Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340206 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #750 Dátum: 2012. Március 13. - 21:40:47 »
Na jó, de SC-t, vagy ezek szerint esetleg inkább ződet? Ezek a nagy kérdések ám!

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #751 Dátum: 2012. Március 13. - 21:48:32 »
+1 az SC-nak, arra kevesebb a "panasz" már ha lehet így fogalmazni, a zöldről olvastam, hogy több embernek nem volt jó, nekem mindkettő kedvencem.

Ami nekem szőrbenövést okozott az a Derby volt, az ádámcsutkámon látszott is hetekig... viszont fog még a Derby is esélyt kapni, mert lehet nem a megfelelő készülékben volt tesztelve.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #752 Dátum: 2012. Március 13. - 22:00:11 »
Na jó, de SC-t, vagy ezek szerint esetleg inkább ződet? Ezek a nagy kérdések ám!
A zöld SSC a madarasteszkóban kapható mindig.
Szerintem olyan, mint a kék-fehér SS.
A zöld-sárga Classic szerintem jobb, mint a SC... és a 2. legdrágább.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #753 Dátum: 2012. Március 13. - 23:06:20 »
Én vagy másfél éve használok Derbyt és Feathert felváltva, lassan kiszeretek a Derbyből... most a Lord tűnik olyannak, mint amit a Derbytől várok általában, vagyis éles, de megbocsájtó, kényelmesen használható. A Feather zseniális, de az első két használat meglehetős koncentrációt igényel.

A Derby mintha nem lenne egyenletes minőségű, és ez sajnos nem a húzásban érződik, hanem a pontvérzésekben. Volt olyanom is (jó-jó, egyedi eset), hogy egyszerűen ki kellett dobni a pengét, mert nem vágott, csak cibálta a szőrt.

Nem elérhető levee

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #754 Dátum: 2012. Március 13. - 23:24:26 »
Volt olyanom is (jó-jó, egyedi eset), hogy egyszerűen ki kellett dobni a pengét, mert nem vágott, csak cibálta a szőrt.

Velem ugyanez volt. Kibontottam egy csomagot, az első penge nagyon jó volt, háromszor használtam. A második viszont az első húzásnál rommá vágta a nyakamat, a harmadik-negyedik meg megint jó volt. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy ennyire nem egyenletes a minősége. Kár érte, pedig amúgy jó penge.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #755 Dátum: 2012. Március 14. - 00:29:52 »
Nna, örülök, hogy nem csak bebeszéltem magamnak :)

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #756 Dátum: 2012. Március 20. - 20:31:55 »
Velem ugyanez volt. Kibontottam egy csomagot, az első penge nagyon jó volt, háromszor használtam. A második viszont az első húzásnál rommá vágta a nyakamat, a harmadik-negyedik meg megint jó volt. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy ennyire nem egyenletes a minősége. Kár érte, pedig amúgy jó penge.
Pontosan így jártam én is, azzal a különbséggel hogy az egész doboznyi penge szar volt

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #757 Dátum: 2012. Március 20. - 20:49:24 »
A maradékra én vevő vagyok, szeretem a lord sc pengéket, de sajnos alig van itthon.


Sokkal több van, mint amennyi nekem kell. Az eladást felejtsük el... az 1 és 2 forintosok már nincsenek forgalomban.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #758 Dátum: 2012. Március 20. - 20:57:12 »
A zold Astrat se hagyjatok ki a szamitasbol. A Futurba Feather, de minden egyeb DE-be BIC vagy zold Astra nalam a nyero.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #759 Dátum: 2012. Március 20. - 21:11:14 »
A maradékra én vevő vagyok, szeretem a lord sc pengéket, de sajnos alig van itthon.
Szólj Ednek, hogy hozzon a találkozóra... most már itthon van így idejétmúlt lett a felajánlásom is.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #760 Dátum: 2012. Március 20. - 22:45:29 »
Toz! Nálam a zöld astra úgy viselkedik, hogy az első alkalommal (tehát wtg, xtg, atg körök) szuper. A második alkalommal még mindig jó, de érezhetően már irritál (nem vészes)
A harmadik alkalommal pedig kimondható, hogy irritál. Negyedik alkalomra még nem volt példa.
Tehát olyan, mintha szépen lekopna róla a bevonat és akkor már probléma van. Legalábbis szerintem...

Biztos ami biztos, kipróbálom majd más borotvában is, nem csak a malom r89-ben.
Érdekes, de nagyon hasonlót érzek a kék gillette platinumnál is (asszem ugyanott, oroszországban készül ez is)

Szóval te nem érzed ezt?


A zold Astrat se hagyjatok ki a szamitasbol. A Futurba Feather, de minden egyeb DE-be BIC vagy zold Astra nalam a nyero.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #761 Dátum: 2012. Március 21. - 07:54:10 »
89es fejjel (L6) nem. Erezheto, h kopok (detto, mint a Bic, nalam szinte csereszavatos a ketto, csak a Bic beszerzes jelenleg problemasabb, mig Astra mindig van olcson a lokalis ellatoban.), de nem irrital. 4-5 alkalmmal meg tudok borotvalkozni vele. (Nem Feather egyik sem, h mar csak azert cserelem, mert mar "illene", de meg mindig, mintha uj volna)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #762 Dátum: 2012. Március 21. - 20:48:28 »
A zold Astrat se hagyjatok ki a szamitasbol. A Futurba Feather, de minden egyeb DE-be BIC vagy zold Astra nalam a nyero.

Szerintem minden DE-be fedört! Azt hiszem le fogok ragadni a madártollas blédnél... :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #763 Dátum: 2012. Március 21. - 21:51:00 »
Nálam ez a Feather-mánia már pszichózis-számba megy! Valahányszor egy új fajta pengét próbálok ki, még mielőtt bármi történne, azon jár az agyam, hogy miben és mennyivel lesz sz@r@bb, mint a Feather.   :crazy:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #764 Dátum: 2012. Március 21. - 22:02:19 »
Akkor én vagyok a kivétel, alig használok Feathert  :evil:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici