Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340219 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #60 Dátum: 2010. Január 13. - 18:29:32 »
Penge, én ezt a ciános dolgot csak viccnek szántam, de úgy látom ez nálad "véresen" komoly lett. (Ezek szerint nem ment át... ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #61 Dátum: 2010. Január 13. - 19:12:58 »
mry- "véresen" viccesnek értelmeztem...  ;D  "És akkor a tiszai nehézfiúk erősebbnek tűntek, mint a superchrome nehézfiúk, einstand után ciánnal mérgezik a SuperChromot!  ;D" szerintem ez a reakcióm nem ment át!  ;D Egyébként nem biztos, hogy ezeknek nincs közük a dologhoz, úgyhogy a megközelítés,akármilyen vicces is, de még helytálló is lehet!  ;D 

Komolyra fordítva: Mivel érzékenyen érint, hogy egy pengénk bizonyos körülmények közt ( egyelőre területi megoszlást nézve) rozsdásodik, nekem nagyon is fontos, hogy megtudjam az okát. Ebben juby és zolio adott némi segítséget, azonban 2 mintából még nem tudok bármilyen következtetést levonni... egyelőre ott tartok, hogy a Tisza vizének lehet köze a problémához. Bp és környékén nem rozsdásodik a penge...  ;D és ez is elég vicces, ha így nézzük!  ;D   

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #62 Dátum: 2010. Január 13. - 19:24:18 »
Észrevettem, mosolyogtam is rajta. ;D

A témához: Hódmezővásárhelyen van rokonunk, ott is elég lágy, és kénszagú a víz, pedig az messzebb van a Tiszától!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #63 Dátum: 2010. Január 13. - 20:10:19 »
Abban még tudok neked segíteni penge, hogy amint rozsdásodik a chrome készítek róla képet. Jelenleg még nem kezdett el rozsdásodni. Meg megnézhetem, hogy hányadik használat után jelenik meg rajta.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #64 Dátum: 2010. Január 14. - 11:18:03 »
zolio- A felajánlásod nagyon megköszönöm!

mry- köszi az észrevételt! Amúgy én már jópár "vicces" témát találtam itt a fórumon amiken jókat mosolyogtam ( tehát elég jó a társaság úgy érzem), a komoly témákat is érdemes néha így megközelíteni, hiszen adtál egy kiindulópontot a nehézfiúkkal kapcsolatban, a víznek mindenképpen köze van a rozsdásodáshoz, és mivel ő a hordozóanyag, ami benne van, már csak azt kéne megtalálni!

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #65 Dátum: 2010. Január 25. - 20:19:16 »
Ma befejeztem a Dorco márkáju koreai pengém lelkiismeretes tesztelését!Jelentem ez a penge tényleg nagyon rossz,sőt SZ@R!Különbözö,márkáju,rendszerü és agresszivitásu borotvákkal!Rövid,2-3napos,ill.5-6 napos szörön!Proraso,Taylors szappanhabbal!A penge legjobb esetben is olyan érzést kelt,mintha átlagos minőségü pengét használna az ember amivel már elötte legalább kétszer borotválkozott és mindezt műanyag Wilkinson DE-vel tenné!Remélen már nincs sok belőle,de az is lehet,hogy kivágom a kukába a maradékot!!! >:( :( :o

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #66 Dátum: 2010. Január 26. - 00:00:34 »
Sajnos( ill. szerencsére) a Dorco-val nekem is és a cégem tesztjeiben is hasonló eredmények jöttek ki. A probléma nem a bevonatokkal illetve az élrendszerben van, ismerik ők is a korrekt technológiát, hanem ahogy Tomi fogalmazott olyan, mintha egy átlagos minőségű pengét sokadszorra használna az ember, ez pedig nem másra utal, minthogy vacak a pengének az acélanyaga és nem lehet pöpecül megélezni. Általában ez az indiai acélra jellemző, kínában és koreában ezt nagyon alacsony ára miatt, előszeretettel próbálják felhasználni.Tomi sajnos az a széria amit kaptál biztosan nem lesz jobb, úgyhogy készülj fel rá...

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #67 Dátum: 2010. Január 26. - 11:06:46 »
Nem szórakoztam,kidobtam a maradék pár darabot!Nem kínzom magam tovább! ;)

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #68 Dátum: 2010. Február 21. - 16:50:16 »
Üdv!

Ezekről a pengékkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Lehet, hogy beruháznék pár csomagra.

http://www.vatera.hu/borotva_penge_240db_163828633.html

üdv

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #69 Dátum: 2010. Február 21. - 17:48:58 »
Pár csomagra? Egyben adja, 24x10-es pakkokat. :)
Csikókoromból ismerős a neve, értelemszerűen lengyel. A B&B-en elég jó tapasztalatokról számolnak be. Elvileg már nem gyártják.
Van egy kis rizikó abban, hogy igazából mikori lehet, ő is „retrónak” írja.

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #70 Dátum: 2010. Február 21. - 19:51:29 »
Köszi az infót!
Gondoltam, hátha lehet kisebb mennyiséget is venni belőle.
Legalább már tudom, hogy milyen gyártónak a logója van az egyik borotvámon.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #71 Dátum: 2010. Február 24. - 15:23:34 »
Hogyan szabadultok meg a használt pengéktől? Simán kukába nem kéne... újságpapír?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #72 Dátum: 2010. Február 24. - 15:31:35 »
A legjobb megoldás szerintem egy kólás- vagy sörösdoboz. Pont belefér a penge, és évekig nem kell gondolkodni a dolgon, aztán egyszer jól elviszed egy szelektív hulladékgyűjtő-udvarba, vagy bedobod egy fémkonténerbe.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #73 Dátum: 2010. Február 24. - 19:40:52 »
Én már léptem bele nyáron zsilettpengébe (szabad strandon) ezért se dobjátok kukába, esetleg onnan kieshet, kiturkálják stb.
Alternatíva:  műanyag edénybe kis kénsavas víz (pl aksiból) és szimplán dobjátok bele. 1 nap múlva volt penge nincs penge... A sósav is jó, csak lassabb... amikor elég 'trutyi' összegyűlt kis vizzel higítva mehet akár a wc-be is.  ;D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #74 Dátum: 2010. Február 24. - 19:42:14 »
Aztán meg pusztulnának a halak, ha lennének...  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici