Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 354369 alkalommal)

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #645 Dátum: 2012. Január 21. - 14:37:22 »
Üdv!

Emlékeim szerint egyszer már feltettem ezt a kérdést, de nem találom...
Valaki tudja, hogy mikor kezdték el gyártani a Perma pengéket?

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #646 Dátum: 2012. Január 25. - 20:32:07 »
Cerrus pengét még nem próbáltam, így ma vettem egy tízes pakkot (hogy ezeket miért nem árulják ötösben?!).
Mindjárt ki is cseréltem a borotvában a régit erre az újra.
Egy Mühle R89-be került, két kört toltam vele, gyakorlatilag minimális vérzéssel.
Valahogy az volt az érzésem, hogy még zsír újan is tompa ez a penge, gyanítom a 10-es pakk hamar el fog fogyni a sűrű cserék miatt.

Holnap beteszem majd az Astra 901-be, meglátjuk abban hogy muzsikál.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #647 Dátum: 2012. Január 26. - 08:03:27 »
Úgy általában haragszom az 5-ös pengékre, semmi értelme, pont akkora helyet foglal el, mint egy 10-es csomag, de csak 5 van benne. Iszonyatosan aránytalan a csomagolási, szállítási költsége a 10-eshez képest. Miért nincs inkább 20-as, vagy 100-as? Fogkrémből is literest vennék, ha volna...

Cerrus pengét még nem próbáltam, így ma vettem egy tízes pakkot (hogy ezeket miért nem árulják ötösben?!).
Mindjárt ki is cseréltem a borotvában a régit erre az újra.
Egy Mühle R89-be került, két kört toltam vele, gyakorlatilag minimális vérzéssel.
Valahogy az volt az érzésem, hogy még zsír újan is tompa ez a penge, gyanítom a 10-es pakk hamar el fog fogyni a sűrű cserék miatt.

Holnap beteszem majd az Astra 901-be, meglátjuk abban hogy muzsikál.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #648 Dátum: 2012. Január 26. - 15:34:40 »
Fogkrémből is literest vennék, ha volna...
...adagolóst, utántöltőst.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #649 Dátum: 2012. Január 26. - 19:54:55 »
Miért nincs inkább 20-as, vagy 100-as? Fogkrémből is literest vennék, ha volna...


Próbálgatásra szerintem épp a kisebb kiszerelésű cuccok a kedvezőbbek. Mert mi van, ha nem jön be az 5 literes fogkrém?? Kiöntöd a lefolyóba? :)

Persze más a helyzet, ha valaki már megtalálta mindenből az igazit. Akkor azokból jöhet vödörszám. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #650 Dátum: 2012. Január 26. - 19:57:47 »
Egyébként tegnap a Cerrus penge nem nagyon tetszett az R89-ben, így ma beleraktam az Astrámba. Szerintem itt jobban muzsikált, bár ebben sem tűnt életveszélyesnek.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #651 Dátum: 2012. Január 28. - 20:14:03 »
Ma vettem a madaras tecsóban Lord pengét. Hogy kék vagy zöld azt nem tudtam eldönteni, mert mindkét szín jelentős mennyiségben szerepel a csomagoláson. :)

Astra 901-be lett iziben beletéve és azt kell mondjam, hogy jól dolgoztak együtt.
A Cerrushoz képest jobbnak érzem a Lordot.
Ha ehhez még azt is hozzáveszem, hogy a Cerrus darabjáért 55 forintot fizettem, a Lordért meg még 17 forintot se, akkor számomra nem kérdés, hogy melyiket éri meg jobban vásárolni.
Persze ha majd a Cerrus 3x több ideig marad használható mint a Lord, akkor talán el lehet gondolkodni de erre nem sok esélyt látok, mert a német bléd már elsőre sem tűnt nagyon acélosnak. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #652 Dátum: 2012. Január 28. - 20:16:54 »
Megjegyzem lassan kell alkotnom egy pengetartó valamit, mert kezdenek itthon nagyon elszaporodni. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #653 Dátum: 2012. Január 28. - 21:35:27 »
Ma vettem a madaras tecsóban Lord pengét. Hogy kék vagy zöld azt nem tudtam eldönteni, mert mindkét szín jelentős mennyiségben szerepel a csomagoláson. :)
Szia Kelgyó! Ez a Classic azaz a zöld. A másik amit itt kékként emlegetünk, az a kék/fehér, abban egyáltalán nincs zöld.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #654 Dátum: 2012. Január 28. - 21:47:51 »
És akkor van még a zöld-sárga Classic, ami a kedvencem.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #655 Dátum: 2012. Január 29. - 19:49:05 »
Az osanban most csak ez az egyféle színű volt, ömlesztve. Ha lett volna másfajta csomagolású, akkor az isten se ment meg attól, hogy azokból is vegyek egy-egy dobozzal. :) Ha ez így megy tovább, akkor ebben az évben valszeg megveszem az összes pengét, ami a még hátralévő DE-s időmben kellhet. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #656 Dátum: 2012. Január 29. - 20:58:53 »
Jobban jársz Ed-nél.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #657 Dátum: 2012. Február 10. - 18:36:20 »
Tegnap és ma két német pengét eresztettem össze.
Az egyik a Wilkinson, a másik a Cerrus volt.
Gondoltam rá, hogy ha már két német pengéről van szó, akkor stílszerű lenne Mühle R89-ben próbálni őket, de tartottam attól, hogy az egyébként sem túl acélos blédek abban a vasban nem borostásra, hanem szakállasra hagytak volna, így inkább a szőrtelenítésben némileg jobb hatásfokú (szerintem) Astra 901 TTO-ba tettem őket.  ;D
Tegnap a Cerrus táncolt jobbfélen, Wilki balon, ma pedig térfélcsere volt.
Mindkét alkalommal 2 kört mentem. Egyik fél letol, pengecsere, másik fél letol, habzás, majd másik fél ismét letol, pengecsere, egyik fél letol sorrendben.
Néhány napja tudom hogy a jobb pofázmányomat valahogy jobban tudom beretválni, mint a balt, a 30 éves DE rutin dacára, így most már ezzel is kalkuláltam.
Első nap a két penge nagyjából hasonló eredményt produkált, talán a bal félen egy hangyafasznyival erősebb maradt a borosta, de ez ugye az említett ügyetlenségembe bőven belefért.
Ma a jobb oldali nem csak icipicit, hanem már egy foknyit jobb lett, mint a bal fél, tehát jobban érezni lehetett a különbséget, mint a tegnapi alkalommal.
Konzekvenciám ezért az lett, hogy a két bléd közül szerintem a Wilkinson jobb egy fokkal. Tartóssági tesztre nem nagyon alkalmas egyik sem, mert már új korukban sem igazán élesek, ezért hamar kell cserélni őket.
Ha még azt is hozzáveszem, hogy a Cerrus volt a drágább, akkor nem kétséges, hogy melyik a jobb vétel. Már ha ilyen pengét akar valaki is vásárolni, mert jómagam a meglévők elhasználása után kerülni szeretném őket, amíg lehet.  ;D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #658 Dátum: 2012. Február 12. - 22:35:06 »
Jaguar JT2!
http://diva-center.hu/termek/jaguar_jt2-blades_borotva_penge.html

No ez mi lehet? Mintha shavette-be való lenne.
Borsos az ára. No meg nincs feltüntetve, hogy egy db. vagy 1 doboz, bár nyilván az utóbbi.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #659 Dátum: 2012. Február 14. - 08:46:37 »
Jaguar JT2!
http://diva-center.hu/termek/jaguar_jt2-blades_borotva_penge.html

No ez mi lehet? Mintha shavette-be való lenne.
Borsos az ára. No meg nincs feltüntetve, hogy egy db. vagy 1 doboz, bár nyilván az utóbbi.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici