Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 362694 alkalommal)

Nem elérhető Bence

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #570 Dátum: 2011. Október 25. - 22:04:17 »
Pécsen a Műszaki Kar feletti Coopban tele volt a polc BIC pengével, de a Gosztonyi Gyula utcai Sparban is szokott lenni.

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #571 Dátum: 2011. Október 25. - 22:41:57 »
Na akkor holnap lecsapok :DD Kösz az infót.

Nem elérhető szece

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 129
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #572 Dátum: 2011. Október 26. - 10:29:27 »
A hosszú hétvégén én is Pécsen leszek, majd bevásárolok belőle, hagyjatok nekem is! :)
Megjegyzem, tegnap volt a 9. két körös bevetése, és még mindig remekelt. Péntek este indulunk, előtte megejtem a 10. borotválkozást is vele, és kiveszem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 26. - 10:37:10 írta szece »

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #573 Dátum: 2011. Október 26. - 10:40:54 »
De most mér' ha bírja...

A hosszú hétvégén én is Pécsen leszek, majd bevásárolok belőle, hagyjatok nekem is! :)
Megjegyzem, tegnap volt a 9. két körös bevetése, és még mindig remekelt. Péntek este indulunk, előtte megejtem a 10. borotválkozást is vele, és kiveszem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető szece

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 129
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #574 Dátum: 2011. Október 26. - 11:09:00 »
De most mér' ha bírja...

Kíváncsi vagyok, hogy egy 10 menetes és egy új penge között mi a különbség, ha van, meg így nem is akarom elcsomagolni a borotvát, ha meg kiveszem a pengét, akkor már újat teszek vissza.
Meg különben is!  ;D

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #575 Dátum: 2011. Október 26. - 12:59:58 »
Penge!

Csak referálni szeretnék a zöld-Lord-ról. :-)

Kedveltem előtte is ezt a pengét, de most nagyon!  :)

Használtam egy kalapács fejű L6-ban régebben ezt a típust... szépen belepasszolt - szerettem.
3-4 alkalommal megborotválkoztam, aztán cseréltem, de egyre pofátlanabb (többszázas áron) kezdte árulni a trafikosunk,
és nem vettem többet. Majd jött ez a fórum és általad szert tehettem egy 200-as dobozra, nagyon-de-nagyon kedvező áron.

Kipróbáltam az Adjustable borotvámba és szomorúan konstatáltam, hogy életlen, elhagy és... szóval nem jó.  >:(

Az utóbbi hónapokban sajnos kissé gyengélkedtem, és jóval ritkábban borotválkoztam - nem csak lustaságból, hanem egy szédüléses nyavalya kínzott, összeszedtem valami vackot egy szicíliai nyaraláson. Mindegy. - a lényeg, hogy jó 4-5 napos borostáim voltak, a sima fejű borotva biz eltömődött rögvest a fél-egycentis szőrszálaktól. Elővettem egy 1900-as évek elejéről való, dobozos kis Gillette Open Comb-ot. Valami okból a Zöld Lord akadt a kezembe és elkezdtem vele borotválkozni. : MESÉS! Tükör sima, irritáció mentes arc. Tényleg sima és tényleg ohne pötty!

A régi tapasztalat, hogy 3-4 borotválkozás után meredeken romlott a teljesítménye a Lordnak (igaz, hogy akkor kék volt, amit használtam sokat), de bocsánatos bűn - na hoppá - cseréltem - Éééés???  Filléres tétel volt.

No de ezzel a Zöld Lord (Classic) pengével és a nyílt-fésűs kombóval még a 7.(!)-ik borotválkozás is makulátlan, a több napos borostán.

Csak azért írtam ezt a hosszú litániát, hogy a többieknek is elmondjam - Zöld Lord - nyitott fésűs antik Gillette-ből leteszteltnek minősül, nyugodt szívvel ajánlom, mint BBS-shaving eszközt. :-)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #576 Dátum: 2011. Október 26. - 13:26:51 »
Botond! Örvendek! A "nyavalyára" meg jobbulást kívánok!
Azonban nem hiszem, hogy maga a penge változott volna, inkább hiszem, hogy a nyitott fésűs kombo a hosszabb szőrrel jobban fekszik Neked. Nyilván Te is jóval tapasztaltabb lettél a DE borotválkozás területén (amióta indult ez a fórum én is), gondolom mindezt összeadva jött ez a referálás, úgyhogy ez nemcsak a zöld LORD erénye! Üdv! (még mielött bárki rosszra gondolna nem fizetett referálás volt!  ;) )

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #577 Dátum: 2011. Október 26. - 13:32:41 »
Még a végén én is kipróbálok egy nyitott fésűs készüléket.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #578 Dátum: 2011. Október 26. - 13:34:26 »
Penge: Neem! Nem is arra gondoltam, hogy a penge minősége ingadozna, csupán csak arra, hogy végre megtaláltam ennek a kiváló, de makrancos pengének az ideális borotvakészülékét.  :)
A referálás szó csak azért volt, mert "kissé" érintett vagy a Lord témában és mint ilyen, megosztottam veled tapasztalatom.  :sör:

Sic: Azt én Neked nyugodt szívvel ajánlom. Nagyon jók és attól, hogy ritkábbak a fogak, nem veszélyesebb, mint más egyéb DE, csak alaposabb.  :borz1:
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #579 Dátum: 2011. Október 26. - 14:12:25 »
Botond- köszi!!

Kevesebb fog- Hát én nem tudom, hogy Ti, hogy vagytok vele, nekem nem a kevesebb fog vagy több fog számít. Pl. én még nem tudtam még úgy borotválkozni egy készülékkel sem, hogy beakadtak volna a szőrök a pengékbe vagy készülékbe.. Vagy nálam van iszonyú nyomás a csapban,... illetve erre mindig értetlenül nézek, mert sok embernek ugyebár ez probléma. Az pedig, hogy mennyire alapos egy borotva/penge kombó inkább a geometriákon múlik nem a fogakon.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #580 Dátum: 2011. Október 26. - 15:07:19 »
A zöld-sárga Lord nekem is nagy kedvencem.  :borz1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #581 Dátum: 2011. Október 26. - 15:15:40 »
Én is szemeztem a boltban a zöld lorddal, de a kék változat rettenete után nem mertem bevállalni.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #582 Dátum: 2011. Október 27. - 09:32:04 »
Nyugodt szívvel ajánlom a Zöld Lordot. Más egy kicsit az éle, nem tűnik olyan vészesen élesnek, de:
Pont annyira éles, amennyire kell. Nem hámozza meg az arcodat, de a jól előkészített szőrzetet makulátlanul eltávolítja.
Nem okoz irritációt és kellemes érzés vele borotválkozni. Azért puszta kézzel ne nyúljunk a penge éléhez, mert annyira éles az, hogy egy leporellót lehánt a bőrödről, ha figyelmetlenül hozzá érsz. :-)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #583 Dátum: 2011. Október 27. - 18:21:00 »
Még a végén én is kipróbálok egy nyitott fésűs készüléket.
Mindenféleképpen tedd meg :)  :fetreng:

Nem elérhető szece

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 129
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #584 Dátum: 2011. Október 29. - 16:39:45 »
A pécsi Gosztonyi utcai sparban vettem ma BIC pengét, a penztarnal kell kerni. Nehezen sikerult megertetni a penztarossal, hogy mi is az a hagyomanyos penge...  :) Vegul lekaptam egy wilkinson penget, meg egy BIC eldobhatot, hogy ilyen penget, ebbol a markabol kerek, ha van. Volt, bar hosszasan kellett keresgelni.  :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici