Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 363507 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #555 Dátum: 2011. Október 24. - 17:23:07 »
Pedig jól mondta Transit. Létezik ez a jelző (belebeg-kileng) és ez a jelenség akkor lép fel, ha a pengénk megakad, majd elhajlik, de ahelyett, hogy eltörne, mint egy íjj csapódik vissza. Ez persze mikroszkópikus méretekben. Itt pl. számít az is, hogy mennyire lóg ki az él a készülékből.... A bőrt mindenesetre az akadás után közvetlenül "leszeli" majd rendesen megy tovább újra megakad és ez ismétlődik. Vékony és jól megmunkált pengéknél, késeknél, figyelhető meg ez a jelenség. Nálam detto ugyanez volt a Feathernél, azzal a különbséggel, hogy rájöttem, hogy a megszokott húzásaimon és nyomáson változtatni kell kicsit, és akkor nincs ez a "belebegés" és ebből a szempontból már nem is olyan "harapós" ez a penge. A dolog a Feather élkialakításánál egyébként összefüggésben áll még azzal, hogy egy db szép hosszú bevezető éle van a végén lekerekítve, ami miatt ilyen éles, egyben az acél és az edzettsége ehhez az élprofilhoz választva, és gondolom egyben ez egy kis hátránya is, annak ellenére, hogy nincs másik DE penge, ami ennyire profin lenne megkomponálva. ( Rendszerkészülékben, patronosban viszont van.)       

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #556 Dátum: 2011. Október 24. - 21:35:07 »
Tranyo!

Mennyire nyomod ra? En csak a Futur erejenel fogva huzom, semmi nyomas, csak ami a hw sulyabol adodik, szinte hagyom kiesni a kezembol a borotvat. Igy hibatlan. Persze Pap, Pappné, Sultzgizi... (nekem pl a Gillette fejek nem jonnek be)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #557 Dátum: 2011. Október 24. - 21:36:29 »
nekem pl a Gillette fejek nem jonnek be
Ez ismerős!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #558 Dátum: 2011. Október 24. - 21:45:01 »
nemtom, ahogy jön, mint a többit is. Tehát nem a Mach3-nál begyakorolt módon, de nem pihetollszerűen, mer' akkor otthagyja a felét. Lehet, jobban össze kéne szoknom vele. Csak akkor meg ott van az az érzés, hogy én vagyok a borotváért vagy ű énértem.  ??? (a tekkfejek nekem sem jönnek be, mindazonáltal egy év használat alatt megtanultam bánni velük, még fedörrel is, csak má' megin: ne én legyek kedves hozzá, hanem fordítva)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #559 Dátum: 2011. Október 25. - 09:17:34 »
Pedig jól mondta Transit. Létezik ez a jelző (belebeg-kileng) és ez a jelenség akkor lép fel, ha a pengénk megakad, majd elhajlik, de ahelyett, hogy eltörne, mint egy íjj csapódik vissza. Ez persze mikroszkópikus méretekben. Itt pl. számít az is, hogy mennyire lóg ki az él a készülékből.... A bőrt mindenesetre az akadás után közvetlenül "leszeli" majd rendesen megy tovább újra megakad és ez ismétlődik. Vékony és jól megmunkált pengéknél, késeknél, figyelhető meg ez a jelenség. Nálam detto ugyanez volt a Feathernél, azzal a különbséggel, hogy rájöttem, hogy a megszokott húzásaimon és nyomáson változtatni kell kicsit, és akkor nincs ez a "belebegés" és ebből a szempontból már nem is olyan "harapós" ez a penge. A dolog a Feather élkialakításánál egyébként összefüggésben áll még azzal, hogy egy db szép hosszú bevezető éle van a végén lekerekítve, ami miatt ilyen éles, egyben az acél és az edzettsége ehhez az élprofilhoz választva, és gondolom egyben ez egy kis hátránya is, annak ellenére, hogy nincs másik DE penge, ami ennyire profin lenne megkomponálva. ( Rendszerkészülékben, patronosban viszont van.)       

Te vagy a pengetudományok atyja...de ezt elég nehezen tudom megérteni a következők miatt:
Ha mikroszkópikus méretekben hajlik ki a penge, és emiatt vág bele a bőrödbe, akkor a Futuron egy fokozattal feljebb állítva (ami ugyebár már nem mikroszkópius méretű változás) már gyalulnia kellene.
Itt (Tranyónál) valami más lehet a gond. Eleve a Feather penge rettenetesen éles, így fontos, hogy az adott készüléket (jelen esetben Futur) miként használod (szög, stb.)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #560 Dátum: 2011. Október 25. - 10:40:31 »
FBP: jelentem a gyalulás is megvolt, akkor még 3-as fokozaton használtam, és konkrétan kihasított egy szeletet belőlem (biztos biológiai mintának kellettem...) azután 3-4 hét múlva toz tanácsára 1-esen próbáltam, és akkor csak karcolt időnként. Mindezek ellenére van a készülékben és a best practice Feather-ben logika, mert amikor nem karcolt, harapott, csípett, akkor sima WTG körben ez adott minden addigi kombinációnál alaposabb, de még irritációmentes használatot.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #561 Dátum: 2011. Október 25. - 10:43:44 »
Nu, akkor mindenkinek igaza van  :sör:
Egyezzünk ki egy döntetlenben  :crazy:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #562 Dátum: 2011. Október 25. - 11:16:44 »
Fut a gyáva, menekül!!!!  :crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #563 Dátum: 2011. Október 25. - 13:04:08 »
fbp- a penge elhajlás lehet mikroszkópíkus méretű elhajlás, konkrétan az élpontoktól felfelé, illetve lehet ugyebár szalag szintű is. Ez múlik a szalag vastagságán, a hőkezelésen, az acél tulajdonságain, és az élen. Régebben pont ezért vezette be a Shick az injektort érvelve azzal, hogy az ő vastag pengéje nem lebeg be. A demonstrációt láttam, szappanon próbálták. ( Ez egy Injektor promo anyag volt.) És azt se felejtsük el, hogy minél élesebb egy penge, annál könnyebben akad. Ez az élesség pedig egyenes arányban van az anyagvastagsággal is.
Majd megkeresem ezt a videót, még nagyjából emlékszem rá.

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #564 Dátum: 2011. Október 25. - 13:34:55 »
Penge! Egy video demonstráció valóban hihetőbbé tenné az általad írottakat...abban az esetben, ha nem olyan stílusú ez a videó, mint az "aktív szemcsés színeket megkülönböztető mosópor"-okról készült videók   :crazy:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #565 Dátum: 2011. Október 25. - 15:02:59 »
fbp- nem mindig kell alátámasztanom amit állítok, ugyanis gyakorlati (sőt elméleti) jelentősége nincs, mint ahogy Transit is gyorsan lezárta, hogy " magyarázat nélkül: nekem nem gyere be és kész"  ;D. Én meg viszont szeretek belátni a dolgok mögé, hogy mi miért van... úgyhogy amikor megszólalok (írok) vedd úgy, hogy magamban beszélgetek!  ;D Mindenesetre nem légből kapott info ez, de sajnos kerestem már, de eddig nem találtam a videót... még keresem.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #566 Dátum: 2011. Október 25. - 15:17:34 »
Ez egy Schick reklám, ugyan nem ezt láttam, de ugyanerről szól...

http://www.youtube.com/watch?v=6B59ho0c2P0&feature=results_video&playnext=1&list=PL7A32E6DD3B245B2E

FBP

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #567 Dátum: 2011. Október 25. - 15:23:19 »
Akkor a Schick jobb, mint a DE???????????????????:fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #568 Dátum: 2011. Október 25. - 16:53:13 »
Ebből a szempontból igen. Nincs se simi, se shimmy!  ;D 

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #569 Dátum: 2011. Október 25. - 18:27:16 »
Na megnéztem egy pécsi reálban is, nincs BIC és nem is szokott lenni, csak wilkinson,astra és lord volt nekik.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici