s" színű ASTRA, ami szintén hasonló - avagy az olcsó és csak picivel gyengébb kvalitású kék LORD. Akinek pedig érzékeny a bőre, vegyen Zöld Lord Classic-ot, mert jó éle van, de a nyakamnál egyedül ettől a pengétől marad igazán sima és "pöttymentes" a bőröm. Ízlések, szőr és börtípusok erősen változnak egyénről egyénre, de vannak alapigazságok, ezeket az imént leírtam.  :borz2:

5 db 290 HUF, ha eleg nagy tetelben veszi az ember...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici