Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 355068 alkalommal)

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #675 Dátum: 2012. Február 27. - 10:40:42 »
Ezen a videon elnevettem magam,bar nem tudhatom hogy
tenylegesen mukodik e a dolog,de  mindenesetre nevetseges.

http://www.youtube.com/watch?v=d2xq8lHAjeA&feature=player_embedded

itt van ahol meglehet vasarolni  5 penges keszulekek elezoet!!!150-200 borotvalkozast garantalnak 1 pengevel.
Szinte hihetetlen.


http://www.shaving.ie/products/RazorPit-Blade-Sharpener.html

kivancsian varom a hozzaszolasokat ki mit gondol errol a kezi keszulekrol :)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #676 Dátum: 2012. Február 27. - 11:01:09 »
Hat akkor elnezest,de nem neztem korul csak feluletesen,es nem
talaltam ezzel kapcsolatos dolgot.

Ha talalna valaki Pengetol ehez a temahoz hozzaszolast
azt megkoszonnem.

when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #677 Dátum: 2012. Február 27. - 12:33:36 »
...gondolom azért nem működik, mert (már többször mondták, akik értenek hozzá) a mai pengék élét a bevonat(ok) adja('k), így ha "éleznéd", pont azt szednéd le.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #678 Dátum: 2012. Február 27. - 12:49:13 »
 :borz2:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #679 Dátum: 2012. Február 27. - 13:08:25 »
Penge már túl van ezen a teszten...
Kivételesen huncut leszek!Melyik lobbyt szeretnétek ha támogatnám? Aki az újrafenéssel próbálkozik, vagy aki új patron vásárlásával?  ;D  ...mivel egyik félnél sincs érdekeltségem, nekem mindegy... főleg, hogy semlegesnek maradni is nagy huncutság, azzal ugyebár mindkettőt erősen támogatom!  ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #680 Dátum: 2012. Február 27. - 13:20:11 »
Erről jut eszembe!

A probléma nem a bevonatokkal illetve az élrendszerben van, ismerik ők is a korrekt technológiát, hanem ahogy Tomi fogalmazott olyan, mintha egy átlagos minőségű pengét sokadszorra használna az ember, ez pedig nem másra utal, minthogy vacak a pengének az acélanyaga és nem lehet pöpecül megélezni. Általában ez az indiai acélra jellemző, kínában és koreában ezt nagyon alacsony ára miatt, előszeretettel próbálják felhasználni.

A rossz acélt miért nem lehet megélezni? Én valahogy úgy képzelem, hogy az alumíniumot is meg lehet élezni, csak az első érintésre elgörbül/kicsorbul. Vagy ha nem elég kemény az acél, az élezés során csak hajlik ide-oda az anyag, és max. sorja keletkezik?

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #681 Dátum: 2012. Február 27. - 15:45:18 »
Elfekvoben a regmultbol elohalasztam Mach 3 pengeket, igaz uj mindegyik
de kiprobalom  es megrendelem ezt a szerkezetet.

Jo lesz ez majd az asszonynak is ha bejon a dolog.
Sok penge megy el a labara meg ide oda,
de jon a csodaszer  :idea:
es remelhetoleg nem kell venni neki  mar olyan surun pengeket.

Eleg sok videot talaltam rolla a Youtube-on,es meg olyat is aki
farmernadragjan csiszatolta,huzogatta es 6 honapja nyomatja ugyanazzal a pengevel.

Azt tudom hogy anno 1 penget kivegeztem 1 het alatt,igy hat nem kell sokat varjak
hogy megtudjam a turpissagot,vagy a F..sagot  ;)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #682 Dátum: 2012. Február 27. - 16:13:25 »
Azt tudom hogy anno 1 penget kivegeztem 1 het alatt,igy hat nem kell sokat varjak
hogy megtudjam a turpissagot,vagy a F..sagot  ;)
...aztán majd felteszed az Elad szálra, mi meg hallgatunk róla, mint a sír.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #683 Dátum: 2012. Február 27. - 16:23:50 »
Az a gel csik igaz,hat nem tudom mert az tenyleg eltunik egy idovel.

Silicon dologrol van szo ami megelezi a penget.
Lehet a Gel csik eltunese, es a penge elessegetol eszre se venni
hogy ott volt valami.

Majd kiderul.
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #684 Dátum: 2012. Február 27. - 17:48:07 »
.. áhhhh!
Tudtam én, hogy mindegy mit írunk! .-) A kíváncsiság... mennyien élnek kihasználva ezt az emberi tulajdonságot!!!  :evil:

Gyufa! A modern kések éle a bevonatokon múlik. A szilikon nem fogja ezt annyira bántani, ebben egyetértek, de azokon a pontokon, ahol ez a bevonat már megsérült ( és itt van a bibi mindig), elméletileg csak ideig-óráig fogja 'megbőrözni' magát az acél, és ez az ideig óráig már kevés lesz akár egy borotválkozásra...  Ebben a 'megbőrözésben' pedig a tesztjeim is megerősítenek... próbálj meg egy M3-at egy 5K-s kövön ezzel a módszerrel újraélezni. ( Ez nem puha mint a szilikon, eddig ok, de mégis itt jön a pont) A kések annyira el vannak fektetve, hogy az élpontok nem is érnek a kőhöz. Ha pedig a kő 'szilikonból lenne' ( ezt is kipróbáltam, nálam puha szivacságyra ragasztott körömfényesítő volt az eszköz) a bevezető élt simogatjuk vele, nem is az élpontok környékét.... Szóval a dolog duplán bukik az M3-nál... az egész egy nagy humbug... egy M3-at nem lehet újjá varázsolni! Akárki akármit ír róla... viszont lehet használni akár egy fél évig is, persze ráfogva, hogy még k.va jó! :-)   

Rotbart kérdésére is gyorsan reagálok, a rossz minőségű acélt is meg lehet élezni, de ez is összetett, mert nem minden anyagot lehet pöpecűl megélezni, például képzelj el egy gyurmadarabot, amit megpróbálsz megélezni. A molekulaszerkezete miatt egy idő után elfoszlik, nem lehet neki csak egy bizonyos vastagságú 'éle', azon túl, amit az anyagszerkezete még elbír. Ugyanígy a fémeknél is. Vagy adott lesz egy bizonyos élpont limit, vagy ha az már elég éles, azt már nem fogja tudni tartani vágásra. És itt jönnek képbe a bevonatok, amik optimalizálják ezt és az anyag és energiaköltséget.

Végül pedig, a krémezőcsíknak nincs sok köze ehhez a dologhoz, akár van rajta, akár nincs. Ezeket általában beágyazzák, tehát nem igazi távtartók. Ha mégis számolnának vele, (de nem számolnak), akkor ha leamortizálódik a krémezőcsík, az nyilván ront egy kicsit a borotválkozási élményen, de mi meg egy kicsivel több pre-shave-t használunk, hogy ezt kompenzáljuk.... Egyel több dolog, ami miatt a kedves felhasználó, -aki nincs tudatában, hogy a borotválkozást, hogy művelik minálunk- hamarabb kivágja a kukába a fejet és vesz egy újat...

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #685 Dátum: 2012. Február 27. - 22:13:29 »
.. áhhhh!
Tudtam én, hogy mindegy mit írunk! .-) A kíváncsiság... mennyien élnek kihasználva ezt az emberi tulajdonságot!!!  :evil:

Gyufa! A modern kések éle a bevonatokon múlik. A szilikon nem fogja ezt annyira bántani, ebben egyetértek, de azokon a pontokon, ahol ez a bevonat már megsérült ( és itt van a bibi mindig), elméletileg csak ideig-óráig fogja 'megbőrözni' magát az acél, és ez az ideig óráig már kevés lesz akár egy borotválkozásra...  Ebben a 'megbőrözésben' pedig a tesztjeim is megerősítenek... próbálj meg egy M3-at egy 5K-s kövön ezzel a módszerrel újraélezni. ( Ez nem puha mint a szilikon, eddig ok, de mégis itt jön a pont) A kések annyira el vannak fektetve, hogy az élpontok nem is érnek a kőhöz. Ha pedig a kő 'szilikonból lenne' ( ezt is kipróbáltam, nálam puha szivacságyra ragasztott körömfényesítő volt az eszköz) a bevezető élt simogatjuk vele, nem is az élpontok környékét.... Szóval a dolog duplán bukik az M3-nál... az egész egy nagy humbug... egy M3-at nem lehet újjá varázsolni! Akárki akármit ír róla... viszont lehet használni akár egy fél évig is, persze ráfogva, hogy még k.va jó! :-)   

Rotbart kérdésére is gyorsan reagálok, a rossz minőségű acélt is meg lehet élezni, de ez is összetett, mert nem minden anyagot lehet pöpecűl megélezni, például képzelj el egy gyurmadarabot, amit megpróbálsz megélezni. A molekulaszerkezete miatt egy idő után elfoszlik, nem lehet neki csak egy bizonyos vastagságú 'éle', azon túl, amit az anyagszerkezete még elbír. Ugyanígy a fémeknél is. Vagy adott lesz egy bizonyos élpont limit, vagy ha az már elég éles, azt már nem fogja tudni tartani vágásra. És itt jönnek képbe a bevonatok, amik optimalizálják ezt és az anyag és energiaköltséget.

Végül pedig, a krémezőcsíknak nincs sok köze ehhez a dologhoz, akár van rajta, akár nincs. Ezeket általában beágyazzák, tehát nem igazi távtartók. Ha mégis számolnának vele, (de nem számolnak), akkor ha leamortizálódik a krémezőcsík, az nyilván ront egy kicsit a borotválkozási élményen, de mi meg egy kicsivel több pre-shave-t használunk, hogy ezt kompenzáljuk.... Egyel több dolog, ami miatt a kedves felhasználó, -aki nincs tudatában, hogy a borotválkozást, hogy művelik minálunk- hamarabb kivágja a kukába a fejet és vesz egy újat...
Penge, imádom a lexikális tudásod! 8) 8) ;)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #686 Dátum: 2012. Február 27. - 23:32:45 »
Már csak ezért is jó lenne, ha ismét tiszteleted tennéd a találkozón! És kösz a választ  :borz1:

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #687 Dátum: 2012. Február 28. - 07:10:51 »
Valahogy nekem olyan deja vu érzésem van ezzel a "csodakütyüvel" kapcsolatban. Még anno, amikor borotválkozni kezdtem DE-vel (mert nem volt más), megpróbáltam én is "spórolni" a pengével. Édesapámnak volt egy Bakony pengefenője, amit persze nekem is ki kellett próbálnom. Az akkoriban használatos (általam elérhető) pengék: Figaro, Super Figaro, Neva, Baltika, Polsilver, Szlava, stb. esetében az élezés soha nem adta vissza a penge régi élét, húzott, kapart, mint a veszedelem. Szerintem ez is csak egy jó kis átverés, nem tudod ilyen egyszerű készülékkel azt az eredményt produkálni, amit a gyárak precíz masinái. Persze, lehet hinni a reklámoknak...  :crazy:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #688 Dátum: 2012. Február 28. - 07:23:44 »
...a Bakony élezőt is kitárgyaltuk már egy párszor.
Szerezz hozzá régi (bevonat nélküli) pengéket!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #689 Dátum: 2012. Február 28. - 09:25:44 »
Koszi Penge.
Vissza is mondtam a rendelest az E bay-en,mert ez igy elkapkodva lett volna megveve.
Ennyi erovel farmernadragon is lehet csiszatolni,ha valaki megakarja probalni.

Hiaba a jo kesektol nincs is jobb  ;)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici