Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 354696 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #420 Dátum: 2011. Június 07. - 12:37:43 »
Egyébként abban a darabka műanyagban tényleg eszméletlen jó penge lehet, olyan Feather minőségű kb.
Nem lehet, hogy az a trükk, hogy:
nagyon közel van, szóval nagyon kíméletes. Mellé ugye kiemel és a következő vág le, szóval ha "optimális" a szőröd, akkor sima is lesz.

Nem ez a trükk. Ha megnézel mikroszkóp alatt egy eredeti M3-at megdöbbentő különbség van élgeometria kidolgozottság és az élszalagok polírminőségében. A Feather ebből a szemszögből közelébe sem mehet, még mindig vastagabb, érdesebb, a facetek közt elvágólag ott a sorja...csak a kilépő él van nagyon finoman lekerekítve felpolírozva. Mondjuk a Gillette-nél nem is csoda, hiszen egy olyan mamutcégről beszélünk aki folyamatosan komoly pénzt öl fejlesztésekbe, talán ezek a pengék hagyományos fenőkorongot már nem is láttak. Ezt és a marketinget fizetjük meg abban az 500Ft-ban.
Szász Laci- Ha nagyot csalódtál az általad használt M3-ban, az attól is lehetett, hogy nem is M3-at használtál. Értem úgy, hogy egy ideje a piacon jelen voltak komoly koppintások, 2009-ben pedig a szabad piac 30%-a hamisítvány volt ezekből...Legutóbb amerikából kaptam egy pár csomag M3-at, és a kelet európában piacon kapható verzió között is ég és föld volt a különbség...

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #421 Dátum: 2011. Június 07. - 15:09:12 »
Ha megnézel mikroszkóp alatt egy eredeti M3-at megdöbbentő különbség van élgeometria kidolgozottság és az élszalagok polírminőségében.

Tudsz mutatni képet? Nekem nincs már semmi ilyesmim. Meg aztán felmerül még pár kérdés:
Jó lenne tudni, milyen vastag a penge.
Aztán mire van cizellálva az élezés. (Levágja vagy kiemelje?)
Meg felmerül még a kérdés, hogy a gyakorlatban számít-e, hogy a bevezető élszalagok milyen minőségűek, az egypengés felhasználásnál?
Furán hangzik, hogy ne tudná hozni minőségben manapság egy DE a legjobb, sorozatgyártásban elterjedt élt.

nem is M3-at használtál

Minden lehetséges, persze. Viszont ezt az összes eldobhatónál tapasztaltam, hogy nem vág rendesen. Mintha egy műanyag darabot huzigálnék (-és ezt nem a kíméletességre értem). Tömören baromi életlen és ésszerűtlenül kicsi a távolság a penge és a támasztó rész között. Amelyik szőrt meg megfogta, az begyulladt..
(Oké, ez max azt jelenti, hogy nálam nem vált be a rendszer, nem a patronosak minőségét akarom kategorizálni.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #422 Dátum: 2011. Június 07. - 15:49:13 »
-Ez a "nem vág rendesen", erre tudom a választ, legalább is ezt érzed... Próbáltál 1 késes eldobhatót? Ott fogod érezni, hogy mennyivel ront az ellenállásában akár +1 kés, sőt maga a megvezető műanyag is.
-A bevezető élszalagok kidolgozottsága is biztosan számít, hiszen az is érintkezik( ha nem is konzisztensen) a bőrrel.
-DE vagy eldobható, vagy rendszerkészülék, szerintem ugyanaz az élminőség kihozható mindegyikből, elméletben nem lehet különbség.
-a többkésesnél szerintem nincs elméleti vágásbeli különbség a kések távolságának pozicionálásán, ha az ugyanazt a szöget fogja bezárni az élpontok és a "tartórész" között. Tehát ha egy reluxát nézünk mindig ugyanabban a szögben, de néha kiszedünk egy-egy lamellát a vágásmechanizmusban nem lesz különbség. Persze minden másban igen ( kiemelés mértéke, a szőr a két penge között beszorulhat stb. stb.)

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #423 Dátum: 2011. Június 07. - 17:35:39 »
Nem próbáltam egy pengést, de nekem ezek tényleg nem vágtak, lecsúszik a penge, otthagy mindent. Vagy nem erre gondoltál?

Ezzel vitatkozom, hogy lényegesen számít-e a bevezető él, de csak elméleti szinten tudok hozzászólni. Ugyanis a DE penge bevezető éle pont, hogy borotválkozási iránnyal párhuzamos barázdákat kapott, ettől inkább javulnia kellene a rendszernek (0.01 %-ot), hisz annál kevesebb az érintkező felület.

Ha azt nézed, hogy feltevésem szerint:
-az első penge meghúzza a szőrt
-aztán levágja
-a következő elkapja azelőtt, hogy visszahúzódna (minél hamarább odaér, annál mélyebben)
De! Hogy az első penge és a műanyag tartórész (nem tudom a nevét) közti távolság nem mindegy, az biztos. Hisz egy állítható DE-n is ez változik.
Szóval ha ez nagyon pici (és az), akkor kb akármilyen életlen penge sem fog fájni, és a soron következő pengék pedig le fogják vágni elég (túl) mélyen a szőrt. Szvsz ez a trükkje ezeknek, ezért maradhat használható hetekig élét vesztve is és ezért nem válik be az emberek egy részének.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #424 Dátum: 2011. Június 07. - 18:54:42 »
Nem próbáltam egy pengést, de nekem ezek tényleg nem vágtak, lecsúszik a penge, otthagy mindent. Vagy nem erre gondoltál?

Ezzel vitatkozom, hogy lényegesen számít-e a bevezető él, de csak elméleti szinten tudok hozzászólni. Ugyanis a DE penge bevezető éle pont, hogy borotválkozási iránnyal párhuzamos barázdákat kapott, ettől inkább javulnia kellene a rendszernek (0.01 %-ot), hisz annál kevesebb az érintkező felület.

Ha azt nézed, hogy feltevésem szerint:
-az első penge meghúzza a szőrt
-aztán levágja
-a következő elkapja azelőtt, hogy visszahúzódna (minél hamarább odaér, annál mélyebben)
De! Hogy az első penge és a műanyag tartórész (nem tudom a nevét) közti távolság nem mindegy, az biztos. Hisz egy állítható DE-n is ez változik.
Szóval ha ez nagyon pici (és az), akkor kb akármilyen életlen penge sem fog fájni, és a soron következő pengék pedig le fogják vágni elég (túl) mélyen a szőrt. Szvsz ez a trükkje ezeknek, ezért maradhat használható hetekig élét vesztve is és ezért nem válik be az emberek egy részének.

- a bevezető él felülete: igen ez egy jó kérdés, hogy a barázdák jobbak-e vagy a teljesen sima felület. Én azt gondolom, hogy mindkét oldalról megvan az optimum. A Gillette legtöbb rendszer késé tükör sima a DE-ké pedig barázdált. Mivel a bőr nem teljesen egyenletes és a bevezető él teljes felületében úgysem fekszik fel rá, ezért józan paraszti ésszel a tükörsimára szavaznék... de ne legyen igazam... aztán tapasztalatból: nyilván nincs lényegi különbség...

Hogy az első penge és a műanyag tartórész (nem tudom a nevét) közti távolság nem mindegy, az biztos. Hisz egy állítható DE-n is ez változik.
Szóval ha ez nagyon pici (és az), akkor kb akármilyen életlen penge sem fog fájni, és a soron következő pengék pedig le fogják vágni elég (túl) mélyen a szőrt. Szvsz ez a trükkje ezeknek, ezért maradhat használható hetekig élét vesztve is és ezért nem válik be az emberek egy részének.


- vágásmechanizmusában nincs különbség az eldobhatók kései és a DE-k közt, és, hogy érzékeltessem, ha leszeded a tartólapját egy DE-nek, avval is meg lehet borotválkozni, ( késsel is meg lehet borotválkozni) ilyenkor nincs tartólap, nincs megvezető. Az élünk és az arcbőr síkjából mért szög a mérvadó a vágáshoz, ezeken a készülékeken pedig belövik azt az optimális intervallumot és persze ezzel együtt az élpontok és megvezető távolságát, ahol minden különösebb odafigyelés nélkül még működik a dolog. Azonban a vágás szempontjából nincs jelentősége, hogy 1,2 vagy akár 5 penge dolgozik. Amit írsz viszont igaz, hogy a többkéses készülék első kése kiemeli a szőrt és nem mindegy, hogy a második kést hova pozicionálják.
Elméletileg az első kés is ugyanolyan, mint a második, tehát nincs kvázi "kiemelő kés". Az a megvezető(fésű) pedig a szőrt hivatott felállítani, persze ez is számít, hol van és milyen anyagból van stb.

Szóval nem igazán értem és tudom Nálad miért van ekkora diffi az eldobhatók és az egykéses (DE) közt, vagy miért érzed úgy, hogy vagy elsiklik felette, vagy jó mélyen beleszánt, de nincs középút. Én elég sok ilyen eldobhatót és rendszert próbáltam már( gyakorlatilag mindent ami a piacon fellelhető volt), ha elsiklott a kés a szőröm felett általában az volt a gond, hogy rosszul tartottam a borotvát, ha meg túlságosan belevágtam a szőrbe, akkor pedig nagyon odanyomtam. Minden egyéb esetben gyakorlatilag minden elismert márkával, készülékkel meg tudtam borotválkozni. A végeredmény, meg az irritáció az már más kérdés...

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #425 Dátum: 2011. Június 08. - 08:18:09 »
Annyit lenne érdemes még az élszalaghoz hozzátenni, hogy lehet, egyszerűen gyártástechnológiai szempont. Ki tudja, az a vékony(?) és keskeny szalag mit szólna egy olyan durva kőhöz, mint amivel a DE-ket nagyolják.

Ez a rosszul borotvál a patronos dolgot betudom az arcszőrzetnek.
Testszőrt pl egy agyonhasznált Wilkinson vagy egy totál életlen borotvakés is nagyon jól visz, minden egyéb nélkül.  Arcszőrnél viszont mindig tapasztaltam például azt, hogy a második, sokadik penge közti pici rész egy húzás után megtelik szőrrel. Tehát az veszi át az első penge szerepét, mivel az kudarcot vallott. Ebből feltételezem, hogy bizony nincs eléggé megélezve. Kopott DE ugyanúgy otthagyja a szőrt, kímélő fokozaton nem tép, nem fáj. (Növekedési irányról beszélünk.)

Nem elérhető csimpi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #426 Dátum: 2011. Június 08. - 10:47:25 »
Van egy élelmiszer üzletünk, annak vagyok a vezetője. Borotvapengét nem tartunk, mert nincs rá kereslet. A minap bejött egy csóka (törzsvevő), hogy pengét szeretne, mert a régi már nem éles, nem vág. Mondtam, hogy majd én hozok neki egyet, azt próbálja ki!
Vittem neki egy Lord Super Chrome pengét. Jött pár nap múlva, hogy milyen hálás, mennyire jó ez a penge, MERT ÚGY VISZI AZ ABLAKRÓL A FESTÉKET, HOGY ÖRÖM NÉZNI!
Azt hittem, hogy segítek egy idősebb emberen, hogy legyen egy jó penge a DE beretvájában, erre tessék.

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #427 Dátum: 2011. Június 08. - 10:48:57 »
 :fetreng:

Nem elérhető csimpi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #428 Dátum: 2011. Június 08. - 10:55:28 »
Én sem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.
Egy másik vevővel beszéltem a borotvákról. Emítettem neki a borotvakést  :borotva:. Azt mondta, hogy el vagyok maradva, mert dzsilettmakk3mmal is lehet már és az sokkal több penge, meg egyénbként is ficsúr vagyok ahhoz (31 évesen), hogy késsel borotválkozzam és nem is hiszi el.
Az emberek néha kiborítóak.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #429 Dátum: 2011. Június 08. - 11:02:54 »
... meg egyénbként is ficsúr vagyok ahhoz (31 évesen), hogy késsel borotválkozzam és nem is hiszi el.

Miért nem mondtad neki, hogy febr. 29.-én születtél? :fetreng: (Csak baromi jól tartod magad...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #430 Dátum: 2011. Június 08. - 11:52:21 »
És én még mindig jövök egy feather pengével neked, mit szólna ahhoz? Az még a recés üveget is BBS-re borotválná.

Mondjuk a LORD-ról Salmonak is az a véleménye (kissé nagyképűen  :evil:), hogy kandallót tisztítani tökéletes. :crazy:

Van egy élelmiszer üzletünk, annak vagyok a vezetője. Borotvapengét nem tartunk, mert nincs rá kereslet. A minap bejött egy csóka (törzsvevő), hogy pengét szeretne, mert a régi már nem éles, nem vág. Mondtam, hogy majd én hozok neki egyet, azt próbálja ki!
Vittem neki egy Lord Super Chrome pengét. Jött pár nap múlva, hogy milyen hálás, mennyire jó ez a penge, MERT ÚGY VISZI AZ ABLAKRÓL A FESTÉKET, HOGY ÖRÖM NÉZNI!
Azt hittem, hogy segítek egy idősebb emberen, hogy legyen egy jó penge a DE beretvájában, erre tessék.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #431 Dátum: 2011. Június 08. - 12:19:39 »
Van egy élelmiszer üzletünk, annak vagyok a vezetője. Borotvapengét nem tartunk, mert nincs rá kereslet. A minap bejött egy csóka (törzsvevő), hogy pengét szeretne, mert a régi már nem éles, nem vág. Mondtam, hogy majd én hozok neki egyet, azt próbálja ki!
Vittem neki egy Lord Super Chrome pengét. Jött pár nap múlva, hogy milyen hálás, mennyire jó ez a penge, MERT ÚGY VISZI AZ ABLAKRÓL A FESTÉKET, HOGY ÖRÖM NÉZNI!
Azt hittem, hogy segítek egy idősebb emberen, hogy legyen egy jó penge a DE beretvájában, erre tessék.

erről az alábbi vicc jut eszembe:

Mérgelődik a székely, hogy nem viszi a penge az arcáról a szőrt.
Kérdi a fia: Miért mérgelődik édesapám?
- Mert nem viszi a beretva a szőröm.- válaszolja az öreg.
- Nemhogy mán édesapámnak keményebb legyen a sörtéje mint az a konzervdoboz, amit az imént nyitottam ki a beretvájával!- mondja legény.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #432 Dátum: 2011. Június 08. - 13:17:18 »
Az emberek néha kiborítóak.
Ne várj el tőlük olyat, amire nem képesek!  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Szász László

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 101
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #433 Dátum: 2011. Június 08. - 13:20:51 »
Hú de irigyellek Titeket, hogy ilyen viccesen tudjátok felfogni. Nekem mindjárt ugrik a pulzusom egy nagyot ilyen esetekben :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #434 Dátum: 2011. Június 08. - 13:56:10 »
Az itthoni viszonylatok közt a DE pengék 80-90%-át egyébként mindenre használják, csak borotválkozásra nem. Ez nem titok.  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici