Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 355255 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #135 Dátum: 2010. Április 14. - 20:31:07 »
Penge én pont abba a kategóriában tartozok, akiknek az első, akár még a második alkalom is igen durva. Ilyenkor tele leszek pontvérzésekkel és ezt általában minden pengével tapasztalom. Ez lehet annak is köszönhető, hogy ATG-ben is megyek, viszont a későbbi használatoknál már nincs pontvérzés. Majd megpróbálom, hogy egy friss pengével csak WTG-ben menyire tudom a számomra már megfelelő simaságot elérni az arcomon (így kiküszöbölve a sok pontvérzést).

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #136 Dátum: 2010. Április 15. - 04:26:02 »
gas- A Feathert ki fogom próbálni hamarosan, végül is ő az etalon a "szakkörben"... Az egy másik kérdés, hogy azzal meg, lehet én fogom összekaszabolni magam... :-) A 0,11-es pengétől én előrelátóan kicsit félek... majd kiderül.

zolio- Ez a pontvérzéses dolog számomra szerencsére ismeretlen. Ne adj isten ha megvágom magam, akkor az nem pontban, hanem inkább vonalban vérzik és 99%-ig a mozdulatban van a hiba.  Ez mostanában leginkább a kék Astrával volt rám jellemző, akár új vagy többbszöri használat után is, szerintem túl "éles" illetve, ha valamire még rá akarnám fogni, akkor annak élgeometriájára panaszkodnék. Mondjuk nekem nem az a kifejezetten vastag és erős szőröm van, így valószínüleg a pengék könnyebben szelik a szőrt az arcomon. A pontvérzés pedig pont az a jelenség, mikor kicsit meg van erőltetve a szőr, mert egyrészt erős, másrészt pedig nem az optimális szögben kapja el a penge, meghajlik és vele együtt felgyűrődik a bőr is amit az "erőltetés" hatására szintén megvág. WTG-nél ez nem annyira valószínű ( könnyebb elérni, hogy a penge pl. átugorjon egy egy szőrszálon) és akkor sem, ha kézzel rásegítünk kicsit, és széthúzzuk a bőrt. Csak kiváncsiságképp zolio próbáld ki ( ha van rá módod ), hogy egy M3-at ill. F5-öt (ezeknek ugyebár felfüggesztett pengéjük van) ATG-ben ( első kör viszont DE WTG ), hogy akkor is lesz-e pontvérzésed, mert könnyen el tudom képzelni, hogy nem, vagy DE-vel ATG-ben extrán kinyújtott bőrrel viszed a kört. Az pont érdekes, hogy mi történik sokadik használatra, hogy nem jön elő a pontvérzés, de valószínüleg nincs már ahhoz ereje a pengének, hogy leszelje a felgyűrt bőrt ( a szőrbe viszont beleakadt és átvágja), max megkaparja kicsit (irritáció). Érdekes ez is mindenesetre, erre vonatkozóan mikroszkópikus szintig elemezve még nem nagyon láttam anyagot a témáról. Szóval a Discovery-n szívesen megnézném a Time Warpban, hogy mi is történik a borotválkozásnál, mert amit látunk a reklámokban animált sketchet, az bizony "bullshit", a szőrszálak repkedhetnek jobbra-balra egy lassított felvételen, mint a pálmafák a tzunamiban.  ;D   

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #137 Dátum: 2010. Április 15. - 08:53:08 »
gas- A Feathert ki fogom próbálni hamarosan, végül is ő az etalon a "szakkörben"... Az egy másik kérdés, hogy azzal meg, lehet én fogom összekaszabolni magam... :-) A 0,11-es pengétől én előrelátóan kicsit félek... majd kiderül.

Penge, kizart, hogy Te osszevagdosd magad vele! Amugy egyaltalan nem kell tole felni es ezzel probaltam annak idejen eloszor a Futurt es egyaltalan nem volt semmi problemam vele. Gondot inkabb az szokott okozni, ha tul aggressziv borotvaban vagy magas fokozaton hasznaljak es tobb hamreteget rant le, mint kellene. De az csak abban jelentkezik, hogy masnap esetleg erzekenyebb a borod az megszokottnal.

Amugy nagyon kivancsi leszek mit tapasztalsz.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #138 Dátum: 2010. Április 15. - 10:12:47 »
zolio- Ez a pontvérzéses dolog számomra szerencsére ismeretlen. Ne adj isten ha megvágom magam, akkor az nem pontban, hanem inkább vonalban vérzik és 99%-ig a mozdulatban van a hiba.  Ez mostanában leginkább a kék Astrával volt rám jellemző, akár új vagy többbszöri használat után is, szerintem túl "éles" illetve, ha valamire még rá akarnám fogni, akkor annak élgeometriájára panaszkodnék. Mondjuk nekem nem az a kifejezetten vastag és erős szőröm van, így valószínüleg a pengék könnyebben szelik a szőrt az arcomon. A pontvérzés pedig pont az a jelenség, mikor kicsit meg van erőltetve a szőr, mert egyrészt erős, másrészt pedig nem az optimális szögben kapja el a penge, meghajlik és vele együtt felgyűrődik a bőr is amit az "erőltetés" hatására szintén megvág. WTG-nél ez nem annyira valószínű ( könnyebb elérni, hogy a penge pl. átugorjon egy egy szőrszálon) és akkor sem, ha kézzel rásegítünk kicsit, és széthúzzuk a bőrt. Csak kiváncsiságképp zolio próbáld ki ( ha van rá módod ), hogy egy M3-at ill. F5-öt (ezeknek ugyebár felfüggesztett pengéjük van) ATG-ben ( első kör viszont DE WTG ), hogy akkor is lesz-e pontvérzésed, mert könnyen el tudom képzelni, hogy nem, vagy DE-vel ATG-ben extrán kinyújtott bőrrel viszed a kört. Az pont érdekes, hogy mi történik sokadik használatra, hogy nem jön elő a pontvérzés, de valószínüleg nincs már ahhoz ereje a pengének, hogy leszelje a felgyűrt bőrt ( a szőrbe viszont beleakadt és átvágja), max megkaparja kicsit (irritáció). Érdekes ez is mindenesetre, erre vonatkozóan mikroszkópikus szintig elemezve még nem nagyon láttam anyagot a témáról. Szóval a Discovery-n szívesen megnézném a Time Warpban, hogy mi is történik a borotválkozásnál, mert amit látunk a reklámokban animált sketchet, az bizony "bullshit", a szőrszálak repkedhetnek jobbra-balra egy lassított felvételen, mint a pálmafák a tzunamiban.  ;D   
Köszi az ötletet. Kipróbálom majd. Az az érzésem, hogy M3 nem fog pontvérzést okozni ATG-ben, mivel régen, mikor még M3al vagy fusionnal toltam nem igazán emlékszem pontvérzésre (pedig akkor is mentem ATGben). Van még pár darab M3 és fusion cserélhető fejem régről. Gondolom a fusion is jó ennek tesztelésére.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #139 Dátum: 2010. Április 15. - 14:48:53 »
gas- A Feathert ki fogom próbálni hamarosan, végül is ő az etalon a "szakkörben"... Az egy másik kérdés, hogy azzal meg, lehet én fogom összekaszabolni magam... :-) A 0,11-es pengétől én előrelátóan kicsit félek... majd kiderül.

Penge, kizart, hogy Te osszevagdosd magad vele! Amugy egyaltalan nem kell tole felni es ezzel probaltam annak idejen eloszor a Futurt es egyaltalan nem volt semmi problemam vele. Gondot inkabb az szokott okozni, ha tul aggressziv borotvaban vagy magas fokozaton hasznaljak es tobb hamreteget rant le, mint kellene. De az csak abban jelentkezik, hogy masnap esetleg erzekenyebb a borod az megszokottnal.

Amugy nagyon kivancsi leszek mit tapasztalsz.

Én is kíváncsi vagyok, a félelmem pedig képletes... de hát az Astrától sem féltem, pedig jobb let volna... :-)
Igen avval pedig egyet tudok érteni, hogy a működési szöghatáron túl, tehát kb 45 fokon túl ( vagyis agresszív üzemmódban) a vékony penge  nagyobb gondot tud okozni, mint egy vastagabb (pl. ipari kivitel). Ilyen gond pl. az u.n belebegés.  Nálam egyébként amikor irritáció volt, az azonnal jelentkezik, másnapra már mindig regenerálódott a bőröm.

zolio- a felfüggesztett penge egyetlen előnye, hogy nem gyűri fel a bőrt, de nem minden szituban jön ez jól és nem sima terepen nem működik a "rugózás".  Csak egy tipp, mert lehet, hogy DE-vel egy pici állítás a csuklódon, míg a pengék újak és ez is megoldaná a problémát. A penge kopásával együtt mész egyre agresszívebbre 30 fok felé. ( vagy alá ) bármelyik hozhat jobb eredményt, próbálgatni kell.   
 


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #140 Dátum: 2010. Április 15. - 14:56:43 »
Penge, az Astrát mostanság az oroszok gyártják? Mi van a dobozon?

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #141 Dátum: 2010. Április 15. - 15:03:48 »
Bár nem hozzám szólt a kérdés. Orosz bizony.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #142 Dátum: 2010. Április 15. - 15:07:45 »
Igen ez a kék Astra és Szt. Péterváron gyártják már pár éve a Gillette megbízása alapján.
A régi Cseh Astra jóval kiegyensúlyozottabb volt. Ezt sem titulálnám kifejezetten "rossz"-nak, csak inkább veszélyesnek.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #143 Dátum: 2010. Április 16. - 10:38:08 »
Sziasztok!

No, két nap után ma reggel ismét a dzsinnek közé csaptam. A legutóbbi utolsó lehúzásnál a talán már
kissé életlen Super Chrome helyett egy Super Stainless került be, ezzel kezdtem ma is (talán a kelleténél
hangyányit szárazabb habbal). A kétnapos borosta eltávolítása határozott kínszenvedéssel járt, az
eredmény ennélfogva erősen elmaradt a Super Chrome eredményétől. A második menetre visszaraktam
egy vadzsi új Super Chrome-ot, a megszokott kiváló eredményt produkálta.

Van ötletetek arra vonatkozólag, hogy merre tovább?

Köszönöm!

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #144 Dátum: 2010. Április 16. - 15:05:01 »

:a kocsmába természetesen! ;D már ha kész vagy a borotválkozással, nincs rajtad komolyabb sérülés, vágás, sem szőr és már a haverok is várnak. ;D

Az Superchrome, hány használatot bírt Nálad?

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #145 Dátum: 2010. Április 20. - 11:40:51 »
Kipróbáltam a Lord SC-t. Nagyon tetszik, és azt vettem észre (de ezt már hallottam itt másoktól is)hogy a második borotválkozástól működik igazán jól!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #146 Dátum: 2010. Április 20. - 11:44:51 »
Na erre a jószágra kíváncsi leszek... Épp tegnap raktam be az Astra után, ami rekordidőt bírt (kb két hét!)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #147 Dátum: 2010. Április 20. - 17:50:43 »
Nekem nem vált be az Astra penge.A zöld még hagyján,de a kék az gyenge...

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #148 Dátum: 2010. Április 20. - 20:24:03 »
Sziasztok!
Én ma kipróbáltam a kék Gillettet, (made in St.Petersburg) elsőre meglepően jó, a Lord sc után eddig ez tűnik a leghasználhatóbbnak az általam próbáltak közül.Holnap megint ezt használom, kíváncsi vagyok, másodikra is ilyen jól teljesít e? :)

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #149 Dátum: 2010. Április 20. - 20:45:51 »
Nekem nem vált be az Astra penge.A zöld még hagyján,de a kék az gyenge...

Én pont merészeltem kipróbálni a kék Astrát. Lord L6 kombóval elsőre nálam egész jól működött. Én vékonyabbnak éreztem elsőre, mint a Lord Classic pengét, sőt azt mondanám, hogy elsőre nálam jobban teljesített, mint a Lord. De ez csak az első használatra igaz. Meglátjuk holnap mi lesz a véleményem.

üdv,

mad_a

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici