Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340018 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #105 Dátum: 2010. Március 31. - 19:20:25 »
Én is szeretném már megsasolni a Feathert, meg a Derbyt is. (nincs valakinek fölös 1-1 darab?)
kisOFF
Tegnap borotválkoztam...és meglepő számomra is amit mondok,de kezdem "nemszeretni" a Slim-emet.Amikor hozzám került megőrültem érte,de mostanában amióta pamacsolok,szappanozok és kiborotválom teljesen magam azóta nem tudom megtalálni rajta a megfelelő beállítást,kéztartást.A sima Lord L5 viszont a kedvencem lett.Lehet eladó lesz az öreg Gillette (idén 45 éves  :D ) valahogy nem jön már be ez az állítható mizéria...
ON

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #106 Dátum: 2010. Március 31. - 20:33:31 »
Tudok esetleg küldeni egy Feathert levélben, ha gondolod. Nemrégiben vettem egy dobozzal :)

OFF
Milyen árban adnád a Slim-et, ha tényleg eladásra kerülne? :)
ON
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #107 Dátum: 2010. Március 31. - 20:49:38 »
Azt megköszönném...merre laksz? Ha nem pest és környéke akkor utalok és posta....
Slim: egyelőre nem tudom mi legyen vele,még kísérletezgetek párszor,hogy lenne jobb. Olyan 5ezer körül tervezem,ha arra kerül sor (B&B-n vettem kb ennyiért)  Amúgy egy érdekes darab,majd lefényképezem.A tetején a záródó fedél 4 sarkában ilyen "aranyozott" íves valami van,szimmetrikusak szval gyárilag rajta van,máshol ilyet még nem láttam...


ui.: bár posta miatt lehet nem is éri meg...ebay-en 10darab 6$ szállítással együtt. Ed várhatóan mikor "forgalmazza",lehet sejteni? :D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 31. - 21:01:33 írta morphin »

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #108 Dátum: 2010. Március 31. - 21:20:17 »
Szeretném kipróbálni a Feathert feltétlen de mostmár megvárom hogy legyen Ednél.

Nem kuldtem neked Feathert?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #109 Dátum: 2010. Március 31. - 21:27:16 »
Az elmúlt időszakban elhasználtam egy Treet pengét és már kétszer használtam egy Feathert. A Treet nagyon tetszett a Wilkinson után. A Feather viszont viszi a pálmát eddig :D ;)

Eddig Merkur, Apollo, BIC, Lord, Tiger, Astra, Apollo, Wilkinson, Trig és Feather pengéket használtam/próbáltam, de nálam is a Feather a non plus ultra kategória.  :)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #110 Dátum: 2010. Március 31. - 22:18:30 »
Én eddig Astra, kék Gilette, Wilkinson-t próbáltam. Ma végre kipróbálhattam a Lord-ot is.. Messze veri az összeset a Lord.. Már csak a Feather kellene...
Alig várom, hogy végre Ednél is legyen..

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #111 Dátum: 2010. Április 01. - 07:58:51 »
Szeretném kipróbálni a Feathert feltétlen de mostmár megvárom hogy legyen Ednél.

Nem kuldtem neked Feathert?
Nem. Írtad hogy küldesz,de valószínű kimaradt. Nem szóltam nehogy telhetetlennek nézz!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #112 Dátum: 2010. Április 01. - 09:16:16 »
Szeretném kipróbálni a Feathert feltétlen de mostmár megvárom hogy legyen Ednél.

Nem kuldtem neked Feathert?
Nem. Írtad hogy küldesz,de valószínű kimaradt. Nem szóltam nehogy telhetetlennek nézz!

 ;D

Bocsanat, nem tudom, hogy maradhatott ki...  ???

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #113 Dátum: 2010. Április 01. - 16:50:21 »
A Feather nagyon jó.Én is Cotag kedvességének köszönhetem,h kipróbáltam.Nekem is ő küldött. ;)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #114 Dátum: 2010. Április 01. - 18:53:42 »
Azt megköszönném...merre laksz? Ha nem pest és környéke akkor utalok és posta....
Slim: egyelőre nem tudom mi legyen vele,még kísérletezgetek párszor,hogy lenne jobb. Olyan 5ezer körül tervezem,ha arra kerül sor (B&B-n vettem kb ennyiért)  Amúgy egy érdekes darab,majd lefényképezem.A tetején a záródó fedél 4 sarkában ilyen "aranyozott" íves valami van,szimmetrikusak szval gyárilag rajta van,máshol ilyet még nem láttam...


ui.: bár posta miatt lehet nem is éri meg...ebay-en 10darab 6$ szállítással együtt. Ed várhatóan mikor "forgalmazza",lehet sejteni? :D

Hát sajnos (nekem nem sajnos :D) nem Pesten lakok, hanem Kecskeméten. A postai költségeket nem igazán tudom, hogy milyen árak vannak. De ha gondolod, még áll az ajánlatom. Küldök egyet levélben ingyen, aztán ha egyszer neked lesz valami jó, és nekem meg kellene, majd viszonzod ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #115 Dátum: 2010. Április 01. - 18:59:13 »
Nagyon megköszönöm ha küldesz...nekem igazából olyan sok "ritkaságom" nincsen,de még gondolkodom mivel tudnám viszonozni.Írok akkor egy PM-et a címemmel.Üdv.
(OFF: ma megjött az SFK kés,enyhe rozsdafoltokat leszámítva nagyon szép állapotú és éles is,meglepett mennyire.a súlya is elég nagy a fém nyél miatt,lehet meghagyom,de gondolkodtam valami egyszerű,de nagyszerű fa nyélben is :D )

Nem elérhető Szasza

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #116 Dátum: 2010. Április 03. - 09:00:36 »
Tegnap kipróbáltam Ed-től kapott Derby pengét.Nálam veri a Lord azon fajtáját amit 150ft/10db körül lehet kapni.Érdemes kipróbálni.Ed előtte dott egy Wilkit is de szerintem azt is veri a Derby.
Hozzáteszem a 1db Lord-al én egyszer borotválkozom utána kuka.Így 15ft/ borotválkozást is szem előtt kell tartani.
Szasza

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #117 Dátum: 2010. Április 03. - 09:34:03 »
Amiről beszélsz az gondolom a sima zöld Classic. Nekem azzal az a tapasztalatom,hogy a 2-3. borotválkozásnál lesz jó a penge.Elsőre nekem túl éles,utána nagyon szépen működik.Nekem 4 alkalom a max vele eddig,és nem azért mert nem telik másra (van vagy 30 ilyen zöld Classic-om) hanem mert tényleg elsőre nem valami barátságos.Most teszteltem nemrég a Super Chrome-ot és a Platinum-ot. A Super Chrome nekem felejtős,nem győzött meg,viszont a Platinum egész jó, 2. alkalommal is jól viselkedett...

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #118 Dátum: 2010. Április 05. - 22:35:44 »
A használt pengével mit csináltok? Amit már többször használtatok és már nem kell?
Kidobjátok csak úgy a kukába? Vagy van ahol le lehet adni, mint "veszélyes" hulladék?
Esetleg újraélezitek valahogy?

..kénsavam nincs itthon...
kólát, és sört meg nem iszok
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 05. - 22:53:43 írta wmiki »

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #119 Dátum: 2010. Április 05. - 23:02:58 »
Én találtam egy fém dobozt és ezután abban tárolom.(igaz mostanában több féle pengét használok és egyiksem "kukaérett" még) Régen simán kidobtam...most gyűjteni fogom,de nem tudom ha egyszer megtelik hova kéne leadni...szerintem ilyen szelektív hulladékgyűjtőbe célszerű.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici