Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 363490 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #75 Dátum: 2010. Február 24. - 21:41:17 »
szódabikarbónát bele :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető jester

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #76 Dátum: 2010. Február 24. - 22:32:26 »
Hogyan szabadultok meg a használt pengéktől? Simán kukába nem kéne... újságpapír?

A legegyszerűbb szerintem visszacsomagolni a régi pengét az új papírjába. Így a többi háztartási hulladék között nem lenne szabad, hogy sérülést okozzon.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #77 Dátum: 2010. Február 25. - 01:19:56 »
Aztán meg pusztulnának a halak, ha lennének...  ;D

A kénsav, ( és egyéb szervetlen savak) a vasat oxidálják annak sóira pl. szulfáttá, amik elég ártalmatlanok, főleg bő vizes oldatuk. Mindenesetre ártalmatlanabb pl. a halakra nézve, mint rám, aki gyerekkorában pont egy ilyen, szana-szét hagyott rozsdás penge miatt kapott tetanus oltást!  ;D  Szóval én a használt penge kénsavas annihilációja mellett döntök, az elhasznált tűk, gombostűk is ugyanilyen sorsban végzik nálunk...     

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #78 Dátum: 2010. Február 28. - 00:57:05 »
pedig meg voltam győződve, hogy ez vmi vegyészhumor lesz a kénsavval... :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #79 Dátum: 2010. Február 28. - 14:03:07 »
vegyészhumor  ;D szeressük!, de ez akármilyen viccesen hangzik, szerintem a legjobb módszer, hogy ne kerüljön rossz helyre még véletlenül se... csak vissza a természetbe.

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #80 Dátum: 2010. Március 15. - 11:46:00 »
Kipróbálásra került a frissen beszerzett Lord Classic zöld pengém!Meg vagyok vele elégedve jól teljesített nálam!Kiváncsivá tett milyen a többi Lord penge,hála Edrosénak mindegyikből van már!Csak ajánlani tudom!

Nem elérhető Bazarghai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #81 Dátum: 2010. Március 18. - 23:15:44 »
Üdv!

Pengét kérdezném, hogy tud-e bármiféle elérhető dokumentációt a frissen kipréselt DE pengék ipari élezéséről (az egész folyamat érdekelne).
Legyen az videó vagy leírás, bármi. Én nem igen találtam a neten, pedig angolul kérdezni azt tudok. :)


Gábor
Hardware: Schick DE, Balea brush...
Software: Balea or Barbon cream...
User: Human...
Condition: All checked...
Status: Shaved and ready...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #82 Dátum: 2010. Március 19. - 00:10:27 »
Bazarghai- sajnos röviden gyakorlatilag minden ami az élezéssel, edzéssel, bevonatokkal kapcsolatos gyakorlatilag hadititok. Nagyvonalakban leírják, de csak nagyon nagyvonalakban és igazából ez sem publikus. Először kb 15 éve jártam a LORD élező üzemében, láttam amit láttam, az is borzasztóan érdekes volt, bár akkor még nem csináltak túl jó pengéket. A fejlesztések viszont sok pénzbe kerülnek, kevés gyártó van, mindenki megy a maga feje és stílusa után, és ez érthető is, hogy mindezt nem akarják ingyen kiadni.

Frissen kipréselt pengék.... nem. Több km-es szalag van, amit edzenek, éleznek, darabolnak, utána bevonat, megint hevítés stb. stb. hosszú folyamat és a variációk tárháza gyakorlatilag végtelen és gondolnám ezért is hadititok, melyik a leggazdaságosabb, egyben a legjobb.

Dokumentációkban nem fogok tudni segíteni sajnos.     

Nem elérhető Bazarghai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #83 Dátum: 2010. Március 19. - 13:53:09 »
Szia!

No mindegy. De azért köszönöm a magyarázatot. Viszont azt elmondanám, h a többi márka fasorba se ér
a Lord pengéihez. Én kék csomagolású super stainless-t használok és messze a legjobb, azokhoz képest
amiket eddig próbáltam. Nem állítom, h a Feather nem lenne jobb, de 70 Huf/5 db Lord pengét bármelyik 100-as boltban kapok
és hihetetlen 4× meg tudok vele borotválkozni 2 körösen kiborotválva. Ezt a jónak titulált 300 Ft-os wilki 2× tudja csak.
Úgyh sztem jó cégnél/nek dolgozol. :)

Gábor
Hardware: Schick DE, Balea brush...
Software: Balea or Barbon cream...
User: Human...
Condition: All checked...
Status: Shaved and ready...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #84 Dátum: 2010. Március 19. - 17:18:03 »
Bazarghai-
Nagyon örülök, hogy elégedett vagy a pengékkel, és tényleg sajnálom, hogy nem tudok több infóval szolgálni, és hozzátenném ezek a hadititkok konkrétan engem is érdekelnének egyészen a velejéig. Valószínüleg a világon mérnökgárda hegyek vannak, akik amúgy tudják, hogy lehet jó éleket alakítani, képezni, viszont mindeezt tömegesen és olcsón kihozni, na az biztosan egy nagyon komoly feladat.

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #85 Dátum: 2010. Március 20. - 20:20:53 »
Ma kipróbáltam a Treet platinumot. Szerintem nem rossz, bár túl sok összehasonlítási alapom. Wilkinsontól szerintem jobb, a Lord L103SB-vel összehasonlítva pedig nekem nem tűnt fel különbség.
Jazz és a Vespám

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #86 Dátum: 2010. Március 21. - 07:34:11 »
Sly jó hogy hallok valami infót a Treet pengékről, főleg hogy jót. Pénteken jött meg a Merkur 34C-m és ahhoz kaptam 5 Treet pengét. cotag javasolta is, hogy azzal próbáljam először ki az új borotvát. Eddig Wilkinsont használtam, de nem rég óta használok DE-t. Majd beszámolok a tapasztalataimról.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #87 Dátum: 2010. Március 25. - 21:22:10 »
Hi. Ma este a Trig volt terítéken. Engem egyáltalán nem győzött meg. Életlennek tűnik, húz. A Treet 4. húzáskor is jobb volt mint ez elsőre!
Valakinek más tapasztalat?
Jazz és a Vespám

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #88 Dátum: 2010. Március 25. - 22:04:52 »
Nekem ugy remlett, hogy a Trig es Treet egykutya. Nagyon megbocsajto, nem tul eles, de a borhoz kedves  ;) Aztan az is lehet, hogy csak a Treetet probaltam ki annak idejen es a Triggel mar nem veszodtem  ???

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #89 Dátum: 2010. Március 26. - 15:09:31 »
Szeretném megkérdeni, volt-e valakinek köze Derby Extra pengéhez?

http://www.britva.ru/shop/detailed.php?pid=0885925#big

Utánaolvastam a B&B-n (itt nem találtam bejegyzést), és nagyon sokan dícsérik, sőt a általában a Merkur fölé helyezik ár/minőség szempontjából. Ugyanakkor az abszolút minősége (az ára nélkül) is a Merkur felett van a többség meglátása szerint.

Én rendeltem 4 csomagot (20 db 400 rubel, azaz kb. 2700 magyar píz) a fenti site-ról, már hétfőn meghozzák. Nagyon kíváncsi vagyok, mert eddig nekem a Merkur az etalon. Drága persze, de messze verte az orosz Gillette-ket (Super és Rubie), a DM-es Wilkinson-t, és a solingeni svédacél Apollo-t. Featherhez még nem volt szerencsém, de nemsokára (remélem) lesz.

Ha vkit érdekel, majd beszámolok a török csodáról. 

Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici